» »

mehanska ura na pečici

mehanska ura na pečici

perci ::

Sicer ni računalniška tema, pa vseeno.

Crknila mi je mehanska ura na pečici.

Simptomi so taki, da ko naštimam "timer", se gumb nekaj časa premika, potem pa se na random mestu ustavi.

Verjamem, da imate nekateri radi ekstra zapečeno hrano, meni pa vseeno določene stvari pašejo "po receptu".
Drugi vidik je žena, ki ji zadeva precej najeda in potem posledično ona najeda meni.

Kaj mi je storiti v smislu popravila?

korenje3 ::

slike... :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gumby ::

perci je izjavil:

Kaj mi je storiti v smislu popravila?

Mikrokrmilnik, display, kakšen ESP8266 in imaš lahko uro sinhronizirano na NTP server. In če se že spravljaš to delat, potem dodaš še močnostni del za regulacijo temperature in imaš IoT pečico :D
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Seljak ::

Kupi novo pečico,samo,da žena ne bo najedala:D Ali pa pokliči serviserja,da porihta ženo ali pa pečico :D

Compufreek ::

Pokliči serviserja, če se spoznaš potem priporočam kar je napisal gumby če misliš pa sam kaj dirat zadevo pa pazi ker je not v uri 220V in te zna ubit če neveš kaj delaš ... pa vso srečo.

Ales ::

Tale pribitek o 220V v mehanski uri je za Nobelovo nagrado. 8-)

Lahko sam razdreš zadevo, če si malo spreten za te stvari in uro (po možnosti v enem kosu) neseš k lokalnemu urarju, najverjetneje je samo za spucat.

FX6300B ::

Ales je izjavil:

Tale pribitek o 220V v mehanski uri je za Nobelovo nagrado. 8-)

Lahko sam razdreš zadevo, če si malo spreten za te stvari in uro (po možnosti v enem kosu) neseš k lokalnemu urarju, najverjetneje je samo za spucat.


pečico v enem kosu k urarju heheh :D
May the force be with you!

Ales ::

Daš pe... eh... uro na pult in rečeš: "Ja a veste... ko sem kupoval uro sem si resnično želel neko prav posebno komplikacijo. Večni koledar mi ni bil všeč... lunine mene tudi ne... tourbillon... ne. Ta s pečico pa je bila super!"

Bi rad videl ta pogled. :))

...:TOMI:... ::

Razdri,poglej, ce ni kaj polomljeno, nato pa ocisti in namazi.
Tomi

Highlag ::

Četudi je ura mehanska skoraj sigurno tudi krmili grelce.
Če se čutiš sposobnega lahko poizkusiš kupiti uro kot rezervni del, in jo zamenjaš sam drugače boš moral poklicati kakšen servis.

Posameznih delov za uro skoraj sigurno ne boš dobil, razen če kje dobiš rabljeno uro in jo kanibaliziraš za dele.
Never trust a computer you can't throw out a window

perci ::

Highlag, ne krmili grelcev. To je čist oldschool ura za navijanje. Ko zazvoni, moraš pečico ugasnit ročno.

Ales, mnja, moram pečico odšraufat ven, da vidim, kakšen je sploh dostop iz zadnjega konca. Če bo treba sto vijakov in doktorat...se zna zgodit, da mi dopizdi.

Je pa medtem žena kupila tole

A mislte, da je v tej tudi 220V?

Ales ::

Ta je najbrž atomska. Kak polonij bo not. :))

Hm... po splošno priznanem načelu najmanjšega odpora in to... bi jaz po tem nakupu pustil pečico kar tam, kjer je. Entropija, pa to. ;)

Razen, če ti bo kak dan res dolgčas... in lahko kar sam malo očistiš mehanizem. Če je kaka vzmet konec storila, boš najbrž tudi takoj videl.

perci ::

Hehe, poznam to načelo, poznam. Velikokrat aplicirano v prakso.

Razmišljam, da bi to novo pridobitev vseeno vsaj prilepil na pečico. Da ne bo izgledalo, da je žena sama rešila probme + s pravo mero občutka pri lepljenju bi lahko izgledalo originalno - Grunf stajl. Pa še en vrtljiv gumb ekstra dobim (trenutno so trije) - več gumbov na pečici pomeni boljša pečica, ne?

fosil ::

perci je izjavil:

Je pa medtem žena kupila tole

Pametno ženo imaš.
Sicer pa te urce rade crknejo in je ne bi lepil na pečico.
Tako je!

perci ::

Pametno ženo imaš.

Ja, tale ji je kar ratala, priznam. Je pa res, da je pred tem čakala na mojo rešitev cca pol leta. Kar pa (očitno) ni bilo prav pametno, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

toplakd ::

Ženske tega itak ne razumejo. Če obljubiš da boš nekaj naredil potem ziher boš in ni treba da gnjavijo vsake 3 mesece.

Seljak ::

Kaj na telefonu pa nima štoparice,odštevalnika in prikazovalnika časa?

perci ::

Ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vgradno pečico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13633882 (1943) krho
»

Stara pečica - kako uporabljati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153540 (2736) OK.d
»

Evropske ure zopet točne

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3511114 (7815) Duhec
»

Zaostajanje ur vezanih na el.omrežje (50Hz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6516927 (12393) MadMax
»

Faza in nula iz ločenih kablov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
409105 (7510) BorutK-73

Več podobnih tem