» »

Regulacija ventilacije za cliota

Regulacija ventilacije za cliota

sinkob ::

Pozdravljeni. Kupil sem starejšega cliota s klimo, katera mi je v kratkem času crknila. Šla je elektronika, katero pa rabljeno ne dobim, nova pa seveda predraga(stane več kot cel clio). Problem je, da ta elektronika krmili tudi ventilacijo. Škatlice se pa ne da odpreti, saj je zalita. Ugotovil sem tudi, da se je nekdo pred mano že s tem ukvarjal, saj so bili vsi kabli preščipnjeni in amatersko spajkani in poviti z izolir trakom. Sedaj bi rad omogočil vsaj delovanje ventilacije, če mi lahko kdo svetuje, kakšno vezje, da bi lahko z njim krmilil ventilacijo. Hvala za odgovor in Lp.
Bogdan

Pyr0Beast ::

Verjetno zamenjana elektronika.

Poslikaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sinkob ::

Škatlico z elektroniko sem vzel ven. Kabli so pa vsi križem tako, da tam se znajti morš bit že umetnik. Ne verjamem, da bi lahko iz tistega kaj razbral. Vsi kabli so bili preščipnjeni barve pomešane in vse neki povito z izolir trakom. Zato sem se tudi odločil, da bi sam pač naredil vezje, saj toliko, da mi bo delala ventilacija. Klimo sem že pozabil.

Valvoline ::

Če je klima napovnjena in kompresor dela klima ni noben bav bav(če je rocna seveda).Sam potegnes kabl za napajanje kompresorja,vmes pa normalno stikalo za vklop-izklop klime. Torej akumulator - kabl - varovalka - stikalo ON/OFF - kabl - kompresor.To je to in klima deluje.Enak postopek velja tut za avtomatsko klimo če se sfukajo senzorji,pa iz klimatronika narediš rocno varijanto. Ventilator seveda morš posebej zrihtat,ponavad crkne elektronika ki se nahaja na samem ventilatorčku,ga morš vn spravit,pr določenih avtih je res tole pravi zajeb.Ne vem kk je z tem pr cliotih,vglavnem najprej tega preveri.

Zgodovina sprememb…

sinkob ::

Na samem ventilatorju ni nobene elektronike.Vsa fora je v tej škatlici(elektroniki), ki pa je zalita in se je ne da odpreti.

Pyr0Beast ::

Prvo treba pogruntat kako je zadeva sploh narejena.

Če imaš vklopljeno klimo verjetno rabiš imeti vklopljen vsaj še glavni ventilator in ventilator kabine

Elektronika se pa lahko spali tudi zaradi okvarjenega motorja (zaribani ležaji)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cukl ::

Ročna klima ali avtomatika? Kateri letnik?

sinkob ::

Clio je letnik 97. Je ročna klima. Ventilator sem poskusil zavrteti in se vrti lepo, ni čutiti, da bi bilo kaj "zaribano" ali karkoli.

sinkob ::

A res nihče ne ve, kako bi jaz tole zadevo rešu? Rabim samo vezje na katerega bom priklopil obstoječi ventilator, da ga bom lahko reguliral.

settler ::

Ne vem zakaj ne greš na odpad pogledat za kakšen razbit Clio, pa daš tistih 20€ onemu tam na odpadu in je problem rešen.

sinkob ::

Ta clio je s klimo in ma čisto drugače vse kot clio brez klime. Cliotov ta letnik s klimo je pa zelo malo. Rabljenega dela ne dobim, sem že brskal vsepovsod. Nova ta elektronika je pa 500 EUR ... !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinkob ()

Mr Hilter ::

Na eBayu, travniku malce pobrskaj za ''ime avta service manual''
Drugače Renault forum, Google...

Jaz mam za Puntota 2 Haynes manual, pa en service manula kjer lahko dobim praktično vse (ne ravno shem vezij).

Drugače pa eBay morda najde kak kos?

sinkob ::

Na eBayu nisem nič našel. Bom najbrž prodal. Naj gre v Bosno ... :)

Pyr0Beast ::

bolha, avtoodpad ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Povprašaj še na Renault forumu.
Tudi na avtoodpadih se najde marsikaj delujočega in uporabnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klima problem, Megane 1.5dci, l'11.

Oddelek: Na cesti
264404 (3699) BorutK-73
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421537 (18865) krneki0001
»

Navadna klima v avtu

Oddelek: Na cesti
335241 (4372) s6c-gEL
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22136313 (24490) SkIDiver
»

Sem pred resno odločitvijo!!

Oddelek: Loža
321911 (1413) Koci

Več podobnih tem