» »

Gf2 MX400 Ragistry/Driver težavica

Gf2 MX400 Ragistry/Driver težavica

MCSE ::

Imam manjši problem, ki ga ne morem rešiti.
Kar naenkrat se mi je v Win 2K pojavila napaka, da se driver za mojo Gf2 MX 400 ne naloži, (device manager sporoča error 10... driver cannot start... kar bi ponavadi pomenil da je driver napačen, imam pa driver iz web-a in driver iz cd-ja ki je pršu z grafično...)

Res je, da je to najbrž registry problem, ker mam 2 različna driverja za strojno kontrolo pa mi karta v win98 dela O.K.

Če ma kdo kašno tako karto in Win 2K bi prosil, če mi lahko pošlje registry export file od ključa za video karto... Kje točno ga najdete bi pa lahko pogledu šele ko pridem domov, torej danes popoldne - okrog 16:45...

moj mail: marko.sluga@email.si

Če je kdo že rešil podoben problem pa je dobrodošel, da mi svetuje.

Hvala!

MCSE ::

No tale registry key se nahaja:

HKEY_LOCAL_MACHINE\
SYSTEM\
CurrentControlSet\
Enum\
PCI\
VEN_10DE&...

Prosim, samo za ptrimerjavo, če mi lahko kdo tole pošlje!
Hvala!

Aspirinix ::

A se meni zdi al maš ti dva sistema na eni particiji?
Sicer ne vem za kaj bi drugače lahko uporabljal dva driverja za isto opremo.
Probaj nove driverje gor dati - v vsakem sistemu posebej.

Zoidberg ::

Imel se enako tezavo v windows xp in odpravil sem jo tako da sem zvel gravicno iz racunalnika in na eno cunao nasprical WD40 in s tem spucal vodila graficne in je delovalo. mogoce se slisi mal cudno ampak pomaga.

MCSE ::

OK. NE nimam dveh os na eni particiji, driver na win9x je za win9x in driver na win2k je driver za win2k - logično ane... Zadeva je delala in je nehala delat samo na driver/registry nivoju, zato z WD40 ne bom šprical kontaktov, ta bi bla mal huda... Razmišlal sem že o tem, da bi prekopiral system.bak ali system iz repair dircetoria v system32/config, kar itak vpliva samo na system, in se bojo vsi key-i anuliral, problem pa je da imam NTFS particijo,po kateri pa nobena živa startup disketa nebo pisala.

Opcije, ki mi ostanejo so torej:

- Če ma kdo slučajno tak sistem (W2K + GF2MX400) PLIS!!! REGISTRY KEY EXPORT rabm!!! PLIS!!!
- Priklopt še en W2K/NT/XP Disk, iz njega zbootat in prekopirat taprvi system v trenutni system.
- Najdt "magično" disketo, ki bo to znala v prompt-u narest.
- Vse formatirat pa jovo na novo (seveda na FAT32 če se še kdaj kej sesuje). Ja valda... sej nism zmešan!!!
- Mogoče narest Upgrade na Windows XP? Ne, ker bo itak registry seboj odnesu...
- Našpricat kontakte z WD40? Ja, ampak samo v risankah... (OK res da deluje WD podobno kot kontaktspray, samo kontakt je tule ključna beseda... le kam lahko fašeš še kašn kontakt če po AGP špricaš WD???)
- Vržt mašino čez oken, pa slike pokazat na slo-tech-u...
- Se narest neumnga in sosedu rečt da mi je pokvaru Gf2 in naj mi hitr kup enga ATI 9700... (Aja... sej res... procesor pa ram pa plata pa diski pa bopki pa šiš-bopki so tut crknl...)
- Začet trenirat jogo namesto da se ukvarjam z hardware-om in inštalacijo le-tega... (NOT)

Mislm, da sem izkoristu vse možnosti, če pa ma kdo še kakšno pa naj jo kar napiše, ako bila uporabna ali ne...

