» »

Cisco krči število zaposlenih za skoraj šestino

Cisco krči število zaposlenih za skoraj šestino

CNet - Cisco se še vedno ni izvil iz težav, ki sta letos nakazala ukinitev znamke Flip in odpuščanje zaposlenih ter spremljala izguba zaupanja investitorjev. Tedaj so odpustili okrog 550 zaposlenih, kar pa je bil le začetek. Uresničila so se ugibanja z začetka prejšnjega tedna, da naj bi Cisco odpustil kakšno šestino vseh zaposlenih. V Ciscu bo 11.500 manj zaposlenih, kar predstavlja 14 odstotkov vseh zaposlenih v Ciscu po celem svetu. Brez dela jih bo sicer ostala le polovica izmed teh.

Prihranili bodo približno milijardo dolarjev na letno ravni tako, da bodo prekinili delovno razmerje 6500 zaposlenim v matičnem podjetju. Od teh se jih bo 2100 predčasno upokojilo, ostali pa bodo odpuščeni. Pri tem bodo sorazmerno odpuščal tudi menedžerske kadre, ne le v proizvodnji in razvoju. Nadaljnjih 5000 zaposlenih pa se bodo znebili tako, da bodo mehiško tovarno v Juarezu, kjer proizvajajo STB-je, prodali Foxconnu. Zaposleni naj bi službe obdržali pri novem delodajalcu.

Ocenjeni stroški prestrukturiranja so sedaj narasli že na 1,3 milijarde dolarjev, kar je štirikrat več od aprilskih ocen. Levji delež stroškov bo odpadel na odpravnine in stimulacije za predčasno upokojitev. Podjetje je sicer lani poslovalo pozitivno, saj so ustvarili 7,7 milijard dolarjev čistega dobička ob prometu 40 milijard dolarjev, a njihov tržni delež na področju usmerjevalnikov počasi drsi. Lani se je znižal za 6,4 odstotne točke na 54,2 odstotka. V ostalih segmentih so še manj prepričljivi, saj so morali denimo znamko Flip ukiniti.

19 komentarjev

Mitch ::

Tudi na telekomunikacijskem področju se prevlada seli na Azijske firme...

Poldi112 ::

Aja? Na katere pa?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mitch ::

Huawei Technologies, JinTel Technologies,...

Poldi112 ::

In kakšen je njihov tržni delež v segmentu, ki ga pokriva Cisco?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mitch ::

Potem so tu še TP-LINK, Buffalo, Asus,... ki pokrivajo potrebe domačih uporabnikov in manjših podjetij (SOHO)...

Poldi112 ::

Brigajo mene domači uporabniki, Cisco targetira enterprise, zato te sprašujem. Ker poleg njega videvam še Juniper, HP, ... kitajčkov pa pač ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nekikr ::

No, preko Linksysa kar pošteno targetira tudi domače uporabnike...

glinik ::

Poldi112 je izjavil:

Brigajo mene domači uporabniki, Cisco targetira enterprise, zato te sprašujem. Ker poleg njega videvam še Juniper, HP, ... kitajčkov pa pač ne.


Se strinjam! Cisco izključno cilja na firme! Domači uporabniki ga sploh ne zanimajo, ker Linksys je samo "kao" Cisco tehnologija ... Kdor pozna Cisco "mašinerije", temu je dobro znano da je to povsem druga pesem ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

fosil ::

In kako mislijo z manj zaposlenimi in manj proizvodnimi zmogljivostmi povečat tržni delež?
Tako je!

Looooooka ::

Znebil so se delavcev in proizvodnje necesa, kar se ocitno ne prodaja dovolj.Sj vec delavcev rabis samo ce mas dovolj veliko povprasevanje....drugace so samo balast in financna zguba(razen ce so nori in delajo zastonj).

mrdaco ::

Ja kaj čmo... trg se je zasičil, omrežja se ne širijo kot so se nekoč, tisti ki pa imajo Ciscota ga pa tudi 10 let lahko uporabljajo BP. Tako prenove in nadgradnje niso več tako pogoste. Rezultat je pač tak kot je. Komunikacijski bum je mimo. Veliki večini ostane samo še vzdrževanje obstoječega. Saj ne rečem, da se ne proda nič, ampak se pač proda manj kot se je nekoč in kot bi nekateri želeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

imagodei ::

mrdaco je izjavil:

Ja kaj čmo... trg se je zasičil, omrežja se ne širijo kot so se nekoč, tisti ki pa imajo Ciscota ga pa tudi 10 let lahko uporabljajo BP. Tako prenove in nadgradnje niso več tako pogoste. Rezultat je pač tak kot je. Komunikacijski bum je mimo. Veliki večini ostane samo še vzdrževanje obstoječega. Saj ne rečem, da se ne proda nič, ampak se pač proda manj kot se je nekoč in kot bi nekateri želeli.


