» »

Metallica, Apocalyptica, Siddharta

Metallica, Apocalyptica, Siddharta

1
2
»

BC3 ::

razlika med komercialno muzko in komercialno skupino je zlo velika?
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

|might| ::

ok no
kle se mi glih ne da kregat pa 100x pisat sporocil! ce hocs zvedt odgovore prit na mirca na #slo-tech ! Se bova tm pogovorla!
ok

darh ::

nekej glede Rhapsody.. kaj je to magistični metal ? nevr hrd... ;) prej Speed/Power Metal...

Kaj pa Bad Religion ?
Te so pa res hudi do konca, sam tazadn album, The Proces Of Belive mal, ampak čist mal smrdi, ker je že skor.. hmm.. preveč... hm.. melodičen... ah.. fuck it.. rualjo pa še vedno... (aja... če ima kdo album Tested, naj me prosm o tem obvesti, hvala ;))
drugač pa za tiste s slabšo prebavo: Infestdead, Cradle of Filth, Cannibal Corpse >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

R0K ::

kaj pa so komu všeč OPM ? Deftones ?

wishmaster ::

bandi ki jih poslušam:
amon amarth
cannibal corpse
krisium
mortican
dying fetus
siebenburgen
vintersorg
nightwish
wolfs winter
in flames
hypocrisy
immortal
hamerfall
exhumed
infestdead
six feet under
children of bodom
waylander
cradle of filth
marduk
diimmu borgir
tristania
deicide
INTERCEPTOR

in še velko drugih bando

linker ::

CRADLE: vidim da si napisu vse bande ki majo med nastopom v rokah kitare in za katere upaš da jih noben ne pozna, da bi izpadu neki težki alternativni pure pa še kaj metalc. ok, sej prov:D
Zanima pa me, če je tu kdo za kalifornijski pank, hitro, veselo, melodično glasbo, z NEZAMORJENIMI besedili, ki izražajo čisto veselje do življenja, npr blink 182, OPM, SR-71, SUM 41, Fenix TX,...?

say it ain't so, I will not go, turn the lits off, carry me home.....;)

darh ::

linker.. evo me ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

wishmaster ::

vse bande ki sem jih naštel so znani bandi in jih poznajo vsi ki so v metal sceni.
glede metallice:od metallice sta mi bila všeč samo prva dva albuma(trash metaL) ostalo naprej me ni več zanimalo.
!!!METALLICA JE KRIVA DA JE NAPSTER RAZPDEL !!!!

Dami ::

Cradle: ne poznam niti enga od zgoraj naštetih bendov. Res pa je da sn se že navolu metala in poslušam mal bolj umirjeno muzko (80's forever:D)
Poleg metallice je za napsterjev konec kriv tudi Dr. Dre (tako je moje mnenje)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

[BISI] ::

OPM je pank??? 8-O

linker ::

Ja, OPM so tipični kalifornijski pankerji, so pač bl na izi, pa v glasbo vpletajo elemente skaja in hip-hopa. Če si čule 3 njihove komade ne morš sklepat NIČ o njihovi glasbi. Pa tud če bi čul zadne 3 single bi vedu da so.:D

Put ya hands up, this is a stash up, pull tha trigger and ya gonna gea mashed up....

R0K ::

yaaa, el capitan rulz...pa heaven is a half pipe tut rola (videospot tut) ...

[BISI] ::

Sem poslusal en (cel!) cd od njih, pa mi ne ugaja njihov stil. Te stikle, ki so jih dali za single, so pa itak pod nivojem (vseeno kateri album).
No, bistvu mi je bil en stikl vsec (ne single)... :8)

Mercier ::

Ena pripomba glede komercializazije Metalike:

To je tak, če si mel rečmo štiri Metalika majce in potem doživel Blek album, ti pa je res mogu past mrak na oči. Kam za vraga pol s T-šrti? Nisi jih valda mogu še naprej nosit. Dobr si čez pršu, če nisi kr k frizerju letu.
Tega se res ne da primerjat s Sidarto, a ne?

gkovac ::

Govorjenje, da novejša Metallica ni nič vredna me samo razjezi! :D Fantje so pač začel igrat stil glasbe, ki je bolj primeren njihovim letom, kot pa nažiganje, ki smo ga bili deležni ob prvih platah.

