» »

Disk 200GB je v winsih samo 128GB?

Disk 200GB je v winsih samo 128GB?

schurda ::

Imam tale problem. Disk WD 200GB spoznajo Win 2000 sp4 in XP kot 128GB. Plošča je Abit KR7A-RAID, priklopil sem ga na IDE in potem še na raid priključek, pa je obakrat isto. BIOS je najnovejši. V navodilih za Raid kontroler piše, da je driver 2.32 za HPT 370/372 že dovolj, da prepozna diske večje kot 128GB. Ko pa inštaliram Linux RH 7.3, je disk normalno prepoznan kot 200GB. V čem je finta?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

DanKick ::

WinXp nimajo default podpore za diske, večje od 120 GB.
Na strani proizvajalca diska si snemi patch, ki ti bo popravil register in s tem podporo za diske nad 120 GB.

schurda ::

XP-jev ne uporabljam, imam jih samo za testiranje. Kako je s tem v win2000?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bmandelj ::

v win2k je zadeva podobna
@DanKick
winXP in win2k prepozna disk vecji od 120GB ima samo probleme s particijami vecjimi od 120GB

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

schurda ::

Torej, pogledal sem na stran od WD in sem dobi link na to microsoftovo stran, kjer piše da po sp2 vsi delajo samo v registry je treba tole dodati:

1. Start Registry Editor (Regedt32.exe).
2. Locate and then click the following key in the registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
3. On the Edit menu, click Add Value, and then add the following registry value:

Value name: EnableBigLba
Data type: REG_DWORD
Value data: 0x1
4. Quit Registry Editor.

Naredim, nič.

Edino kar me moti, je da je potrebno imeti datoteko atapi.sys in Update.inf. Atapi.sys je OK update.inf pa je nimam. Kje jo dobiti, če je to vzrok?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

danielka84 ::

jaz sem imel isti problem z WD200GB JB, zadevo sem resil tako da sem instaliral Service Pack 1 !! ce sem instaliral SP2 brez SP1 ni delalo.

Se eno NUJNO opozorilo: Ce boste na novo instalirali sistem, si dobte WinXP z vgrajenim SP1 packom, ker drugace bo potem windows zaznal samo 128GB in bo check disk mislil da je neka napaka v particiji in vam bo pomesal vse indexe fajlov, posledica je izguba skoraj vseh fajlov na tem disku. Govorim iz lastnih izkusenj;(
ni-da-ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212208 (1989) Gutjerez
»

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

Oddelek: Strojna oprema
151804 (1514) Leks
»

Windows xp in samo 127 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
141660 (1476) Cranchi
»

Virus uniču cd-rom!! nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
252170 (1598) alesrosina
»

trdi disk 160 G - javi da je 128 G

Oddelek: Strojna oprema
171255 (1064) K0K0

Več podobnih tem