» »

SSD izkušnje

SSD izkušnje

slo4tech ::

Zadnje dni prebiram forume in teste, pa še vedno nisem siguren ali se je pametno spuščati v nakup. Nekako sem se naveličal, da zaradi nakupa najnovejše tehnologije hekam po registrih windowsow, updateam driverje in rešujem nekompatibilnosti. In nato, ko se mi čez 2 leti sesuje računalnik in moram ponovno nameščati Winse ponovno zgubljam čas, ker sem bil prelen, da bi si zapisal celoten postopek :).

Prosim, da zapišete samo lastne izkušnje pri SSD diskih:
- tip SSD diska
- tip matične plošče
- operacisjki sistem (Win 7 64, ...)
- namestitev brez težav, moral sem nalagati driverje, ...

Upam, da bo takšen pregled v korist vsem, ki se odločamo za nakup SSD diskov.

LP
p.s. Zaenkrat je v moji nepotrjeni košarici (če je imel s spodnjo kombinacijo kdo kakšne izkušnje bi bil hvaležen, da sporoči)
Matična plošča Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3, 1155
2,5" SSD Corsair Force Series GT 120GB SATA III (CSSD-F120GBGT-BK)
  • spremenil: slo4tech ()

bobby ::

-kar se namestitev gonilnikov skoraj brez težav: http://drp.su/
-win7 32, če imaš do 4Gb rama (jebeš tistih 500mb ki ga ne zazna) itak še do 3Gb ne boš prišel
-SSD: definitivno, recimo kakega SSD Corsair 2,5 60GB F3 (CSSD-F60GB3A-BK) če si omejen z evri, read/write ima 500/ 500 tm nekje, pa še en recimo 1,5Tb hdd za storage. (no tud ssd ki si ga navedel bo ok)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BigSexy ::

Corsair Force GT (240 GB izvedba)
Asus P5Q Pro (sata II vodilo)
Win7 64
nalagati ni bilo potrebno nobenih posebnih gonilnikov

Po cca. 2 mesecih uporabe brez težav. Upam, da tudi v bodoče.
To Infinity And Beyond !

st0jko ::

- tip SSD diska vertex2 64GB
- tip matične plošče p8p67 pro
- operacisjki sistem Win 7 64
- namestitev brez težav, deluje že dobro leto



@EDIT

edino premajhen mi postaja. Če kupuješ vzemi vsaj 80 ali 120GB.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

shinca ::

Kolikor vem se SSDji obnašajo kot navadni diski, tako da ne vem, zakaj bi bilo pomembno, katero matično imaš. Pa tudi SSDji niso ravno "novejša tehnologija".

Drugače pa
- Crucial M225, 128 GB
- Win 7 64 bit

Ta teden bo star 3 leta, nobenih problemov do sedaj. Nisem nameščal nobenih gonilnikov, niti nisem nadgrajeval firmwarea. Edino ostranjevalno datoteko imam na drugem disku. Pa še to je vprašanje, če je bilo potrebno.

Glede nameščanja Windows - pred recimo letom in pol mi je crknila matična, pa sem jo zamenjal z novo matično, z drugačnim procesorjem in DDR3 RAMom, pa nisem ničesar ponovno nameščal. Pa priporočam Win64, ker tudi če imaš 4GB RAMa, ne boš kasneje imel problemov, če se odločiš za nadgradnjo na več.

francek1 ::

Intelov 300 GB SSD, Win 7 64 bit; naredil le kopijo starega in že je kišta letela ko hudič.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jarre ::

Imam enak SSD kot Stojko.

Po skoraj dveh letih uporabe je vse BP na Windows 7, 64-bit.

6151 ::

st0jko je izjavil:

- tip SSD diska vertex2 64GB
- tip matične plošče p8p67 pro
- operacisjki sistem Win 7 64
- namestitev brez težav, deluje že dobro leto



@EDIT

edino premajhen mi postaja. Če kupuješ vzemi vsaj 80 ali 120GB.


offt:
Dobro leto pa le 140 startupov :)
moj dobrega pol leta pa že 800 :)
ont:
Računalnika brez ssd-ja si ne znam več predstavljati, moral sem si posodobiti fw, kar je bilo hitro narejeno.
svetujem ti da vzameš vsaj 120gb, ker se prostor zelo hitro porabi.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Steinkauz ::

Tema za SSDje sicer že obstaja.

