» »

Metallica, Apocalyptica, Siddharta

Metallica, Apocalyptica, Siddharta

«
1
2

Tloramus ::

Kaj vi mislite o zgornjih skupinah? Ali poznate še kakšno podobno? Vse tri sicer igrajo rock, ampak ta njihov rock je ... hmmm ... drugačen in meni je zelo všeč. Priporočite mi še kako skupino.

:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

TheJack ::

Samo odgovor na prvo vprašanje....

Siddharta ni slaba, še posebej za slovenske razmere ne, Apocalyptica se mi zdi dolgočasna, Metallica bi pa morala razpasti že leta '88, ko so izdali svoj zadnji dobri album.
Bonis nocet, qui malis parcit.

HEKO ::

Hehe...hya Apocalyptica je nekaj "posebnega"...ampak je res tečna (zti postane hitro dolgočasna..)..Metallica je ql..dober pesmi.:Whiskey in the jar, Entersand man..Nothing else matters..No leaf clover..Siddharta je ql...majo ok muziko..sao mi je Tomi peder :)..oz I prefer BFM, Tinkara Kovač & Rok'n band...

Meni osebno ugajajo nasledni bendi..in ti jih priporočam:

"Rock":
Queen
Europe (The final countdown poznaš right?...ql je pe kakih 10 pesmi..)
Guns'n'roses
Rollnig stones
....

Rock/ska/punk
NOFX, Blinki, Green dayi, The Ataris, Sum 41, SR-71, Ash, Propagandi, Dog Eat dog, Millencolini, Me first and the gimmie gimmies (fuuul ql priredbe..PROBAJ :)), Punk Covesri..Donotsi..

0:)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HEKO ()

luni ::

Mislim lol, tip rece da je Tomi iz Siddharte peder, pol pa priporocna Roknbend. lmao
Artificial Intelligentia

JurijTurnsek ::

metallica je od teh najboljša, apocaliptica(nekak tak) so kul in drugačni, sidarta pa se je prodala--škoda zanjo
http://www.slatnaskejta.com

Dami ::

Heko: ti pa strelaš neke čudne ven.
Apocalyptica je res nekaj posebnega in tako 'kopiranje' muzik je edino kar jih odobravam. Še vedn mi je žal, da nism lani uspel prit na njihov koncert.:O
Praviš da je metallica ql, pol pa našteješ No leaf clover (bedarija) in Whiskey in the jar (priredba). Res da se mal bolj divje čuje, sam vseen. Moti me to da folk prej sploh ni vedu kaj je to metallica, pol pa čuje dotični komad in pol so mu kar naenkrat zakon. Sploh pa so zadnji 4 albumi podn, da ni večjega. Še vedno mi je žal, da sn jih kupu. To je bla pač posledica uživanja ob prejšnjih albumih in upanja da bojo novi še bolši. Jok, kak sn se zmotu!;( Že garage je sam skupek priredb, S&M pa sam živo nažiganje z orkestrom kar se ujame le v skladbi nothing else maters (ki je edina mirna, zato paše). Ekipa se je od blacka naprej čist skomercializirala in po glavi jim gre še sam keš (btw, ste slišali komad od Weird Ala 'Internet Sandman'? Niste? Morate!:D. Skratka, vsi njihovi komadi (do Blacka) so legende. Ok, na Loadu sta še 2 komada fajn, but that's it. So skupina, ki sn jih dolg cajta poslušal in častil, zdaj pa jih preziram. Ne sam zarad pomanjkanja idej in butastih komadov, apmak večinoma zato, kar so nardil z napsterjem.
Se pa strinjam s tvojim vmesnim delom...
Queen, Europe, Guns'n'roses
...razn stonsov, ki so po moje prestari, ter z zadnjim...
NOFX, Blinki, Green dayi, Propagandhi
....sam Blinkovo muzko se da fajn poslušat, ostalo je pa preveč punk in mi ni tuk všeč.
Nikakor pa mi ne gre v glavo, kak lahk napišeš da rajš od siddharte (ki so po mojem mnjenu edina pametna slo skupina, ki majo komade za poslušat) poslušaš BFM, Rocknband in T. Kovač. To mi bo ostala skrivnost. Kr tip k ve česa je bil zmožen F. Mercury pri zdravi pameti ne more trpeti one 3 zgornje izvajalce.

