» »

Cocktail - Tequila sunrise

Cocktail - Tequila sunrise

PALOMINO ::

Namenil sem se malce eksperimentirati s "proizvodnjo" cocktailov (veseli december pa to), eden izmed mojih najljubših je ravno Tequila Sunrise,enostavna priprava...zanima me pa če kdo ve kje za vraga v naših trgovinah kupiti sirup Grenadine - eno izmed glavnih sestavin omenjenega cocktaila?

Vesel bi bil tudi če kdo zapiše kakšen svoj recept za cocktail .
Bom jaz za začetek prispeval enega zelo enostavnega: 0.3 dcl Jack Daniels + 1dcl ledenega čaja Sola rdeča brusnica. glede whiskeya - obvezno mora biti stric Jack.

Minister za zdravje opozarja: Pretirano pitje alkohola škoduje zdravju! >:D

DrSergioDJ ::

hum...

vem da se da nekje v BTC-ju narocit zadevo, pol jo pa v roku 1 dneva nekje pr zelezniski postaji dvignes. K sm tud jst isku Grenadine, pa ni blo nikjer. Ce ti noben ne bo znal pomagat, se lahko bolj natancno pozanimam, ok?

se da pa baje cist vse tm dobit... kar se nuca za coctaile seveda..
...

PALOMINO ::

Super bi bilo, če se lahko pozanimal...ker sem že iskal okoli pa sploh ne vedo kaj je - grenadine!

Pujcek ::

Oj,

a obstaja kaksn prog oz. baza koktejlov. To bi blo fajn...

lp

Gandalfar ::

Matek ::

Grenadine je sirup iz granatnega jabolka.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pujcek ::

Gandalfar,

in zdej bom pregledal vseh 51 strani, da slucajno ne bom porabil 4 vrstic na slo-tech forumu in kratkocasil tebe. Ma dej no. Mene zanima a je kdo ze kej gledal po netu za temi stvarmi, a mi lahko kdo kaj priporoca. Programov za mesat koktajle je malo morje, ampak... ma sej je vseen.
8-)

Gandalfar ::

ne vem no, jzt sem mal kliku po teh linkih in vecina je bila zelo dobrih tako da pomojem da ne mors zgresit ce izberes vrhnjih 5 :]

Pujcek ::

Gandalfar, grrr, kepa se ze dela...:D :D :D :D

lp

sketch ::

Hehe... Koktejli! yaay! Ena mojih strasti.

Torej: Največjo izbiro sirupov, grenadin itd. imajo v ljubljanskem Leclercu. Dobi se grenadine, creme de cacao, limete... več ali manj kar češ. Jim pa zmanjka alkota (drambouie, cointreau, curacao...). Za to pa je pravi naslov "Največji Merkator", če ti pa še kaj zmanjka pa probaj v interšparu. Imajo tut še kar kul šejkerje za drobiž (800 sit) - sicer so stekleni pa so malo neuporabni (ne moreš ga nataknit na kozarec), ampak če rabiš še enega ekstra so super.

Evo, recept za koktejl, katerega smo imeli v kp lani na otvoritvi in smo ga "posvojili":

saiberpajp (long drink)

1 enota vodka
1 enota grand mariner (lahko tudi triple sec ali curacao, v sili gre tudi samo z vodko, samo pol ni glih zelo dobro)
0.5 e bols blue
pretreseš čez led
daš v kozarec (običajen 1.5 dcl) z zdrobljenim ledom, dodaš 2e limoninega schweppsa ali tonika - limonin schwepps naredi stvar rahlo zeleno, kar je kul. Okrasiš z limono, serviraš.

lp
s.
Adapt and overcome.

PALOMINO ::

Se bom odpravil v Leclerc...škoda da ni pri nas kakšne spletne trgovine kjer bi lahko vse to nakupil...


Sketch, hvala za nasvet in recept.

Zanima me še katero vodko uporabljaš?

jure17 ::

drgac ce vas se zanima se da ful teh vseh reci za koktajle predvsem pijac dobit v VELEŠUM-u d.o.o. mislm da je slovenčeva 97 ulica če še vedno koga zanima. So pa tudi dosti cenejši kot kakšen Leclerc.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tequila, kako se pije

Oddelek: Loža
3818962 (14357) BigWhale
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810284 (6709) gendale
»

Pijace (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214867 (11686) šernk
»

Mixology - mešanje cocktailov

Oddelek: Loža
93908 (3743) Spy
»

Making of Cocktails

Oddelek: Loža
163345 (3163) jRk0

Več podobnih tem