» »

Google predstavlja bralnik e-knjig

Google predstavlja bralnik e-knjig

iriver Story HD

Ars Technica - Google je napovedal, da bodo konec tedna, predvidoma to nedeljo, predstavili bralnik e-knjig, ki bo optimiziran za Google eBooks in s tem tri milijone brezplačnih in več sto tisoč plačljivih e-knjig v Googlovi zbirki. Imenoval se bo iriver Story HD.

Šlo bo za drugo generacijo bralnika Story podjetja iriver, ki je bil predstavljen že leta 2009. Nova verzija bo zelo podobna, vsebovala bo vgrajeno fizično tipkovnico, listanje pa bo izvedeno s podolgovatim gumbom pod zaslonom. Zaslon, ki po diagonali meri šest palcev (1024 x 768), na dotik ne bo občutljiv.

Prednost naprave bo možnost branje knjig neposredno prek brezžične internetne povezave, tako da naslovov ne bo potrebno prenesti na lokalni disk. Ker je API za Google Books odprt, bo lahko svoje vsebine nanje poslal kdorkoli. Še cena: znašala bo 140 dolarjev.

37 komentarjev

Matev ::

evo to je to

še malo pa bo e-knjiga nekaj česar se mladina ne bo branila

kuglvinkl ::

Ajde Amazon, spust cene.

alesp56 ::

Še Googlov app za Androida 3.1 v vseh državah in bo Amazonu trda predla :)
in to je to...

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Ajde Amazon, spust cene.


Sej Kindle ni tko blazno drag.

googleg1 ::

Osnovni model je en dolar cenejši

morbo ::

Imenoval se bo iriver Story HD.

Lowercase i je prva črka v imenu. Snif, snif, snif... Gross violation of intellectual property... jabučni kravatarji že vohajo naslednjo rundo krvavega tožarjenja.

kuglvinkl ::

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ajde Amazon, spust cene.


Sej Kindle ni tko blazno drag.


Ne gre za to,da bi bil blazno drag. Lahko bi bil cenejši, glede na to, da je čist dedicated naprava. Skoz moje oči, seveda. Zarad mene, bi ga lahko subvencionirali, plačaš še vedno 139 evrov, imaš pa za npr. 70 evrov knjig na amazonu.

Bomo počakal na reviewje, da vidimo če ima iriver edge nad kindlom.

Zmajc ::

Umbrella ... erm Google Corporation

Še malo pa bodo vsepovsod. :)

skika ::

Nikoli me niso kaj preveč pritegnili tile bralniki, raje mam tablet pa vse v eni napravi. Čeprav je e-ink na soncu boljši.

cebelar123 ::

e ink je povsod boljši za čitanje. V temi pač rabiš luč. Dvomim, da je na LCDju prijetno dalj časa brati v temi, ker oči po moje še bolj trpijo ko gledajo v osvetljeno ozadje.

Zmajc ::

Edina resna pomanjkljivost LCD bralnikov so baterije vse ostalo je lari fari.

Osebno si lastim tako e ink bralnik kot LCD bralnik in skoraj izključno berem na LCDju. Konrast, barvo ozadja in barvo črk si lahko poljubno nastavljaš tako da oči praktično ne trpijo kaj bolj kot pri e inku. Na soncu pa tako ali tako nikoli ne berem.

terryww ::

in kdo bo to kupoval v času *padov za par sto $?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zmajc ::

Tisti ki dosti berejo in jim *pad prehitro crkne med branjem.

dbevfat ::

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ajde Amazon, spust cene.

Sej Kindle ni tko blazno drag.

Kindle ne, knjige zanj pa stanejo tam nekje kot papirna verzija, kar je obup.

Sam uporabljam Kindle in je krasen za branje. Zaslon nobenega tableta se ne more niti primerjati, pa če pleše celo noč.
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dbevfat ()

cegu ::

Zmajc je izjavil:

Edina resna pomanjkljivost LCD bralnikov so baterije vse ostalo je lari fari.


