» »

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih

««
«
1 / 12
»»

jalovec09 ::

107.081 iskalcev zaposlitve
Nižja brezposelnost že četrti mesec zapored
Ob koncu junija 2011 je bilo na Zavodu prijavljenih 107.081 brezposelnih oseb, kar je 1,4 % manj kot maja.

VIR:
http://www.ess.gov.si/

Gray_Warden ::

107.081 iskalcev zaposlitve imamo pa 1874 prostih delovnih mest.

vir: http://www.ess.gov.si/


v najboljšem primeru, če zapolnimo vseh teh 1874 delovnih mest, imamo še vedno več kot 105.000 iskalcev zaposlitve. not good. je pa res da naj bi se stvari počasi izboljševale. 1,4% manj brezposelnih v 1 mesecu je veliko!!! (to je več kot 1000 novih delovnih mest v 1 mesecu..)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Brezposelnost v Sloveniji

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Pšenični ::

"Nižja brezposelnost že četrti mesec zapored
Ob koncu junija 2011 je bilo na Zavodu prijavljenih 107.081 brezposelnih oseb, kar je 1,4 % manj kot maja."

V jeseni gre na borzo še en kup podizvajalcev, SCT ja in ostalih. Pridejo študenti in dijaki, ki ne bojo nadaljevali študija, saj se enostavno ne splača. ITD....Poleg tega se bo zlomila Grćija, za njo Italija....

700 jih bo šlo še ta teden od SCT ja. 200 jih bo šlo od Javorja.....na borzo...Prihaja še Viator-Vektor....

V glavnem lani v tem času 150 stečajev, letos že 300.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

+ še mene štejte, če si ne uspem do konc septembra dobit delo.
Ponudbe bom pošiljal v LJ, KR, PO (okolice), sem iz OK. LJ

Gray_Warden ::

True. Firme propadajo....se pozna že po tem da je študentskih del vedno manj. Junij je, po sloveniji pa je razpisanih na e-študentskem servisu 580 prostih del....včasih se spomnim da jih je bilo tam navedenih vsaj nekaj tisoč.

slabo kaže vse skupaj......
Why so serious?

jalovec09 ::

Veliko del preko ŠS gre v mumentu, kot kak hud avto na avto.net po polovični ceni, če si hitr imaš delo, če nisi išči dalje.

Ramon dekers ::

Gray_Warden je izjavil:

True. Firme propadajo....se pozna že po tem da je študentskih del vedno manj. Junij je, po sloveniji pa je razpisanih na e-študentskem servisu 580 prostih del....včasih se spomnim da jih je bilo tam navedenih vsaj nekaj tisoč.

slabo kaže vse skupaj......



od tega 500 strežb:))

bluefish ::

Ne pretiravaj. Ravno včeraj sem malce iz firbca gledal ponudbo. Je kar precej administrativnih, strokovnih,... del. Jasno, sedaj boš vskočil s tisto finto, da je kandidat že vnaprej znan.

Pšenični ::

"Ne pretiravaj. Ravno včeraj sem malce iz firbca gledal ponudbo. Je kar precej administrativnih, strokovnih,... del. Jasno, sedaj boš vskočil s tisto finto, da je kandidat že vnaprej znan."

No, no....kot da ni.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ne pretiravaj. Ravno včeraj sem malce iz firbca gledal ponudbo. Je kar precej administrativnih, strokovnih,... del. Jasno, sedaj boš vskočil s tisto finto, da je kandidat že vnaprej znan.


...še tista fizična dela kot so selitve in čiščenje za dalj časa je težko dobiti.

EDIT za dalj časa je mišljeno 8 ur vsaj 3x tedensko.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

true =)

od tega jih kakšnih 400 verjetno ne bo pravočasno nakazalo plačo ampak kakšen mesec ali 2 kasneje....

Če dobiš za poleti kakšno službo po 8 ur na dan in 5 dni na teden si zmagal. Drugače pa se bolj splača primiti lopato v roke in malo pospraviti okoli hiše in po hiši...=)
Why so serious?

