» »

Android fon me je suvereno obral za 75€

Android fon me je suvereno obral za 75€

1
2
3

detroit ::

ok mogoče ne tolk neumna rešitev instaliraj watchdog
Skero

BadB0y ::

detroit je izjavil:

ok mogoče ne tolk neumna rešitev instaliraj watchdog

Super program ! jaz ga uporabljam ze od vsega zacetka.( sploh ce se dokopaš do pro verzije)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()

St235 ::

Pri 2.1 in 2.2 je problem da tist mobile connetion off ni 100% zanesljiva zadeva, ker jo določeni programi, zaradi "prijasznosti" do uporabnika lahko priklopijo nazaj. Zato uporabljam APN droid, ki spremeni nastavitve APN v teelfonu in da se ubiješ nič ne more do interneta. Sklapljaš in prilapljaš z ikonco na osnovnem zaslonu. Potem imam še 3g watch dog, ki spremlja porabo in te opozori, ko prideš do XY% ter avtomatično preko APN droida blokira dostop do interneta na XZ% porabe. Ker je vseeno fino nadležno ročni priklapljat internet ozrioma je fino da vsake tolk sam pogleda če so emaili na voljo. To dosežem z Taskerje, ki avtomatično prižge internetno pvezavo, ko odprem v naprej nastavljene programe in ko je v mirovanju se vsake 4 ure za 15 minut prikopi na net.

RejZoR ::

Men je 3G Watchdog kazal prenose tud ko sem imel spremenjen APN kar je čist wtf. Šele ko sem izklopil Mobile Internet preko knofa za izklop pa so se prenosi povsem ustavili. Drugače je Watchdog skoz kazal da se prenaša po par deset KB podatkov. APN sem imel spremenjen s prefixom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

b ::

A ni simobil pred časom naredil tega, da dela dostop s katerimkoli APN in je zaradi tega nehal delat ta način preprečevanja dostopa? Spomnim se neke teme na forumu.

_Dormage_ ::

Kaj pa operater, a oni ne izdajajo logov o prenosu podatkov?
Vsaj, da vidiš kaj je bilo prenešeno in predvsem kam ?

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Men je 3G Watchdog kazal prenose tud ko sem imel spremenjen APN kar je čist wtf. Šele ko sem izklopil Mobile Internet preko knofa za izklop pa so se prenosi povsem ustavili. Drugače je Watchdog skoz kazal da se prenaša po par deset KB podatkov. APN sem imel spremenjen s prefixom.


katero verzijo opreacijskega sisetma imaš? na 2.3 vem da apn droid ne funkcionira, ozitoma ni efekta če spremeniš prefix. Je pa v 2.3 poštimano, da če skklopiš mobile conectins da 100% ne bo več delalo. V 2.1 in 2.2 je po mojih izkšnjah ravno obratno.

Hitch-Hiker ::

Mi kdo roota wildfireja? :) Meni se že pri S-OFF zatakne :S

Najprej naloži driverje. Najlaže gre če instaliraš HTC-Sync in ga potem odstraniš (samo Sync).
Potem pa:
Revolutionary Za vsak slučaj malo preberi navodila.
Unrevoked mi ni pomagal pri odstranitvi S-OFF pa sem naredil kar precej akrobacij (sledil navodilom na enmu forumu).
Revolutionary je pa zrihtal s prve.
Potem pa slediš navodilom tukaj:Klik, s tem, da greš direktno na četrti korak. Ne škodi pa prebrati tudi ostalega.

