» »

Kako se angleško reče "lakserci" (koslinici)?

Kako se angleško reče "lakserci" (koslinici)?

c0dehunter ::

Nujno bi potreboval kakšen pdf manual ki prikazuje kako napeljati laks v lakserco. Pomagalo bi že, če bi vedel kako se stvari angleško reče.

Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

steev ::

Trimmer
:|

MadMax ::

Odvisno od glave.
Če bi izhajal iz proizvajalca in modela, ki si ga lastiš, bi najbrž že imel vse potrebno.
Če ne, pa stopiš do prvega prodajalca laksa kateri ima še servis, kupiš laks za tistih par evrov, pa ga spotoma poprosiš še, da ti ga napelje. Pri tem mu seveda gledaš pod prste.

Ako nimaš dveh levih rok in imaš vsaj malo posluha za tehniko, pa boš to že sam pogruntal v parih minutah....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

c0dehunter ::

Stvar je v tem da imamo dodamo že nekaj kolutov tega laksa.. Sem ga že poskušal napeljat in dela vredu, dokler ne pride da kakšne trše trave, tam pa laks potegne ven iz glave preveč. Neka finta še mora bit, ampak katera...
Znamka je Farmer.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Rippy ::

Mislim da ni trimmer (to je tista "motorka" za živo mejo) ampak weed wacker.

Edit...zgleda da je oboje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

c0dehunter ::

Kakorkoli, zgleda da je na naši "weed wackerci" oz. "trimmerci" nek čudn patent za glavo, tako da bomo v priliki res šli do prodajalca oz. serviserja, kjer smo jo kupili ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

MadMax ::

Da nimaš morda predebelega? Laks mislim, da ne bo pomote :)
Nekateri namreč zmotno mislijo, da bodo prišparali, če bodo namontirali 2.5mm namesto 1.5mm ...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vikking ::

Po večini je prevod "brushcutter", za nekatera pa tudi "grass trimmer".

Za napeljati laks pa mogoče kar tole, variante z različnimi glavami: http://www.stihl.co.uk/filling-mowing-h...

Rippy ::

MadMax je izjavil:

Da nimaš morda predebelega? Laks mislim, da ne bo pomote :)
Nekateri namreč zmotno mislijo, da bodo prišparali, če bodo namontirali 2.5mm namesto 1.5mm ...


Hhm...vse kar je pod 3mm je za amaterje :D

MadMax ::

Rippy je izjavil:

Hhm...vse kar je pod 3mm je za amaterje :D

Drži.
Profesionalcu pa menda tudi ni treba po netu iskat navodila za napeljavo laksa, kaj meniš?
Ne rabijo vsi profesionalne rakete za dračje in šopračje neurejenih in zanemarjenih parcel. Nekateri samo za redno vzdrževano zelenico okrog normalne hiške, pa morda okrog vikenda.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Adrijan0 ::

Daš gor nož in je problem rešen.

c0dehunter ::

MadMax je izjavil:

Da nimaš morda predebelega? Laks mislim, da ne bo pomote :)
Nekateri namreč zmotno mislijo, da bodo prišparali, če bodo namontirali 2.5mm namesto 1.5mm ...


Nimam predebelega ;) Ko sem primerjal s starim je iste debeline.

Vikking, sem si ogledal link, ampak nobena izmed glav ni podobno narejena.

Adrijan0, z montažo noža bi moj problem le začasno odložil.

Se bom v priliki oglasil do lokalnega mojstra ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

black ice ::

Poslikaj to tvojo glavo da vidimo. Neko čudo tehnike ne more biti. :)

Adrijan0 ::

c0dehunter, zakaj le začasno? laks je samo za travico kosit, ne pa travo.

Vikking ::

c0dehunter je izjavil:



Vikking, sem si ogledal link, ampak nobena izmed glav ni podobno narejena.



Tudi jaz nimam takšne glave. Pri teh glavah za katere sem podal link, se ločeno napeljuje ena stran nato ločeno drugo stran.
Pri moji glavi je zareza (za katero zatakšneš laks) na sredini. Vzameš dost dolgo dolžino laksa , ga prepogneš, nato pa hkrati napeljuješ oba dva konca.

So pa tele glave jajca, katere sploh nimajo sredice samo veliko fedro. Sam sem že zdavnaj ugotovil, da je potrebno poseči po glavah ki imajo kovinsko sredico, pod kovinsko sredico pa je vpeta fedra. Najbolje za hitro in enostavno delo so polavtomatske glave (se pravi laks pride ven ko udariš z glavo ob tla). Avtomatske glave ga serjejo, če se kakrkoli zavozla porabiš ogromna časa, da rešiš zadevo.

Kar se tiče 3mm laksa, je tudi odvisno kaj kosiš, ter predvsem od moči kosilnice (za takšen laks mora imeti motor vsak 3ks). Sam kosim vinograd in 3mm laks preveš poškoduje trto. Najbolje sedaj se je obnesel laks iz trgovine Živex. Oranžne barve 2.2mm štirikoten. Delo opravi bolje kot 3mm laks. Cena pa je na kilograme. Za smešno ceno sem dobil laksa za 2 leti. Priporočam, obnese se odlično pa sem sprobal že 6 različnih debeline in oblik laksa. Pa tale oranžen vse prekosi.

Dokumentacija glave, katero uporabljam:



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

BigWhale ::

Jaz imam eno elektricno kosilnico od Gardene(?) in ima eno tako cudno glavo v kateri je navit laks, ko laksa zmanjsa moras kupiti novo glavo. Bleeh? Enkrat sem kupil 'pol kile' enga random laksa, razdrl glavo, se mal namatral in navil not zadevo. Sestavil skupaj (se namatral se bolj) sedaj pa dela odlicno.

:)

Ni bila neka huda znanost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330356 (2415) _marc_
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11127958 (5014) starfotr
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228893 (7903) noraguta
»

Fizika... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6215069 (11909) MatVZ
»

Slike iz "vesolja" za prgišče dolarjev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366389 (3808) Fave

Več podobnih tem