» »

eknjige v sloveniji

eknjige v sloveniji

«
1
2

furion ::

Lih gledam ta amazon kindle, zgleda super stvarca, ker ze vec let ne berem knjig iz 1 samega razloga:
-Ne da se mi v knjiznico, in ce ze so vse dobre knjige izposojene, in ko si izposodim kaksno se mi ne da vrnit in zmeraj dobim zamudnino itd.

Zato enostavno ne berem knjig.

Zanima me, kaksen je status eknjig v slo, morda bi celo kupil ta kindle, problem je le, kje dobiti slovenske prevode knjig? Ali obstaja kaksna slovenska stran (tipo torrent), samo za slovenske eknjige?

LP
  • spremenil: furion ()

Gandalfar ::

Opozorilo sodelujocim, da iskanje piratskih vsebin v skladu s pravili na tej strani ni dovoljena.

Tomot ::

dark_coffee ::

Nikoli nisem uporabljal e-knjige in si dejansko niti ne predstavljam, da bi bral 500-stransko knjigo na zaslonu?!

Sicer imam tudi jaz težave s tem, ker pravočasno ne vračam knjig in zato imam že v vsaki knjižnici v Ljubljani nekaj dolga... ampak vseeno ne razmišljam o tem, da bi preklopil na spletni način branja knjig... v tem primeru si raje kupim knjigo, če me res zanima.

Ramon dekers ::

e-bralnik naj bi bil očem prijazen, in ima tudi takšno tehnologijo. e- bralnik ni enako tablica, in služi svojemu namenu. Mam že kar nekaj knjig in v kratkem bom zadevo nabavil. Je pa res da so vse dobre knjige izposojene ali pa jih ni. Romanov se mi pa res ne da brati.

E Ink @ Wikipedia

edit: mogoče kdo ve ali obstaja e-reader kjer bi uporabljal e-ink in bi lahko dodal tja še kakšen program recimo ASP 32.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Ne poznam noben e-ink čitalec, ki ne bi bil baziran na tej ali oni verziji linuxa. Programe seveda lahko dodajaš, vendar ne vedno na preprost način. Odvisno od posameznega modela - nekatere čitalce je za čisto poljubno dodajanje programov potrebno jailbrejkati, nekatere ne.

Kar se tiče ASP 32, a dela na linuxu? Se spomnim, da so ga pred leti zbujali preko Wine... A ne verjamem, da boš uspel stlačiti Wine npr. na Amazon Kindle.

ales85 ::

ASP32 dela na linux brez problema preko Wine.

AmokRun ::

Kindle ima že vgrajen slovar.
http://blogkindle.com/dictionary/

Ramon dekers ::

hm hm...tudi če ima vgrajen slovar ni notri ssk-ja, medicine, poslovnega slovarja. Ki včasih zelo prav pride.

Torej bi se dalo na e-reader asp-32 ali ne preko wine?


malo off
razmišljam o tejli zadevi. Kakšno mnenje bi prav prišlo-
http://www.mimovrste.com/artikel/217015.... Majhen, vzdržljiva baterija, to je pa več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

mitja_i ::

Nikar prestigio. Še posebej ne tega z lcd zaslonom. Priporočam Kindla, nov google-ov iRiver Story HD, Cybook Orizon ali Bebook Neo

SkIDiver ::

Kaj pa kakšna alternativa v velikosti zaslona Kindle DX?

Ramon dekers ::

pa obstaja kje kakšna trgovina v Slo. kjer se da zadeve nabavit, ali vse preko luže. Gledal sem tudi tegale Kindle 3:

http://www.amazon.com/gp/product/B004HF...

se mi zdi kar best buy P/P

problem pri naročanju čez lužo so adapterji, in pa garancije

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Sem imel doma 3G in je res super stvarca. Bom pa počakal na jesen, ko se menda najavljajo trije amazonovi modeli - tablica, izboljšani kindle in touch kindle.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

Sem imel doma 3G in je res super stvarca. Bom pa počakal na jesen, ko se menda najavljajo trije amazonovi modeli - tablica, izboljšani kindle in touch kindle.



imaš kje kakšne podatke o tem? Glede na cene pa specifikacije da vidim če se splača počakat? So na voljo samo preko luže?

djordjevic ::

To so zaenkrat bolj educated guessi. Bral sem novico, ki je povzemala po WSJ. Sicer pa se da naročiti kindle tudi z nemškega amazona, vendar zgolj v Nemčijo, Avstrijo ali Luksemburg. Jaz sem ga kolegu naročil na obmejno pošto v Avstriji in je prišel v treh dneh (191,5 evra).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

fak smo zaplankani. Torej če bi naročal preko amazona bi mi prišlo iz ZDA...za garancijo še stisneš in reskiraš, ampak adapter je potem problem, ker rabiš nabavljat še pretvornik za us v eu. Pri nas imajo pa kolikor sem gledal samo prestigio modele. Omenjeni bralnik bi me prišel potem 81€ pa še poštnina cca 5€ (no vsaj pri knjigah so mi toliko računali), torej nekje okoli 90€. Nevem če bi lahko dobil kaj boljšega za ta denar.