Na ta način sem jaz rootal in naložil Cyanogen na Wildfire.
Zaenkrat se mi zdi da deluje malo bolj tekoče.
Sam baterija pa prej gre. Se skoz nekaj igram. :)


ON topic: Kaj za vraga je pa browser počel, da je nabil tolk podatkov?
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

alexmarsic ::

Priporočam usem, ki imaste Androide ker sem sam tudi vidi da v celem mescu nisem prenašal nič preko mobilnega mi je na pokazalo useeno 50MB prenosa nevem od kje, da poberete 3G Watchdog in ga omejite na količino ki jo imaste + AndFire firewall pa si mal blokirajte aplikacije da nebi povzročale nevšečnosti. Iz Junija na Julij sem mel prenos podatkov 0MB tako da se splača gledat v to smer in ja Update dela tudi preko 3Gja meni osebno na Tattoju je začel jamrat za update ampak sem dal wait till connection to Wi-Fi

AndrejS ::

Android sux... oz je tiste z globokim žepom :)

Lonsarg ::

Zakaj, sj pa tušu je 1GB 5EUR, pr Mobitelu pa SImobilu pa tut ni grozno drag, pač kake 10EUR za 500MB neki tazga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lonsarg ::

Če nimaš 5EUR več na mesec, pol tut keša za smarthphone nimaš tako ali tako:) Ne sej ne rečem, sj se da brez data shajat, al pa preko WIFI, sam WIFI je meni kompliciranje:)

IvoJan ::

jaz imam na simobilu zakupljenih dodatnih 3gb prenosa pa mi se vedno velikokrat pobere se 200mb cez zakupljen prenos, ceprav mobile network ugasnem ko pridem do 2,9gb.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Lonsarg ::

3GB porabiš prek telefona? Ne morm verjet haha. Kaj je to 20ur youtube na mesec:)

St235 ::

3gb ni nič, če je telefon tvoj primarni način dostopanja do interneta.

Mavrik ::

Hm... a lahko tisti, ki tule nabijate o tem, kako vam telefon prenaša "kljub izklopu" poveste KAKO TOČNO izklapljate prenos (s katerim programom / kaj naredi) in pri katerem operaterju ste?
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Jst pa plačam okol 5€ / 100kB pri simobilu, zato uporabljam brskalnik lynx.

amigo_no1 ::

Sem mislil da je "stari" nokia symbian zanič, pa vidim da "novi" super-duper android ni nič boljši.In to v verziji 2.1 in 2.2 (ajde, za neko 0.50 ali starejšo verzijo bi še razumel, samo kako lahko dajejo ven taka skropucala mi ni jasno; ter da moraš potem skoraj doktorirati, da daš lahko telefon v offline mode za podatkovni prenos).
Bohnedaj da si ravno takrat bil v kakem tujem omrežju (na počitnicah), dobiš en tak vesoljsi račun.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Mislm da tle eni bluzijo, totalni 100% offline se naredi z eno samo kljukico v settingsih, mobile data izklopiš.

Maš še drugo opcijo, lahko izklopiš background data, torej da edino aktivna aplikacija na zaslonu lahko internet koristi. To narediš preko setting, da odstraniš dve kljukici, ena je za sync(ta porabi dokaj malo, magar pustiš) ena pa je background data za ostale aplikacije, ta pa je odvisna od tega, kaj je inštalirano.

Pol imaš še kljukico, ki je po defultu izkloplena, za roaming data, torej podatki v tujini.


In ti bi to primerjal z Symbianom, ki nima centralnega podatkovnega managmenta, pač pa vsaki aplikaciji posebaj naštimaš, kdaj se sme povezat? Ko sem šel z nokio v tujino sem moral vse aplikacije prečekirat, pa vsaki posebi izklopit data, pa še sem pozabil nokia mapsom izklopit, da mi je 20EUR šlo zaradi asisted GPSa.

