» »

vnašanje (papirantih) vprašalnikov v excel

vnašanje (papirantih) vprašalnikov v excel

Vesoljc ::

torej, imamo 100-150 par-stranskih vprašanikov, tipa da/ne, 1-5, ipd...

kako to najlažje spravit v excel? če sodelujeta dva (en narekuje, drug tipka), še kr gre, ampak precej zamudno... tako, da z rahlim upanjem, iščem kak software na principu prepoznave glasu, ki bi ga magari znal naučit možne odgovore, nato pa samo bereš rezultate in to je to... optimistično ne?

no, za kakšno koli hitrejšo metodo se priporočam...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

dvojka ::

Za to obstajajo tako imenovani OCR programi, ki ti bodo prebrali odgovore, če sem pravilno razumel vašo težavo.

LP

Ice-Heki ::

Ah to ni nič. To maš v parih dneh v računalniku če vnašaš bolj počasi. Pa ne vem zakaj rabiš dve osebi - pač en sam si da pred računalnik obrazec in vnaša.

Po drugi strani - OCR ti tukaj lahko precej olajša delo (pa kupi si skener, kjer liste naložiš v podajalnik, pa jih sam premika).

knesz ::

Ice-Heki je izjavil:

Ah to ni nič. To maš v parih dneh v računalniku če vnašaš bolj počasi. Pa ne vem zakaj rabiš dve osebi - pač en sam si da pred računalnik obrazec in vnaša.

Po drugi strani - OCR ti tukaj lahko precej olajša delo (pa kupi si skener, kjer liste naložiš v podajalnik, pa jih sam premika).

Za ceno takega skenerja ti jaz vnesem vprašalnike v excel. Javi mi, če te zanima.

fosil ::

Ne vem če si boš lahko kej pomagal z OCR.
Za analizo rabiš podatke v tabelarični obliki, ne vem pa če znajo OCR programi to skonvertirat v ustrezno obliko.
Po moje bo treba kar na roke, sej 150 ni tako velika cifra. Najemite kakšnega dijaka/študenta. Sedaj so počitnice in je ponudba velika.
Tako je!

Blindeye ::

Zdravo Vesoljc.

Sam imam tako rešeno, da vprašalnike vnašam ročno. V Excelu si naredim tabelo, kamor vnašam: vsako vprašanje v eno celico; toliko vprašanj v prvi stolpec, kot jih je na 1 strani. Torej, če so 4 strani, po 10 vprašanj, imaš 4 stolpce z 10 vrsticami (da se ne zmotiš pri vnašanju). Potem naredim tako, da se mi avtomatsko v prvo vrstico v vsak stolpec prepiše vprašanje iz vnosov spodaj (linkaš celice) in potem posnamem makro, kjer s klikom na gumb prenese podatke na nov list (pred tem pa preostale (že skopirane) podatke prenese za eno vrstico navzdol - da se ne zbriše).
List zakleneš in označiš, da se lahko premikaš le po celicah, kjer vnašaš (tako z klikom navzdol ob koncu stolpca za vnašanje preideš kar na naslednji stolpec).

Za cca 70 vnosov da/ne potrebujem 1 minuto (podobno pri 130 vnosih potrebujem manj kot 2 minuti). Pa še to: za kasnejšo obdelavo raje vnašaj 1 in 2, je potem lažje. Naštimat OCR za to zna trajati dlje, pa če še računaš čas skeniranja itd... Če nimaš ravno velikokrat ogromno vprašalnikov (po možnosti istih), je morda ročno vnašanje bolj primerno...

LP, pa uspešno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628969 (3298) omni-vor
»

Excel in optično branje

Oddelek: Programska oprema
171245 (927) xardas
»

PDF to WORD

Oddelek: Pomoč in nasveti
173252 (2420) b3D_950
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181950 (1945) jerneju
»

Google ponovno napada.

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
174291 (4291) madmitch

Več podobnih tem