še en review:

http://ebook-reader-review.toptenreview...

djordjevic ::

Pri international 3G modelu dobiš usb-polnilec. Na zgoraj omenjeno ceno moraš prišteti še carino oz. davek. Prišel bi te kar tam nekje okoli 115 evrov. Bolj ali manj lahko spremeniš ceno iz dolarjev v evre.
No grave is deep enough to keep us in chains.

opeter ::

Pri nas kaj boljšega (žal) ne dobiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ramon dekers ::

Še sreča da nisem nabavil kakšnega od prestigio bralnika...Premalo povpraševanja je pri nas za e-bralnika.

Kar se carnie tiče, pa nevem zakaj jo potem pri knjigi nisem dobil?

Item Subtotal : $14.98
Shipping & Handling : $12.49
Total : $27.47 (EUR 20,13)
Paid by Mastercard: $27.47 (EUR 20,13)

Plačal sem toliko kolikor je nanesel znesek.

Mogoče obstaja kakšna nemška stran za e-bralnike?

djordjevic ::

Ker je pod 27 evri.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ales ::

Je kdo v živo probal Prestigio Libretto e-bralnik z SiPix touch screenom?

Drugače pa se mi trenutno zdi Kindle 3 (z brezplačnim 3G) še najboljša izbira. Mene osebno ne bi skrbela ne garancija ne dostava, kar se tiče naročanja mednarodne različice direktno iz ZDA. Enako tudi za naročanje poštno ležeče iz evropskih Amazonov. V vsakem primeru o Amazonovi uporabniški podpori slišim same pozitivne komentarje.

Glede ASP - težava je v tem, kako namestiti Wine na npr. Kindla. Dvomim, da je sploh kdo že poskušal kaj takega. SSKJ pa naj bi deloval tudi neposredno na linuxu in MacOS X, ampak spletna stran teh različic trenutno ni dosegljiva, tako da ne morem pogledati kako naj bi to izgledalo.

Ramon dekers ::

če bi bralnik deloval kot tablica potem bi se dalo namestiti wine. Tako pa pomjem mnenju ne. Niti ne vem če se sploh da nameščati kakšne programe. Tablica je namenjena bolj wifiju in gpsu ter kakšnim aplikacijam in ne branju, zato tudi ne uprablajo e-ink tehnologije.

djordjevic ::

Najboljši približek bralni tablici je nook color. 249$, android 2.2, IPS screen, razširljiv slot za spomin.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djordjevic ::

IPS screen zgoraj? ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ales ::

Nook Color je pravzaprav čista tablica z Androidom. Samo malo je softwersko prikrita in trži se pač kot bralnik. Zanj obstaja cela vrsta custom priredb OS-a, tako da poln Android ni noben problem.

Kindle je po drugi strani malo drugačna žverca, meni pravzaprav precej bolj všečna za branje zaradi ekrana. Na Kindla sicer lahko namestim tudi Duke Nukem, če kdo hoče videt. Drugo vprašanje je, koliko FPS bo :D

Definitvno pa bom gor spravil npr. HTTP strežnik takoj ko ga dobim v roke. Pa kak khm... proxy >:D

Preveril sem kako je z Wine. Obstaja port za ARM arhitekturo, vendar to žal ne pomeni, da bodo programi za običajne x86 Windows delovali. Žal z ASP na Kindlu najbrž ne bo nič. SSKJ pa bi se najbrž dalo urediti.

djordjevic ::

ASP problem se hitro reši kar z obiskom spletne strani www.termania.com. Gor je kar nekaj relevantnih slovarjev, ki so tudi v ASP.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djorjdevic link ti ne dela. Ales kje ga bos nabavil in kateri model?

Ales ::

Zaenkrat sem 99% odločen za Kindle 3 (3G + WiFi), najbrž direktno od Amazona iz ZDA. Če se ne pojavi kak velik pretres na trgu do začetka naslednjega meseca, ga nabavim.