St235 ::

Mavrik moje opažanje:
Android 2.1 in 2.2 (HTC Desire) - kljub temu, da si izklopil Bacground mobile connection je telefon zadevo prižgal nazaj, če je dobil zahtevo od katerega od programov. Če si zadevo popolnoma onesposobil si pa rabil 10 klikov da si jo prižgal nazaj. Točno kateri program je kljub background data off uspel prit na net ne vem, ker sem praktično ob nakupu naložil APN droid. To sem storil tudi zato, da sem net lahko skapljal in vklapljal preko ikone na home screenu. Z uproabo APN droida se v enem letu kar imam telefon NI zgodilo, da bi se povezal kadar je APN droid na OFF.
Adroid 2.3 (HTC desire S) - Apn droid ne dela sploh. Sem ga namestil kot enega prvih programov in so bli smami problemi. Internet se je priklaplja neodvisno od nastavitev APN droida. Včasih se sploh ni hotel povezat ne glede na to kakšna je bila nastavitev APN droida. Build in mobile connection off/on switch pa dela 100%. tako da na 2.3 uporabljam samo to. Glede na to da ima 2.3 tudi hitro vrstico za dostop do te funkcije APN droid ni potreben.

Amigo no1: Vsi smartphoni imajo problem z prenosom podatkov, ker so načeloma zasnovani, da so nenehno v stiku z netom. Ni dosti boljše na WM ali iOS, android je na zadevo še malo bolj občutljiv, ker je na njega možno nalagat celo serijo nepodpisanih programov. v 99% pa je za zadevo kriv uporabnik. Ker kaj ti pomaga smart phone če ga uporablja dumb user?
Kar se pa tujine tiče, pa se mi do sedaj še ni zgodilo, da bi se povezal na net brez izrecne potrditve uporabnika. PRedvsem pa je v veljavi uredba, da mora operater blokirat prenos podatkov, če je uporabnik v tujini in se na bere za več kot 60-70 € (ne vem točne številke iz glave).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

St235 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Men je 3G Watchdog kazal prenose tud ko sem imel spremenjen APN kar je čist wtf. Šele ko sem izklopil Mobile Internet preko knofa za izklop pa so se prenosi povsem ustavili. Drugače je Watchdog skoz kazal da se prenaša po par deset KB podatkov. APN sem imel spremenjen s prefixom.


katero verzijo opreacijskega sisetma imaš? na 2.3 vem da apn droid ne funkcionira, ozitoma ni efekta če spremeniš prefix. Je pa v 2.3 poštimano, da če skklopiš mobile conectins da 100% ne bo več delalo. V 2.1 in 2.2 je po mojih izkšnjah ravno obratno.


Wildfire (originalni) ima največ Froyo 2.2.1. Ko sem imel spremenjen APN mi je skoz kar metal kilobajte brez vsakega razloga. Ko sem ugasnil Mobile Internet pa je povsem nehalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

In ti bi to primerjal z Symbianom, ki nima centralnega podatkovnega managmenta, pač pa vsaki aplikaciji posebaj naštimaš, kdaj se sme povezat?

Ni ravno tako... če hočem biti 100% trotlziher, potem v symbianu spremenim pri privzetem APN-u iz "internet.simobil.si" v "internet.sit-mobil.si" in bo podatkovni prenos ugasnjen 8-).

Saj ga tudi Android, če appi kljub temu skačejo na net nima.

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Če applikaciji daš pravice, da sama uporavlja s 3G-jem potem ga seveda užge ko ga hoče.

Lonsarg ::

amigo_no1 je izjavil:

In ti bi to primerjal z Symbianom, ki nima centralnega podatkovnega managmenta, pač pa vsaki aplikaciji posebaj naštimaš, kdaj se sme povezat?

Ni ravno tako... če hočem biti 100% trotlziher, potem v symbianu spremenim pri privzetem APN-u iz "internet.simobil.si" v "internet.sit-mobil.si" in bo podatkovni prenos ugasnjen 8-).

Saj ga tudi Android, če appi kljub temu skačejo na net nima.


To je isti hack, kot ga opravla APN Droid na Androidu. In nisi razumel pointa debate, ta hack je problem, ker pri določeni kombinaciji naprava/operater ne deluje.

Še vedno lahko lahko greš ročno v settings pa izklopiš mobile data, as simple as that.

