» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
2 / 12
»»

Žiiga ::

radiculus je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

radiculus je izjavil:

Problem je, da delavce ne moreš dobit. Kar je sposobnih delajo v Avstriji. Rabil bi 20 tesarjev zdajle, pa jih ni. Rabil sem dva delavca za zaključna dela na ladji. Sklenemo pogodbo o zaposlitvi, eden me je še prosil za plačilo vnaprej. OK. Ni problema. Ko treba it gor, ju ni. Na telefon se mi ne javita. Ju grem iskat domov in sosedje mi povedo, da sta odšla na morje. Neki je narobe v tejle državi.



plačilo pa 500€ neto. Normalno da sposobni hodijo ven, kaj pričakuješ? Ponudi jim toliko kot ponudijo avstrijci. E tu pa se zatakne.

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.


Ah daj no, za 3k € da ne dobiš delavcev? I smell bulshit!
Za dobrega jurja bi se ti trlo delavcev na vratih.

Ramon dekers ::

tudi jaz mislim da se zajebava. Že za 800€ neto, dobi takoj.

zee ::

Ni nujno. Lahko da iskalcem zaposlitve "ne sede" tri tedna dela brez prostih vikendov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Good Guy ::

zee je izjavil:

Ni nujno. Lahko da iskalcem zaposlitve "ne sede" tri tedna dela brez prostih vikendov.


za tak dnar mislem, da ni nezaposlenega, ki nebi šel delat...

Žiiga ::

Za tak denar si dopust vzamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiiga ()

Ramon dekers ::

se strinjam z rovtarjem. To so bajke.

jype ::

O, pa so. Jaz sem ponujal jurja na teden, pa več kot pol leta ni nihče prišel.

Seveda bi se moral prej naučiti reči, kar bi ga stalo vsaj mesec časa - ampak učil se že ne bo, saj ni nor!

keworkian ::

jype je izjavil:

O, pa so. Jaz sem ponujal jurja na teden, pa več kot pol leta ni nihče prišel.

Seveda bi se moral prej naučiti reči, kar bi ga stalo vsaj mesec časa - ampak učil se že ne bo, saj ni nor!


Jurja na teden? Rly. če bi to prej vedel bi se jaz oglasu!
Obscenities in B-Flat

jype ::

Nauč se python, django, html in css, pa ko bo naslednja priložnost, dobiš job.

Ni vsak teden, je pa jurja za teden dni dela.

radiculus ::

5000€ si ne morem privoščiti. So pa nekje toliko, in se mi zdi da še nekaj več, plačani varilci in pa električarji. Delo ki ga opravljamo mi ni zahtevno, potrebno je obvladati delo z lesom in pa biti pedanten, delaven in zanesljiv. Dela se 11 ur dnevno in če je sila tudi več. Plačilo je na ure.
Meni se zdi, za to zahtevnost dela, plačilo kar OK. Je pa res, da si tri tedne z doma in če je sila, se ponavadi malo tudi potegne.

radiculus ::

Žiiga je izjavil:


Ah daj no, za 3k € da ne dobiš delavcev? I smell bulshit!
Za dobrega jurja bi se ti trlo delavcev na vratih.


Ko smo s to zadevo začeli pred dvema letoma, se je delavcev res trlo. Jaz sem jim pač verjel na besedo, da znajo delat in da so marljivi. In sem izpadel kot en navaden naivnež. Po dveh, treh dnevih dela so odhajali domov. Eni zato, ker enostavno niso dohajali tempa (pa ta niti ni ne vem kako zahteven), drugim se enostavno ni dalo delat vsak dan, tretji domotožje etc. Tako da verjemi mi, dobre delavce je sila težko najti. Bi imel lahko vsaj štiri ekipe pa jih komajda za dve uspem najti.

sidd ::

Sej je kr dosti takih primerov.....v okolici Maribora svetovno priznana firma že dolgo časa išče inženirja strojništva. Edina fora je pač da imajo interne teste sposobnosti. Koliko vem še ga niso našli :)).
Tako da radiculus, vem kako je to. Če ostanem brez sedanjega šihta, te koj kontaktiram! Terensko delo pač ni problem.

Tak da če si sposoben, imaš dandanes preveč dela. Če gre človek malo v avstrijo, ni treba drugam, se takoj vidi pomanjkanje znanja in spretnosti.

Sicer pa smo si sami zakuhali krizo po krizi. Lahko bi bili tam ko je sedaj Nemčija, samo smo raje na balkanu (pardon, za balkanom).

Glede statistike pa tako - katerega se "vrže" z zavoda ali dela na črno, ali pa ni vreden počenega groša in je tako upravičeno izvzet.
no idea for signature
signed
I

keworkian ::

jype je izjavil:

Nauč se python, django, html in css, pa ko bo naslednja priložnost, dobiš job.

Ni vsak teden, je pa jurja za teden dni dela.


Done!
Obscenities in B-Flat

jype ::

Res? Pošlji ZS, dobiš testno nalogo!

Boeing ::

jype in radiculus imata prav.

