» »

Reset bios

Reset bios

care20 ::

Zdravo... Verjetno enostavno vprasanje ampak js nevem kje lahko resetiram bios razen da tisto majhno baterijo vzamem ven za par min in jo nazaj vstavim?problem je v tem ker sm nek kabel na ebay vstavil za tiste led lucke spredaj in je ze blo nekih napak recimo tista leva tioka na touchpad je skoz bla aktivirana itd... Verjetno je tud zaznal tisti indikator da je baterija polna in zdaj ne polni vec ceprav je prazna... Kabel sem ze odstranil...torej a je kaksna resitev da resetiram bios razen da razdrem vse skupaj kar je pa ogromno dela?

Gapi ::

Prenosnik? V BIOS-u daš rest bios to defaults.
No person is rich enough,to buy back his past.

care20 ::

Sem dal. Ampak to samo vrne nastavitve na default kolk je meni znano...

hojnikb ::

Default nastavitve = reset biosa

čeprav sodeč po tvojem postu ni problem v biosu, ampak nek hw problem
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

care20 ::

Aah nisem vedel da je to isto... Pa baterija je stara 1 mesec... Pa sem ta kabel vstavu noter in sem opazil da vec ne polni...kaj pa bi lahko bilo narobe?

hojnikb ::

če je baterija polna (ali na recimo 90%) se tako ali tako nebo polnala :)

ti pc dela če izklopiš štrom in delaš samo na bateriji ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

care20 ::

Baterija je noter ampak je 0 in pise da se polni...vceraj sm dal cez noc polniti in sem zjutra videl da je ostalo 10 odstotkov isto kot nazadnje preden sem ga dal polniti...torej baterija dela le polni je ne... Mam obcutek da je tisti kabel kriv zato pa je 10x cenejsi kot org.. Je pa navaden 12p flat kabel... Vse enako kot org... Sluzi pa tipke na toucpadu pa led indikatorje

hojnikb ::

ce se baterija ne polni, potem je zanic (oz elektronika v sami bateriji)
#brezpodpisa

care20 ::

Pa sem bral na forumih da je to bil problem vec uporabnikom tega laptopa... In so naredil hars reset in ne zacel delovat... Je oa laptop g751jt... Pac sumljivo mi je ker je do vceraj vse lepo delalo... Ko pa sem kabel vstavil pa ni vec polnilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

Gapi ::

Sprazni baterijo do konca. Ne da laufaš bios da crkne ampak samo da ti windowsi izklopijo računalnik. Če boš baterijo praznil v biosu ti jo bo preveč spraznilo.
No person is rich enough,to buy back his past.

care20 ::

Saj je 0...takj ko izklopik kabel se laptop ugasne

TOP ::

Potem je baterija fuč.

FX6300B ::

čakaj o kakšnem kablu ti sedaj govoriš predvidevam da je govora o polnilcu?
probaj z original polnilcem..
May the force be with you!

care20 ::

Kabel je flat 12pin... Ni originalen in mi ni deloval kot mora zato se bojim da je to kaksen stik ustvarl...drgace je ta kabel za indikator ki prikazuje ali je baterija polna itd...ce b8 vedel da je baterija fuc bi kupil novo ampak mam ibcutek da je nekaj drugega...mam eno baterijo ki je fuc in je sploh ne zazna ko jo vklopim... To mi pa zazna samo polniti noce... Verjetno sem s tistim kablom dal signal da je baterija polna in je zdaj tako zastekalo pa je noce polniti

DeeCoy ::

ne, tisti kabel ne da nobenga signala, je samo za to, da gre po njih tok do ledic, to sploh nima veze z dejanskim polnjenjem. Ostaneta 2 opciji.. Al je nekaj na plati al pa z baterijo. Če je baterija prej delala ok, potem je s plato nekaj narobe, vzemi ven baterijo, baterijo biosa, drži gumb za prižig 30s, sestavi, če dela je bilo to, če ne dela, si nekako uničil vezje za polnjenje na plati.

care20 ::

A ni isto ce dam nastavitve v bios na default ali ce odstranim cmos baterijo?

dope1337 ::

Po mojih izkušnjah ... Ne, ni isto.