Problem je, ker ni uradnega APIja, da bi kaka aplikacija lahko na ta način ugasnla internet avtomatsko. Ljudje so pa preleni, da bi sami vsakič(edino pravilno, zakaj pa bi) zato se poslužujejo APN droid, ki pa je očitno treba najprej testirat, če res dela.

eieieie1 ::

Lonsarg je izjavil:

Če nimaš 5EUR več na mesec, pol tut keša za smarthphone nimaš tako ali tako:) Ne sej ne rečem, sj se da brez data shajat, al pa preko WIFI, sam WIFI je meni kompliciranje:)


Jaz imam recimo le 100Mb vključenih v itak paket in včasih ne rabim nič več kot to. (tu pa tam si dodatno vključim 100 ali 500 mb)

Wifi je brezvezno kompliciranje lol? Imam ga prižganega 24/7 na mobitelu in se mi skoz, ko pridem domov/fax/punci... avtomatsko poveže na wifi, ki itak deluje boljše kot 3g, pa še brezplačen je.

Nevem kakšen telefon imaš potem ti, da ti je wifi kompliciran :D

sash69 ::

Hmm...prvič slišim za kaj takega. Jaz na mojem Ace-u prenos podatkov vklopim po potrebi - takrat ko je potrebno kaksen MMS poslat oz. pogledat kaj na internetu, mail, novice, vreme, mape...torej whatever. Sicer je izklopljen - izklopi se ga pa z daljšim pritiskom na power gumb in izbiro "Data network mode".

Če je nekdo v nastavitvah odkljukal !samo 3G, to še ne pomeni da je s tem kompletno onemogočil tudi prenos podatkov - s tem je telefonu samo onemogočil prenos podatkov preko 3G ter HSDPA omrežja (višje hitrosti, veliko obremenjevanje baterije), podatki pa se še vedno prenašajo preko EDGE oz. GPRS-a, sicer z zmanjšano hitrostjo, a vendar se tudi tu lahko naberejo MBi.

Poleg tega vsakič predno ko telefon zaklenem, s pomočjo widgeta Program Monitor ubijem vse aktivne, non-system aplikacije ki/če tečejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Bias ::

sash69 je izjavil:


Poleg tega vsakič predno ko telefon zaklenem, s pomočjo widgeta Program Monitor ubijem vse aktivne, non-system aplikacije ki/če tečejo.


Daš prosim link do aplikacije/widgeta, da stestiram?

Upam, da ni spet en od app killerjev ki izsesajo baterijo.

Mavrik ::

@Lakotnik29: Točno zato sprašujem - namreč v zadnjem času je Simobil skonfiguriral svoje omrežje tako, da več ne rabiš "pravilnih" APN settingov da ti podatki delajo. Kar pomeni da vsi APN droidi in ostal šodr, ki se zanaša na to da posili APN nastavitve ne delajo (torej podatkovna povezava dela dalje). Kar bi tudi razložilo zakaj se ljudem pretakajo podatki kljub "izklopu" :)

Pa fantje, dajmo ne vklapljat Data Roaminga pa bo vse vredu :P
The truth is rarely pure and never simple.

kriko1 ::

Android ni kriv da neka aplikacija črpa podatke kar v ozadju?

sash69 ::

Bias je izjavil:

sash69 je izjavil:


Poleg tega vsakič predno ko telefon zaklenem, s pomočjo widgeta Program Monitor ubijem vse aktivne, non-system aplikacije ki/če tečejo.


Daš prosim link do aplikacije/widgeta, da stestiram?

Upam, da ni spet en od app killerjev ki izsesajo baterijo.


To je built-in widget, ki je že bil na telefonu, ko sem ga dobil. Zdaj ne vem, ali je ta Ace-only (kar dvomim) ali pa je v vseh verzijah FroYo-ta (bolj verjetno). Poglej si malo po telefoncku - moral bi bit v seznamu widgetov, ko ga zelis dodati na površino.