Mnja... Sej ne rečem, podjetja, ki so pred leti prešla na Giga ali celo višje hitrosti LAN, danes gotovo ne potrebujejo višanja le-teh in prenove hrbteničnih omrežij. Tale tvoja analiza pa zagotovo ne drži na ravni WAN, mednarodnih in med-ISP povezav. IPv6 je naslednji korak, VoIP, video prenosi, mobilne tehnologije - vse to se šele začenja.

Če je kaj krivo za upad širjenja omrežij je to recesija. Zasičenje trga zaradi razlogov, ki jih naštevaš ti, se da zaznat več let prej in obseg proizvodnje in razvoja ter marketinško strategijo lahko postopoma prilagajaš temu. Trenutno gospodarsko-politično stanje je drug pes. Sej se trudijo, da bi nam dopovedali, da je recesije že konec (in mogoče je v posameznih gospodarstvih res že preko zenita), ampak posledice so še kar tukaj in tudi države ter multinacionalke, ki so nad povprečjem, so danes na globalnem trgu. Nihče ni izoliran pred zunanjim svetom.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

poweroff ::

Poldi112 je izjavil:

Brigajo mene domači uporabniki, Cisco targetira enterprise, zato te sprašujem. Ker poleg njega videvam še Juniper, HP, ... kitajčkov pa pač ne.

Mikrotik...

Kitajčki pa znajo izdelati ponarejene naprave za desetino cene. Gor ti celo naložijo Cisco ali Juniper firmware, Poznam primer podjetja, ki take zadeve uporablja za svoj core network - brez problemov zaenkrat.
sudo poweroff

aleksander10 ::

Matthai,

Jaz osebno se nebi hvalil s tem. Crni kanal je kazniv. Predvsem podpora je problematicna in nadgradnja, ki naceloma na te naprave ne gre. Poznam take primere, kjer je bila kazen tudi temu primerna.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

poweroff ::

Se ti zdi, da se hvalim? Pravim samo, da poznam eno firmo, ki to počne. Sicer pa so tudi legalne variante. Mikrotik in Juniper. Cenejše kot Cisco.
sudo poweroff

Jinto ::

Mikrotik je težko primerjat s Ciscom. Firma ima 70 zaposlenih (Cisco 70k), delujejo pa tudi v drugačnih segmentih (Mikrotik ne dela core routerjev).

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Brigajo mene domači uporabniki, Cisco targetira enterprise, zato te sprašujem. Ker poleg njega videvam še Juniper, HP, ... kitajčkov pa pač ne.

Mikrotik...

Kitajčki pa znajo izdelati ponarejene naprave za desetino cene. Gor ti celo naložijo Cisco ali Juniper firmware, Poznam primer podjetja, ki take zadeve uporablja za svoj core network - brez problemov zaenkrat.


Ne vem kaj točno odgovarjaš, ker jaz sem se obregnil ob trditev, da se prevlada seli na azijske firme. Mikrotik je, afaik, iz ene od baltskih držav, to da je v eni firmi za core network kitajski klon pa po mojem tudi še ni dovolj za prevlado.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Mikrotik ima tudi routerje, ki so "ISP-grade". Ne govorim o prevladi. Sem pa mnenja, da dobiva Cisco močno konkurenco.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Konkurenco ima že dolgo, samo mene zanima, katera je tista iz Azije, ok?

A kdo ve za kakšen ISP, ki dejansko fura Mikrotik? Kot je meni znano je to bolj po malih firmah za glavni router, oz. je popularen za access point-e.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco z rekordnim dobičkom odpušča osem odstotkov zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5220327 (17179) Mr.B
»

Intel zaradi upočasnjevanja prodaje odpušča desetino zaposlenih

Oddelek: Novice / Rezultati
3716728 (14052) noraguta
»

Yahoo odpušča, krči in se deli

Oddelek: Novice / Rezultati
2812602 (10829) opeter
»

Dell po menedžerskem prevzemu odpušča

Oddelek: Novice / Rezultati
187240 (5534) i386
»

Yahoo začenja masovna odpuščanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
2810263 (8870) Gandalfar

Več podobnih tem