» »

Problem blue skrin !

Problem blue skrin !

integral15 ::

Zdravo, imam sledec problem. Problem opazam zadni teden morda zato, ker tega nism prej pocel nikol tok dolg. Zadni teden se ogromn pogovarjam preko skype in facebooka, vecinoma zvecer takrat tudi nastane problem in sicer po vecurnem pogovarjanjem mi racunalnik dobesedno zamrzne, miska ne dela vec, tipkovnica ko prtisnem caps losk niti lucka ne zasveti wtf ? nato vrze blue skrin in se racunalnik resetera. Ko se hoce ponovno zagnat se ne more zamrzne na poziciji ko kaze reklamo od maticne plosce pac prva slika ko jo ugledas ko se pc zazene tako da morem isklopit pc iz elektrike in ga ponovno zagnat. Morda kdo ve kaj bi blo lahk narobe s katero kompomento ce je sploh kriva komponenta. Hvala

P.S: Pa prosim brez kreganja in nedelznih spamov. Hvala
  • odklenil: bluefish ()

ST-777 ::

Možno je, da odpovedujejo rami, testiraš jih s free programom Memtest86. Narediš zagonski CD s tem programom in v biosu nastaviš zagon iz CD.

Memtest86 testira rame skoraj eno uro, je pa to zelo temeljit test, ki na koncu pokaže, kje so napake. Če so okvarjeni rami razlog za težave, jih zamenjaš, danes so rami že dokaj poceni, zamenjava pa je enostavna.

#000000 ::

Kakšen stroj imaš to ?

Mavrik ::

S temle poglej crash dump in ga pokaži tule, da bomo vidli kateri stack datotek povzroči modri ekran.
The truth is rarely pure and never simple.

integral15 ::

Mavrik
Ta program morem imeti prizgan ko mi vrze blue skrin ali ni vazno ?

#000000
Poocesor: Intel Core 2 Quad Q9650 (3,00Ghz, 12MB)
Matična plošča: ASUS P5Q PRO Turbo
Grafična kartica: Sapphire Radeon HD 4890 1GB TOXIC Gamestar
Pomnilniki: CORSAIR Dominator 4GB 1066Mhz
Trdi disk: Seagate Barracuda 1TB 32MB + SSD 60Gb
Napajalnik: Future Power 750W Ultra Silent

ST-777
Sem jih testeral in ni nobene napake no errors

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ta program morem imeti prizgan ko mi vrze blue skrin ali ni vazno ?
Ni važno, ker se logi privzeto shranjujejo.

integral15 ::

Npr od vceri pa ne more najdti? Ker vidim ko zazenem program je prazen nic ni notr

bluefish ::

Pojdi v Control Panel\System and Security\System > Advanced system settings > Advanced > Startup and Recovery Settings. Poglej, če je kljukica pri Write an event to the system log.
Odstrani kljukico pri Automatically restart.

integral15 ::

Sem, zdaj pa sam cakat da mi spet cresha vam sporocim ko bo.

integral15 ::

Evo fantje vrgl mi je blue skrin sam je en problemcek ta program mi ne zazna, da se je kaj creshal tam je se vedno prazno. A je treba kake nastavitve nastavit ? mi je pa uspel slikat blue skrin evo slika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

JanK ::

Glede na to, da je zadnje case precej toplo :) je morda problem v pregrevanju? So temperature v stanovanju/sobi visje, kot ponavadi? http://www.alcpu.com/CoreTemp/

integral15 ::

Ni krivo pregrevanje temp proca 35°C maticne 27°C graficna pa 50°C ni mogoce da se pregreva v tem ohisju
pa se hladilnik imam drug za procesor nimam stock. Sama temp v ohisju je pa 28°C

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

huek111 ::

Sem prebral da napako lahko povzroča okvara diska ali sata kabla.
Jaz bi na tvojem mestu najprej zamenjal kabel sistemskega diska in ga priklopil v prvi sata port torej sata0 ali sata1 kakor je pač označen.

listje123 ::

Mogoče je računalniku dolgcaj ko mora poslušat tvoje pogovore po skype,da se kar ugasne.:))

Cold1 ::

Napaka 0xF4:
CRITICAL OBJECT TERMINATION
This indicates that a process or thread crucial to system operation has unexpectedly exited or been terminated.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

BTW - na zaslonu ti piše da do izvoza podatkov o napaki ni moglo priti ("...dump failed" čisto na dnu) - sam bi posumil na disk/kabel/matično ali ram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

integral15 ::