Mavrik ::

Zakaj točno bi delal tako neumnost? Vse kar narediš s tem je da poskrbiš da ti telefon počasneje dela (appi grejo ponovno čez inicializacijo ko jih poženeš). Poleg tega se ti background servisi itak avtomatsko ponovno poženejo ko ti tam veselo "kill" klikaš. Kot pravim - neumnost, ki so jih nekateri privlekli z namiznih OSov.
The truth is rarely pure and never simple.

Bias ::

mogoče je bolj pametna aplikacija ki pokaže katere aplikacije so najpožrešnejše do porabe baterije,.

Ker to bi ma imel, in (v kolikor ne potrebujem) pa da veliko žre baterijo kratkomalo zbrišeš, sedaj delam to bolj po filingu.

je kaka aplikacija ki lepo kaže appe kolk porabljajo=

sash69 ::

Prav nič počasneje ne deluje...vsaj jaz ne opazim tega - mogoče traja kakšno ms dlje ko je potrebno ponovno zagnati program (npr. Opera mini se mi zažene instantno). Sicer pa pravim da s tem ne ubijam background servisov in podobnega...le tiste aplikacije katere jaz osebno poženem in bi ti npr. lahko pošiljali/sprejemali podatke (maps, gmail, opera, MyTracks, ...) medtem ko je telefon zaklenjen (če slučajno pozabim izklopiti prenos podatkov).

V glavnem...časovno me nič ne košta, performančno gledano pa tudi hudo hudo malo - neopazno.

technolog ::

To ni tehnično mogoče merit, možno je samo približno preračunat iz IO in CPU aktivitija. To lah pa že sam nardiš, ne rabiš še ene aplikacije, da ti zadi lavfa in ti žre še dodatno.

St235 ::

Mavrik je izjavil:

@Lakotnik29: Točno zato sprašujem - namreč v zadnjem času je Simobil skonfiguriral svoje omrežje tako, da več ne rabiš "pravilnih" APN settingov da ti podatki delajo. Kar pomeni da vsi APN droidi in ostal šodr, ki se zanaša na to da posili APN nastavitve ne delajo (torej podatkovna povezava dela dalje). Kar bi tudi razložilo zakaj se ljudem pretakajo podatki kljub "izklopu" :)

Pa fantje, dajmo ne vklapljat Data Roaminga pa bo vse vredu :P


na 2.2 HTC desire APN droid 100% ubije povezavo do neta. Tako, da ne vem. jaz sem opazil razliko med 2.1./2.2 in 2.3 ne pa med operaterji. In ja, imam Simobil.

arjan_t ::

Bias je izjavil:

mogoče je bolj pametna aplikacija ki pokaže katere aplikacije so najpožrešnejše do porabe baterije,.
Ker to bi ma imel, in (v kolikor ne potrebujem) pa da veliko žre baterijo kratkomalo zbrišeš, sedaj delam to bolj po filingu.
je kaka aplikacija ki lepo kaže appe kolk porabljajo=


Settings -> About phone -> Battery use?

technolog ::

Za vsako aplikacijo posebej?

Mavrik ::

sash69 je izjavil:

Prav nič počasneje ne deluje...vsaj jaz ne opazim tega - mogoče traja kakšno ms dlje ko je potrebno ponovno zagnati program (npr. Opera mini se mi zažene instantno). Sicer pa pravim da s tem ne ubijam background servisov in podobnega...le tiste aplikacije katere jaz osebno poženem in bi ti npr. lahko pošiljali/sprejemali podatke (maps, gmail, opera, MyTracks, ...) medtem ko je telefon zaklenjen (če slučajno pozabim izklopiti prenos podatkov).

V glavnem...časovno me nič ne košta, performančno gledano pa tudi hudo hudo malo - neopazno.


