» »

network analysis software

network analysis software

Isotropic ::

imam nek program, license manager, ki deluje kot lokalni streznik za nek drug program (je legalno, zal pa nimam placanega support).
vsakic, ko se povezem z netom, poskoci poraba tega programa na 100% (imam dialup adsl), verjetno zaradi kaksne zmede z ip ali kaj. programu sem ze dal v firewallu vse pravice, pogledal sem tudi log, ki javi tole:
***** LICENSE SERVER STATUS: 1055@homepc *****


lmutil - Copyright (c) 1989-2009 Flexera Software, Inc. All Rights Reserved.
Flexible License Manager status on Sat 7/2/2011 22:44

[Detecting lmgrd processes...]
License server status: 1055@homepc
License file(s) on homepc: C:\Program Files\ANSYS Inc\Shared Files\Licensing\license.dat:

homepc: license server UP (MASTER) v11.8

Vendor daemon status (on homepc):

ansyslmd: Cannot connect to license server system. (-15,578:10049 "WinSock: Invalid address")


dodal sem tudi ip 192.169.1.2 v hosts file z imenom racunalnika (homepc), ce bi bilo to, ampak ni (nisem sicer se ponovno zalavfal, sam to nima veze, se mi zdi).
pozna kdo kaksen network analysis software, da bi lahko pogledal, kaj program dela na tem portu (1055), recimo ce nonstop pinga ali kaj?
nekaj sem ze gledal v temu resource monitor od win7, ampak nisem dobil se nic uporabnega.
fajno bi bilo, ce je sorazmerno lahek za uporabo, ker bi rad cimprej resil zadevo, ker sem time-limited.

zanimivo je, da prejsnja verzija lic serverja in programa dela normalno (uporaba na tejverziji sicer ni mogoca zaradi razlicnih verzij lic serverja).

Invictus ::

Če se ne more povezat, potem definitivno ni pravi IP naslov.

Licence Manager je precej preprost kos programja, kjer je treba pazit na prave IPje in imena na mreži.

Glede na tvoj opis predvidevam na nimaš routerja proti internetu. Namreč ko se povežeš na internet, dobiš IP tvojega ISP, ki je vedno drugi in ti ne dela "name resolution" ...

Network analysis software ti ne bo nnič rešil dokler ne boš poštimal mreže ...

LP I.

Isotropic ::

license manager je na localhost masini, tisti ip je 192.168.1.2. zaenkrat sem nalozil staro verzijo, za to novo bom pa pogledal, ce obstaja kaksna resitev enkrat, ko dobim access na support.
hec je pa to, da dela cist ok (na localhostu), dokler se ne povezem na net. potem tisti proggy zalavfa na 100%.
mi pa tudi ni jasno, zakaj ne mara 127.0.0.1 za domac naslov...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355198 (4230) wungad
»

analiza hijack this

Oddelek: Pomoč in nasveti
171890 (1670) klaudija
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172174 (1849) jlpktnst
»

Vsakih 5 minut - Internetna reklama ?!

Oddelek: Omrežja in internet
362916 (1905) SanAndreas
»

Domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
291940 (1417) Gandalfar

Več podobnih tem