» »

Baterija na prenosniku se ne polni

Baterija na prenosniku se ne polni

SlyCrespo ::

Pozdravljeni
Imam laptopa HP ProBook 4740s, kateremu se ne polni baterija. Da računalnik laufa moram imeti ves čas prikopljen napajani kabel. Zdaj pa me zanima kaj bi lahko bilo narobe glede na to da sem probal drugo novo baterijo in je isto. Je možno da je kriv napajalni kabel ali je napaka v samem prenosniku? Če je napaka v prenosniku, koliko bi približno stalo popravilo? Drugače je laptop brezhiben in me zanima še kakšna bi bila ena realna cena za prodajo?

lonz ::

A si pred kratkim zamenjal adapter? ENi prenosniki imajo v kablih od adapterja do vtikača v računalnik dodatni komunikacijski kabel... Uradno za preverjanje kakovosti baterije (ali nekaj podobnega...); je pa v resnici to način da te "zaklenejo" na svoje adapterje. Če si kupil neorginalni adapter je lahko to problem.
...arrrrrr, shiver me timbers...

SlyCrespo ::

Ne adapter je originalen, je pa res da je "štuklan", ker mi ga je pes prežvečil..

Aja še nekaj sem pozabil omenit - za baterijo mi kaže da je polna. Ampak laptop se vseeno ugasne če izmaknem kabel..

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Poglej pri spoju če imaš 3 slojni koaksialni kabel; centralni kabel (precej tanek),1. ovoj,2. ovoj... Do tvoje situacije lahko pride, če sredinski kabel nima stika.
...arrrrrr, shiver me timbers...

SlyCrespo ::

Zdaj sem pa dal v laptopa drugo baterijo in piše: 0% availible (plugged in, charging). Res mi ni nič več jasno...

Pentium ::

Vzami baterijo ven, laptop ugasni, pocakaj minuto. Na koncu se nekajkrat pritisni na gumb za vklop, da "spraznis kondenzatorje".

Ce ne bo boljse, potem imas pokvarjeno baterijo(i), ali kaj narobe na plosci, ali pa je problem res v polnilcu ;)

SlyCrespo ::

Nič ne pomaga.

DeeCoy ::

Če z drugo polni, potem je baterija zanič.

lonz ::

Po moje ti je pes prežvečil del kabla ki deluje kot komunikacija med adapterjem in baterijo. Imel sem podoben problem. Isto je računalnik delal samo ko je bil priklopljen na elektriko; baterije a ni polnil... e ti tudi druge/nove baterije ne polni je to verjetno to.
...arrrrrr, shiver me timbers...

DeeCoy ::

lonz je izjavil:

Po moje ti je pes prežvečil del kabla ki deluje kot komunikacija med adapterjem in baterijo. Imel sem podoben problem. Isto je računalnik delal samo ko je bil priklopljen na elektriko; baterije a ni polnil... e ti tudi druge/nove baterije ne polni je to verjetno to.

Ne vem za točno ta model računalnika, vendar načeloma je tako, da polnilec nima nič z baterijo. Dostavlja le štrom plati, ki potem preverja, kako je z baterijo in jo polni. Možna je le komunikacija plata - polnilec, kot npr. pri applu, in če bi bil zanič kabel, potem se računalnik sploh nebi prižgal.

SlyCrespo ::

Vse skupaj je malo čudno: stara baterija je na 100% nova pa na 0% in se ne polni. In ko izmaknem kabel se laptop ugasne (pri obeh).

lonz ::

DeeCoy je izjavil:

lonz je izjavil:

Po moje ti je pes prežvečil del kabla ki deluje kot komunikacija med adapterjem in baterijo. Imel sem podoben problem. Isto je računalnik delal samo ko je bil priklopljen na elektriko; baterije a ni polnil... e ti tudi druge/nove baterije ne polni je to verjetno to.

Ne vem za točno ta model računalnika, vendar načeloma je tako, da polnilec nima nič z baterijo. Dostavlja le štrom plati, ki potem preverja, kako je z baterijo in jo polni. Možna je le komunikacija plata - polnilec, kot npr. pri applu, in če bi bil zanič kabel, potem se računalnik sploh nebi prižgal.