Tole kar si zdaj napisal kaže na fundamentalno nerazumevanje delovanja Androida - EDINI, ki lahko karkoli prenaša v ozadju, ko ti aplikacije ne vidiš pred sabo je background servis. Navadne aplikacije se ustavijo takoj ko zginejo z zaslona. Tako da dejansko s tem ubijanjem ne narediš NIČ drugega kot prisiliš aplikacijo da gre spet skozi ponovno inicializacijo ko jo izbereš (še bolj smešno je, ker recimo Gmail sploh ne prenaša podatkov znotraj aplikacije in tisto kar ti delaš nima nobenega vpliva na prenos podatkov).

Tako da je uporaba task killerjev točno to kar sem rekel - neumnost.

technolog je izjavil:

Za vsako aplikacijo posebej?


Seveda - dobiš seznam vseh stvari ko pokurijo opazno raven baterije.
The truth is rarely pure and never simple.

sash69 ::

Mavrik je izjavil:

Navadne aplikacije se ustavijo takoj ko zginejo z zaslona. Tako da dejansko s tem ubijanjem ne narediš NIČ drugega kot prisiliš aplikacijo da gre spet skozi ponovno inicializacijo ko jo izbereš


No, to je odvisno od tega katero tipko človek uporablja za vračanje na "namizje" - če uporabiš home tipko, aplikacija ostane aktivna navkljub temu da je ti ne vidiš; če pa uporabiš nazaj tipko, potem se pa načeloma aplikacije ugasnejo, ja, ampak še to ne vse - npr. Opera mini ostane še vedno aktivna.

In verjetno se je ravno nekaj takega moralo narest topic posterju: ena izmed aktivnih aplikacij se je zaciklala in pošiljala/prejemala podatke zelo dolgo časa.

Vseeno kar pravim je: če aplikacija ne teče, potem nikakor ne more pošiljati/prejemati podatkov. Ponovna inicializacija programov pa kakor sem rekel, mene nic ne stane.

BlaY0 ::

Lahko pa čisto na sistemskem (kernel) nivoju preprečiš, da bi aplikacije prenašale podatke na določenem interfejsu. DroidWall je v bistvu frontend za iptables filtriranje na nivoju ID-ja aplikacija ali sklopa aplikacij.

EDIT: Aja, rabiš pa root dostop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mavrik ::

No, to je odvisno od tega katero tipko človek uporablja za vračanje na "namizje" - če uporabiš home tipko, aplikacija ostane aktivna navkljub temu da je ti ne vidiš; če pa uporabiš nazaj tipko, potem se pa načeloma aplikacije ugasnejo, ja, ampak še to ne vse - npr. Opera mini ostane še vedno aktivna.


To NI res. Ostane v RAMu kar je drugače od tega da je "aktivna" ali da "teče".

Vseeno kar pravim je: če aplikacija ne teče, potem nikakor ne more pošiljati/prejemati podatkov. Ponovna inicializacija programov pa kakor sem rekel, mene nic ne stane.


Aplikacije ko so v ozadju _NE_ tečejo. Tečejo servisi edino. Pa to da se ti aplikacije počasneje zaganjajo "te nič ne stane"? V bistvu me bolj zanima kdo vam razlaga take napačne stvari okoli Androida da vemo kam it popravit to širjenje dezinformacij.
The truth is rarely pure and never simple.

amigo_no1 ::

App na symbianu za push mail je torej po tvojem servis al kako (dotični app dela v ozadju) ?

Mavrik ::

amigo_no1 je izjavil:

App na symbianu za push mail je torej po tvojem servis al kako (dotični app dela v ozadju) ?


Android ni Symbian (obstaja razlog zakaj je Symbian zanič). Kako ti je uspelo zgrešit temo debate glede na naslov? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

amigo_no1 ::

Ne, samo nisem vedel da je potemtakem servis enkrat servis in drugič app.

Mavrik ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne, samo nisem vedel da je potemtakem servis enkrat servis in drugič app.


