» »

Podjetja, ki prakso tudi plačajo

Podjetja, ki prakso tudi plačajo

GabrieLeo ::

Kot dijak 4. letnika imam za seboj že 2 delovni praksi in obe sta me pustili praznih rok. Ne rečem, če bi dejansko samo čepel zraven
ter gledal ostale pri delu, ampak sem tudi intenzivno sodeloval ter so bili dnevi, ko sem opravljal polno delo.
Tako da sprašujem tiste, ki vejo in tiste s izkušnjami, so podjetja v Ljubljani, ki bi 10 dnevno prakso plačale?
Zavedam se da je danes to velik problem, vključno s vsemi dodatnimi zavarovanji itd, itd, ampak ali je res taka kriza?
Izobražujem se v smeri medijski tehnik, grafik, ampak tudi delo v tovarni mi ni odveč.

hvala že vnaprej za odgovore

eric_cartman ::

Živjo!

Ker je po zakonu predpisano, da delodajalec praktikantu ni dolžan plačati praktičnega usposabljanja, se tega podjetja držijo kot pribito.

Jaz sem na faksu pred parimi leti, ko sem se praktično usposabljal na RTV-ju preko izobraževalnega centra imel plačano malico. Dobil sem cca. 82 EUR in nekaj fičnikov na mesec, odvisno od števila delovnih dni. :) Je pa res, da sem moral izpolniti 400 ur prakse, kar ni ravno 10 dnevna praksa. Vem pa da je UL dajala nekaterim praktikantom po cca. 30 EUR za prevoz za praktično usposabljanje.

Sicer pa mi ne pade na pamet nobeno podjetje, ki bi še plačevalo malico ali pa prevoz. Z urno postavko pa sigurno ne boš plačan, razen če obstaja kakšen delodajalec z ogromnim srcem ob predpostavki seveda, da se trudiš in da si zaposljiv kader v smislu obvladanja programov.

Sicer pa ti bo vsak rekel, da bodi vesel, da si sploh dobil možnost opravljanja prakse.

Zgodovina sprememb…

jype ::

GabrieLeo> Izobražujem se v smeri medijski tehnik, grafik, ampak tudi delo v tovarni mi ni odveč.

Pri nas (http://www.zemanta.com/ ) smo plačali prakso (no, neke vrste internship) dvema grafičarjema, a oba sta bila že na faksu. Praksa je trajala nekaj mesecev, eden je potem tudi več kot leto dni delal za nas.

Trenutno se sicer ne išče človeka, ampak pozanimat za prakso se ti vseeno splača, piši na jobs@zemanta.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Šmorn ::

Pri nas so vsi, ki so pokazali vsaj nekaj zanimanja za karkoli, dobili tudi neko plačilo. Imamo pa trenutno vse zasedeno za eno leto naprej. Samo dva mislim da nista dobila nič, ker sta bila po domače povedano podn od podna. Do nas jih je napotil koordinator izobraževanja v šoli, ker si sama nista uredila nič, pa sme jih je šef usmilil. Me je kot mentorja že imelo, da bi ju ocenil negativno. Pa sem se nategnil ker ju nisem.

Heavy ::

Kot se je že reklo, bodi vesel da si sploh prakso dobil. Poznam mnogo FRIjevcev, ki imajo težave sploh prakso dobit.



Pa že pred "krizo" so stvari bile bolj klavrne glede plačila prakse. Četudi sem prakso delal v javnem sektorju, je bilo plačano zgolj za potne stroške + malica v menzi.

FTad ::

Jaz sem imel srečo in sem dobil prakso v Krki na IT oddelku. Plačano sem imel malico (cca 60€ na mesec), potne stroške in dnevnico (8€/dan).

Blinder ::

koliko majo it-jevci plače v krki? že ki si bil tam...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Praksa in plačilo?

Oddelek: Šola
349242 (4019) MadMicka
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237466 (6203) St235
»

Prisilna praksa na proizvodnih linijah za iPhone 5 v Foxconnu

Oddelek: Novice / NWO
4115535 (12746) antonija
»

Previsoka izobrazba...

Oddelek: Loža
285786 (4736) kamuee
»

Praksa študentov

Oddelek: Loža
186407 (5636) Jernej88_

Več podobnih tem