Ne samo da so začel delat drugačno glasbo, tut velik bolj kvalitetna je, velik bolj profesionalno odigrana, posneta in predstavljena, jest v tem ne vidim slabih strani... samo dobre... fantje so ratal bolj zreli in to pokazal tut s svojo glasbo. Za moje pojme je to najboljši bend ki obstaja in je obstajal... in lih zato me raz#$%zdi govorjenje, da so se prodal oz. da nimajo več dobre glasbe. Kar se pa tiče priredb... njihova priredba Whiskey in the Jar je res dobra... in tako Thin Lizzy kot mnogi nešteti drugi se skirjejo... ostali komadi so lih tko dobri... OK neki jih ni, ampak vseen ... fantje so posnel tist kar so hotl... svoje najljubše komade na eno plato v njihovem stilu...
kar se pa tiče njihovega tožarjenja Napsterja... e jabi ga... money makes the world go round!! in če nebi bli oni bi bil pa kdo drug... a bi kdo od vas šel kupit novo MEtallico če bi vedl, da jo lahko dobite na Napsterju? Jest recimo bi šel, 80% vas pa niti slučajno... I rest my case! :D

Apocalyptica... modeli so norci... vsi trenirani in učeni glasbeniki, pravi profesionalci in to je to kar jest cenim. To kar so nardil še nihče ni... inovativno morm priznat... sicer imajo pa tut svoje lastne komade, to da čez njih nimam kej rečt... pa ne pozabte... oni igrajo na čelo in ne na štrom kitare :D

Siddharta??? Za našo sceno odlični... mogoče jim bo ratal tut v globalu... par neverjetno dobrih komadov (Samo Edini, Pot v X, B Mashina, Platina, Eboran...) ostali pa so bolj ali anj povprečni... je pa res, da so pri nas nardil totalni raztur

lp,SuLc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

TheJack ::

Ne bi se hotel prerekati s tabo o Metallici. Le pripomba.

Whiskey In The Jar je ljudska pesem (ne vem, ali je angleška, škotska ali mogoče irska...). Močno so jo predelali Thin Lizzy, saj so iz nje naredili rock komad. Dodali so ji tudi značilni rif.
Metallica pa so predelali priredbo od Thin Lizzy (skorajda dobesedno, če smem reči, saj ji niso dodali nič). Naredili so torej priredbo priredbe. Nekako tako kot Čuki z 'Vsepovsod ljubezen'.
Bonis nocet, qui malis parcit.

|might| ::

evo SuLc morm rect vsaka cast!! LEpo si definiru vse bende in napisu kr je res!jst

lih nism mislu rect da so metallica bedni pač niso po mojm okusu!!

[BISI] ::

Whiskey in the jar je irska narodna pesem. Mislim, da bi moral imet vsak glasbeni navdusenec vsaj en cd irske (narodne) glasbe.

a bi kdo od vas šel kupit novo MEtallico če bi vedl, da jo lahko dobite na Napsterju? Jest recimo bi šel, 80% vas pa niti slučajno... I rest my case!

Jaz bi ravnal enako, ce bi se slo za U2.
(popolnoma razumem SuLca). Tako pac je.
:)

gkovac ::

Whiskey in the Jar je irska pesem... to al je narodna al ne ne dam roke v morje, vem pa da jo v "originalu" (prvi izvajalci) izvaja skupina The Dubliners. Kar se pa tiče priredbe od Metallice... oni so res posnemal rif of Thin Lizzy, ampak so temu rifu dal zraven tipični zvok Metallice, kar pa Čuki pri komadu Vsepovsod ljubezen pač niso nardil!

Dublinersi so pa zakon... imam 6 njihovih CD-jev in bil sem 5 krat na njihovem koncertu... tolk o pravem ljubitelju glasbe :D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Pisk ::

Ma Metallica nimajo pojma. GO HOME SUCKERS!
Kaj poslusat?
THERION z orkestrom!! The Masters! 8-)

S par besedami: melodija, ritem, udarec, agresija in sprostitev.

Try and believe, evo par dobrih komadov, nekaj je predelav(vecino dobis na Kazaa):
-O Fortuna
-Draconian Trilogy
-Summernight City (Remixed)
-Nightside of Eden
-Grand Finale (Postludium)
-Eye Of Shiva
-Enter Transcendental Sleep
-Enter Vril-Ya
-Cults of the Shadow
-To Mega Therion
-Clavicula Nox
-Helheim

Ce koga zanima brutalna preteklost THERIONa naj proba poslusat tole:
-Illusions of Life
-The War
-Tyrants of the Damned
Bruuuuuuuuuuuuuuuuh :D

Zakon so THIRDMOON, pa tudi MOONSPELL (Opium).
Da o SLAYER niti ne govorim...

GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! * GOD HATES US ALL! *
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211784 (8090) AmokRun
»

Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
625491 (3753) ShowDown
»

Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098909 (7377) OmegaM
»

Vaš najboljši komad (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26621924 (15934) AnWar
»

the best BANND*s (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596123 (5437) webcreator

Več podobnih tem