» »

Mobitel in Siddharta na MTV

Mobitel in Siddharta na MTV

«
1
2

MI_KO ::

Heh, kaj se je ravno zdaj zgodilo! Mam MTV prižgan in naenkrat čujem neko znano melodijo. Dam glasneje in slišim siddharto "Od višine se zvrti", nato pa reklamo za mobitel! Mobitel ima zgleda preveč denarja.8-)
Je kdo že videl to?

Upam, da jih bodo tako še na MTV opazili! Res si zaslužijo!8-)

DamoskinoS ::

papki so no...samo prek Mobitela se lahko promovirajo!!
nej zarulajo tko da jh bojo na MTV povabil.
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

R0K ::

Ja, in to se bo zgodl k bodo pepeki znal še kaj dobrega v angleščini zapet - torej se morjo podat v hudo komercialo.

afro~dizzy~act ::

Tudi mene je presenetilo! Naj se vidi, kdo ima denar! Zdaj pa moram iti, ker mi GSM zvoni...

jeb ::

je treba priznat, da je priredba ODLICNA, fantje so dobro opravili posel.
To, da je pa stvar na MTV, je pa se tolk lepse. Se mi zdi, da bo po Laibachu postala Siddharta nas edini pop izvozni artikel.
Kr tko naprej!

€lectronic ::

siddharta so itak edin vredu slovenski bend, tak da jim to kar prvoscm! kr tak naprej fantje!8-)
SONY MOBILE!!! SONY AUDIO!!! SONY VIDEO!!! SONY EVERYTHING!!!

atubbuta ::

Mobitel ima zgleda preveč denarja.


Res ima dost denarja, spot jih pa spet ni prišel preveč, saj so svoje igralce plačevali po pičlih 400 sit na uro.

frikec() ::

Siddharta....šminkerji z narcisom na vokalu.

bastadu ::

Sam ta reklama uiber sux. V reklami je kar 4× uporabljen efekt bullet-time (ala Matrix style) in izpadlo je tako, kot da ne znajo nič drugega nardit... Sicer je pa komad ful dober, sam reklamo so totalno zajebal...

tx-z ::

a je ta reklama velikrat al sam tko ene enkrat na dan???
tx-z

bastadu ::

Nekje sem prebral, da naj bi se vrtela 6× na dan...

ahac ::

siddharta so itak edin vredu slovenski bend, tak da jim to kar prvoscm! kr tak naprej fantje!8-)

Sej niso kot bend na MTVju.. samo v reklami, ki se vrti na MTV skupaj z izraelskimi, češkimi in slovaškimi, nastopajo...
kakšnega posebnega uspeha zaradi tega ne bo.

če hočejo zares na MTV jih mora gor spravt založba, ne Mobitel...

CaqKa ::

na mobisuxu je pisalo da je bila reklama plačana za obdobje ~26.11-30.11. za 6 krat na dan... torej se zdaj več ne predvaja pomojem.

tx-z ::

moj brat pozna eno, k je njen oče direktror mobitela, pa je dal na mtv pač to reklamo, več pa ne vem :)
tx-z

NoUse4AName ::

res na MTV je dal reklamo? wow, nismo opazili.

Loki ::

attabuta igralce (statiste) so placevali po 800/h (je velika razlika - 400/h se dobi za kako delo v tovarni, kjer imajo tudi redni delavci minimalne place), sem dobil sms od studentskega servisa.

tisti mtv, ki ga mi spremljamo (oz. ki ga imam jaz cast spremljat prek telemacha - satelitska je mogoce druga pesem) ni ravno The MTV, marvec je namenjen drzavam brez svoje lastne mtv mreze (oz. nekaj sorodnega, natancno nisem vec preprican -- zelo okrnjen program v glavnem) - ki so zanjo bodisi premajhne bodisi prerevne (ali oboje -- licence), kot npr. Slovenija, Češka, Turčija (njihovih oglasov je se posebej veliko), tako da so oglasi obcutno cenejsi kot na "pravem" mtv.

(tukaj bom jutri napisal se nek citat enega vodilnih pri mobitelu, ki je pojasnjeval, zakaj so se odlocili za to reklamno akcijo - nedvoumno ucinkovito, kot se vidi po odzivu)

DrSergioDJ ::

atubbuta:

si sure o 400sit/h? Ker sm imel sanso bit v spotu, pa bi nanesl 800 sit, oz. 8000 sit, saj je snemanje (zgleda) trajalo 10 ur.

