» »

eknjige v sloveniji

eknjige v sloveniji

1
2
»

Ramon dekers ::

Vse kar je uporabnega imaš v angleščini. Mi se še nekaj časa ne bomo modernizirali.

Matev ::

mitja_i ::

Slovenskih e-knjig je zelo malo, samo ruslica. MK sklepa ekskluzivne pogodbe za e-knjige ampak jih noče (ne zna) izdati.

Ales ::

Sam sem že par dni nazaj poskušal dobiti par naslovov z Besede, pa očitno še vedno ne deluje. Vztrajno javlja Internal Server Error, ne glede na izbrano knjigo.

Matev ::

MK sklepa ekskluzivne pogodbe za e-knjige ampak jih noče (ne zna) izdati.


zatira mogočo konkurenco

svinje kapitalistične

furion ::

angleskih romanov nima smisla brat, ker pol besed ne razumem...tk da... :S

djordjevic ::

Maš vgrajen slovar. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matev ::

angleskih romanov nima smisla brat, ker pol besed ne razumem


če jih razumeš 10% je za romane zadosti

furion ::

nene js bi rad seamless experience...da se ni ne rabi trudit razmisljat po anglesk...

Matev ::

da se ni ne rabi trudit razmisljat


če znap 10% se ti ni potrebno nič truditi razmišljati
razmišljati se ti je potrebno truditi ako poznaš 1-3%

razen če ti tiste sorte ko tudi v maternme jeziku ne zastopiš kaj dosti

cebelar123 ::

Malo bom se jaz povprasal glede e-bralnikov saj si ga nameravam v kratkem kupiti. Ze lep cas imam nagledanega Prestigio PER5162B kateri ima e-ink in pa Prestigio Libretto PER5062B kateri ima Sipix. Zaradi boljsih lastnosti sem se odlocil da bi imel e-inka in to Kindle 3 brez 3G, ker se mi zdi to zelo neuporabna stvar za taki denar ( ce ima kdo katerega od teh dveh Prestigio modelvo bi bil zelo srecen,ce bi podal kaksno mnenje). Sedaj mi ni jasno ali morem zraven Kindla ce narociti adapter al dobis zraven kabel USB na miniUSB in ga lahko tako tudi polnis?

Aja sedaj je na amazonu akcija za Kindla 3 brez 3G za 114$
http://www.amazon.com/gp/product/B004HF...

Kindle 4 naj bi prisel Septembra,tako se zmeraj bolj govori na netu.Upajmo da drzi, ker potem ga 100% narocim in pocakam z narocilom Kindla 3, katerega so mogoce ravno s tem razlogom znizali, da razpordajo zadnje zaloge.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

cebelar123 je izjavil:

Kindle 3 brez 3G, ker se mi zdi to zelo neuporabna stvar za taki denar

Free net za vedno, bolj ali manj kjerkoli, za 50€? Ni vredno? Beg to differ. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

zato imaš telefon.

djordjevic ::

Zakaj ga ne bi imel še na e-readerju? 8-O
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ales ::

Na telefonu ni zastonj, sploh pa ne v 100 državah sveta. Prav zato je tudi meni Kindle 3 3G trenutno najboljša izbira, sploh ker sem dosti v tujini. Ampak verjetno je kar nekaj uporabnikov, ki nimajo te potrebe.

Upam, da ta bo free 3G dejansko tudi ostal tak vsaj še par let :D In da ne gledajo preveč, kaj gre čez njihov proxy in kaj gre malo mimo... >:D

Samo opozorilo: Kindle veselo pošilja Amazonu celo vrsto podatkov. Kompletne log fajle npr.. In log od Kindle 2 vsebuje tudi kompletne lokacijske podatke (za Kindle 3 še ne vem). Ne vem, kako je pri drugih čitalcih, ampak bi pričakoval, da Googlov ni nič boljši. Kar se mene tiče, je to prva stvar ki jo bom pohekal na Kindlu.