Dost bo. Upam da te nism užalil, kr te nism mislu. In če sn te, se opravičujem. Vsakdo ima pač svoje mnenje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

BC3 ::

no prov lepo sm presenečen da še ene par ljudi (poleg mene) pozna Freddija Mercuryja oz. Quenne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

TheJack ::

Ja, ker Queeni so drugače čist neznan bend, ne? :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

BC3 ::

ja med današnjo mladino bi reku da so
(drugač sm pa mislu bol tko da jih ne poslušajo ne da jih ne poznajo)
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

`DoC ::

Ehm ja... muska... le kaj bi ljudje brez nje:)

Ok gremo. Metallica je bla zame uredu do blacka, naprej se je pa skomercializirala, kar je ze en povedu. Dodal bi le da Garage Inc. drugi cd... komadi kot so AM i Evil, Green Hell etc rulajo, itak so bli pa ze izdani l. 84 ce se ne motim v single cd-ju. Ce se ne vete, Hetfield se zdravi zarad alkota, basist je pa itak sel ze stran lani spomlad se mi zdi.

Siddharta... no ja... recimo da u sloveniji kr mkey.

Apocalyptica... dobrra zadeva sam jo ne poslusam aktivno, pac ce pride pride, gre jim pa hvala kaj use šopajao na čela fanzje ;)

Ajd, morem letet
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

burekar ::

Black Sabbath anyone?
Led Zeppelin, Deep Purple, Hendrix?
Nič stare dobre "muzike" ne poslušate? To je blo še takrat, ko glasba ni bila delana zaradi ambicij.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

TheJack ::

Black sabbath, Led Zeppelin, deep Purple, Jethro Tull, AC/DC, The Beatles, Yes...
Bonis nocet, qui malis parcit.

[BISI] ::

Metallica je itak ze pozabljena, Siddharte ne maram, ker so prevec pod vpivom maldenk, ki se vedno grebejo v prvi vrsti. To je zalostno, ker bi fantje lahko dosti vec naredili, znajo o tem ni dvoma, a... :'(
Apocalyptica pa naravnost seka! Se posebej live (ni ga cez njihov Unforgiven).

:)

kockish ::

Kot ste ze rekli, je metallica bila kaj do black albuma. Drugo je bedno.
Siddharta, no ja, je in ni. Za slovenijo so kar kul.
Apocalyptica je na zacetku zakon, nato pa postane dolgocasna.

Od starejsih bendov pa so prava stvar Pink Floyd. Sej so tudi kaki Zeppelini uredu, ampak Floydom ne sezejo do kolen...

jetam ::

Jack jaz sem pa mislil da ti poslušaš kakšne ruske revolucionarne pesmi (Katjuša, etc.) ne pa teh produktov kapitalizma...>:D

TheJack ::

Popolnoma jasno, tovariš, da poslušam tudi ruske revolucionarne pesmi! 8-)

Problem jih je le dobiti pri nas. Sem že spraševal po trgovinah po ploščah zbora Rdeče armade, pa nimajo nikjer...



BTW, vem, da si zadevo mislil šaljivo (žaljivo). Takih ''šal'' ne cenim pretirano.

BTW#2, glasba ki jo jaz poslušam, ni produkt nobenega političnega sistema, ampak nadarjenih posameznikov. ''Industrijske'' glasbe (MTV), pa ne poslušam.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

R0K ::

emm...men metallica ni envem kaj, so dobri ampak sploh ne najbolši ... siddharta itaq sux....one skupine pa sploh ne poznam...

drgac za mene rulajo :

blink 182, green day, linkin park, limp bizkit (2 cd rola do konca, ta zadn k je mix pa sux do konca), nirvana, the off spring, powerman 5000, cypress hill, alien ant farm, weezer, deftones, pa od slo so mi kul zabljujena gen. , pa tut lenny kravitz nima slabih komadov, pa Area 51 tut seka :)) ....
.to jih je nekaj ki so my favourite....

Elemen_T ::

Stara muska, burekar, TheJack in drugi NI pozabljena in nikoli ne bo8-)

60' rules.
Ravnokar poslušam Santana - Soul Sacrifice, komad je nor. če to ni muska potem jest nevem kaj je.
Še moj seznam enakovredno dobrih skupin:
- The Who
- Jimmi Hendrix
- John B. Sebastian
- Ten years after
- Joan Baez
- (Stari) Joe Cocker (novi suxa - izdal hipije totalka)
- Arlo Guthrie
- Country Joe McDonald
- Pink Floyd
- The Doors
- Bitli
- Simon & Garfunkel
- Queen (Freddie Mercury)
- Jethro Tull
- Deep Purple
- CCR
- Dylan
- Marley
- Bjelo Dugme
- ...