Ramon dekers ::

mah se sprašujem kako delavci zvozijo ko toliko časa ne dobijo plače, sam vem da je že kriza ker daš, kar veliko za benz in sedvič če si več kot 25km odaljen od lj, in to je kar velik strošek že zame kot študenta, kaj šele tiste ki imajo otroke, plačevanje rednih položnic:(respect

Tista strežba je pa gnila, najprej delaš en teden kot pripravnik brez plačila, potem pa te jebejo, če eno kavo zajebeš in ti hočejo otrgati vsako najmanjšo napako, zato pa je toliko ponudb tam ker nihče noče delati tega.

Aston_11 ::

Manjša se število zaposlenih - statistično in nič drugega.

imallears ::

Zjutri, pa včer, pa prejšn tedn na zavodu okol 1300 delovnih mest. Dans popoldne čez 1900. WTF?

MadMax ::

Vprašanje je tudi, koliko od teh dobrih 1000 ne-več-nezaposlenih je spokalo v tako ali drugačno penzijo, spokalo nazaj v domačo državo, ali izgubilo status na Zavodu?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gray_Warden ::

in vprašanje koliko je zaposlenih in ne dobivajo redne plače...
Why so serious?

MadMicka ::

telbanc, če ti nisi študiral, to še ne pomeni, da se ne splača. Čas študija je najlepši čas. Tudi, če denarja ni veliko, ga bo na stara leta še manj.

Ramon dekers ::

madmicka koga slepiš?

guest #44 ::

Pa tista številka na š. servisih ne pove vsega. Veliko servisov ohranja stare oglase, ki so že zdavnaj pretekli. Deli tiso cifro z 2 in vrjetno boš dobil pravo število koliko je prostih del at any given time.

Vice ::

jalovec09 je izjavil:

107.081 iskalcev zaposlitve
Nižja brezposelnost že četrti mesec zapored
Ob koncu junija 2011 je bilo na Zavodu prijavljenih 107.081 brezposelnih oseb, kar je 1,4 % manj kot maja.

VIR:
http://www.ess.gov.si/



Nekako se bo ta cifra dvignila do 150.000. Če upoštevamo vse faktorje in prihajajoči drugi val krize.
Hope NOT, ampak tako trenutno kaže.

Pšenični ::

"telbanc, če ti nisi študiral, to še ne pomeni, da se ne splača. Čas študija je najlepši čas. Tudi, če denarja ni veliko, ga bo na stara leta še manj."

V bistvu sem študiral, imam končan podiplomski študij.

MadMicka ::

A zdej maš narejen že podipolomski študij?
Vsakič, ko poveš kaj o svoji izobrazbi, maš narejeno stopnjo več :D

No, kakorkoli že, študirat se splača, pa čeprav včasih ne po finančni plati.

Pšenični ::

"Vsakič, ko poveš kaj o svoji izobrazbi, maš narejeno stopnjo več"

Ker sem v letih ko smo na slo-techu študiral. Podiplomca sem končal lansko leto. Družboslovje. Za dr. mi je zmajnkalo keša. Zato nisem šel še naprej, ker sem imel povprečje čez 9, bi šel komot.

JE pa res, l.2004, ko sem sem prišel na ta portal, sem imel še srednjo šolo.

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Super tema za družboslovce !
Cifra ostaja ista :)

Pšenični ::

Super tema za družboslovce !

Vsi ne moremo bit naravoslovci. No, tud s kemijo po propadu tekstilne, usnjarske industije...ni lahko.

RejZoR ::

Delovna mesta so, če pa koga sprejmejo pa je druga stvar. Kolegica se je 2x javila na isti oglas za službo. Za področje kjer je že prej nekaj delala za določen čas ampak so jo pol odsekal in ji niso več podaljšal. Mislite da je dobila? Nope. Iz kdo ve kakšnega blesavega razloga. Pol se vprašaš koliko je takih fantomskih oglasov za delo kjer ga kao ponujajo ampak ga nihče očitno ne more dobit. Pa bi še razumel, da iščejo mogoče še kakšne kandidate ampak da v skor pol leta še vedno niso nikogar vzeli se mal vprašaš če sploh iščejo koga al imajo oglas za delo samo zaradi lepšega... No zdej je k sreči dobila službo nekje drugje. Vsaj nekaj. Ampak je pa iskala pomoje skor 1 leto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

_Dormage_ ::

Pšenični je izjavil:

Super tema za družboslovce !