Sam, "ironija", ko sm dobu SMS od "delu", sm bil v studentskem servisu, pa se mi ni dalo it snemat (k sm vedu da bo cel dan), zdej se pa ne morem "hvalt", da s bil na MTV-ju :D
...

atubbuta ::

Prjatli moji, med dijaki in študenti je ta razlika. Če si dijak, potem si se pa mogu s tisto miloščino sprjaznt.

_Tom_ ::

Btw. ta reklama na "false" MTV-ju, je bila za Mobitel cenejša kot oglas na 1.strani časopisa Delo,...

R0K ::

Loki kje pa ti take traparije pobiraš? Ta MTV, ki ga imamo mi, ga imajo tudi Nemci, Angleži, Francozi, Španci, Turki, Bolgari, Hrvati pa še kdo. Mi imamo MTVE - MTV Europe. Ki ga ima cela Evropa. Poleg tega pa imajo bolj znane države, z dost razvito domačo sceno tut svoje MTVje. Like MTV Italia, itd.

tejo ::

Jest mam v glavnem nemški MTV na satelitski, če je tuki bla reklama pa ne vem (že kak teden nisem nič gledal)...

Tr0n ::

Gre za MTV Europe, kjer imajo reklame tudi druge drzave iz tega okolisa. Tak da, nix kaj posebnega.

Slovenski majnvrednostni komplex? :)

sketch ::

Kolikor jaz vem, gre za to, da ti lahko zakupiš pravice do predvajanja samo v svoji lastni državi. Se pravi, da namesto nekih drugih reklam (npr. za izraelske filme al' karkoli) vstaviš svojo reklamo in jo predvajaš svojim gledalcem. V bistvu to reklamo ne predvajajo iz MTVE, ampak iz nekega slovenskega centra, se mi zdi.

lp
s.
Adapt and overcome.

R0K ::

skecth zakaj potem jest vidim nevzgravžne reklame za tampone pa kreme za faco od čehov pa unih?

Drgač jest nič ne vem o kakem MTV Slo...mogoče pa res obstaja...sam nevem, kje bi lohk sploh bil...

jRk0 ::

MTVe sploh nimajo v nemciji:)

tudi na sat tega sploh ni. Ampak je nemski mtv pa se kaki drugi, ki so zakodirani:/
You fuck up once, you loose two teeth.

Gandalfar ::

Zgodovina sprememb…

freejack ::

Damn, nekomu se pa res lubi tolk linkov pisat. :D Siddharta? Če mene vprašate, niso kaj posebnega, kvečjemu ravno nasprotno. Od začetka so se mi zdeli še vredu, zdej pa mislijo, da so ne vem kaj in tega ne prenesem pri njih. Totalno so se spremenili, vem, ker sem jih opazil že kakšno dobro leto prej, ali več, preden so izdali svojo prvo uspešno skladbo, PvX.Prehitro jim je stopla slava v glavo. Sicer bodo na slo sceni zdržali še lep čas, ampak ne bi se čudil če bi nato prav fantastično pogoreli.(primerno svojemu obnašanju)No ja, zdej ko so pa na MTV "pršli", zdej si pa zihr mislijo, da so Boga za jajčka prjel.I´ve seen it before..Sam poglejte nekatere, ki pljuvajo čez metallico, gunse pa dajajo v nebo. Še posebej radi pa poudarjajo, da je na nekem koncertu od gunsov metallica igrala kot predskupina. Pozabljajo pa, kje je metallica danes in kje so gunsi. (for the record: sej so mi gunsi dobri, sam ne prenesem takega pljuvanja čez metallico v zvezi z gunsi)malo sn zgrešil temo, pa recimo, da se mi oprosti. :D

hatch ::

Oglasevanje na MTVE je do 10x cenejse kot oglasevanje na slovenskih televizijah (POP TV, TVSLO)

jeb ::

Hatch, res me zanima, kje si dobil to informacijo. Lahko navedes vir?

hatch ::

hatch ::

freejack.. sicer se strinjam s tabo glede slave.. sam metallica je pa nula in boljalimanj nezazeljena med metalheadi..

sicer pa ne gledam mtvja, ker ne vrtijo cist nic pametnega vec...

siddharta pa ne bojo nikol uspeli v tujini, ker imajo pac slovenska besedila.

Do zdej je edini slovenski bend, ki je uspel v tujini(other than ex-YU) Laibach.. drgac pa je nekaj kandidatov za vstop v tujino... Prospect, Noctiferia, Psycho path... pa se kaki bi se nasli..