Se strinjam, da je v večini primerov tako. Prav tako ne vem točno kateri tip računalnika ima OP. Hkrati pa vem, da imajo tako kot opisujem (3. kabel za komunikacijo) rešeno Asus-i in še določene firme. Govorim o tem:
...arrrrrr, shiver me timbers...

lonz ::

Mislim da tudi HP-ji uporabljajo "smart pin" tehnologijo. https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebooks...
...arrrrrr, shiver me timbers...

SlyCrespo ::

Zdaj sem odprl gor napajalni kabel in so 3 žice: bela, modra in črna. So brez tistega srebrnega ovoja kot je na zgornji sliki.

lonz ::

Srebrn ovoj je pri koaksialnem kablu, ti imaš pa navaden kabel. V vsakem primeru je mislim da bel kabel "smart pin". Modra in črna so napajanje. Mislim da je na googlu kar nekaj video napotkov.
...arrrrrr, shiver me timbers...

hojnikb ::

Ta pin nima absolutno nič z polnjenjem baterije; če ta pin ni prisoten zadevo sploh ne zazna ali pa vrže cel prenosnik v safe mode z najnižjo možno frekvenco. Če PC dela ok brez baterije, potem ni problem napajalnik.

Najverjetneje maš 2 zanič baterije. Te smart baterije, če jih ne polneš dalj časa se spraznejo do te mere, da jih elektronika zabricka, kljub temu da so še celice noter mogoče ok.
#brezpodpisa

SlyCrespo ::

Ja potem pa zgleda, da bom moral še eno baterijo kupit, čeprav je ena, ki jo imam, čisto nova...

hojnikb ::

reklamiraj.
#brezpodpisa

KraitPay ::

Si prčkal kaj pri nastavitvah za baterijo? Poglej nastavitve v nadzorni plošči in ponastavi tiste profile.
Oddtrani še driverje za baterijo in ponovno zaženi PC. Driverje bo PC našel in jih namestil.

Če še po tem kar ne deluje je kriva baterija.

BigHugo ::

V BIOS-u testiraj baterijo in poročaj.
LP BigHugo

SlyCrespo ::

V biosu nimam nič za baterijo testirat..

BigHugo ::

SlyCrespo je izjavil:

V biosu nimam nič za baterijo testirat..

Imaš. Poglej ta file na 91 strani http://content.etilize.com/User-Manual/....
LP BigHugo

SlyCrespo ::

V biosu ne najdem nič za baterijo testirat... Kaj pa če bi moral bios nadgradit?

BigHugo ::

SlyCrespo je izjavil:

V biosu ne najdem nič za baterijo testirat... Kaj pa če bi moral bios nadgradit?

Ja. Pa UEFI diagnostiko naloži, lahko na USB ključek.
LP BigHugo

PacificBlue ::

Dej enmu stromarju, da ti z multimetrom izmeri.

blackbfm ::

ENi prenosniki imajo v kablih od adapterja do vtikača v računalnik dodatni komunikacijski kabel... Uradno za preverjanje kakovosti baterije (ali nekaj podobnega...); je pa v resnici to način da te "zaklenejo" na svoje adapterje


Kje si dobil te uradne informacije? Jz ne vidim nicsar kar naj bi napajalnik komuniciral s samo baterijo.

Bistvo je v tem da obstajajo različno močni napajalniki in je nekak fino da računalnik ve kolk toka loh najvec potegne.

SlyCrespo ::

Na netu sem našel program HP Battery Check. Sem testriral obe bateriji.

Original baterija kaže:
 Original baterija

Original baterija


Naknadno kupljena pa kaže:
 Naknadno kupljena baterija

Naknadno kupljena baterija



Zgleda da sta obe zanič. Samo vseeno mi je sumljivo to, da tista baterija, ki sem jo kupil naknadno, ni delala niti, ko sem jo prvič vtaknil v laptopa...

smile- ::

Dol potegni hp support assistant - na advanced delu battery testa je možno videti stanje vseh celic baterije...