Več kot pol leta sem iskal pametnega strugarja/rezkalca oz. nekoga, ki se je pripravljen naučiti. Začetna plača okoli jurja za 8 ur na dan.
Od raznoraznih idiotov, ki ne ločijo leve in desne, ki so mi jih poslali iz zavoda, ni bil primeren niti eden. Pravzaprav so mi vsi naredili več škode kot koristi, ko pa jim omeniš, da se bo še potrebno kaj naučiti, pa malo manjka da se ne izstrelijo domov.
Od 20+ poslanih z zavoda, so samo 3je prišli drugi dan, samo eden je preživel do četrtka. Vzel nisem nobenega.


Na koncu sem po vezah dobil malo starejšega človeka, ki je vrsto let delal v tujini in si je želel priti nazaj. Ta je pa odličen. In zasluži precej čez jurja...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Keyser Soze ::

Klasika je, da iz zavoda nekako ni za dobit dobrega delavca. Tam so nekako vsi bolj kot ne zato ker morajo bit zarad nadomestila. In se morajo udeleževat razgovorov. Tam pa samo gledajo in čakajo kdaj ga bo konec. Pa še eno potrdilo prosim, za zavod, ko odhaja.

In če nikakor ne moreš dobit človeka po vezah, kar je v večini primerov najboljše, ker vsaj veš kaj dobiš oz. nekoga držiš za besedo, ker je jamčil za to osebo, po sili razmer zaposliš neznanca iz zavoda, ki po par mesecih začne delat pizdarije. Znebit se ga? Nemogoče.

Zaradi tega imam filing, da na zavodu niti ni tako veliko oseb, ki bi res rade redno zaposlitev. Par ja, večina pa samo zaradi lepšega.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Glede na stare podatke, recimo iz Jugoslavije, ko je bilo brezposelnih okoli 15.000 ljudi (v Sloveniji), bi rekel, da je bilo morda polovica od teh takih ki niso hoteli delati. Če to prenesem v današnji čas....nekako..mislim logiko...

Hočem reči, da se ne strinjam, da je v Sloveniji naenkrat 107.000 delavcev, ki so večinoma nerode, zapečkarji in lenuhi, ki ne znajo delat. Od tega 10.000 diplomantov...

"Zaradi tega imam filing, da na zavodu niti ni tako veliko oseb, ki bi res rade redno zaposlitev. Par ja, večina pa samo zaradi lepšega."

Ne vem, jaz imam pa filing, da bi večina šla delat, če bi službe bile. Ko so bile, pred dvemi leti in pol, jih je bilo pol manj na zavodu....to pomeni, če je job, folk dela. Vsaj večina.

Če posamezni delodajalci niso dovolj spretni pri iskanju potrebnega kadra, ni potrebno potem svojo nespososobnost valit na delavca, pač če zavod ne naredi prave selekcije, jo moraš sam. Če delavec čuti, da ni zaželjen ali da ni ustrezno usposobljen....bo pač "spizdu" ali zgubil voljo do dela. Če iščeš na našem koncu recimo dobrega delavca na CNC stroju, ga boš našel ali pa tud ne, ker večino pobere Horjulski Metrel...ene par dobrih ima tud Vargalant....In za dostojno plačilo mislim da bi zapustili obe firmi....Tko da je to tud način kako priti do dobrega delavca...vzameš takega ki je že zaposlen in mu ponudiš več.....

"Na koncu sem po vezah dobil malo starejšega človeka, ki je vrsto let delal v tujini in si je želel priti nazaj. Ta je pa odličen. In zasluži precej čez jurja... "

No, na koncu se je le našla rešitev. Dobil si delavca z izkušnjami, ki ima "lepe delovne navade".

Zgodovina sprememb…

Boeing ::

Pšenični je izjavil:

...Tko da je to tud način kako priti do dobrega delavca...vzameš takega ki je že zaposlen in mu ponudiš več...


Takšnega nočem, razen tistih, ko je firma tik pred stečajem. Če vzameš takšnega človeka, te bo zajebal takrat, ko ga najbolj rabiš, za par fičnikov večjo mesečno plačo...


Pšenični je izjavil:

No, na koncu se je le našla rešitev. Dobil si delavca z izkušnjami, ki ima "lepe delovne navade".


Ja, točno tako. Pridnega, natančnega in vestnega delavca, ki je tečen, če mora it domov po 8 urah in ima raje 12+ urne delavnike. In zasluži temu primerno in če bi si lahko privoščil, bi ga plačal še več. Takšnega človeka imet na minimalcu oz. tam nekje, je neumnost.


Iz tega sledi, da naši fantje (in dekleta) znajo in hočejo. Vprašanje pa je, če se jim tudi splača. Glede na povprečne plače pri podobnih firmah, sigurno ne.