Od novejših zadeva pa sede:
- Lou Reed
- Vlatko Stefanovski
- U2
ma trenutno se sploh ne spomnim....

TheJack ::

Men so recimo poleg že naštetega všeč tudi Faith No More, Ramones, Balašević, Sepultura, Dire Straits, Megadeth, Pankrti, Zabranjeno Pušenje....

Sicer pa nisem nek tipičen fan določenega banda (to obdobje je za menoj). Recimo AC/DC - poslušam v glavnem le stvari iz njihovega avstralskega obdobja. Metallica od Justica naprej mi gre na živce, od Loada dalje pa na bruhanje. Sepulturin prvi album (Morbid Visions - kdo ga je že slišal?) je popolnoma zanič.
Skratka, bendov, o katerih bi le nekritično govoril, je prekleto malo.

Po drugi strani sem pa navdušen nad Vangelisovim 'Blade Runnerjem', čeprav drugače elektronske glasbe ne cenim pretirano.

Zadnje čase pa tako ali tako v glavnem poslušam le blues (si moram nabaviti še par plošč - kakšenega Leadbellyja recimo) in Balaševića. Na stara leta ti pač sede mirna glasba...:D
Bonis nocet, qui malis parcit.

dex ::

Yeah...soul sacrifice je čista klasika. Edn najboljših komadov kdajkoli posnetih...Sej to maš verzijo z Woodstocka(a je sploh še kakšna druga)? Menda so bli takrat prehitr na odr poklican ter so bli vsi člani banda močno na LSD-ju. Se je zlo vidl med izvajanjem>:D Še posebej bobnar je čist notr padu.Zdej si me spomnu, da morm dobit še Cockerjevo With a little help from my friends, prow tako izvedba z Woodstocka. Mam novejšo pa mi tale stari ata version sploh ne sede.

P.S.

Zdejle zapazu, da si napisal, da je Cocker izdal hipije...se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex ()

Lunik ::

Metallica: jah je kul posebej tastari albumi (tanovi so itak same priredbe al pa beda...) Naj pesmi: Call of Ktulu, Fade to Black, mogče (Welcome Home (Sanitarium))
Siddharta: hm ne vem, dokaj ok
Apocalyptica: čez njihov Unforgiven ga res ni. Ampak se jih res hitro naveličaš, za poslušanje med učenjem so pa najbol.

Drgač pa: Hammerfall, Metallica, dolvlečem trenutno Blind Guardian...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lunik ()

G3GANT1C ::

Če bi imel nekaj dni nazaj keyboard, bi jaz tole temo odprl. Zadetek v polno(tale tema).

Moje mnenje:
Dobra muska:
Apocalyptica
Siddharta
Mozart
Čajkovski
Mozartovi techno remixi
Barry White
Zaklonišče prepeva
Nasploh techno remixi klasične muzke
Verdi
Mike Oldfield(!!!)
Jaz sam(to sem jaz ko mixam komad iz Avsenikov, Apocalyptice, mojga dretja, mojih vulgarnosti in tega sranja in ne smem pozabit ogromno bobnov in ostalih nabijaških stvari-to delam kadar čutim globok BES/DEPRESIJO/LJUBEZEN/IPD. -sej je vse isto sranje)

P.S.: Ko sem v takšnem stanju da delam tako "muzko" me raj pr mir pust'te
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

GaPe ::

Zame najboljše skupine:

-KoRn
-Slipknot
-Deftones
-Iron Maiden
-Manowar
-Ozzy Osbourne
-Old Man's Child >:D
-Megadeth
-In Flames
-Machine Head
-My Dying Bride
-Slayer
-Static-X
-System Of A Down
-Ramms+ein
-Marilyn Manson
-Muse
-Nirvana
-Sepultura
-Tool

pa verjetno še kakšna pa se zdajle ne spomnim.
Don't steal! The government hates competition.

Elemen_T ::

dex:
No, me veseli da se še kakšna izgubljena hipijevska duša najde tu v bednem 21 stoletju 8-)

Če hočeš woodstock original (2 vinil plate+2 CD plate) mail me.

Soul Sacrifice pa nikakor ni samo ena izvedba!
Jih imam ene par, natančneje 3 a 4 nisem zih.
Ena starejša je še bolj cool, vsekakor pa je tista posneta na woodstocku the best, ker so pač bili takrat vsi bendi najbolj "not" in jih je maljon folka sigurno pošteno motiviral 8-).