Meni ko se na kateremkoli računalniku karkoli zaštrika do mere, da si ne znam razlagati kaj se dogaja, vzamem ven CMOS baterijo ter počakam 30 min (za vsak slučaj, lahko tudi veliko manj počakaš - 5min). Velikokrat se stvari same od sebe čudežno porihtajo.

Poizkusiti ni greh.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

zavajon ::

Včasih smo po odstranitvi baterije naredili še kratek stik med kontaktoma baterije. Ne vem pa, če je to kaj pomagalo in če je dandanes še vedno tako.
Seveda je govor o CMOS bateriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

care20 ::

sem razstavil,vzel ven cmos baterijo in 1 min drzal gumb za power in ne dela...pa sem probal v win baterijo odklopit in je sprva napisalo da je baterija odstranjena potem drugic pa nic ni napisalo...je se kar polnilo ceprav baterija ni bla noter...zdaj vsaj vem da ne morem vec nic narediti kot kupiti drugo

FX6300B ::

lahko bi bilo tudi kaj z Software-om, daj probaj za foro linux ubuntu na usb ključek dat (live) pa poročaj
May the force be with you!

DeeCoy ::

če linux live ne bo normalno polnil, potem je 100% nekaj s plato, ratal ti je kak element poškodovat ali skurit.

care20 ::

Sm probal linux in zal ne gre...sj bi kupilnse 1 novo baterijo sam se bojim da je kaj drugega... Kaj pa priblizno kolk bi stalo popravilo vezja v primeru da je pokvarjeni?

care20 ::

Tukaj so podatki kaj se je dogajalo z baterijo ce kaj pomaga

 1

1



 2

2



 3

3



 4

4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

DeeCoy ::

Okej, preden zaključimo, da je šla plata, si probal, kaj se zgodi, če tisti nov kabel odstraniš ali daš nazaj starega? če prav sledim, je baterija prej normalno delovala?

care20 ::

stari kabel ma pokvarjene kontakte zato sem narocil drugega z ebaya...baterija je drzala do 3 ure...pa pred 5 min nazaj mi je napisalo battery discharging...je to upanje?

hojnikb ::

baterija je fuč, plain and simple. Menjaj
#brezpodpisa

DeeCoy ::

hojnikb je izjavil:

baterija je fuč, plain and simple. Menjaj

Pa ti bereš celo temo?? Kaj blebetaš... Če da baterijo ven, mu v windows kaže da se kao fila... Tak da ne trosi neumnosti hvala.
Probaj tisti kitajski kabel ven vzet, itak ne igra nobene vloge.

hojnikb ::

poglej zadnji screenshot kapacitete baterije, bo dovolj jasno stanje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FX6300B ()

FX6300B ::

hojnikb je izjavil:

poglej zadnji screenshot kapacitete baterije, bo dovolj jasno stanje.


to je res samo to se vseeno ne izkljucuje da je vezje fuc.. lahk je kej vezje zjebal pa mu narobe zaznava posledicnk tut napacni podatki pokazani v tej tabeli.

najlazji nacin bi bil da bi baterijo stestiral bodisi kje drugje(drug laptop) ali pa dejansko z kaksnim polnilcem liion baterij
May the force be with you!

hojnikb ::

ce je kak ponaredek baterije, je verjetno ena celica sla v pm ali se je pa sfuzlal krmilju na sami bateriji
#brezpodpisa

DeeCoy ::

In ena celica baterije je odletela v tem času, ko je on menjal flex kabel za led lučke?

care20 ::

Prenosnik pravkar s servisa in je baterija fuc... Vse ostalo je ok...

DeeCoy ::

Sreca.. je pa zelo cudno, da je baterija crknila v istem casu kot si ti kabel menjal..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556014 (3699) care20
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819249 (6685) specing
»

Zanič baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232128 (1626) Mare2
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148471 (6980) Steinkauz
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394834 (3617) overlord_tm

Več podobnih tem