Pri problemu brezposelnosti jaz vidim težave predvsem v totalno neustrezni zakonodaji. Hudiča, lažje se ločiš, kot pa odpustiš delavca. V takem okolju firme seveda nerade zaposlujejo, sploh v teh, še vedno zelo nevarnih časih. Veliko podjetij poznam, ki so do grla polni, pa si ne upajo zaposliti dodatnih ljudi, ker ne vejo kako se bo trg obrnil čez mesec ali dva.
Tako firme izgubljajo dobiček, država pa davek in prispevke in še socialo mora zganjat, namesto da bi izkoristili trenutno dobro stanje, pa čeprav za par mesecev... kar je več kot očitno, ker smo med državami na repu po rasti gospodarstva.


In ko se že hoče kaj premakniti malenkost na bolje, prihrumijo sindikati s klasičnim "krčenjem delavskih pravic", raja pa te populistične floskule podpira, na koncu pa jamrajo, da ni služb.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Pšenični ::

"Takšnega nočem, razen tistih, ko je firma tik pred stečajem. Če vzameš takšnega človeka, te bo zajebal takrat, ko ga najbolj rabiš, za par fičnikov večjo mesečno plačo..."

Poznam firme, v katerih dobri delavci na CNC zelo slabo zaslužijo. Torej če gre tak na boljše mu ne moreš zamerit. Ko ima delavec enkrat spodobno plačo, ne bo šel za par evrov menjat šiht. Štejejo tud bližina šihta in odnosi. Predvsem odnosi.

Če so odnosi dobri, plača solidna, te ne bo zajebal....za par evrov več. Če pa ga boš plačal 600 evrov in bo drugje lahko dobil 1000, potem bi naredil tisto, kar bi vsak.

"Pri problemu brezposelnosti jaz vidim težave predvsem v totalno neustrezni zakonodaji. Hudiča, lažje se ločiš, kot pa odpustiš delavca."

Se popolnoma strinjam. To velja tud za držano upravo, kjer se valjao razni teologi itd.....

Zakonodaja je popolnoma zgrešena glede na razmere.

mojsterleo ::

Kot je nekdo zgoraj povedal, velikokrat tudi podjetja ne vejo, kaj sploh iscejo z zaposlitvenimi oglasi. Sem sam naletel na vec primerov, ko so me povabili na kak razgovor, in smo bili tam v diametralnem nasprotju z vizijo oz. Interesi. Npr. Enkrat so rabili raziskovalca... Pridem tja, ugotovima da v bistvu rabijo nekega organizatorja prireditev ki bi morda malo raziskoval. Ali pa: neka banka me povabi na razgovor. Ker imam visoko izobrazbo sem se pripravil v tem smislu. Ko pa pridem na pogovor pa najprej nekaj slepomisijo, na koncu pa povejo da rabijo delavca na okencu za nadomescanje in jasno brez pripravnistva.
Ob takih primerih trditi da so brezposelni glupi pa da nocejo delat je rahlo podcenjujoce. Da ne omenjam moj zadnji primer. Ker se mi pogodba izteka, garancij za podaljsanje nisem dobil, posiljam vloge. In tako vceraj dobim na mail sporocilo od neke firme, da kadrovska do 1. 8 ne dela, a imajo na zaposlitveni strani oglas ki je se v teku. Mater so resni a? V ogasu celo pise na pojasnila se obrnite na naso kadrovsko tel. St.

ps: bluefish tole pisem z mobitela(opera mini),zato so male zacetnice ,in tu pa tam kaksna napaka.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Good Guy je izjavil:

zee je izjavil:

Ni nujno. Lahko da iskalcem zaposlitve "ne sede" tri tedna dela brez prostih vikendov.


za tak dnar mislem, da ni nezaposlenega, ki nebi šel delat...


Pazi, tip želi 20 tesarjev - tega je že itak v pomankanju in večina jih že ima delo.

Poleg tega se mi zdi, da nima časaza uvajanje, tako da razni začetniki verjetno odpadejo?

Če mi zdajle najdeš 20 prostih izučenih tesarjev... vsaka čast.
/\/\.K.

Keyser Soze ::

mojsterleo je izjavil:

Ob takih primerih trditi da so brezposelni glupi pa da nocejo delat je rahlo podcenjujoce.

Taki primeri so izredno redki in spadajo v tisti krog omenjenih izjem. Kar pa bistveno ne vpliva na izgled širše slike situacije. Ali pač?
OM, F, G!

Žiiga ::

zee je izjavil:

Ni nujno. Lahko da iskalcem zaposlitve "ne sede" tri tedna dela brez prostih vikendov.


za tak dnar mislem, da ni nezaposlenega, ki nebi šel delat...

Pazi, tip želi 20 tesarjev - tega je že itak v pomankanju in večina jih že ima delo.

Poleg tega se mi zdi, da nima časaza uvajanje, tako da razni začetniki verjetno odpadejo?

Če mi zdajle najdeš 20 prostih izučenih tesarjev... vsaka čast.





Če so prosti, so verjetno jedva izučeni, prav dobri pa ne?
Supply&demand, ponudi dovolj in prišli bodo.