Am... o čem ti govoriš? Pri Androidu imaš pač servise in activitye. Servisi lahko tečejo neomejeno v ozadju in downloadajo stuff, activityi pa imajo vidno komponento (torej jih lahko dejansko vidiš) in se ustavijo, ko grejo v ozadje / se jih prekrije. "Aplikacij" kot takih Android niti ne pozna. Tako imaš activitye, ki ti sestavljajo GMail app in en globalni Google update servis, ki pobira Gmail emaile / koledar / kontakte. Gmail app pobira svoje podatke iz baze, v katero jih daje servis, sam pa se ne povezuje nikamor. Tako da če ubiješ tisti set activitiyev (kar veselo ljudje delajo s task killerji) potem nisi nič naredo kar se tiče background prenosov ali hitrosti delovanja ker tisto v ozadju itak ne laufa.

Symbian ma to rešeno čist drugače in ne morš mešat teh operacijskih sistemov.
The truth is rarely pure and never simple.

sash69 ::

Na tem built-in widgetu jasno piše "Active applications" in nato zlista tiste katere niso "ugasnjene", so v ozadju, torej, kakršenkoli izraz se ti zdi pravilen. Od tu mi tudi izraz "aktivne aplikacije", pa čeprav so te v ozadju - torej predvidevam da se lahko obrneš na Google (ali pa Samsung če je dotični widget Samsungov)

edit: če te zanima, je v bistvu to "Task Manager", za katerega sem pa že povedal da je bil naložen ob nakupu telefona, widget se pa imenuje "Program monitor", kar je v bistvu bližnjica do Task Managerja, obenem pa namizju prikazuje število teh "aktivnih aplikacij".

Sicer pa, mene prav nič ne moti če se namesto v 1s aplikacija zažene v 1.5s. Druga pesem bi bila seveda če bi se aplikacija zaganjala 5s. Tako mi pa res ni hudo vse "aktivne aplikacije" končat, samo da sem bolj "ziher" da se kaj podobnega ne naredi še meni. Če pa drugi tega ne počnete/jo pa tudi nimam nič proti. :) Pač...kakor komu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Mavrik ::

Kaj ti jaz že cel čas dopovedujem: to kar ti delaš ima toliko vpliva na prenos podatkov v ozadju kot to pranje las za preprečevanje nosečnosti.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Tukaj ima Mavrik 100% prav. task killerji takšni ali drugačni so na androidu popolnoma nekoristni. Ker ubijanje aktivnih aplikacij (teh ki jih ima telefon v aktivnem spominu) na prenos podatkov in stanje baterije ne vpliva. Če želiš preprečit nepotrebno praznjenje baterije in prenos podatkov moraš ubit servise, ki so edini ki se lahko izvajajo v ozadju. Ravno tak sistem upravljanja z aplikacijami je značilen za android in je zmotno prenašanje praks z drugih operacijskih sistemov.

Marat ::

Mam eno vprašanje. Če pod Settings --> Wireless&Networks --> Mobile Networks --> odkljukam Data enabled (Enable data access over Mobile network), pomeni da bodo aplikacije prenašale podatke le če bo vklopljen Wi-Fi? Pol mam lahko tud Background data vkloplen, pa mi ne bo prenašalo podatkov če ne bo wi-fija?

Zadnji račun je bil malo prevelik... :)

P.S.:Mam Nexusa, android 2.3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

Bananovec ::

Marat je izjavil:

Mam eno vprašanje. Če pod Settings --> Wireless&Networks --> Mobile Networks --> odkljukam Data enabled (Enable data access over Mobile network), pomeni da bodo aplikacije prenašale podatke le če bo vklopljen Wi-Fi?

Ne.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419843 (9219) Mavrik
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682386 (48806) Ciklamen
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513468 (9837) Mavrik
»

Android - uvod za novince? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14219795 (14106) Jst
»

paketni prenos omogocen le za MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
148374 (8027) bajsibajsi

Več podobnih tem