» »

Problem z OCZ Vertex 2 60Gb !!!

Problem z OCZ Vertex 2 60Gb !!!

ZuPk0 ::

Zdravo!

Prijatelj ima omenjen SSD že pol leta in nazadnje ko je pogledal s tistim programom mu je pisala življenska doba 100% danes ga je pa neki začeu zajebavat in ko z HD tune quick scan-a se pojavi naslednje
(Disk lahko uporabi samo kot "slave" oz. ne more bootati z njega winse)

(SSD pride samo do 30gb nato se ustavi v HD tune)



Z diskom baje ni nič takega delal da bi se to zgodilo (defrag al kaj jaz vem kaj povzroči to)

Lepo prosim za mnenja! :)

P.S. updatal ga je na 1.33 in je problem enak
  • spremenil: ZuPk0 ()

hojnikb ::

Mogoče so flash čipi odpovedal oz se obrabl (kar je sicer manj verjetno)..
#brezpodpisa

Jankolovski ::

SSD dikov NI potrebno defragmentirati to si počel s svojim starim HDD-jom, ker SSD disk sam po sebi shranjuje vse tako da ne izgubljaš nič prostora in ti shranjuje lepo zaporedno vse podatke-TO JE MOJ NASVET. Intel in ostale firme pravijo da v vsakem primeru NEEEEE naresti defraga. Zdej drugi pravijo (razni FORUMI) da bi ga moral narest da ti podatke lepo razvrsti po disku in da NI NIČ narobe če ga narediš.
Jst sam osebno nebi defragal SSD ker tut HDD nisem defragal nikoli in mi vse dela tip top že 5 let.

Verjetno boš mogel izbrisat vse podatke na diku, narest kksn low level format, če se to sploh dela iz SSD diski, al je pa kksn drug postopek, drgač pa mal POGOOGLAJ je full forumou na to temo!

hojnikb ::

^^sej je napisu glih da ga ni defragmetiru :|
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Tut če bi ga defragmentirial, to z opisanim problemom nima in ne sme imet nobene zveze. Defragmentacija je v 100% zadeva posameznega operacijskega sistema. Na SSDjih se odsvetuje, ker ne prinaša nobenega profita, porabi pa nekaj pisalnih ciklov.

Mal je težko verjet da so hkrati crknili čisto vsi flash čipi zato bi bol stavil na problem kje drugje. Če maš veliko sreče je samo glitch na SW/FW ravni, lahk je pa crknu kontroler. Naj nese na servis in zahteva drugega.
Zbogom in hvala za vse ribe

ZuPk0 ::

Se opravičujem za tako pozn post ampk me ni blo doma... PROBLEM JE BIL PODATKOVNI KABEL!

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320592458 (49858) hariscorale
»

SSD se hitro stara.

Oddelek: Strojna oprema
465097 (3229) hojnikb
»

SSD izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
193635 (2933) Mitja358
»

Problem blue skrin !

Oddelek: Pomoč in nasveti
341585 (1170) ST-777
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757656 (5792) filip007

Več podobnih tem