Kot bi hotel kupiti 20 Audijev A8 za 20k €, potem pa jokal da ni ponudbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiiga ()

mojsterleo ::

ja poglej vsi delodajalci,tudi nekateri primeri v tej temi kazejo na to,da bi radi dobili kar vrhunsko usposobljene,neomejeno lojalne kadre. sami pa niso v ljudi pripravljeni vloziti niti centa. celo zdravniskega pregleda niso pripravljeni placat,kaj sele kaksnega usposabljanja. in potem se cudijo ko clovek po enem tednu da odpoved. jasno ko pa na tega reveza delajo pritisk vsi po vrsti,od zaposlenih pa tja do direktorja. sami se pa ne vprasajo koliko casa so se sami usposabljali za taisto delo v casu debelih krav.
sem preprican da bi vecina od teh 107k z veseljem kaj pocela,a so tudi standardi zaposlovanja postali obupno nizki. ljudem dobesedno grozijo da ce ne bo nekih rezultatov TAKOJ bodo odleteli.
give the man a f*cking chance za boga!da ne omenjam kako se podjetja zadnje case lifrajo na razne programe zavoda za denar in usposabljanja za NPK.

zlobcek ::

MojsterLeo v resnici je ravno obratno temu, kar ti govoriš.

Ne poznam resnega podjetja, ki bi iskal 5 stopnjo ali več in zajebaval folk. Dejansko se pri nas nobenmu več ne splača delat oz. rata bolan takoj, ko so projekti daljši od 8 ur na dan. Enostavno povedano - folk raje vleče tistih 500 eur ali kolko na mesec sociale, kot da bi delal za JURJA.

Pač ta jeben kapitalizem je sedaj tak, da je tempo za popizdit visok. Na zavodu se folk poleni in ko priletijo na delovno mesto v neko zasebno podjetje, jih malo manj ko zadane kap. To je razlog za odpovedi po enemu mesecu. Recimo pri nas smo zamenjali letos ene 5 ljudi že na enem in istem delovnem mestu. Na enakem delajo moji dolgoletni sodelovci brez problema. Plača je dobra. Je pa res, da se kdaj dela tudi od sedmih zjutraj do petih ali šestih. So what. Če jest lahko, bojo tudi podrejeni. Dokler je delo ma da folk dela za primerno plačilo. Ko ga ne bo, bomo itak vsi doma z mano vred.

Zavod pri nas je pašnja lenih ovc. Ga ni junaka da bi me prepričal drugače.

Še najbolj glupa pa se mi zdi izjava dragih gospodičev s 6 stopnjo in več, ki bi morali biti gonilo napredka v Slo. Da ti tak reče, da ne najde šihta, mi gre kr na kozlanje. 6+ stopnja ma da odpre firmo, zaposli 5 ljudi in prinaša denar k gospodarstvu. Basta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Boeing ::

zlobcek, se popolnoma strinjam.

Letos spomladi mi je en zaposleni dal odpoved z razlogom, da mora preveč delat, ob tem pa pri plači jurja+ jamral, da premalo zasluži. Je pa res delal po 10, redko 12 ur na dan.
Zdaj dela pri "konkurenci", kjer menjuje komade na cnc mašini, mu ni potrebno misliti nič drugega kot to, da ne bo zamudil na malico in je zadovoljen z minimalcem.

Folku se v veliki večini ne da delati, po drugi strani imajo pa vsi grozno veliko za povedati, ko si kaj kupiš/kam greš. Seveda ob tem spregledajo delovni čas 6-20...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mojsterleo ::

dela se od 7-18h. pa ti to poves ljudem ko pridejo na razgovor? eni imajo namrec tudi druzine in druge obveznosti. treba je iti po otroke v vrtec/solo ipd. ce si sam superman se ne pomeni da so drugi. grem stavit da tvoj oglas za zaposlitev zgleda tak nedolzen ko vsi drugi (v smislu 'rabmo nekoga k bo nekaj malega delal'),ko pa clovek pride na poskus dela ga pa kap. ne vem zakaj noben ne napise 'delo je zelo zahtevno,prijavite se ce imate sposobnosti in veliko casa ...' a se kdo boji da bo s tem prestrasil potencialne kandidate?

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Leo si lepo napisal tole. To je kot tisto pregovarjanje pojdi delat za 500 eur bolje kot biti na sociali. Ker dela v celju in Mariboru ni oz ga težko dobiš, greš v Lj. Če greš v Lj rabiš avto zato da delaš za gospode do 12 ur. Avto stane zato rabiš dizl, da prišparaš na bencinu, potem rabiš še kredit za avto, tako kot je storil to moj kolega. Potem pa naj tile tule povejo koliko mislijo da ti od 600 € ostane ko ti odrgajo vse kredite za avto, ko odšteješ benz...Kje je tu še malica, kakšne položnice...Skoraj bi se človek strinjal da se ne splača delati za minimalca.