Kar se drog tiče pa itak veš :)
Santana so bili vsi vkup zblojeni vsak dan bolj. Na koncertih sploh. In prav to je dalo muski naglas... in čar šestdesetih.... kot si rekel, folk not pade :)

Zakaj se tebi zdi da je cocker izdal hipurje?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

whatson ::

V tem obdobju sem zagret poslušalec:

- Blind Guardian
- Hammerfall
- Stratovarius
in še kaj bi se našlo

Ampak vseeno me ogrjejo tudi kaki stari rock komadi (nikakor ne nova komerciala). Npr. Deep Purpli, The Animals,...

Med slovenskimi me ogrejejo edino (pa še to bolj bogo) : Zaklonišče prepeva (pojejo z nekim namenom in prepričanjem. Imajo vizijo in ne blefirajo) ter prvi hiti BFMja,... mogoče bi se še našel kdo.

Siddharta se še nekako le drži na površju, ampak vedno bolj se čuti vpliv komercializacije.

Apocalyptica ima odlično glasbo. Odlične izvedbe znanih komadov in bnekaj povsem novega.

Metallica... huh... Bi se dalo debatirat. Grem spat raje. Ni vredno.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

jeb ::

fant, ce bi rad dober rock, potem se bo treba tudi malo ozreti v casu malenkost nazaj: Led Zeppelin, Jethro Tull, Pink Floyd, Queen, recimo. Pa nekateri so ti nasteli se marsikaj dobrega.
Pa se tole: vidm, da vsi nekaj jamrate cez Metallico. Ne ga lomit, fantje. Pravite, da od 4. al 5. plate niso vec dobri. Ja, kako bi pa zgledalo, ce bi skoraj 20 let delali enako nazigaske komade??? Pol bi bli sele butci, vsaj zame. Jest njihovih zadnjih plat sicer ne poslusam prav pogosto, se vedno pa fantje delajo DOBER ROCK, o tem ni dvoma. Samo ni vec tako trd. To je vse. Se vedno pa znajo pritisnit na gas, ko je treba. Samo je treba znat poslusat. Brzina in zaganje nista vse. No ja, mogoce boste to dojeli kdaj kasneje. Koncert s San Francisco filharmoniki je pa naravnost fenomenalen. Me res zanima, koliko je bendov, ki so sposobni skupaj spravit tolk dobre muzike, da bi sel z njimi igrat en resen orkester. Preprican sem, da izjemno malo, ce sploh kaksen. A mislte, da eni posrani Limp Bizkit al pa Green Day spravijo skupaj kolicinsko dovolj in dovolj kvalitetne glasbe za tak koncert? No way!!! Niti v sanjah.
Da so se prodali, jokate? Kaksen bebav argument. Hej, dejte mi nastet ene par res DOBRIH in ZNANIH bendov, ki ne delajo muske, ki bi se dobro prodajala. Nekak ne gre, ne?
In ce se malo nadaljujem, da se bo nekaterim mlajsim sploh sanjalo, kako stvari laufajo v rock muski zadnjih 10-15 let.
Ko sem jest sredi 80-ih poslusal hardcore in razne oblike thrash/death itd... metala, je bila to totalno underground glasba, in najboljsi in najtrsi bendi so pri nas na koncertih nabrali 200-500 folka, max. Danes se prakticno enaka glasba rola na MTVju kot ROCK muska. Takrat je bila to alternativa! Underground, hardcore... In verjemite, dokler ni Metallica naredila "Justice for all" in videa "One", se je trdi rock na MTV-ju rolal samo v oddaji MetalMania, al neki tacga. Da o kaksnem ornk metalu sploh ne govorim. In SELE POTEM so prisli razni Nirvana, Faith no more, Green day, Offspring, itd... Njim in podobnim bendom s trsim rockom je vrata v sirso poslusanost odprla sele Metallica. Nedvomno! Dons pa eni Guano Apes bolj "rasturajo", kot so pred 15 leti trgali marsikateri za tiste case trdi hardcore bendi.
Skratka, Metallica SO se vedno carji. In ce bi bili budale, bi se vedno delali nazigaski metal. Verjemite, da so ga sposobni delat. Mislte, da ga ne delajo vec zarad dnarja? Come on, oni so postali multi-milijonarji ze po prodaji prvih dveh plosc. Ne me jebat. Ampak so malo prevec inteligentni, da bi 20 let delali enako glasbo.
Apocalyptica je se kar OK, ampak s samo 4-imi instrumenti se enostavno ne da spravit skupaj tolk energije, kot bi bilo za to muziko potrebno. Siddharta je pa zame doslej najboljse, kar je skupaj spravila SLO glasbena scena v zadnjih 15 letih. In so tudi boljsi od marsikaterega tujega tovrstnega benda.

