» »

win me sux?

win me sux?

legenda ::

Instaliram win me na cisti disk, kjer je prej fino brez problemov deloval w98.
Po instalaciji takoj javi registry error in zeli da se masina restarira. Ko to naredim seveda unici vse povezave instaliranih programov. Sem ze pri drugih opazil, da win me javlajo registry error.
Kaksna ideja kaj bi to bilo? V w98 kaj takeg se nisem videl.

PJ

btw. po instalaciji IE 5.5 sem zacel obcasno dobivat blue screen:)

OrlyTM ::

Če nisi čustveno vezan na ostanke dosa ali na kako ultra staro igro, ti priporočam prehod na win2k ... je mnogo razlogov za in nobenega proti.
To pravijo moje izkušnje z dotičnimi win9x kloni. Smrdi do neba.

lp
OrlyTM;((;((
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

Strinjam se z Orlyam.
Win 9x/ ME so stara sara.

*TV* ::

Tud jas ne menjam win2k za nc na svetu. Hm :D no ja mogoce za kako zensko, al pa kupcek dnarja 8-)

andrej ::

no saj ME ni tak slab sistem za njegovo ciljno publiko - nezahtevni domaci uporabniki...

Res pa je, da w2k rulajo... samo to, da jih ne bi zamenjal za nic na svetu pa je malo prehudo ...

Jaz sem jih ze zamenjal za nekaj se bolj cool :D

OrlyTM ::

Andrej: in kaj je to še bolj kul ... ? tut jest bi to mel :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

berni ::

whistler? :O

andrej ::

nekdo je pa zadel8-O

*TV* ::

hm... sam z betami mam slabe izkusnje:|

Matty ::

WinMe sucks nebi komentiral saj imam z WinMe kar dobre izkusnje...

Zanima me pa nekaj drugega, in to v Win2k. Ce pozenem spil v Win2k mi ga sicer pozene, vendar je slika "cudno zvita". Da se se vedno spilat, vendar kot da bi vkljucil drugo resolucijo... Instaliran mam Win2k + najnovense driverje kartice + directx8. Bi mogoce rabil se SP1?

p.s.: saj ne da bi spilal v W2k, za to imam WinMe...

OrlyTM ::

Najnovejši driverji niso nujno najboljši ... poizkusi kaj starejšega ... pozabil si povedati kero grafo karto maš. glede špilov v win2k ... ne vem zakaj nebi igral v win2k ... vsi novejši špili delajo preverjeno bolje v win2k kot v katerikoli varianti win9x vključno z winME ... ker je pač koda veliko bolj optimizirana ... edini problem zna biti s starejšimi igrami, ki včasih hočjo met ostanke dosa ali direktni dostop do hardwareja ... to pa jim win2k ne dovoli .... kako pognati nekatere stare igre v win2k pa si lahko prebereš tukaj.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

TV: vse bete niso enake...8-)

Milko ::

Ce nisi zahteven uporabnik, ti vsekakor priporocam, da ostanes na WIN 98 Second Edition. So dovolj dobri in boljsi od WinME. Predvsem...zakaj WinME nimajo vec DOSa? Kako naj zdej formatiram C disk, na katerem so instalirani WinME? Ce pozenem format iz Winsov, ne gre, ker napise, da je na tem disku namescen sistem. Kak predlog? Sam sem sel nazaj na Win98 SE...

OrlyTM ::

A si mogoč pomislu na sistemsko disketo od winME ... daš not, počakaš da naloži sistem in vtipkaš format c: ... easy pol pa sledi samo še instalacija win2k :)):)):)):))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Phil ::

V winME so precej slabjši kot w98. Jzt jih mam zdej gor pa mi skoz štekajo ;(

mojsterpeter ::

ja winme suks big time

Matty ::

OrlyTM - imam Matrox G400, ki dela popolnoma OK. Instalirane imam najnovejse driverje, problem nastane pri SAMO pri igrah... Drugace kartica dela odlicno...

se glede sistemske diskete... meni osebno je sistemska od WinMe zanic... tista od Win98 omogoca vec stvari... izogibaj se tudi sistemske od Win95 (nima podpore za CD), medtem ko so 4 sistemske diskete za Win2k razred zase... :)))

andrej ::

Matty, to niso prave sistemske diskete, ampak samo setup diskete. Poleg tega pa jih niti ne rabis, ker lahko bootnes kar s CD-ja...:\

Matty ::

Andrej... hehe... ce mas original al pa bootable CD :))) Sam to je pa ze druga zgodba

OrlyTM ::

Matty = za sam format je čist vseen kera sistemska je pa tut če je od win95, važn da je gor format in pol to dela :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Matty: kakšen problem nastane pri igrah?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matty ::

Orly... igre tecejo tud pod Win2k popolnoma OK... problem je samo v prikazu... ne vem kako bi to razlozil... ce das npr. eno cudno resolucijo, pa ti potem "skupaj stisne" ekran... Slika se zamakne za ene 3 cm, kot da bi bila napacno osvezevanje in podobno...

OrlyTM ::

ja ko grafična preklopi v 3d, ti nastavi po defaultu osveževanje na minimum in to se ponavadi pokaže kot skrivljena slika ... probi se s tem osveževanjem poigrat ... nek v driverjih (ne vem kje, k nism še nobene g400 mel) se da nastavit, da ti poganja igre z osveževanjem, ki ga maš nastavljenga v winsih ...

lahko je pa tut problem, da ti preveliko osveževanje naštima in ti ga monitor ne sfolga .... v glavnem probi to varianto .... pa še to poglej, če maš v winsih nastavljen pravi monitor ... če maš kaki plug'n'play stuff, zna tut srat.
probi, ampak ne me držat za besedo :)



lp

OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matty ::

Monitor verjetno MORA sfolgat tud vecje osvezevanje, imam ga ze leto in pol in nisem imel z njim nobenih problemov - imam LG 795+ .

Problem je verjetno res v nastavitvah in driverjih (ker sem instlairal Win2k sele prejsni vikend, sem gor dal pac driverje od monitorja z prilozeno diskete... lahko pa da niso namenjeni prav za Win2k.. moram mal po nastavitvah in driverjih pogledat, ker je res problem samo z 3D grafiko...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157948 (7948) SunCell
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212138 (1920) CaqKa
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411472 (1075) andrej
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121514 (1413) R@C@
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122096 (1934) OrlyTM

Več podobnih tem