Sicer pa danes vsi tako ali tako delajo po 12 ur. Klasika. 8 urnega yugo delavnika že zdavnaj ni več.

mojsterleo ::

no vsekakor je bolje delat za 500 eur kot biti na sociali. sociala je 229 eur in od tega ti ne vplacujejo v zdravstveni in pokojninski sklad. niti ne dobis regresa...in tudi kredita ne.

radiculus ::

Mojster Leo. Ne moreš zdaj vse delodajalce metat v en koš in govorit, da tako pač je, ker si ti tako nekje slišal. Se strinjam, da imaš tako na eni strani, kot na drugi strani problematične ljudi. Ampak to je marginala in lahko zanemarimo. Zdravniški pregled smo še vedno krili mi in še marsikaj. Potencialnim delavcem je bilo delo vedno primerno opisano, celo s slikami in videom. Dela pa so različna in so tudi pogoji temu primerni. Če gre za projekt z na primer rokom izvedbe 9 mesecev, si ne morem privoščiti, da bi delavce še izobraževal. Takšna je pač realnost. Take it or leave it.

Ramon dekers ::

229 eur čistega. Te stvari so vsem jasne, ampak kako imaš ti namen s 500€ opdlačevati kredit in koliko ti potem ostane. Res pa je da je odobreni znesek kredita majhen.

Znesek kredita 10.000 EUR
Doba posojila v mesecih 32
Mesečna anuiteta 334,97 EUR
Datum izračuna 14. 7. 2011
Stroški odobritve 150,00 EUR
Opravnina 294,33 EUR
Spremenljiva obrestna mera Euribor + 3,30% (5,12%)
Stroški vodenja TRR 65,67 EUR
EOM 9,44%
Neto znesek kredita (izplačilo) 9.555,67 EUR
Skupni znesek plačil potrošnika 11.229,19 EUR

mojsterleo ::

najprej bi se vprasal kako ti lahko banka sploh odobri tak kredit na 500 eur prihodka.
@radiculus no veseli me,da si priznal kako stvari laufajo. 'take it or leave it' ter dolocen cas pove vse. je pa korektno da vsaj kvalitetno predstavite delo,ker enim se se to ne da.

Invictus ::

No ja ...

Tukaj se je javilo cel kup delodajalcev kako ljudje nočejo delat. Ja, jih je nekaj ...

Ampak nobeden se ni pohvalil da da delavcu vsaj plačo 1500 bruto, ampak vsi nekaj plačujejo manj in delat je treba več kot 8 ur na dan. Predvidevam da nadur noben ne plačuje.

Če bi ponudili dobro plačo in 8 urni delovnik, se ponavadi noben ne pritožuje. Ker pa vsak privatnik misli da je treba delat več, se potem čudi zakaj mu ljudje uhajajo.

Sam se bil po tujini, pri visoko tehnoloških firmah, pa se ljub temu ne dela po cele dneve, ampak po 8 ur. Redko da so nadure. V Sloveniji so (neplačane) nadure skoraj obvezne.

LP I.

djordjevic ::

@Ramon Dekers: In zakaj točno rabi človek, ki dobi 600 neto kredit za 10 jurjev? A kak megane 1.4 16v, ki pri grdi vožnji ne pije več kot 8 litrov, pri varčni pa bistveno manj, stane pa dobrega jurja, ni dovolj? Malo si preuredite predstave, ljudje. Ne vem, kje eni živite.

mojsterleo je izjavil:

najprej bi se vprasal kako ti lahko banka sploh odobri tak kredit na 500 eur prihodka.
@radiculus no veseli me,da si priznal kako stvari laufajo. 'take it or leave it' ter dolocen cas pove vse. je pa korektno da vsaj kvalitetno predstavite delo,ker enim se se to ne da.

Banka ti z velikim veseljem odobri kredit na minimalno plačo, samo na pogodbi mora pisati za nedoločen čas, pa je. Kakor hitro si na katerikoli drugi obliki, pa ni važno, ali so prihodki tudi 3-4x višji, tedaj postane pestro.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

@Ramon Dekers: In zakaj točno rabi človek, ki dobi 600 neto kredit za 10 jurjev? A kak megane 1.4 16v, ki pri grdi vožnji ne pije več kot 8 litrov, pri varčni pa bistveno manj, stane pa dobrega jurja, ni dovolj? Malo si preuredite predstave, ljudje. Ne vem, kje eni živite.



hm kolega je imel renault clio 1.2. Od celja do Lj mu je piv cc 8, včasih več, potem pa računaj koliko znese na mesec benz. Kupil je pač fiat pando ki ni ravno 10.000 jurjev ampak je okoli 6 malo čez. 10.000€ sem dal samo za primer pač, ker klasičen avto toliko stane. A ti bi pa rabljenega vzel, da si potem veš čas na servisu a kako? Bi se mogoče vozil z busom? Na delo moraš priti, kako in kdaj je tvoj problem.


Sicer pa kaj je varčna vožnja? Ko prideš v Lj itak cel čas stojiš.

