» »

Baterija

Baterija

negr0 ::

Lp, imam problem z laptopom in sicer dela normalno dokler je na kablu, ko ga pa odklopim, ugasne. Vse kaze na to da je pač crknila baterija, zanima me pa če bi neglede na to da je v okvari baterija, windows še vseeno kazal kot da je vse normalno (da je baterija vstavljena in 94% polna)?

Kako bi se dalo preverit da je res baterija in ne kaj drugega?

Hvala,

Lp
  • spremenilo: negr0 ()

s1m0n ::

Koliko pa je star prenosnik in baterija ?

negr0 ::

Leto in pol. Delalo je čist vse normalno, tudi držala je kar dobro, včeraj pa odklopim kabl in ugasne, ga hočem prižgat, ne gre, priklopim kabl, dela. (sicer je potem hotel windows neki disk preverjat pa ne vem kaj še vse samo nimam pojma če ima to kake veze.)

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: negr0 ()

DeeCoy ::

Daj baterijo ven in nazaj noter, mogoče ima samo slab stik. Po enem letu in pol pa še nesme baterija čist mrknt. A ti piše v windowsih da je povsem napolnjena?

negr0 ::

DeeCoy je izjavil:

Daj baterijo ven in nazaj noter, mogoče ima samo slab stik. Po enem letu in pol pa še nesme baterija čist mrknt. A ti piše v windowsih da je povsem napolnjena?



Sem probal to naredit, ni razlike. V windowsih kaže da je 94% polna (94% avalible, not charging - samo mislim da je nikol ni polnilo dokler ni prišlo nevem koliko %)

DeeCoy ::

Baterija more bit 100% ko je latop uštekan na elektriko!!!! Vseskozi, ker naj bi se laptop napajal direkno iz napajalnika, zraven pa polnil baterijo. Kaj se zgodi, če laptop užgeš brez baterije? Imaš kakšno lučko, ko ti kaže, ko se baterija še polni? Če jo imaš, ugasni latopa, pa poglej kaj gori. če ne gori nič, potem je problem v povezavi matične in baterije, ali pa je baterija hin.

negr0 ::

Koliko se spomnim baterije ni polnil dokler ni padlo na 90%, nisem pa čisto prepričan, lučka je tam ko je vklopi polnilec, ponavadi je svetila modro, zdaj ni nič, edino ko vklopim polnilec zasveti, potem ugasne. Če probam prizgat brez baterije se ne zgodi nič (nič lučk)

Zdaj nameščam tole in bomo vidli kaj bo povedal:

http://h20239.www2.hp.com/techcenter/ba...

Hvala !


Evo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: negr0 ()

negr0 ::

Pa še malo več podatkov, če bo znal kdo kaj več povedat: (je pa res da je crknila kr hitro...svasta.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: negr0 ()

DeeCoy ::

No, potem vsaj veš pri čem si. Mislim, da mora skoz polnit baterijo, ko je polna pa naprej napajat računalnik. Meni za baterijo vedno piše popolnoma napolnjena. Če je polni in prazni in polni in prazni jo pa samo matraš.

negr0 ::

Ja saj napolni jo do 100%, pa potem ko odklopiš napajanje, pa če pokuriš recimo samo 4%, da je še 96% polna in ga daš na kabl, nebo nafilal do 100%, piše "plugged in - not charging", če pa porabiš nevem 12%, pa ko priklopiš, nafila do 100.

Čudno je samo da je crknila iz danes na jutri, ni blo prej nobenih znakov da bo šla v tri krasne (da bi se prej spraznila itd). Delalo je čist normalno.

donski ::

Pozdravljeni,

mam tri leta starega hp-ja od tega pa mam ze dobro leto tezave z baterijo. Na ikonici od baterije mam oznacen rdeci krizec in kabl..se pravi, da polni, baterije pa kot, da nebi blo. ...nekdaj se mi je baterija brez adapterja drzala vsaj 20 min, zdaj pa cim adapter zgubi stik baterija crkne.

Mislite, da je baterija popolnoma fuc ali jo je mogoce se kako ''k sebi spraviti''?

Hvala

Spajky ::

Na zadnji slikci ti piše, da je prva celica fuč!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pentium ::

V bistvu tista celica ni fuč, ampak je sploh ni. Ker notri je šest celic, po dve skupaj so vezane vzporedno, trije pari pa zaporedno. Če bi bila pa to 8-celična baterija, potem bi bil pa prvi par celic vezan na nulto pozicijo senzorja.

@donski -- ko je enkrat baterija hin, je hin. Baterije so pač potrošni material. Edina rešitev je, da kupiš novo.

compaq ::

negr0 živjo, sam se soočam z popolnoma enakim problemom, popolnoma enakim, vendar meni piše da je celica 4 fuč pri tebi pa 1, odprl ssem baterijo preizkusil vse celice in kažejo normalno napestost, spraznil sem tudi vse na 3V in težava je ostala, očitno je nekaj narobe z elektroniko.