Sicer sem tudi jaz slišal govorice, da se obetajo novi Kindli, ampak tako lahko človek v nedogled čaka na nov model. Drugače pa je iriver Story HD npr. zanimiv zaradi boljše resolucije ekrana, a mi je Kindle na drugih področjih toliko boljši, da ni dvoma o izbiri trenutno.

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

djorjdevic link ti ne dela. Ales kje ga bos nabavil in kateri model?

Ups. www.termania.net.

Ales je izjavil:

Zaenkrat sem 99% odločen za Kindle 3 (3G + WiFi), najbrž direktno od Amazona iz ZDA. Če se ne pojavi kak velik pretres na trgu do začetka naslednjega meseca, ga nabavim.

Sicer sem tudi jaz slišal govorice, da se obetajo novi Kindli, ampak tako lahko človek v nedogled čaka na nov model. Drugače pa je iriver Story HD npr. zanimiv zaradi boljše resolucije ekrana, a mi je Kindle na drugih področjih toliko boljši, da ni dvoma o izbiri trenutno.

Kaj pa vem. Glede na to, da trenutno razen hardcover ADWD nimam nobene knjige na read-listi, bom počakal tam nekje do konca avgusta / septembra. Takrat se bo že vedelo več.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

nov model pride zagotovo če ne že letos, pa drugo leto ali leto za tem

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

nov model pride zagotovo če ne že letos, pa drugo leto ali leto za tem



ja imaš prav. Cene bodo težko upadle, bodo pa stalno novi modeli, rabljenih e-redearjev je pa itak bore malo, ker kdor ga kupi ve zakaj ga je kupil. Je pač drugače kot mobitel, kjer je pomembno da si IN.

Bilo bi pa fino če bi naredili kakšno stran kot je gsm arena da imaš mal comparison narejen.

http://www.bookeen.com/en/cybook/?id=1 torej cybook opus

strictom ::

Oldschool knjig ne berem iz približno enakih razlogov kot OP. Plus to da je večino knjig v naših knjižnicah zastarelih (teh tehničnih, v CTK-ju naprimer).

Fali mi sam še en ebralnik, ker trenutno uporabljam prenosnika in je ... 'znosno'.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

opeter ::

Jaz čakam, da se bo barvni e-ink razširil. Takrat si bom privoščil tablico.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ramon dekers ::

potem pa boš še čakal. To lahko čakaš še najmanj 3 leta. Ker prvo leto je itak posnemanje smetane, torej bodo cene sigurno $300 naprej. Kot drugo pa je bolje da imaš 2 gizmota, torej e-bralnik namenjen samo branju, in tablico za gps in wifi. Čeprav ti že e-bralnik pokrije wifi. Torej je boljša izbira telefon sgs 2 recimo...

Matev ::

Jaz čakam, da se bo barvni e-ink razširil.

e-papirja v barvah še sploh ni

za barvne slikanice gledati si lahko kupiš ipad

strictom ::

Tablica namenjena samo branju nekega texta ne rabi barv. imo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Ramon dekers ::

verjetno ti bo pa šlo veliko več baterije zaradi barv kot pri e-bralniku kjer je zadeva črno bela in naj bi zdržala tudi do dva tedna brez polnjenja.

Tu se gre da bereš 2 ure +.

Matev ::

za kmeta je traktor
za lovca je terenc
za poslovneža je limuzina

itd...

djordjevic ::

Kaj komplicirate? Eni pač čakajo, ali bodo proizvajalci izdali napravo, ki bo čim bolj suvereno zmogla vse. Meni bi recimo sedla dedicated naprava za branje knjig, ki ji ne bi bil problem poganjati spletnega brskalnika (pa ne v experimental načinu), da bi lahko hitro prečekiral mejle, recimo. Ajde, kindle to zna, samo je s tisto 5-way tipko rahlo zamudno. Če izdajo touch kindla, sem bolj ali manj njihov. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

mitja_i ::

Trenutno so ti bralniki namenjeni branju "prostočasne" literature (romani, pesmi). In za ta namen so odlični! Ne potrebujejo nič več kot e-ink zaslon in samo en gumb. Meni je tipkovnica na kindlu povsem odveč in je potem sam bralnik prevelik! Ne predstavljam si, kako bi bral iz DX. Ti bralniki popolnoma spremenijo izkušnjo branja knjig. In tako tudi šele po uporabi vidiš, kaj zares potrebuješ. Med drugim je teža zelo pomemben faktor.