Vsi ne moremo bit naravoslovci. No, tud s kemijo po propadu tekstilne, usnjarske industije...ni lahko.


Ni jim lahko, ampak lahko upajo na izboljšanje :)

mojsterleo ::

vecina od teh 1800 delovnih mest je fiktivnih. poleti se nezaposlenost zniza zaradi sezonskih del in nadomescanj dopustov. v jeseni bo pa spet naval ko bodo ti ljudji prisli na zavod+tisti ki jim bo potekel status.
za .namecek so v javnem sektorju prakticno nehali zaposlovati.xsami preklici razpisov kadar gledam.
tisti ki misli da grejo stvari na bolje naj gre raje kvackat bo vsaj kaj koristnega postoril.

Matako ::

Osebno mislim, da bodo morale iti stvari še precej na slabše, preden bodo lahko šle na bolje.

Naše gospodarstvo je čudno strukturirano...
/\/\.K.

Pšenični ::

"za .namecek so v javnem sektorju prakticno nehali zaposlovati."

Seveda svoje zaposlujejo še naprej. Zato se št. zaposlenih v javni upravi nenehno povečuje. Če si "taprav", ni blema.

Mr.B ::

Predlagam da zamenjamo valuto v $$$$, tam se tiska ko noro, imajo inflacijo. Samo pri nas bomo lahko ko Američani trdili da imam astronomske dobičke v $, hi hi hi....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Samo malo v info ...

Tu notri so všteti tudi tisti, ki so uradno nehali iskati zaposlitev oz. so se izpisali iz zavoda za zaposlovanje oz. jih je izpisal zavod, ker se pač ne javljajo na pošto.

Tako da ni nujno da so se ti ljudje res zaposlili, ampak pomeni samo to da niso več vpisani na zavodu za zaposlovanje.

LP I.

kmetek ::

Še naprej naj razni Zidarji, Hilde, Bavčarji in podobna gamat goljufajo na veliko.....

radiculus ::

Problem je, da delavce ne moreš dobit. Kar je sposobnih delajo v Avstriji. Rabil bi 20 tesarjev zdajle, pa jih ni. Rabil sem dva delavca za zaključna dela na ladji. Sklenemo pogodbo o zaposlitvi, eden me je še prosil za plačilo vnaprej. OK. Ni problema. Ko treba it gor, ju ni. Na telefon se mi ne javita. Ju grem iskat domov in sosedje mi povedo, da sta odšla na morje. Neki je narobe v tejle državi.

Žiiga ::

Supply&demand, povej kaj nudiš?

Ramon dekers ::

radiculus je izjavil:

Problem je, da delavce ne moreš dobit. Kar je sposobnih delajo v Avstriji. Rabil bi 20 tesarjev zdajle, pa jih ni. Rabil sem dva delavca za zaključna dela na ladji. Sklenemo pogodbo o zaposlitvi, eden me je še prosil za plačilo vnaprej. OK. Ni problema. Ko treba it gor, ju ni. Na telefon se mi ne javita. Ju grem iskat domov in sosedje mi povedo, da sta odšla na morje. Neki je narobe v tejle državi.



plačilo pa 500€ neto. Normalno da sposobni hodijo ven, kaj pričakuješ? Ponudi jim toliko kot ponudijo avstrijci. E tu pa se zatakne.

bluefish ::

Wait, Raje zažiraš državo za socialno, kot da bi delal za minimalca? Verjamem. V tem primeru naj kar prenehajo z jamranjem nad brezposelnostjo. In ja, mimogrede lahko plača kot kao avstrijci, vendar bo tudi končni produkt primerno dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

plačilo pa 500€ neto. Normalno da sposobni hodijo ven, kaj pričakuješ?