Rami niso ker sem jih testeral pred ucerajsnim in je bilo vse ok, mozn da bi bil kriv disk hm. Mi ze tecn nest pc na servis ko sem ga imel pred dvema mesecema testeranega. Obstaja kak program za testeranje diskov ?

huek111 ::

HD tune

integral15 ::

tnx sam nvm kako bi tu v programu ugotovil napako na disku ker tu mas razne teste sam nvm kater je taprav testeral sem oba na zavihku benchmark, sam tu ne kaze napake ampak sam hitrost

DeeCoy ::

HDD regenerator - s travnika :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

huek111 ::

Pod health mora biti vse ok brez failed, pri error scan pa klikni start in preglej disk
  tako prikaže napake

tako prikaže napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

integral15 ::

Jast imam tole
to kaze za 1Tb dosk za 60gb je pa v redu vse OK

Zgodovina sprememb…

integral15 ::

huek111
Ubogal sem tebe in zamenjal kable pomoje je zdaj bolje, bom vidu v dolgorocni uporabi sam pomoje je blo to to. :) Pa se ce mi lahk povete za kak program kateri bi testeral cel racunalnik. Hvala

Zgodovina sprememb…

integral15 ::

prehitr sem se pohvalu zdej je pa vrgl celo drugacnega

huek111 ::

STOP 0x0000007A javlja napako predvsem zaradi virusa ali okvare diska. Naloži OS na drugi disk.

fosil ::

Kako si pa testiral ram? S katerim programom? Si uporabil boot cd?
Tako je!

integral15 ::

huek111
Zakaj bi pa to naredu 60gb SSD sm kupu sm za vindovse zdej jih bom pa dol zbrisal pa na drug disk dal pol sm gnar stran vrgu mal pomisl.... Raje ga poslem nazaj na garancijo... Virus pa nvm pregledal sem pc pa ni nic nasl

fosil
ja malo preberi gor visje vse pise testeral sem rame z programom Memtest86 preko boot cd

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Dejstrum, pri nekaterih SSD-jih se pojavljajo podobne težave, kot jih opisuješ. Eden od lastnikov OCZ Agility 2 60GB je na nekem forumu zapisal tole: "Drive had a few BSODs since installed 3 months ago as boot on a fresh Win7pro64 ASUS P7P55D i5/760 machine. Today, it crashed, and has only been recognized in BIOS a few times out of dozens of reboots with all variations of parameters and SATA ports." Kateri SSD imaš?

integral15 ::

Imam OCZ Agility 3 60GB

ST-777 ::

Če te zanima, preberi kaj o OCZ Agility 3 60GB pravijo uporabniki na tem forumu: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

integral15 ::

ojoj samo kretizeranje in problemi z blue skrinom. Zdej pa res nvm kaj naj naredim poslem nazaj pa zahtevam denar ce ga bom dobil al kaj naj ??

DeeCoy ::

uveljavljaj garancijo.

integral15 ::

sej drugega mi res ne preostane

huek111 ::

integral15 je izjavil:

huek111
Zakaj bi pa to naredu 60gb SSD sm kupu sm za vindovse zdej jih bom pa dol zbrisal pa na drug disk dal pol sm gnar stran vrgu mal pomisl.... Raje ga poslem nazaj na garancijo... Virus pa nvm pregledal sem pc pa ni nic nasl


Prej nisem opazil da imaš SSD, menjavo OS-a na drug disk pa sem ti predlagal zato, da bi ugotovil ali je težava v disku,matični ali čim drugem in ne zato, da bi ga redno uporabljal za sistemski disk! 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

integral15 ::

Zdaj sem 99% da je kriv disk kokr sem bral tiste komentarja na forumu da se jim stalno crasha.. tako da nimam kaj zafrknit ce poslem nazaj na garancijo pa bom v tem casu poskusu os nalozit na drug disk

ST-777 ::

Dejstrum, ko SSD povzroča blue screene, je to zelo zoprna zadeva, vendar sedaj veš, pri čem si in ne boš več izgubljal časa z iskanjem napake pri kakšni drugi komponenti.

Za vse tiste, ki nameravate kupiti SSD, nasvet: ni vseeno kateri SSD boste kupili. Precej nasvetov o nakupu SSD-ja lahko najdete na slo-tech.com tukaj: http://slo-tech.com/forum/t318356/konec...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914196 (4596) darkolord
»

SSD izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
193542 (2840) Mitja358
»

Budget PC za pisarnisko uporabo 250-300 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
395365 (4599) bajsibajsi
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012564 (11508) IvoJan
»

vista in domače omrežje - blu skrin

Oddelek: Operacijski sistemi
6922 (808) 5er-->

Več podobnih tem