Klicaril sem tudi na Hp, ki pa niso znali reči nič drugega kot: "kupite novo baterijo"

Šimpanz ::

Ja a si pričakoval da ti bodo dali navodilo za samopopravilo baterije. Kaj je naslednje navodila za popravilo matičnih plošč.

negr0 ::

Jaz sem samo probal drugo baterijo in je delalo normalno, kaj več se sploh nisem trudil

kremenko1 ::

Pri meni je tale diagnostika občasno javljala napako (baterija zanič/menjaj),
takrat tudi baterije ni napolnilo do konca oz. sploh ni polnilo, le ikona, da je računalnik priklopljen na omrežje je gorela. Ko si ga odklopil je bila baterija na cca. 80% vendar se je spraznila v 15 min.. Moj napajalni kabel je dvodelni ,v sredini kjer je sestavljen je prišlo do slabega kontakta ,ko pa sem ga malo "premučkal" in stisnil, je ponovno začelo kazati, da se polne.
Nimam pojma v čem je fora, vendar pri meni deluje(se je že večkrat ponovilo)

lukamarti ::

Pozdravljeni,

imam problem z baterijo, sedaj ko sem ga prinesel z uradnega servisa.

Problem: baterija se (verjetno) ne polni, priklopljeno sem imel nekaj ur in računalnik zaprt (izklopljen) potem sem računalnik prižgal in zraven polnil, potem iztaknil kabel od napajalinka in po nekaj minutah je računalnik crknil... Sedaj računalnik polnim in se noče napolniti za več kot 56%. (trenutno situacijo spremljam že dobri 2h) Ko odklopim in priklopim kabelj nazaj nekaj sekund kaže kot da se polni (prikaz na bateriji da se polni od dna do vrha) potem pa se konča in piše 56% na voljo.

Ne vem če je to možno vendar računalnik je bil na servisu zaradi nedelovanja ekrana in problemov z HDMI vhodom, računalnik so tudi očistili (baje zaprašen) torej je bilo potrebno plačati 30€, sedaj pa ga prinesem domov hočem delati na njem in sedaj se kar ne polni... Mislm verjetno se po parih dneh nepolnjenja ni toliko izpraznila da jo bo sedaj potrebno filati nekaj dni da bo prišla na tir, ker računalnika uporabljal nisem tudi po več tednov (ker sem bil odsoten) in ko sem prišel nazaj je delal normalno, v mirovanju je zdržal tudi nekaj dni z delujočo baterijo.

Ima kdo kakšen nasvet? Nazaj na servis, naj polnim?

Lep pozdrav in hvala za odgovor

klekej ::

Praktično iz danes na jutri mi je pokleknila baterija na laptopu, iz 2,5h na 25min. Problem je nastal od formata računalnika in naloženega windows 10. Sumim, da mi jo nekaj žre, samo ne vem kaj.



Riff ::

pr asusu prenosniku je šla baterija že po 1 letu, tako da če je ta zdržala leto in pol je še veliko

Mare2 ::

Pri HP crkne 2 meseca po poteku garancije.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Riff je izjavil:

pr asusu prenosniku je šla baterija že po 1 letu, tako da če je ta zdržala leto in pol je še veliko


Pri mojem starejšem asusu 2008 letnik, original akumulator še danes zdrži 30 minut brskanja po spletu ali pa gledanja filmov.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Riff je izjavil:

pr asusu prenosniku je šla baterija že po 1 letu, tako da če je ta zdržala leto in pol je še veliko


Pri mojem starejšem asusu 2008 letnik, original akumulator še danes zdrži 30 minut brskanja po spletu ali pa gledanja filmov.


Pri baterijah je včasih pomembno tudi, koliko ciklov je narejenih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

klekej ::

Obstaja kakšen program s katerim lahko pogledam stanje baterije in delovanje celic? Čudno mi je, da ni padla postopoma, ampak praktično čez noč. Baterija je znamke Peltec, s katero ima folk drugače dobre izkušnje.

Mare2 ::

Prenosnik pa je znamke?

Za HP je na njihovi strani. :)

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

klekej ::

Fujitsu.

Mare2 ::

Si pa skop s podatki. Nisi napisal, kateri tip. Evo.

https://www.google.si/search?q=fujitsu+...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

klekej ::

Gre za Lifebook AH512, baterija je pa tale: http://www.net-electronics.de/akku_fuji... Naj povem, da mi je original zdržala tudi samo 2 leti, vendar sem tisto uničil z nepravilno uporabo, zato sem na tole bolj pazil. Iz treh ur delovanja je kar naenkrat padla na pol ure. :S Žal mi ob inštalaciji tele aplikacije iz tvojega linka javi, da na mojem računalniku ne deluje.

Any idea?

Any idea?

Obstaja še kakšen drug free program za preverit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

klekej je izjavil:

Gre za Lifebook AH512, baterija je pa tale: http://www.net-electronics.de/akku_fuji... Naj povem, da mi je original zdržala tudi samo 2 leti, vendar sem tisto uničil z nepravilno uporabo, zato sem na tole bolj pazil. Iz treh ur delovanja je kar naenkrat padla na pol ure. :S Žal mi ob inštalaciji tele aplikacije iz tvojega linka javi, da na mojem računalniku ne deluje.



Obstaja še kakšen drug free program za preverit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na prenosniku se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
346110 (3771) ziciko
»

Reset bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
321559 (1143) DeeCoy
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323297 (2444) Jst
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8620689 (16103) nekikr
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813118 (11035) Bor H

Več podobnih tem