Že izkoriščaš mnoge priložnosti na tujem? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Wait, Raje zažiraš državo za socialno, kot da bi delal za minimalca? Verjamem. V tem primeru naj kar prenehajo z jamranjem nad brezposelnostjo. In ja, mimogrede lahko plača kot kao avstrijci, vendar bo tudi končni produkt primerno dražji.



če se kdo zažira v koga je to država v delavca. 50% posto off že takoj ob plači, dela pa nič. Tako da spare mi.

bluefish ::

Ne spremeni dejstva, da očitno brezposelni niso pripravljeni sprejeti ponujenega dela.

Ramon dekers ::

o pa ga. Naj država pobere 30 ali 20 posto in odvzame sociale, pa boš videl da se bodo našli delavci.

za nekoga ki je sam je 500EUR dovolj, ni problema, pa če še živi pri starših sploh super. Ampak čudež je kako družina s temi zneski preživi, temu pa se reče Slovenija ima talent ja.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Na zgornjem primeru bi bilo dovolj že, če "odvzame sociale".

Ramon dekers ::

ja, in pobira še naprej ter praska riti, da bodo bavčarji siti.

radiculus ::

Ramon dekers je izjavil:

radiculus je izjavil:

Problem je, da delavce ne moreš dobit. Kar je sposobnih delajo v Avstriji. Rabil bi 20 tesarjev zdajle, pa jih ni. Rabil sem dva delavca za zaključna dela na ladji. Sklenemo pogodbo o zaposlitvi, eden me je še prosil za plačilo vnaprej. OK. Ni problema. Ko treba it gor, ju ni. Na telefon se mi ne javita. Ju grem iskat domov in sosedje mi povedo, da sta odšla na morje. Neki je narobe v tejle državi.



plačilo pa 500€ neto. Normalno da sposobni hodijo ven, kaj pričakuješ? Ponudi jim toliko kot ponudijo avstrijci. E tu pa se zatakne.

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.

bluefish ::

za nekoga ki je sam je 500EUR dovolj, ni problema, pa če še živi pri starših sploh super. Ampak čudež je kako družina s temi zneski preživi, temu pa se reče Slovenija ima talent ja.
Bolje kot pa s tistimi 260€ sociale in gledanjem v luft.
Jasno je, kje so problemi, pa vendar je stanje trenutno tako. Lahko sprejme ponujeno delo ali pa jamra ter vzdihuje nad nepravičnostjo države, ker mu pod roke ne potisne službe v pisarni za 2000€ na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

zee ::

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.


Za tak znesek bi sel se jaz delat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

jah je bolje sigurno, se strinjam. Če imaš familijo ti drugega ne ostane, samo računaj koliko znese samo benz za nekoga ki se vozi iz celja v Lj. Koelega dela za minimalca v lj. Vozi se iz celja, moral je vzeti kredit da je kupil fiat pando diesel zaradi benza. Poitem pa preračunaj koliko mu ostane.

bluefish ::

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.
Ah, saj si slišal Ramona. So šli delat v Avstrijo za 5000€ z vnaprej plačanim dopustom.

Ramon dekers ::

zee je izjavil:

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.


Za tak znesek bi sel se jaz delat.



ja, nevem kje jih je iskal?! Mislim wtf. Nekvalificiran delavec pa je plačan 2800 sklepam... Tudi če je 2800 bruto je to 1400 neto, tako da res nevem. Grem takoj delat za ta denar.

bluefish je izjavil:

Za tri tedne dela (sobota in nedelja incl.) je plačilo od 2800 do 3500€ neto. Stanovanje, zajtrk in malico krijem jaz. Gre pa za ekipe po 2 nekvalificirana in 4 kvalificirane delavce. Sem dobil potem dva Nizozemca.
Ah, saj si slišal Ramona. So šli delat v Avstrijo za 5000€ z vnaprej plačanim dopustom.



daj ne delaj se bedaka iz sebe!

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532648 (7240) St235
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636593 (29004) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269125 (60073) dzinks63
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613486 (10605) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831895 (26599) Mr.B

Več podobnih tem