dex ::

ehm...zdej si me pa mal najdu :8)

Cockerja ne poslušam lih zlo, všeč mi je bil pa njegov nastop na Woodstocku(vidu u dokumentarcu). Tip je tko not padu, da ni za govort, švic povsod, svašta. Carska atmosfera, res se je dal v komad. Tkrt me je močno iz tira vrgu, ker si ga sploh nism predstavljal mlajšega kot 50 let (OK, zdej vem, da je učasih še clo bobnal). OK, grem dll-jat zadevo, pa dobim live varjanto With a little help of my friends iz njegovih starejših let. Sej je še zmeri OK, sam se niti pod razno ne more primerjat s starejšo. Enostavn zmankal mu je energije. Kar se pa zadnje(zadnjih) plat tiče sm pa vidu kakšn isek videa in bi tistmu zlo težko reku hipi scena:D. Prej mokre sanje zavaljenega 60-letnika...

dex ::

Me res zanima, koliko je bendov, ki so sposobni skupaj spravit tolk dobre muzike, da bi sel z njimi igrat en resen orkester


na kratko: $$$$$
Pa najprej se mormo prašat če je crap a la Limp Bizkit sploh vredn imenovat muska:\. Sej ga poslušam, ampak izključno v družbi in na željo večine. Pa da ne pozabm na ženske(u bistvu bl smrkle), ki jim je njihov frontmen fullll seksi:DDrugač pa Metallica definitivno zna delat musko, samo zadnje čase jim močno primanjkuje idej. Metal ni lih zlo globok(večina njihovih komadov izvzeta) in se lahko hitr izpoješ. Primer: Sepultura

Hej, dejte mi nastet ene par res DOBRIH in ZNANIH bendov, ki ne delajo muske, ki bi se dobro prodajala


Če si znan se dobr prodajaš. To velja skori 100%. Drugač mi je pa dost užitek iskat relativno neznane izvajalce, ki delajo dobro musko. Trenutni favoriti (ki jih vem iz glave):
Pearl Jam (za moje sovrstnike večinoma zelo neznani, v zadnjih letih močno odklanjajo publiciteto, carji), Bambi Molesters (bom najbrž kupu CD), At the drive in, Perfect Circle, Tool(opažam, da očitno niso tako neznani), Queens of the stone age...



P.S.

zadeva se je začela zlo dobr razvijat, tko da vse, ki so prejšnje topice zafilal s posti v stilu:˝Ti si kreten, ker ti noge smrdijo,˝prosm, da se mal vzdržijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex ()

R0K ::

jeb : pol mi pa povej en razlog zakaj jim je odšou kitarist pr metallici ?? ... aja, točno """družinkso razlogi"""... ja VALDA ....

...btw....bizkiti rulz ! ...

...pa ne govori velik prek green day, k majo DOVOLJ in še PREVEČ dobrih komadov iz vseh cd-jev, da celo pofurajo metallico ....

Dami ::

Folk, še eno pomembno skupino smo pozabl omenit. Dire Straits. Ni sicer heavy metal, sam jst jih mam za najbolšo grupo ever. Še queeni se lahk skrijejo pred njimi (čeprav so tud zakon, sam men je Knopfler bolš:D). Če sam pogledaš en komad 'Telegraph Road', ki je dolg 15min. Dons se po mtv vrti muzka, ki ima povprečje tam 3 min, pa že tu se vse skup 3x ponovi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jeb ::

