» »

geforce nvidia 420 tvout ne dela

geforce nvidia 420 tvout ne dela

et ::

8-O morda sem mal cuden ampak nikakor ne uspem nastaviti osveževanja na tv manj kot 60 MHz. slika migota in se ne da gledati. imam star tv Loewe in skart preko S.video kabla. XP windows, geforce nvidia 420 tvout E.T.

m.i.h.a. ::

Frekvence osveževanja nimaš 60MHz to pomeni 60 milijonov izrisov slike v sekundi tako, da imaš frekvenco najbrž 60Hz. Mogoče je vzrok teka to, da imaš priklopljeno na s-video, mogoče bi rca kabel to popravil (ne me držat za besedo). Kaj pa če znižaš osveževanje na monitorju, recimo na 75 ali 60Hz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

et ::

Hvala za odgovor, bom se malo še pozabaval, morda veš katera kartica zagotovo dela z izhodom za TV za katerikoli TV.??, E.T.

Tiger ::

Uporabljaš kakšen refresh rate fix programček?

et ::

:8) nobenega refresh rate fix programa ne uporabljam. vse možnosti nastavitev so vedno zamrznjene in fiksirana 60hz. probal sem z 29.42 driverji pa 40.72 nobene razlike. poizkusil sem na novem TV pri tastu, pa enako. ne prepozna TV ne vidorekorderja. morda ne gre skup s plato? razmišljam da bi zamenjal kartico, katero bi priporočali za gledanje tv - snemam s kamero in komprimiram v divx5 - zato sem tudi kupil novo grafično, igric praktično ne igram. ???

et ::

:D koncno - nvmax programck - dolocanje izhodne frekvence za nvidia kartice- menda bo delovalo - nisem še preizkusil. E.T

et ::

;(( zal ne dela niti s tem programom. ima enake moznosti nastavitve kot vsi ostali detonatorji za nvida (ki ne delajo na stabilni 29.42, ne novi 40.72) - nastavitev frekvence ni možna očitno, če ne prepozna čipa na TV - ročnih nastavitev pa ne omogoča. Niti tvtool - ki je namenjen ravno temu. bojim se da je enako tudi pri ATI-jevih karticah - pripravljen sem namreč zamenjati kartico sam da bi delal tv-out. ?? ima kdo kakšno idejo ali izkušnjo. et

Crimson_Shadow ::

Probaj pod TvToolom ali pod gonilniki uporabiti PAL50 način, to bi moralo delati.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

et ::

Hvala za nasvet! Bom sprobal! E.T.

et ::

poizkusil sem najti nastavitev pal50, pa zal ne obstaja na mojih driverjih. tvtool pa tako in tako ne omogoča nobene nastavitve, če ne prepozna čipa iz njegove zbirke podatkov. tko da bom zdej zamenjal z ati radeon 7500 LE, upam da bo ta delovala na mojem TV. et:\

Crimson_Shadow ::

Predvidevam, da ti hoče pokazat NTSC na televiziji, ki sploh ne podpira 60Hz. Tukaj imaš postopek, kako spremenit to nastavitev. Pazi tudi, kakšen kabel uporabljaš, ker moraš pri zadnji postavki to tudi odkljukat.
No, ti povem cel postopek za gonilnike Detonator 40.72.

Display Properties
-> Settings
---> Advanced
-----> Geforce 4xxx(karkoli že imaš)
-------> nView
---------> Nast. Naprave
-----------> Izberi Izhodno Napravo

( samo ne imet priklopljeno TV, ker ti ne pokaže nastavitev.) Tukaj sedaj izberi katerikoli državo z PAL načinom, saj ne verjamen, da imajo kje standardno 60Hz.

Če ti tudi sedaj ne deluje, preveri če je kabel zanič, če ne pa boš moral zamenjati kar televizijo. Čeprav je čisto možno, da je napake kje drugje. Več ti ne bi vedel povedati.
We create worlds

et ::

pozdrav! hvala za odgovor. zal sem vse te nastavitve ze poskusal, pa je pod katerimkopi PAL-om onemogočena izbira manj kot 60hz. prijatelj, ki popravlja TV-je mi je rekel, da na moji tv nikoli ne bom mogel gledati iz pc-ja, enakega mnenja so bili pri Mlakomu - vsaj vse kartice, ki jih oni prodajajo imajo izhod 60hz - ta mode mora podpirati zato tudi tv- a je to res ne vem, morda so kakšne starejše kartice podpirale tudi 50hz. zaenkrat tko ne bom nabavu nove kartice, ampak se bom zadovoljil s svojim monitorjem. E.T.|O

šumigo ::

Pozdrav

Prebral sem tvoj problem, moje mišljenje je pa sledeče

okoli teh 60 mhz se vsi sukate, to je ok, saj vsi TVeji podpirajo
to frekvenco, razen novejši 100 mhz trinitroni itd- tako da tudi vse grafikulje 4 že vejo da TVji ne prebavljajo višje frekvence
- hočem povedat, da tu v tem primeru ni problem frekvenca, ampak nepravi kabel oz . vhod v TV, menjaj kabel in vhod -
mora delat, sam sem imel podobne probleme, enkrat kabel ,enkrat pa dva kabla na en vhod

LP Zlatko:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low disk space in nv refresh rate zadeva

Oddelek: Pomoč in nasveti
61201 (1146) (sic)
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553731 (2858) Boky
»

40.72 WHQL nv4_disp.inf?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111015 (795) TheJack
»

Svarilo pred detonatorji 40.X

Oddelek: Pomoč in nasveti
191177 (776) njok

Več podobnih tem