Pujcek ::

freejack,

men siddharta ni glih alfa in omega slovenske scene sam me pa zanima, po cem sklepas oziroma si prisel do zakljucka, da "zdej pa mislijo, da so ne vem kaj", "Totalno so se spremenili",...

Aja, kje pa je metalica danes???

verjetn ti se mal mazolcki nagajajo, a ne?

lp

City ::

Hatch ti kandidati so bolj švoh, kar se tiče uspeha, Laibach je uspel predvsem v Nemčiji, saj je večina besedil nemških in ker so omenjeni kot edini slo bend delaš tuki zelo veliko krivico Avsenikom, njim še dolgo ne bo nobeden slo bend segel do kolen po prodaji plošč v tujini ( v Evropi naj bi Golica bila največkrat predvajena, v ZDA je pa med 10, prvi je en county pjevač), besedila pa so bila prevedena v ne vem točno koliko jezikov.

P.S. Nisem glih fen Avsenikov. Sam so pa No.1 kar se tiče prodanih platk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

iration ::

Govorim po spominu: Laibach so plato Opus Dei v letu izida v Sloveniji prodali v 6000 izvodih (eno tudi meni), samo v Londonu pa v 60.000 izvodih. Če pa so bili v Nemčiji še bolj popularni, sem pa že kar brez besed. In imeli so še več rezerve, če pogledamo prodajo njihovih učencev Rammstein 15 let kasneje.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

nuclear ::

Sej zaka mislite da so se začela drmanja z granatami med Izraelci in Palestinci? Ker so pedri Izraelski kradl vse Palestincem, zato pa tud vidite na MTV-u tolk izraelskih reklam. Pa kot je reku "hatch" so 10x dražje. Tak da zej use veste!
Aja mi smo se o Siddharti menl...Upss...:8)

Good Puppy, Good Puppy

iration ::

kar si povedal nima smisla ...:\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

nuclear ::

Of kors da ma smisl, sam k ne kapiraš.

Good Puppy, Good Puppy

City ::

Jordan59 ampak tvoj post je pa čist out :D :D :D

Gandalfar ::

No, no fantje - stick to the topic

Soldier ::

Js cez sidarto nimam kej prevec za povedat dobrga niti slabga, sam pevc je pa narcis 1.klasse. Pa se neki, ne s takim da so edini slo. band primerni za to..;((

Sergio ::

Če se mene vpraša, je na slovenski sceni veliko kakovostnih bendov. Poglejte recimo Tabu. Simpatična pevka, seksi (rahlo počen, a še vedno seksi) kakovosten vokal, dobra besedila, itd.

Fan ali ne, Siddharta že dolgo ni izdala kakšnega svojega komada. Imamo DnB Silikon Delta, skupek nekih priredb, od katerih sta posrečeni največ dve, ostalo je le nek časten poskus miksa dveh struj, ki ne gresta preveč dobro skupaj (vse to je IMO). Potem pa še udarijo s Kreslinovo priredbo (original je boljši. priznajte :D).

Sicer bend spoštujem, ker so prilezli ZELO visoko z velikim številom kakovostnih songov, pa tudi na koncertih znajo narediti velik žur. Pevčeva narcisoidnost je pa najbrž samo del maškerade, ki jo skupina izvaja zaradi "attitudea" do publike. Zviša popularnost, če si namažeš oči, nastopiš v Cankarjevem Domu s Kreslinom ter na koncu razbiješ pol odra. Pa reci kar hočeš :D.

Enivej, upam da nas bo Siddharta presenetila s kakšnim dobrim albumom. Ker predvidevam, da so si ravno zaradi tega vzeli odmor od nastopov...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

Vnesite tukajPotem pa še udarijo s Kreslinovo priredbo (original je boljši. priznajte ).

ej to pa je prvič da to slišim... pa če si noben tega ne upa rečt... meni je tale njihova verzija preveč naphana z efekti... efekti pač ki več niso v mejah normale...

darh ::

original rula... siddharta je naredila korak naprej in komad obudila (od mrtvih)
Excuses are useless! Results are priceless!