Steinkauz je izjavil:




Slika je bla narjena novembra
Še vedno dela super. 64gb bi mi blo premalo, 120gb je pa ok.
Če bi hotu met pa še mojo musko gor, bi blo pa premal(60gb)

slo4tech ::

Sedaj sem našel dobro razlago za moje pomisleke. Težave so samo na najnovejših SSD diskih, ki imajo kontroler Sandforce SF-2281
Ta kontroler imata tudi precej priljubeljna diska:
- OCZ Vertex 3
- Force Series GT SATA III
- in verjetno tudi večina ostalih najnovejših diskov

Da poenostavim: težave se kažejo v pogostih izklopih diskov in posledično sesutjih Winsov. Proizvajalci so se trudili s popravki driverjev ...

Podrobno razlago si lahko preberete na: Sandforce SF-2281 SSD Controller BSOD Bug and Performance Issues


Torej bi moje vprašanje moralo biti namenjeno samo lastnikom SSD diskov s tem kontrolerjem, saj me zanima ali imajo sedaj diski, ki so trenutno v SLO v prodaji nameščene gonilnike, ki nimajo teh težav.

slo4tech ::

Intel SSD model 520 naj bi reši težave BSOD (link) je pa precej precej dražji od ostalih, ki uporabljajo SF-2281 kontroler.

Zheegec ::

- OCZ Vertex (star nekje 3+ leta) 60GB
- Asus P5K
- Win7 64
- deluje odlično :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PlayTheGame ::

Sam imam SSD disk premalo časa, da bi rekel kako bo deloval v prihodnosti. Je bila pa zato namestitev enostavna vsaj kar se tiče Win7-64. Sam nisem nič na novo nalagal, s programom Paragon Migrate OS to SSD™ enostavno preneseš sistem iz HDD-ja in je to to. Mi tudi ni jasno zakaj bi moral windowse na vsake toliko časa na novo nalagat. Sam sem jih samo enkrat in to še v času verzije "RTM" (sredi leta 2009) in še zdaj deluje vse kot prvi dan.8-)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

fireX88 ::

Evo tudi sam sem ponosen lastnik ssd-ja(Samsung 830 128GB)8-)
Prednosti:
+hitrost (itaq :)))
+odzivnost
+ pa še bi lahk kaj napisal..

Stvari katere so me razočarale je pa avtomatska nastavitev ssdja na ide, pri katerem sem moral potem še enkrat formatirat da sm ga lahko na ahci spravu!! :|
Plata pa je Asus crosshair IV.

evo še slikico:

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

feryz ::

2x Intel 160 Gb v RAID 0
1 leto in 8 mesecev
Win7, brez popravkov opcij.
Na diskih je vse kar rabim (Moji Dokumenti cca 100 Gb, win, Program Files, skratka vse).
Brez kakršnihkoli problemov.
Komajda opazen padec brzine, zaradi desetin programov, testiranj in podobnega, vendar še vedno brez kakršnekoli primerjave z navadnimi diski.

Dvomiti danes o nabavi SSD-ja je norost. Vsaj tisti, ki ga imamo, to vemo.

klinker ::

slo4tech je izjavil:

Intel SSD model 520 naj bi reši težave BSOD (link) je pa precej precej dražji od ostalih, ki uporabljajo SF-2281 kontroler.


Intel 520 ima ta kontroller precej izboljsan in ni enak kot na ostalih problematicnih "crapih".
Trenutno je situacija taka da so Samsung 830, Intel 320 in Intel 520 najzanesljivejsi SSDji...za Cruciale sem tudi nekje zasledil manjse problemcke.

RejZoR ::

Kontrolerji so povsem enaki. Razlika je samo v firmwaru.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Mozno...sem prebral clanek o enoletnem testiranju, ampak precej povrsno. Mislim pa da je ta firmware samo za te Intele, al kako ze.

RejZoR ::

Ja, Intel si je izboril ekskluzivo. Kar popravi Intel ostane na Intelovih pogonih dokler se ne zamenjajo generacije čipov. Torej ko bo zunaj SF-3xxx, takrat naj bi ostali SF-2xxx čipi dobil Intelove popravke. Vsaj tko je bilo rečeno v članku, kako pa je dejansko pa verjetno ve samo Intel in SandForce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mitja358 ::

Mene pa zanimajo razlike med NAND flash čipi, saj obstajajo asynchronous (OCZ Agility 3, Corsair Force 3 ...), synchronous (OCZ Vertex 3, Corsair Force 3 GT ...) ter toggle, ki jih imajo dražji SSD-ji kot recimo Samsung 830, OCZ Vertex 3 MAX IOPS. Sem bral, da je med asynchronous in synchronous precejšnja razlika v real world aplikacijah. Za toggle sem nisem nič takega zasledil. In pa kateri 120GB SSD priporočate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914195 (4595) darkolord
»

Kateri SSD?

Oddelek: Kaj kupiti
338441 (5352) OZZY
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812804 (8972) Blinkys
»

Kateri SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
416457 (5920) Procesor

Več podobnih tem