tega o Metallici nisem sel pisat zato, ker bi hotel spljuvat kaksne Bizkite itd..., ampak zato, ker folk serje, da je Metallica zanic. To enostavno ni res. Tudi v danasnjih dneh to se vedno ne drzi. Fantje so se pac spremenili, in predvsem so zaceli delat muziko, ki veliko bolj zazge na koncertih. (Ceprav moram tukaj dodat svoje mnenje, da je Metallica dokaj slab koncertni bend, zal). Jest sm bil poleg koncerta v LJ tudi na enem v Nemciji, in poznam tudi nekaj koncertnih posnetkov. Na koncertih zelo redko igrajo najhitrejse komade. Zakaj? Zelo enostaven odgovor: ozvocenje (in v dvoranah tudi akustika) ne dopuscajo, da bi se hitre komade slisalo tako, kot bi se jih res moralo slisat. En sam hrup. V Nemciji so odigrali "Damage Inc.", in je bilo total glupo. Sam ropot. Pa ne, ker bi bilo tko slabo odigrano. Ampak na plati pa komad trga. Zato raje igrajo pocasnejse komade. In z novejsimi platami so sicer prisli nekaj mehkejsi komadi, ki pa zato zazgejo na koncertu. Ce bi pa na koncertu zaigrali kaksne "Disposable heroes", bi bil pa en sam hrup, kjer bi se energija, ki jo komad ob dobri reprodukciji zvoka sicer premore, pac izgubila. In tako je z vecino njihovih hitrih komadov.
Nisem nek fanaticen fan Metallice. Veliko raje imam marsikateri trd metal, ce smo ze pri metalu. (Morbid Angel, Atrocity, Entombed, Dismember...)
Ampak da po Metallici pljuvajo ljudje, ki poslusajo LimpBizkit in Green day in podobno, se mi zdi pa bedno.
Sploh pa, ce to pocnejo otrocicki, ki so povohali rock muziko v zadnjih petih letih, in mislijo, da so GreenDay in RedHotChilliPeppers in podobno, "ornk" rock bendi. My ass.
Metallica s kaksnim svojim povprecno trdim komadom se vedno kaksne GreenDay dobesedno pozre. :) (ok, stvar okusa...)
Se enkrat: zelo verjetno bi bili taki bendi danes se vedno underground, ce ne bi bilo vpliva Metallice.
O glasbenih okusih se je tukaj enkrat razpletla se kar dobra debata, ko se je govorilo o elektronski glasbi, zato nima smisla govoriti, katera muzika je boljsa, kajnede... Torej srat o komercialnosti nekega benda nima ravno smisla. Sploh pa ne, ce gre za bend, ki je po mojem najvec pripomogel k siroki popularizaciji TRDEGA rocka. Eni pravijo, da je bila to menda Nirvana. Ne me smejat.

dex ::

Ampak da po Metallici pljuvajo ljudje, ki poslusajo LimpBizkit in Green day in podobno, se mi zdi pa bedno.


Tuki se pa 100% strinjam.

R0K ::

Ampak da po Metallici pljuvajo ljudje, ki poslusajo LimpBizkit in Green day in podobno, se mi zdi pa bedno.

...obratno bi lahko rekel za tebe....


....bi se se dalo valiko fantazirat, kdo je bolj populiziral rock, nirvana al metallica

Lunik ::

se popolnoma strinjam z jeb-om.

:)

ROK dej mir. Ni odšel kitarist ampak basist. Če bi malo bral kaj v zvezi s tem, bi vedu, da je newsted kot prvo poslušal drugačno muzko, kot jo igra metallica (pa dobu je keša dost do konca lajfa, jebatga).

BC3 ::

...pa ne govori velik prek green day, k majo DOVOLJ in še PREVEČ dobrih komadov iz vseh cd-jev, da celo pofurajo metallico ....

hehe
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

TheJack ::

Metallica JE zanič bend. In to pravi človek, ki je bil svoje čase nor nanjo. Pa ne zato, ker ne bi bili več dovolj udarni in ''hard''. Pač pa zato, ker so popolnoma brez idej in že več kot desetletje živijo le še na račun stare slave.
Danes so (oz. so bili. Verjetno so sedajle, hvalabogu, pred razpadom) MTV bend, nič boljši od Limp Bizkit in podobnih.
Svoje čase so bili eni najboljših koncertnih bendov na svetu. Pa danes? Težjih solaž na koncertih sploh več ne igrajo (The Four Horsemen, recimo)!

Kdo bi si drznil recimo primerjati mojstrovine, kot so bili Kil, Ride in Master, s sranji tipa Load in Realod?!? Osem in več minutne, perfektno odigrane, simfonije metala z današnjimi poskočnicami in country hojladrijami?
Metallico sem vedno cenil zato, ker niso sledili ustaljenim vzorcem.V komadih je bilo vedno več (raznovrstnih) solaž, zanimivih rifov, eksperimentiranja... Od tega ni danes ostalo popolnoma nič. Tri -štiriminutni komadi, ki sledijo ustaljenim vzorcem.
Ljudje, ki so Metallico poslušali prej, je danes večinoma niti slučajno ne.