To je že povsem dovolj. Zaradi te pomankljivosti se še mečemo nafto v luft.

Mavrik ::

kuglvinkl je izjavil:

BigWhale je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ajde Amazon, spust cene.


Sej Kindle ni tko blazno drag.


Ne gre za to,da bi bil blazno drag. Lahko bi bil cenejši, glede na to, da je čist dedicated naprava. Skoz moje oči, seveda. Zarad mene, bi ga lahko subvencionirali, plačaš še vedno 139 evrov, imaš pa za npr. 70 evrov knjig na amazonu.

Bomo počakal na reviewje, da vidimo če ima iriver edge nad kindlom.


Kindle se že zdaj prodaja po dumpinških cenah pod ceno izdelave (eInki so hudo dragi), kar dela resne probleme konkurenci.
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

A, to nisem vedel. Mnenja zaradi tega pa ne spreminjam. Za mojo denarnico je 140 evrov za dedicated 6 palčen bralnik preveč.

Matev ::

Za mojo denarnico je 140 evrov za dedicated 6 palčen bralnik preveč.


odvisno koliko človek bere

kuglvinkl ::

Precej, zadnje čase imam fokus na foto esejih.

Še posebej pa berem članke, ki niso primerni za 6 palcev (A4/letter postavitev).

Matev ::

Še posebej pa berem članke, ki niso primerni za 6 palcev (A4/letter postavitev).


za 6 palcev ne

so pa primerni za kindle dx

tu bi ti bil zmagovalec

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Tako je. Samo keš mi nagaja :).

Kaj pa na retina display? Se pravi iP 4, Galaxy verjetno. Je razlika kot pa npr. na tablici?

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Kaj pa na retina display?

e-ink je že display z večjo ločljivostjo od navadnih lcd-jev

Samo keš mi nagaja :).

zopet: odvisno koliko bereš in kakšne knjige kupuješ
na netu imaš recimo par milijonv knjig popolnoma zastonj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

desperados ::

Problem amazona je v tem, da so e-knjige dražje od paperback(zakaj mi še vedno ni jasno). Tako ali tako večinoma berem knjige, ki sem jih pridobil tako ali drugače iz interneta. Če pa mislim, da si nekdo zasluži nekaj za vzpodbudo in podporo pa kupim kindle verzijo, ki je ponavadi nekaj takega kot, da bi ene 2× šel v kak 3D kino.

Celoten problem bralnikov elektronskih knjig pa je v tem, da je izdelava dejansko dražja od podobnih naprav z navadnim lcd zaslonom, posledično ne morejo kitajske fireme brez imena proizvajati cenejših alternativ.
Ko in če se razpasejo pixelqi, mirasol in liquid vista zasloni bo potreba po predragih eink displejih upadla in z časom bo spust cen nujen tudi na tem področju. Če se slučajno zgodi da te naprave pridejo do 50€ sem prepričan da se bo naprava sama malce bolje zasidrala v šolstvo, če pa je enkrat tam pa tako ali tako kajkmalu vse pride v roke povprečnemu uporabiku.

Matevžk ::

Za PDF-je je Kindle DX super (če odštejemo kakšen čuden bug). Knjige, kjer naprava sama stavi besedilo, bi pa raje bral na malem. Imam Kindle DX in za iPad ga ne zamenjam nikoli. Res pa je, da je predrag: imam službenega in sam dvomim, da bi ga kdaj kupil.
lp, Matevžk

kuglvinkl ::

No, spet se pojavljajo govorice, da bo imel iPad 3 skor retina display, 2.048 × 1.536.

http://www.computerbase.de/news/consume...

Če je to res, domnevam, da bo to že good enough za e-bralnik. Če ne, pol bo treba pa DX-a.

Matev ::

Če je to res, domnevam, da bo to že good enough za e-bralnik


fail


mogoče bi ti koristilo da se izobraziš v tem kaj je e-ink

kuglvinkl ::

Slabo bereš: Good enough, ne pa enako.