CaqKa ::

to si pa dobro povedo ker sem se res spravo in spet poslušal original.. moral sem potrdit da je boljši :)

jeb ::

Siddharta je OK bend, in ce bi imeli pravega zaloznika, bi definitivno lahko uspeli zunaj.
Boljsi so od vecine pop-rock bendov z MTV.
Ce koga moti "komercialnost", naj pomisli na razne Helene Blagne, pa Zlatka Dobrica in tako naprej, kar se pri nas proizvaja.
Pevec da je narcis? Kaj te briga! Sej ne bos sel v posteljo z njim ali pa si delil druzinskega zivljenja, ne? Morda bos kupil njihovo plosco ali pa sel na koncert, edino to steje. A se v tujini kdo sekira zarad tega, kaksen kreten je Liam Gallagher, recimo? (ker res je)
Glavno, kak muskontar je, ne pa kolk si je vsec. In ce smo ze pri tem, kr precej bejb pada na pevca Siddharte, tko da se mi nekak zdi, da za temi trditvami o njegovi narcisoidnosti stoji povsem navadna nevoscljivost. Fantje, me res zanima, kolk "ne-narcisoidni" bi bli vi, ce bi meli dober "glas in stas", kokr se temu rece...
In enako velja glede pripomb o njihovi uspesnosti in "prodanosti". Ce si tak frajer, pa se ti prodaj tolk plat kot oni.
In to ne take slovenske muske, ki se pri nas najboljs prodaja (zgoraj omenjeni estradni "umetniki").
Tisti, k kurcate to reklamo - gre za zelo spodobno narejen izdelek, spet povsem na nivoju tuje produkcije, celo nadpovprecno po mojem mnenju.
Namesto da bi jim privoscili uspeh, tuki pljuvate cez njih. Slovenska fousija spet na delu...

Asgard ::

Laibach ni prodal veliko plat v Slo in ex yugi, ker so bili nezazeljeni pri nas. Drugace sem pa preprican da bi jih prodal veliko vec. Poglejte tudi koliko koncertov so imeli v Slo. Ne veliko, vse so imeli v tujini kjer ni bil komunizem tako hudo nastrojen proti takim skupinam !!!>:D

City ::

Se mi zdi, da je ta narcisoidnost bolj problem pri tistih katerih bejba je rekla, da Siddharta seka. :D :D
Drugače pa Sergio Tabu seka kajne?
Za tiste, ki vedo kaj pomeni biti glasbenik, kaj šele dober in koliko truda je potrebno vložiti, se jim ne zdi nič napak, da je kdo potem "malo" ponosen na svoje delo, kot je rekel jeb, saj ne bomo šli z njim v posteljo.
Kar se tiče reklame je to tudi dobra reklama za Slovenijo, če je res kar pravijo pri Mobitelu, da so prvi, ki so dali v akcijo MMS aparate (zdaj ne vem a so mislili količinsko?). Naj svet vidi, da nismo pri nas tolk za cajtom kot mislijo nekateri. Siddharta z objavo ni imela nič, lahko so srečni da je Mobitel naredil to potezo.
Kreslin pa si je s tem komadom naredil samo malo "dodatne" reklame za svoje Kreslinčice, ki pa tudi niso slabe.

ahac ::

da so prvi, ki so dali v akcijo MMS aparate

heh.. itak.. :P

Zakaj bi bla dobra reklama za SLO?
Sej jo itak vidijo samo Izraelci, Čehi, itd.. ki pa imajo gor cel kup svojih reklam.
Edino Hrvati bi si lahko kej mislill... ampak oni imajo pa itak reklame za svojo državo na CNN.

frikec() ::

Se strinjam, da so Tabu zakon. Siddharta pa nej kar spoka nekam, ker si ne zasluzijo pol pocenega grosa. To naj bi bla kvalitetna muzika? Za najstnice mogoce. Ko sem bil na koncertu od Apocalyptice sm skoraj umrl od smeha. Dokler so tiste goske skakale po odru so ble v prvi vrsti same 12-13 letnice. Ogabno! Ob prihodu Apocalyptice so se pa ustrasile.

iration ::

Kizo: tuki ne razpravljamo o okusih. Če so Apocalyptica bol hard zadeva, še ne pomeni, da so Siddharta slabi. Ali pa to, da najstnice norijo za njimi tudi ne pomeni da so slabi. Na tem koncertu so oboji dobr špilal.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
946848 (4941) JXS
»

BePOP na MTV

Oddelek: Sedem umetnosti
182121 (1483) boom-bar
»

Siddharta

Oddelek: Sedem umetnosti
262147 (1646) Lucifix
»

the best BANND*s (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596163 (5477) webcreator
»

Metallica, Apocalyptica, Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696295 (5470) Pisk

Več podobnih tem