» »

IBM in garancija###!?

IBM in garancija###!?

ferdo ::

pred dobrima dvema tednoma sem odnesu 40Gb disk
na servis in uveljavlu garancijo.
disk je baje sedaj v BELGIJI na popravilu, ker pa je bil odlomlen vogalček plastike tam kjer se vtakne IDE kabl...mi baje nebodo prznali garancije....

absurd totalni;((

rekl so da bodo probal disk usposobit vendar da bom moral plačati prbližno 5.000,ooSIT...krneki


mi lahko kdo kej svetuje...?

disk ima garancijo še več ko dve leti in pol.

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Mr.B ::

Vprašaj se kako ti je odletel kos plastike ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sumo ::

Splošno znano je, da v primeru fizične poškodbe garancija ne velja.

ferdo ::

ma ta plastika je en K***...
ko sm vm povleku IDE kabl, je plastika odletela, košček vogala plastike...nč druzga.

fizična poškodba je tut če je ohišje obdrgjeno ko daješ disk v ohišje in iz ohišja, to jih pa nemoti,
to je en velik BLA-BLA....

če je okvara v disku ni plastika kriva, SE RAZUME. NE!?:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

bf4ed ::

Ja zaradi plastike ne bo delalo!

My Ass.:D >:D

Kupi pištolo pa idi onega streli keri te gnjavi da garancija ne velja!!!>:D >:D

Putimir ::

IBM no more! ;(

cekr ::

Zaradi ene same usrane plasike, si nesel disk na servis?!

Saj mora disk delati tudi brez tiste plastike. Pa kaj pol če je malo odlomljeno.

MadMicka ::

cekr, LOL

valjda, ni nesu diska na servis zarad plastike! Nesu ga je ker mu ni delal, uni mu pa ne priznajo garancije, ker obenem manjka mal plastike...

AngelOfDeath ::

Če pogledamo s stališča trgovine lahko rečemo da je z diskom grdo ravnal....

ferdo ::

:) boli mene stališče trgovine, zarat mene so lahko vsi homo "v trgovini" ..ali nevem kaj
važno da se meni prizna garancija za disk. kapiš?

zdiskom pa nisem grdo ravnal. brat je špilu mafijo, in sret igrce se je disk izklopu... tema... kaj naj pol če ga nism več oživu.
u windowse ni več pršlo, nič se ni dalo narest...morto di krepo.
še format ni naredu od 20Gb particije je formateru 10Mb, in pol je bila 10Mb particija " c:\"
kaj naj stem?
disk adijo.

meni so rekli da ima BAD blocke in da je površinsko poškodovan "glava je naredila praske po površini" ...BLAbla...sm mu reku to govorite komu drugemu dokler mi nepokažete opravljenega testa pred mojimi očmi, pol so bli pa tiho.

hočejo mi oprat možgane, kar jim pa nebo ratalo .
neki govorijo , sej naj, sam mi bodo pokazal pred očmi in stesteral disk
ampak moj disk, ne en X disk.
v tem je fora kr nategujejo folk, če je folk neveden, zakaj pa NE!?


ko pride disk iz belgije če ga bodo zrihtal oz. če bo delu..najprej ga bodo stesteral, pa paper mi bodo napisal da je DISK OK!
se nemislim jebat če me bodo htel kej nategnt, naj stojijo za tistim kar bodo podpisal. če ga slučajno niso zrihtal bo to moja garancija. se bom zavarovau proti nategu.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Mr.B ::

Če bi ti to že na začetku malo bolj razpisal zadevo , se nebi razpravljali o zadevah , ki so mimo tvojega problema , .......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cekr ::

Se ti ni potrebno čisto nič razburjati. Če bi bil jaz v servisu, ti niti približno ne bi dal garancije na disk.
Če si plastiko odlomil, si pač nestrokovno ravnal.
Iz stališča servisa se nimaš kaj za pritoževati. Če ti je kaj crknilo, bi nesel celo škatlo na servis, pa bi serviser odgovarjal za mogočo odlomljeno plastiko, tako pa vse prevzemaš na svoj hrbet.