Ramon dekers ::

No zanima me kako je s temle bralnikom:

http://www.bookeen.com/en/cybook/?id=1

ali podpira vse najbolj pogoste formate... se ga splača vzeti ali ne.

_sem_ ::

mitja_i je izjavil:

Trenutno so ti bralniki namenjeni branju "prostočasne" literature (romani, pesmi). In za ta namen so odlični! Ne potrebujejo nič več kot e-ink zaslon in samo en gumb. Meni je tipkovnica na kindlu povsem odveč in je potem sam bralnik prevelik! Ne predstavljam si, kako bi bral iz DX....


Imam DX in je dejansko precej težak. Verjetno zaradi samega ekrana in potrebne večje mehanske vzdržljivosti zaradi dimenzij, v črevih ni bolj zmogljiv, prej obratno, nima wifi in mende manj rama, firmware je na nižji številki. Pa še bolj bi mu zaslon na dotik prav prišel. Tipkovnico imam sicer raje mehansko, na DXu ne vzame tolk dodatnega prostora in teže, edin malo boljša bi smela bit ;)
Rabim DX zaradi člankov v A4 pdf formatu. Jih prikazuje bolj za silo, scroll ni gladek, pa še počasi gre... ampak DX je že nekako uporaben zanje, ta mali pa ne. Pretvarjanje v kakšen ebook format iz pdf ne gre gladko.
Pa slovar ne dela v pdfjih in na webu. Browser preko mobi omrežja zastonj je sicer fajn, ampak marsikej ne dela ali se odpira pol leta, se skrije za Opero mini na tri leta starem SE telefončku. Generalno bi kindlom malo več odzivnosti prav prišlo. Če kdo tuhta, nej mogoče rajši počaka na naslednjo generacijo najavljeno jeseni.

Ramon dekers ::

torej ja boljše imeti vsako stvar posebej, oz imeti ornk telefon pa e-bralnik pa imaš vse...Hvala za izkušnje.

Ales ::

Ramon dekers, na hitro sem pogledal in opažam sledeče:

pozitivno:
- teža samo 150g

negativno:
- 5" ekran (večina današnjih ima 6")
- zelo stara e-ink tehnologija (4 stopnje sivine, preko 8 so zdaj že prišli do 16)
- samo 32 MB RAM za delovanje, razmeroma počasen procesor (treba bi bilo videti v živo, kako hitro obrača strani, mogoče je ok)
- baterija 1000 mWh (Kindle 3 npr. 1700 mWh), ampak tudi to je verjetno več kot dovolj za normalno uporabo
- nima možnosti predvajanja glasbe (odpadejo torej tudi audio knjige)

A je to mogoče kak starejši model? Če je cena res nizka (cca 50 EUR?) potem se mogoče splača premisliti. Seveda odvisno, ali ti zgornje lastnosti zadostujejo.

Ramon dekers ::

cena je 70€, preko bolhe. Hvala za tele nasvete, vse kar sem sam videl je samo 1000 mah baterija:8) mah nič bom nabavil osnovni model kindle 6 pa je to to. Čakat ne neke nove zadeve ali da se jim bo cena drastično znižala je BV.

Ales ::

_sem_ je izjavil:

Imam DX in je dejansko precej težak. Verjetno zaradi samega ekrana in potrebne večje mehanske vzdržljivosti zaradi dimenzij, v črevih ni bolj zmogljiv, prej obratno, nima wifi in mende manj rama, firmware je na nižji številki.
Obstaja hack s katerim se Kindle DX lahko jailbrejka in nadgradi na firmware 3.x., če te kaj takega mika...

opeter ::

strictom je izjavil:

Tablica namenjena samo branju nekega texta ne rabi barv. imo.


A res? Kak ste nekateri pametni ... jaz bi rad barvni e-ink zato, da bi lahko normlano bral stripe v barvah in to na močnem soncu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ales ::

Jp, to ne bi bilo slabo. Če bi še trajanje baterije ostalo približno isto...

furion ::

joj kok offtopic, mene zanima, KJE lahko dobim eknjige? Kaj mi bo kindle, ce nimam nic za brat? Slovenski amazon book store ne obstaja, tko da?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222368 (15425) ales85
»

Prihajajo novi Kindli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7517381 (13940) 3furious
»

E reader

Oddelek: Kaj kupiti
357879 (6775) SmeskoSnezak
»

Kindle Tablet za $250, bojda zelo kmalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5514724 (12638) antonija
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428784 (22039) trnvpeti

Več podobnih tem