Zoidberg ::

mogoce me nisi razumel ne da bi kr agp sprical sej nis zmesan ampak smo s cuno potegnes tm ces k das v agp port not

sicer ti pa lohk export poslem samo email daj

Jst ::

IBMer: check your mail...

Jst imam PCI/ven10 več svari, pa sem ti poslal vse od pci/

hope it helps...

Drugače je pa en program, ki se imenuje detonator destroyer...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MCSE ::

No vse software opcije, ki sem jih sprobal ne delajo, ostane mi še: WD40, met čez okno, krivit soseda...

Še v edno ne znam rešit tele napake...;((

Res je da sem se vsaj naučil zakaj se uporablja "console mode" v emergency recovery procesu od W2K - lahko se namreč logiraš na OS, in po NTFS particiji kopiraš npr. registry file kamor češ, ga prepišeš itd... V command line mode-u...
Ok torej... Prekopiral sem registry s tistim osnovnim, ki nastane pri inštalaciji windowsou, in ko sem naložil driver, zadeva še vedno ni delala. Po istem postopku sem prišel do nove kopije registry-ja in naložil tisti čisto osnovni driver iz CD-ja in - glej ga zlomka - še vedno ne dela.:(

Zdej pa ne vem več če je to sploh še povezano z driverjem in registtry-ji al bom moral res karto mal z WD40 podmazat?:\

Ima še kdo kakšno idejo?

O.K. Zoidberg, po kakšnem naklučju ti je prišel na pamet tale WD40? Si to kje prebral, ti je kdo svetoval? Al se ti je prikazala PCVila™ in ti svetovala uporabo WDja?

Zoidberg ::

to mi je svetoval en kolega k se ukvarja s tem in pomoje ve kaj dela.

Pa ne direkt na komponente spricat k bos kej skuru
sam s cunco kontakte spucej

MCSE ::

Zoidberg: O.K. jst se tud s PC-i ukvarjam, pa razen če je to kakšna nVidi-ina skrivnost, prvič slišm, da bi bilo potrebno kej tazga narest na NOVI karti, da bi delala v Win 2K.

Sumo ::

baj d vej: WD40 je (kakor je meni znano) neprevoden, zato bi načeloma lahko po mili volji šprical po agp slotu :D

MCSE ::

REŠIL PROBLEM!!!:D :D :D

O.K. Tapru bom poveu vsem to da je WD40 še kako prevoden, pošprici ga v 220V utičnco pa prežvi če si faca!>:D

Zdej pa rešitev!!!

Za vse ki mate probleme s tole karto:

Če se vam driver v win 2K ne naloži, potem morate it v BIOS in tam poiskat nastavitve za AGP oz. VGA. Nekje med temi nastavitvami se nahaja opcija:

Assign IRQ to VGA

in to opcijo enable-ate oz. določite IRQ in probate s kerim bo delal ali pa celo naštimate na Auto oz. Autodetect.

Če je ta opcija izkjučena se vam karta v win2K preprosto ne bo naložila oz. se bo naložila in kar naenkrat nehala delat!

Zelo zanimiva fora.

Kako sem prišel do rešitve: Preprosto sem še vse BIOS nastavitve sprobal in ugotovil, da če disable-am assign IRQ to VGA zadevapreprosto neha delat oz. celo dela občasno.

Isto sem sprobal na popolnoma drugačnem računalniku, ki ima Gf3 Ti200 in zadeva je popolnoma enaka. V W98 karta dela pravilno, v W2K pa večino časa ne dela. Isto velja za WXP.

Zanima me če je problem prisoten tudi pri Gf4 mogoče?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318347 (11863) Ursus
»

Disk 200GB je v winsih samo 128GB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51128 (1012) danielka84
»

linux prehitel windows

Oddelek: Operacijski sistemi
201669 (1259) iration
»

GeForce 2 - Manli (!?)

Oddelek: Strojna oprema
151155 (932) abcde7
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232493 (2310) Matty

Več podobnih tem