ferdo ::

cekr: imaš prou, vendar jzt sm vse komponente sam vgradiu, nism kupu sestavleno mašino, kr tak način mi je brezveze.
vsaka komponenta ima svojo garancijo ne pa celoten racunalnik
kot ena komponenta, kot imajo nekje tako urejeno.

pač sej je to res da mehanske poškodbe povzročijo prekinitev garancije, samo hočem to povedat da je to ABSURDNO narejeno

tako je narejeno da si lahko proizvajalec sam tolmači kaj je zanjga mehanska poškodba nastradamo pa uporabniki.

zlomlena plastika je mehanska poškodba posledica je garncija nevelja.

popraskano/obdrgjeno ohišje diska je tudi mehanska poškodba

če imaš pa takšno mehansko poškodbo ki je enakega funkcijskega pomena-nima nobenega pomena z delovanjem elektronike-diska...razumeš kaj mislim povedat.
to je izigravanje nekega pisanega dokumenta kot so garancijsko pogoji.
potem če smatramo da mehanske poškodbe neupoštevajo garancije-se ti garaNCIJA IZNIČI, POTEM ZA NOBENI DISK NEBI VELJALA GARANCIJA KER je netrdim vsak ampak sigurno ima vsak disk mehanske poškodbe na ohišju ker smo ga porinili v SLOT.

i tle se krog sklene.

in ko to poveš serviserju začne govorit, da on nemore nič, da so taka pravila itd.
pravila so zato taka, ker, so diski občutljivi na mehanske poškodbe:D
in k*** jih gleda seveda:D

tako pač je.
sej sm se sprijaznu stem, če bom že mogu kej plačat bom mogu dobit tudi nekaj garancije na popravilo, če je nekdo popravu zadevo, tudi garantira da sedaj deluje.
to je logično, če pa negarantira da zadeva nedeluje?..zakaj bi pa potem plaču popravilo???:)

pelji popravit svoj COLOR TV na servis...boš plaču če ga nebodo popravli?
to je to...

hvala usem ki znate prisluhnit in se pogovorit o tem.
upam da imam vsaj malo prou pri vsem tem.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

para-site ::

Jaz imam enak disk in mi je pred par mesci začel na momente piskat in naredil en kup bad sectorjev.
Palim low-level format in disk deluje brez problemov zdej že ene 3 mesce. Ne vem kolko časa bo še zdržal, samo zaenkrat je OK.

koyot ::

jest se na zadeve ne spoznam preveč je pa jasno če je odlomljen del plastike da garancije ni na tako stvar a si že kdaj GSM v servis nesu. Tam ti ga mal mn k z mikroskopom pogledajo pa da je prišlo do stika s tekočina pa ne vem kr neki.
Lahko pa še poveš kam si ta disk nesu da bodo še drugi vedli za naprej

AngelOfDeath ::

Gremo naprej če je disk fizično poškodovan (odlomljen del plastike) lahko pomeni da ti je padel na tla kaj pa jaz vem saj me ni blo poleg

Če boš za popravilo plačal ti vsekakor morajo dat garancijo na opravljeno storitev.

žvau ::

V interesu proizvajalca je da zamenja čim manj je možno diskov.
To pa naredi z omejevanjem garancije. Zato vsako mehansko poškodbo smatrajo kot prekinitev garancije. Ker če nebi kje bi se pa to vstavilo. Pol bi pa folk nosu na servis čist zbite diske.
Na servisu ti bodo rekli da ti je disk padu na tla in ma zato bad sektorje. Ena možnost je da jim zagroziš z inšpekcijo al pa da najdeš nekoga ki ima isti disk pa samo kontroler zamenjaš pol pa ga spet neseš na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35080150 (8060) Twixz
»

P20 PRO- poškodovan zaslon- zavrnitev garancije

Oddelek: Mobilne tehnologije
466233 (4112) Dimnik
»

Mobitel, uveljavljanje garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523009 (18827) Tilen
»

Problem z trgovino-laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588371 (6949) Mentalist
»

Servis - težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
458185 (6826) PINki

Več podobnih tem