Če bi radi slišali dobro glasbo devetdesetih, poslušajte recimo Faith No More: King For A Day, Fool For A Lifetime, Sepultura: Roots, Megadeth: Youthanasia...

Metallica pa že vsaj 12 let niso več resen bend. No, morda za najstniške wannabe metalce...
Bonis nocet, qui malis parcit.

BC3 ::

Metallica pa že vsaj 12 let niso več resen bend. No, morda za najstniške wannabe metalce...
hehe
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

jeb ::

cist res je, Metallica so z leti tudi zame postali bolj ali manj le "eden od poplave MTV bendov", nic posebej boljsi ali slabsi (pac stvar okusa) kot Bizkit ipd. Tocno tako. Kako je bilo pa vcasih, pa itak vemo... :)
Ok, mogoce so zame se vedno za odtenek boljsi od vecine, recimo, ampak le mogoce. Rutina pac... Postali so dobri obrtniki. Profesionalci. Ki prodajajo svoj izdelek. Pa kaj??? (men sicer svoje zadnje plate ne bojo prodal :) , vseen pa rajs slisim njih kot vecino ostalga mtv rocka. Kolkr ga sploh je, pravzaprav. (Glede na tist, kar jest poslusam, je to zame itak vse skup en disco fever. :)) )
Pa ja ne bo kdo zacel jokat, da je ves point v tem, da umetnik mora verjet v to, kar pocne, v nasprotnem pa so umetniski izdelki lahko v najboljsem primeru le nekako "povprecni"? To je pa ornk tema za ornk debato...
Ampak, kolk muzike pa mislte, da je recimo Mozart napisal po narocilu plemicev, da se jo je potem igralo po grajskih zabavah? Vecino, najbrz... :) Po moje so fanti pr Metallici vecji delez svoje muske naredili po zares svojem okusu kot Mozart. :) Skratka, ista stvar. MTV. Biznis. Vleci mejo med biznisom in "pravo" umetnostjo je dokaj tezko. Samo poglejte Hollywod. Kateri filmi so umetnost, kateri pa crap?
Kako lahko torej komercializem enmu bendu ocita nekdo, ki pada na LimpBizkit? To mi ne gre v racun.

R0K ::

jao...jst sem rekel da zadnji album sux, ker hocjo samo zaslužit (je re-mix) , predzadnji je se kr dober, sam se ze pozna veliko ekonomsko ozadje (so zacel bit ful znani takrat)...prva dva albuma pa sekata....muzika je naravnost SUPER ...

jeb ::

eh, Rok, sej nism tega sploh govoru teb osebno. Faca... :)
Gre za to, da kup folka ze leta jamra, kolk je Metallica kurceva, prodana, dolgocasna, bla, bla, bla... Sami pa poslusajo enak komercialni crap, ponavad pa se kej dost hujsga.
Stos je pa v tem, da sploh ni nic narobe, ce clovk poslusa "prodano" glasbo. Kolk od nas tukajle pa poslusa neko res "alternativno" muziko, k jo delajo razni genialci, zanesenjaki, marginalci, bogve kdo se, skratka tisti, ki jo "kao" delajo "iskreno" in se jim jebe, ce kaj prodajo?
Kolk od nas?
Ampak ne, vsak tretji klinc misl, da je faca, k mal po Metallici popljuva. Doma ma pa pet plat od Gunsov, hehe.
Jao...

TheJack ::

Kar se mene tiče, MTV bendov ne poslušam. Glej zgoraj in se prepričaj...

Za koga in za kaj Metallica (ali pa kdo drug) dela glasbo, mene ne zanima. Od bendov ne zahtevam ortodoksnega larpurlartizma, če to misliš. Res je sicer, da ljudje, ki glasbe (ali česarkoli) ne delajo (samo) za denar, ampak iz, khm, ''umetniških'' razlogov, ponavadi to počnejo bolje, saj jih ne omejuje konvencionalni, množični okus. Ni pa to pravilo. Tudi ''nekomercialni'' bendi so lahko popolnoma zanič.
Edino kar šteje je talent, smisel za ustavarjanje (v tem primeru) glasbe. In TEGA pri Metallici že dobro desetletje ni več. MTV gor ali dol.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

jeb ::