Ramon dekers ::

hey kaj pa če bi skupaj naročili zadeve? Bi se pri carini to kaj poznalo? Povpraševanje je veliko ponudba pa je zanič.

djordjevic je izjavil:

Zakaj ga ne bi imel še na e-readerju? 8-O



ker je 50€ dražji:)

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Jaz tudi tako pravim, kaj se 3G tice. Za netat mas druge stvari od raznih tablic itd. Vseeno je e-book misljen kot citalnik knjig. Pa ne rabimo se slepiti kako vsi tukaj kupujemo knjige na amazonu. Dosti jih dobimo "podarjenih" in od tu tudi razlog za taksno zanimanje e-citalnika. Torej primarno samo za branje.
Moje skromno mislenje.

djordjevic ::

50€ = free internet 4-ever. To prineseš noter že, ko brskaš na morju, zaboga milega, človek. Ti si drugače profesionalni troll? :8)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

čakaj malo da razjasnimo zadeve, 3g pomeni da uporablja mobi omrežje? ker wifi-ja na plaži ne moreš uporabljati razen če ga dobiš.

djordjevic ::

Nego, stručko. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ales ::

Tako je. 3G pomeni UMTS oz. EDGE/GPRS, torej mobilno omrežje. Zemljevid pokritosti je pa tukaj.

Z malo/veliko iznajdljivosti lahko Kindle 3 3G posreduje net tudi bližnjemu laptopu. Sam prav tako ne bi uporabljal e-ink čitalca za vač kot res občasen obisk interneta (wikipedia, webmail, itd.).

djordjevic ::

Ales je izjavil:

Z malo/veliko iznajdljivosti lahko Kindle 3 3G posreduje net tudi bližnjemu laptopu.

Do tell more. :) Sicer pa je itak jasno, da gre na kindlu bolj ali manj samo za brskanje po text-based straneh, ergo gmail, kaki forum, morda še novice.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ales ::

Obstaja več možnosti, zatrdno pa ne bom vedel, dokler mi Kindle 3 ne pride pod roke. Poskusil bom v tej smeri (po jailbrejkanju in izklopu pošiljanja zasebnih podatkov Amazonu):
- SSH tunnel med Kindlom in Laptopom, preko wifi
- custom headerji v Firefoxu, da bo Amazonov proxy mislil, da gre za Kindlov brskalnik.

Gre se mi v bistvu samo za udobnost brskanja zaradi ekrana in resolucije, ne za ne vem kako izkoriščanje brezplačnega downloada.

_sem_ ::

Ales je izjavil:

Obstaja hack s katerim se Kindle DX lahko jailbrejka in nadgradi na firmware 3.x., če te kaj takega mika...

Hekanje me ne zanima, me pa zanima zakaj mi tega upgrejda firmwera Amazon sam še ni izvedel enkrat ponoči in če je od tega nek bistven napredek ;)

Ales ::

1) ok 2) niti sanja se mi ne 3) ne vem :)

Sklepam da je napredek tolikšen, kolikšna je softverska razlika med Kindle DX in Kindle 3. Nadgrajeni sw je namreč identičen slednjemu. Če si uporabljal mogoče oboje, pol veš...

Če so kaki problemi s takim sw pa ne vem - ker ne planiram imeti Kindle DX (žal vseeno še predrag), se nisem podrobneje poglabljal. Napisal sem samo toliko, da kakega lastnika dotične naprave opozorim na to možnost. Za več pa vprašat strica Googla! ;)

V vsakem primeru pa bi za kaj takega rabil malo hekerske žilice, brez tega odpade.

Gandalfar ::

_sem_ : mas na amazonovi firmware strani navodila kako skopira posodobljen firmware preko usb kabla

Ales ::

Zadnji uradni firmware za Amazon Kindle DX je 2.5.x, kolikor vem. Dvomim, da bo Amazon izdal 3.1 zanj, je pa seveda možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222538 (15595) ales85
»

Prihajajo novi Kindli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7517493 (14052) 3furious
»

E reader

Oddelek: Kaj kupiti
357918 (6814) SmeskoSnezak
»

Kindle Tablet za $250, bojda zelo kmalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5514866 (12780) antonija
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428978 (22233) trnvpeti

Več podobnih tem