» »

Netflix razširja ponudbo, še vedno previden s streamingom

Netflix razširja ponudbo, še vedno previden s streamingom

vir: CNet
CNet - Netflix, ki žal še ni in verjetno še lep čas ne bo na voljo v Sloveniji, je začel opazno spreminjati svoje pakete. Po novem bo izposoja neomejene količine DVD-jev hkrati stala $7.99 na mesec (slabih 6 evrov, oz. toliko, kot je za svoj najcenejši paket zaračunaval zdaj že pokojni iTivi), z možnostjo izposoje Blu-rayev pa $9.99/mesec. Ob hitri dostavi (en delovni dan po večini države) je ponudba vredna razmisleka.

Malce manj optimizma je s ponudbo video-on-demand (VOD) streaminga, za katerega imamo vse potrebne tehnologije (dovolj hiter internet, kvalitetne video kodeke in protokole), vendar so založniki - TV in filmski studii - z njim izredno previdni. Po eni strani želijo zaščititi svoje klasične distribucijske kanale - kinematografe, dvd in blu-ray ploščke, televizijo, po drugi pa so izredno skeptični do digitalnih medijev zaradi izkušenj s piratstvom. Najcenejši Netflix paket, ki vključuje en istočasni VOD stream, tako stane $8.99 mesečno (kmalu pride dvig na $15.98), kar se potem vzpne vse do $55.99 na mesec, odvisno od števila hkratnih streamov in ploščkov. To je pomembno zlasti za družine, kjer si starši želijo gledati ene vsebine, otroci pa seveda druge, in netflix že kalkulira, da bi cenike predelali tako, da bi gospodinjstva rabila dva ali več ločenih naročnin.

Netflix se medtem širi še v srednjo in južno Ameriko, ter na mobilne in konzolne platforme. Evropskim uporabnikom je sicer dosegljiv z uporabo VPN, vendar to predstavlja dodaten strošek in delo z nastavitvijo.

8 komentarjev

KaRkY ::

$8,99 to je približno 3-4 obiski kina, hmm kje lahko podpišem peticijo za Netflix v SLO.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

McNato ::

Kino vstopnica stane v ZDA kakih 10$, torej gre za en obisk kina.

KaRkY ::

Sem gledal nekako naše cene ob Torkih.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Sergio ::

8.99 USD je ca 6.4 EUR. Kaksne so cene kart ob torkih? Dvomim da manj kot 2 EUR.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Pat_MaGroin ::

Zakaj bi nas novica o Netflixu sploh zanimala?

Sem ga uporabljal, super zadeva, ampak za nas popolnoma brezveze :).

LP

RockyS ::

za katerega imamo vse potrebne tehnologije (dovolj hiter internet, kvalitetne video kodeke in protokole),


Hitrost ne predstavlja problema, največji problem šele prihaja - omejevanje količine prenešenih podatkov.

KaRkY ::

Sergio je izjavil:

8.99 USD je ca 6.4 EUR. Kaksne so cene kart ob torkih? Dvomim da manj kot 2 EUR.


Se posipam s pepelom nisem preveč preštudiral sem ocenil brez izračunov :)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Pesimist ::

Kaj netflix resdeluje na uk ip da nebom brezveze menjavo. Sicer mi je us dovol hiter vbistvu tudi za HD.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 4K HDR Bluray filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
184636 (3188) Anney
»

Xbox One za 150€?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222464 (1908) mtosev
»

Ustanovitelj KickassTorrents pridržan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5021606 (17395) solatko
»

Netflix prihaja k našim sosedom

Oddelek: Novice / Ostale najave
3810255 (8020) hojnikb
»

Spletna videoteka iTIVI v stečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8619033 (14967) OldSkul

Več podobnih tem