Izobrazim kaj je e-ink...

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Če je to res, domnevam, da bo to že good enough za e-bralnik. Če ne, pol bo treba pa DX-a.


Za u sotor ja, ne pa za na plazo, no sej, ce gres na dopust v hribe, pol je cist ok. ;)

kuglvinkl ::

Za delo potrebujem (bi blo fino, ne da bom zdej zdej umrl, ker si lahko npr. sprintam)

Ne pa za plažo, hribe ;)

Sicer pa, tisti, ki imate iP4 al pa Galaxya veste, kako zgleda retina display oz. ali je toliko boljše od klasičneg, okol 90 dpi zaslona.

Matev ::

retina display je za mobitele ali ipode nano
vglvnem nekaj kar gledaš na zelo blizu

za navaden zaslon je popolnoma brezveze - tko kot tudi za tv

kuglvinkl ::

Ker?

Medicina to na veliko uporablja. Clo IBM je izdal pred leti Big Bertho. 3,840-by-2,400, ki je imela 204 ppi, na 22 colah. Zaradi cene ni zaživelo, vendar je bilo to pred 10 leti. Tko da, retina je way to go IMO.

V tej temi je relevatno samo, če je good enough za večurno branje.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

V tej temi je relevatno samo, če je good enough za večurno branje.


dobro je relativen pojem

zagotovo je e-ink boljši

dbevfat ::

kuglvinkl je izjavil:

Ker?

Medicina to na veliko uporablja. Clo IBM je izdal pred leti Big Bertho. 3,840-by-2,400, ki je imela 204 ppi, na 22 colah. Zaradi cene ni zaživelo, vendar je bilo to pred 10 leti. Tko da, retina je way to go IMO.

V tej temi je relevatno samo, če je good enough za večurno branje.

prosim ne imenuj kar vsen zaslonov z visoko resolucijo retina. To je samo Applovo marketinško ime za iPhonov zaslon, popolnoma nič drugega.
nvr2fat

kuglvinkl ::

dbevfat je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ker?

Medicina to na veliko uporablja. Clo IBM je izdal pred leti Big Bertho. 3,840-by-2,400, ki je imela 204 ppi, na 22 colah. Zaradi cene ni zaživelo, vendar je bilo to pred 10 leti. Tko da, retina je way to go IMO.

V tej temi je relevatno samo, če je good enough za večurno branje.

prosim ne imenuj kar vsen zaslonov z visoko resolucijo retina. To je samo Applovo marketinško ime za iPhonov zaslon, popolnoma nič drugega.


Verjamem. Ampak to je relevantno za?

Zgodovina sprememb…

dbevfat ::

Za to, da stvari imenujemo tako, kot jim je ime. Da vemo, o čem govorimo. Da na primer rečemo avtu avto, ne letalo. To, da ti kar vsepovprek govoriš o "retina" zaslonih, kot da gre za neko tehnologijo, pač ni gut. Še Applu ni všeč ;). Retina ni tehnologija kot LCD, IPS, S-AMOLED itd, to je samo ljubkovalno ime za popolnoma navaden zaslon, z malo višjo gostoto pik, kot jo je imel prejšnji iPhone. To je vse.
nvr2fat

djordjevic ::

Ne, stupid. Ta zaslon je spremenil vse. Spet. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

kuglvinkl ::

Potem pa WQUXGA na 20 colah, al pa več-kot-300-ppi. Don't care. Vsi vemo o čem je govora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Papir in e-knjige/bralniki

Oddelek: Znanost in tehnologija
408052 (7482) kuglvinkl
»

eknjige v sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7624973 (22031) Ales
»

Google predstavlja bralnik e-knjig

Oddelek: Novice / Android
3710012 (7321) kuglvinkl
»

Branje elektronskih knjig

Oddelek: Pomoč in nasveti
103571 (3170) jveligov
»

Prodaja e-knjig strmo navzgor, papirnatih navzdol

Oddelek: Novice / Rezultati
3111076 (9362) web bird

Več podobnih tem