Nevem kaj mi hočeš povedat? Nihče ne govori o divjanju, normalno da se gleda na vsak cent.

djordjevic ::

Bejži, bejži. Imel sem cliota 1.2 60 KM in sem se vozil z njim v LJ na faks. Kljub temu, da sem bil pogosto polno zaseden, več kot 7 ni žrl, pa čem se še tako trudil. V bistvu je bil pravi šparovček, ker ga je bilo treba pošteno priganjat, da si prišel kam. In ja, vzel bi rabljenega. Kaj pa? A to samo gobavci kupujejo? Vzameš 6-7 let starega cliota - v najslabšem primeru daš obnovit šobe, drugih problemov z 1.5 ni (če že mora biti nujno dizel) in te pride vse skupaj 3-4 tisoč evrov. Pa newsflash - niso službe samo v LJ.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djordjevic odkrivava toplo vodo in je brezpredmetno razpravljati kje si se vozil in kdaj. Za mestno vožnjo je ok avto, za daljše relacije in avtocesto pa pije.

Delo pa je tudi na Kitajskem, Nemčiji in drugje po svetu in res je da ni samo v LJ.

Drugače pa lep pregovor pravi: nisem tako reven da bi slabo kupoval.

Avto lahko dobiš že za 200€ ni problema.

mojsterleo ::

djordjevic je izjavil:

Banka ti z velikim veseljem odobri kredit na minimalno plačo, samo na pogodbi mora pisati za nedoločen čas, pa je. Kakor hitro si na katerikoli drugi obliki, pa ni važno, ali so prihodki tudi 3-4x višji, tedaj postane pestro.
poznam to, saj sem sam v povsem isti situaciji. dobivam neke pogodbe, ki se podaljšujejo. pa ne samo banka, pri mobitelu mi niso hotli dat naročnine brez poroka! rekli so naj pride bakica k dobiva 400 eur penzije! fuj in fej! hvala bogu pri simobilu ni nihče spraševal takih neumnih vprašanj. še obstajajo firme ki so v koraku s časom...

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

djordjevic odkrivava toplo vodo in je brezpredmetno razpravljati kje si se vozil in kdaj. Za mestno vožnjo je ok avto, za daljše relacije in avtocesto pa pije.

Delo pa je tudi na Kitajskem, Nemčiji in drugje po svetu in res je da ni samo v LJ.

Drugače pa lep pregovor pravi: nisem tako reven da bi slabo kupoval.

Avto lahko dobiš že za 200€ ni problema.

Glej, skušam ti razložiti, kako ravnaš, _če nimaš denarja_ oz. če imaš slabo plačano delo. Zagotovo ni prva stvar, ko dobiš job za 600 neto, obisk avtosalona in nakup avta za magari 6k. Se razumeva?

mojsterleo je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Banka ti z velikim veseljem odobri kredit na minimalno plačo, samo na pogodbi mora pisati za nedoločen čas, pa je. Kakor hitro si na katerikoli drugi obliki, pa ni važno, ali so prihodki tudi 3-4x višji, tedaj postane pestro.
poznam to, saj sem sam v povsem isti situaciji. dobivam neke pogodbe, ki se podaljšujejo. pa ne samo banka, pri mobitelu mi niso hotli dat naročnine brez poroka! rekli so naj pride bakica k dobiva 400 eur penzije! fuj in fej! hvala bogu pri simobilu ni nihče spraševal takih neumnih vprašanj. še obstajajo firme ki so v koraku s časom...

Itak, ja. Sam že kakšnih osem let delam vseskozi za isto firmo, edino status se mi je tačas spreminjal. Nekaj mesecev študentska napotnica, nato kakšna štiri leta avtorska, zdaj pa že četrto leto s.p. Saj se da na banki marsikaj dogovoriti, ampak je fino, če imaš na ekspozituri ljudi, ki dalj časa spremljajo tvoje poslovanje in jim je to pomembneje kot obešanje na 'nedoločen čas'. Me je prav imelo, da bi bil zaposleno za določen čas za hec zaposlil za nedoločen čas, napisal v pogodbo 2000 bruto, in jo poslal na banko po kredit, naslednji dan pa bi ukinil delovno mesto, ona pa nesla izposojeno nazaj. Samo zato, da debilom pokažem, da danes tudi pogodba za nedoločen čas en Q pomeni. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Glej, skušam ti razložiti, kako ravnaš, _če nimaš denarja_ oz. če imaš slabo plačano delo. Zagotovo ni prva stvar, ko dobiš job za 600 neto, obisk avtosalona in nakup avta za magari 6k. Se razumeva?"

Kolega brez stanovanja, v podnajemu.... in brez denarja, sicer s službo, ki jo je ravno dobil... je to naredil. Kupil je avto na leasing za 12.000 evrov, ki ga bo še krepko preplačal.

Pa razumi to, če moreš, jaz ne.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Ne, se ne. Sam bi ravnal enako in kupil avto v garanciji, novega. Da pa dam 3000€ da me nekdo nategne, in je pri avtu obrnjen števec, potreben celoten servis, zjebana sklopka...Enostavno se mi ne da jebat kdo je bil prejšni lasntik in kako je vozil. Če je pa kak mulc ki je avto tiščal pa sploh.

Vem kako se prodajajo zadeve, kako se jim števce obrača...Kolega je vzel za 8k golf 5, jah stalno na servisu, da ne govorim da mu že lak odstopam...