to je pa ze nekaj drugega, ne. Tu gre pa potem za stvar okusa. Sej pravim, men tut na kraj pameti ne pade, da bi sel kupit katero od zadnjih plat Metallice. Ampak nekomu drugemu pa lahko seka, kajnede.
Kurcat bend, da dela komercialo, je pa butasto. Ker je skoraj vse delano z namenom, da se proda.
Ampak ce smo ze pri Metallici in "iskrenosti ustvarjanja", pri njih se mi zelo mocno zdi, da ze dokaj dolgo ne rabijo delat glasbe za denar. Veliko prej verjamem, da se z namenom glasbo prodati, ustvarjanja lotijo eni LimpBizkit. Al pa Guns'nRoses. Al pa...
Tko da - o skomercializiranosti Metallice bodte rajs tiho. Ce pa komu ni vsec, je pa to nekaj cist drugega.

|might| ::

strinjam se z prvo izjavo od DAMI-ja in res metallica so bli ENKRAT dobri,ampak so hmal postal bedni(preveč so komercialni postal)! glede siddharte mislm da so dobr slovenski bend. všeč so mi predvsem njihova besedila in njihova ustvarjalnost(predvsem tomijova) glede tega pa da eni pravjo da zdej siddharta full sux prej so pa govoril ( k je biu bend dost neznan) uuu kolk dobr bend je.zdej pa full ahh siddharta sux , to pa govorijo sam zato ker jih je skor cela slovenija začela poslušat(itaq pa več k 80% nima pojma o čem pojejo)! glede big foot mame pa bom reku da so bli na začetku zelo zelo dobri ampak s ta novim albumom k majo kr neki rap pa ska, ne kapirajo da njihovi oboževalci ne poslušajo rapa in ska-ja ampak rock(enga sm nek slišu da majo oni punkrock musko hahahaha yeah right).
kr se pa tice mene jst pa poslušam:
-iron maiden (itaq že dobr band)
-helloween(najbolš heavy metal-full carski soloti kitar)
-rhapsody(full dobr magistični rock ala mistični-tko siga jst razlagam drugač pa je heavy metal)
-nirvana( pač nirvana je dobra pika sam k se jo hitr naveličaš - the band is dead :) )
-foo fighters ( po mojm smislu najbolš punkrock bend)
-siddharta(slo grupa)
-zablujenci (še kr)
-pa še solo kitaristi (k se itaq ne splača pisat k jih itaq ne poznate)

sorry za napake pač zaspan!
lp

|might| ::

rhapsody ni magstični rock ampak magistični metal.....sam tolk da nov kdo mislu da sm neumn!

R0K ::

ah, glede kreganja o metallici neom nič reku, vem pa da obstaja ena super rock skupina, ki pslho nevem kak sm jo lahko pozabu...pa še noben je ni napisal, kar se mi zdi čudno...

...to so valda papa roach....muzika seka....naravnost seka....pa še preveč skomercilizirani (upam da se tko napiše) niso...

BC3 ::

...metallica so bli ENKRAT dobri,ampak so hmal postal bedni(preveč so komercialni postal)! glede siddharte mislm da so dobr slovenski bend. všeč so mi predvsem njihova besedila in njihova ustvarjalnost(predvsem tomijova) glede tega pa da eni pravjo da zdej siddharta full sux prej so pa govoril ( k je biu bend dost neznan) uuu kolk dobr bend je.zdej pa full ahh siddharta sux , to pa govorijo sam zato ker jih je skor cela slovenija začela poslušat...

hehe
najprej pravš da je metallica bedna ker se je skomercializirala pol pa da eni čez sidharto neki govorijo ker se je (isto) skomercializirala:\

Boky ::

BC3 si mi vzel z jezika. :))
Drugace se pa cisto strinjam z jebom.
Zdi se mi, da je zdaj kar nekako moderno pljuvat po metallici v stilu stara metalicka rock's nova suck's.:(

|might| ::

Spet ne zastopte!
Reku sm da je Metallica začela met bl komercialno musko!! Siddharto so pa nehal eni poslušat ker je ratala zlo popularna. in ne komercialna!! A zastopte kva sm mislu!

|might| ::

pa še to: razlika med komercialno musko in bend k rata komercialn je zlo velka!!!
sam tolk

Boky ::

No pa da slisimo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211872 (8178) AmokRun
»

Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
625526 (3788) ShowDown
»

Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098983 (7451) OmegaM
»

Vaš najboljši komad (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26622072 (16082) AnWar
»

the best BANND*s (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596171 (5485) webcreator

Več podobnih tem