SlyCrespo ::

Sem zagnal tudi ta test in isto pove,da sta bateriji zanič. Bom pač nabavil novo in poročam. Hvala vsem.

lonz ::

blackbfm je izjavil:

ENi prenosniki imajo v kablih od adapterja do vtikača v računalnik dodatni komunikacijski kabel... Uradno za preverjanje kakovosti baterije (ali nekaj podobnega...); je pa v resnici to način da te "zaklenejo" na svoje adapterje


Kje si dobil te uradne informacije? Jz ne vidim nicsar kar naj bi napajalnik komuniciral s samo baterijo.

Bistvo je v tem da obstajajo različno močni napajalniki in je nekak fino da računalnik ve kolk toka loh najvec potegne.


Kot rečeno in vidno v pripopanem linku, uporabljajo to vrsto adapterjev vsaj Asus, Dell in HPP. Za ostale pa ne vem.
...arrrrrr, shiver me timbers...

FrRoSt ::

SlyCrespo je izjavil:

Ja potem pa zgleda, da bom moral še eno baterijo kupit, čeprav je ena, ki jo imam, čisto nova...

:)):)):))

Najbolje, da kupiš še dve novi bateriji! 8-)

Če vse 4 ne bodo delale, pa poskusi z nakupom novega adapterja! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

SlyCrespo ::

Evo, kupil sem novo baterijo in zdaj dela kot more. Zgleda, ad prejsšnja ni bila kompatibilna. Hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

ziciko ::

Lep pozdrav
Da ne bi odpiral nove teme, bi si sposodil podobno, z najnovejšim datumom:)
Imam težave s starejšim prenosnikom HP 530, oziroma s polnjenjem istega.
Dogaja se nekaj kaj nisem zasledil v obdelanih temah.
Namreč, baterija prenosnika se normalno polni, prenosnik normalno dela ko je vir napajanja baterija, ko pa preklopim napajalni kabel, po nekaj sekundah se izklopi monitor.
Izklopim polnilec, ponovno štartam netbook in vse deluje normalno.
Poskusil sem odstranit baterijo, računalnik ne dela če prav je napajalni kabel preklopljen.
Skratka, vse je Ok samo na baterijo.
Preveril sem vse gonilnike, so najnovejši kar se jih dobi.
OS je Windows 8.
Ja, pa še nekaj: ko računalnik dela (na baterijo) preklopim napajalni kabel in po nekaj sekundah (5-10) monitor ugasne, toda, računalnik dela naprej, brez "slike".
To sem ugotovil tako da sem (ko je baterija vir energije) naredil muziko na yotube in potem priklopil napajalni kabel. Čez nekaj sekund, kot sem povedal, je slike zmanjkalo (monitor postane črn) muzikanti pa veselo špilajo naprej ;).
Če je kdo že imel podoben primer ali pa ve v čem je težava, vljudno prosim da mi pomaga.
Tečno je namreč vsakih 30 - 40 minut (toliko drži baterija) izklopit računalnik in ponovno napolnit baterijo, iztaknit napajalni kabel, prižgat pc in po 30-ih minutah spet isto, ...
L.P

Han ::

14 let star model - skrajni čas za novega. ;)

Testiraj z drugim napajalnikom...

ziciko ::

Saj je res da je računalnik starejši, dela pa enkratno, če odštejemo opisano napako.
Pa, še: ta netbook ni za resno delo, ampak da se otroci učijo osnove na njem. Za enkrat se nekaj vrhunskega ne splača kupovati.
Kar pa zadeva napajalnik, imam dva in pri obeh je enako. Res pa je, da je priklop s kabla na računalnik reduciran. Na računalniku je "manjša luknja", tako da sem to odpravil z reducirjem.
Mogoče je napaka v tem, če pa razmislim, potem ne bi polnilo baterije, a ne?
Baterija pa se napolni od 10 do 100% v dobri uri.
Hvala in L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395041 (4229) Ahim
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819273 (6709) specing
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283481 (2374) klekej
»

Kako vem, ali je baterija v prenosniku crknila?

Oddelek: Strojna oprema
164222 (3811) SG_101
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz

Več podobnih tem