Pšenični je izjavil:

"Glej, skušam ti razložiti, kako ravnaš, _če nimaš denarja_ oz. če imaš slabo plačano delo. Zagotovo ni prva stvar, ko dobiš job za 600 neto, obisk avtosalona in nakup avta za magari 6k. Se razumeva?"

Kolega brez stanovanja, v podnajemu.... in brez denarja, sicer s službo, ki jo je ravno dobil... je to naredil. Kupil je avto na leasing za 12.000 evrov, ki ga bo še krepko preplačal.

Pa razumi to, če moreš, jaz ne.



To pa je pretiravanje, kaj manjka recimo fiat pandi za 6? Meni se zdi solidna cena za avto...

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

No, v tej temi se vse preveč posplošuje. Saj je res, da se marsikomu ne ljubi delat. Ampak je tudi res, da danes bi marsikateri delodajalec najraje videl, da bi bili vsi delavci po 12+ ur zbrani za mašino, sami prinesli firmi posel, nikoli bili bolani (niti njihovi otroci ne), in imeli 2 minuti časa, da zbašejo sendvič v usta med 12 urnim delovnikom. Delodajalec najraje vidi polpismenega delavca brez izobrazbe, ki obvlada točno določeno mašino u nulo, zraven pa prejema minimalca (ali pa morda bili tam kar prostovoljno) ter biti hvaležni dobremu gospodu šefu, kako jim zagotavlja svetlo prihodnost.

Veliko hodim naokoli, in takšen je v našem razvitem svetu je na žalost trend. V SLO še morda ne, ampak pojdimo malo ven, predvsem v države, ki imajo trenutno "kao" krizo. Ja... če oš delal pol leta prostovoljno, bomo videli, ali nam boš lahko morda poslal prošnjo za delovno mesto. In čez pol leta... Ne ne, še pol leta bo treba delat prostovoljno. ipd ipd

Vodjo enega laboratorija sem potem povprašal, ko mi je opisal, za kakšno plačilo dela folk tam nekaj takega... "Hmm, v Starem Rimu so sužnji dobili nekaj za oblečt, nekaj za jest in streho nad glavo. In če je pridno delal, tudi nekaj zemlje čez čas. Kaj pa dobijo tvoji. Izgleda, da imajo še slabši status kot sužnji..."

Tudi delodajalci morajo dojeti, da delavca ne moreš terati, da bo delal 12+ ur in ga motivorati z grožnjami, hkrati pa mu dajal drobiž, medtem ko se bo lastnik bahal z novim Mercedesom in jahto. Ne gre. Ker bo pod stresom in bo čez čas začel bolehat, delal bo napake in poškodoval sebe, opremo ali pa celo druge okoli njega, ali pa se bo (kar delodajalci radi vidijo, saj bodo imeli razlog, da ga odpustijo, v poduk ostalim zaposlenim) zapil.

Moje mnenje...
Vse je za neki dobr!

oracle ::

Mene najbolj jezijo fiktivni oglasi. Vsak teden se odpirajo/objavljajo nova delovna mesta, nekatera tudi za neizkušene delavce, pošiljam prošnje in v večini primerov ne dobim niti odgovora.

Jebeš to...

Boeing ::

raznim mojsterleo-tom, gzibret-om in podobnim, ki se obešate na omenjeni delovnik 6-20 ur. Ta delovnik velja zame, včasih je še daljši, včasih imam par popoldnevov zaporedoma "prosto". Posel kot posel, pač.

Tistim, ki se obešate na plače - ni mi potrebno pojasnjevati in razlagati poslovne filozofije in plačne politike, a naj bo, v smislu jasnosti debate...
Moji fantje imajo vsi plačane nadure 50% več, sobotno delo so nadure, nedeljske ure so 200%, dopust se koristi po urah, imajo možnost koriščenja in nadomeščanja, regres je bil letos že aprila in višji od minimalnega, dopusta imajo vsi več, kot ga zapoveduje zakonodaja. Nikogar ne priganjam, vsak si lahko prosto izbira ali bo delal 8 ur na dan ali želi zaslužiti več. V tem primeru nanj računam in prevzamem temu primerno več dela, zaposleni pa s tem odgovornost, da ga bo opravil v rokih. Nikoli nisem dela normiral po urah, če se zadeva zavleče in je potrebno ostati dlje, vsak ve, da bo te nadure dobil plačane no questions asked. Imajo poleg malice odmorov za kavo kolikor želijo, brez omejitev.
Mislim, da imam kot delodajalec pravico od zaposlenega v tem primeru zahtevati, da se delo opravi na rok. Konec koncev sem mu poleg dela moral kupiti še stroje, opremo, varovalna sredstva, zdravniški pregled, malico, ivd, vložiti denar v surovine in orodje in prevzeti tveganje, da dela nikoli ne dobim plačanega - zaposleni pa po drugi strani prispeva samo svoje roke, glavo in čas, na koncu pa se nekateri še izigravajo idiota s pravicami. Takih ne rabim, ker mi kvarijo team spirit, v katerega vlagam precejšnje napore in sredstva.


Verjamem pa, da je pri veliko delodajalcih tako, kot so nekateri napisali - priganjanje do skrajnosti, psihično maltretiranje in mizerne plače. Tukaj se kljub vsemu moram strinjati z zaposlenimi, da odidejo, in prav je tako.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

borisk ::

oracle je izjavil:

Mene najbolj jezijo fiktivni oglasi. Vsak teden se odpirajo/objavljajo nova delovna mesta, nekatera tudi za neizkušene delavce, pošiljam prošnje in v večini primerov ne dobim niti odgovora.

Jebeš to...


Če se prijaviš na razpis, objavljen na ZRSZ te morajo obvestiti da nisi izbran.
Seveda, če boš samo poslal prošnjo, težko da bo kaj padlo samo od sebe, telefonski klic nič (skoraj nič) ne stane.

Seveda pa so ljudje, ki jih ZRSZ pošilja na razgovore posebna tema... Najbolj nevarni so tisti, ki na vprašanje kaj znajo odgovorijo da vse. Teh se je za bati, ker ti lahko v dveh letih prevzame firmo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Keyser Soze ::

borisk je izjavil:

Če se prijaviš na razpis, objavljen na ZRSZ te morajo obvestiti da nisi izbran.

Hja, v osmih dneh po sklenitvi pogodbe. Pač niso sklenili pogodbe o zaposlitvi pri tej objavi. :D

Če maš cajt, jih lahko začneš učit reda. Pokličeš tja, vprašaš če je bil kdo izbran, tako čisto informativno, in če je odgovor pritrdilen hitro pokličeš na inšpekcijo. Pa naj jim opalijo kazen. Tudi mene mal živcira ta šlamparska praksa.
OM, F, G!

bluefish ::

Ne, se ne. Sam bi ravnal enako in kupil avto v garanciji, novega. Da pa dam 3000€ da me nekdo nategne, in je pri avtu obrnjen števec, potreben celoten servis, zjebana sklopka...Enostavno se mi ne da jebat kdo je bil prejšni lasntik in kako je vozil. Če je pa kak mulc ki je avto tiščal pa sploh.

Vem kako se prodajajo zadeve, kako se jim števce obrača...Kolega je vzel za 8k golf 5, jah stalno na servisu, da ne govorim da mu že lak odstopam...
Oprosti, vendar je to preseravanje. Če še za osnovne življenjske potrebščine in familijo komaj napraskaš, potem definitivno ne boš še kupovati novega vozila. Še tisti, ki imajo redne dohodke, vse raje kupujejo rabljene avtomobile.

Omenil si, da ob prihodu v LJ avto žre. Jasno, vendar ti ni potrebno riniti direktno v Center, imaš dosti šans za parkiranje na obrobju.

Skratka, malce si uredite prioritete. Tole jamranje je namreč enako hecno kot negodovanje nad pomanjkanjem denarja, pa človek ne more brez vsaj treh kavic in škatle čikov dnevno.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ne, se ne. Sam bi ravnal enako in kupil avto v garanciji, novega. Da pa dam 3000€ da me nekdo nategne, in je pri avtu obrnjen števec, potreben celoten servis, zjebana sklopka...Enostavno se mi ne da jebat kdo je bil prejšni lasntik in kako je vozil. Če je pa kak mulc ki je avto tiščal pa sploh.

Vem kako se prodajajo zadeve, kako se jim števce obrača...Kolega je vzel za 8k golf 5, jah stalno na servisu, da ne govorim da mu že lak odstopam...
Oprosti, vendar je to preseravanje. Če še za osnovne življenjske potrebščine in familijo komaj napraskaš, potem definitivno ne boš še kupovati novega vozila. Še tisti, ki imajo redne dohodke, vse raje kupujejo rabljene avtomobile.

Omenil si, da ob prihodu v LJ avto žre. Jasno, vendar ti ni potrebno riniti direktno v Center, imaš dosti šans za parkiranje na obrobju.

Skratka, malce si uredite prioritete. Tole jamranje je namreč enako hecno kot negodovanje nad pomanjkanjem denarja, pa človek ne more brez vsaj treh kavic in škatle čikov dnevno.



ja potem pa kupiš vsako leto nov avto za 1000€, ker verjetno dobiš tako zjebanega da ga vsako leto menjaš.
Lahko pa se voziš z busom, ali podzemno, letalom.

bluefish ::

Ne nakladaj. Če imaš vsaj malo pojma o avtomobilih oz. poznaš koga, potem nakup ni več taka loterija.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ne nakladaj. Če imaš vsaj malo pojma o avtomobilih oz. poznaš koga, potem nakup ni več taka loterija.



sem videl preveč pizdarij, kako je z rabljeno robo. Je pa res da če dobiš avto od znanca vsaj veš kaj si dobil oz. lahko pričakuješ.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532651 (7243) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636598 (29009) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269144 (60092) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613490 (10609) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831909 (26613) Mr.B

Več podobnih tem