» »

Prevoz.org ugasnjen (II)

Prevoz.org ugasnjen (II)

Slo-Tech - Potem, ko smo včeraj poročali o izklopu spletne strani prevoz.org, sta danes izrek globe zanikala tako tržni kot tudi prometni inšpektorat. Tržni inšpektorat sicer trdi, da je za tovrsten nadzor odgovorna prometna inšpekcija.

Radio Študent vztraja pri osnovni zgodbi, pridobili pa so kup mnenj, ki pravijo, da je storitev vseeno nekje na meji (ali morda čez) legalnosti.

Spletna stran zaenkrat ostaja nedosegljiva.

Dodatek: stran je ponovno dosegljiva.

Dodatek 2: Radio Študent je objavil pojasnilo/opravičilo.

113 komentarjev

«
1
2 3

Korencek ::

Seveda ostaja nedosegljiva, ker se je prevoz.org odlocil da bo "kaznoval" studente. In sedaj so prevoza nujni študentje žrtve predvolilnega sistema. ODLIČNO! .. not

PREVOZI.ORG in organizatorji SSRRAAMMOOTTAA !!!!!!!!!!!

Predvolilna kampanija pa taka.
Smisel smisla je v nesmislu

hamax ::

Vztrajajo na zgodbi, ceprav ne vejo kdaj in kdo je sploh izdal kazen?
Po mojem mnenju je tole na zelo trhli podlagi.
Moje mnenje slabo obvesceno mnenje: Nekomu se je zazdelo, da bi to znalo biti delo na crno in si je na hitro izmislil, da se mu je to dejansko zgodilo.

Ce se na koncu izkaze, da kazni sploh ni bilo, bi si radio student zasluzil precej mocno zausnico.

edit: Dokler se zadeva ne razresi, se mi zdi Juretova odlocitev za zacasno zaprtje strani na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

neres ::

Prevoz.org še vedno podaja samo zgodbo Radia Študent, oz. anonimne gospodične, ki je baje doživela to kazen. Glede na to, da ni nobenih dokazov, bi bilo verjetno pošteno dat zraven linke še do izjav inšpektoratov. Tudi če se na koncu izkaže, da se je to res zgodilo, ne bi bilo nič narobe.
Če bi bil zloben bi si lahko še kaj slabega mislil o dotični strani. Upam da avtor strani samo ni imel še časa.

NorK ::

Odstranite €, napišite opozorilo in ponovno poženite portal.

Jaz objavo na spletni strani RŠ razumem kot podajanje novih informacj in pojasnilo, da ne morejo vzpostaviti kontakta s študentko, ki je to sprožila. Torej daleč od tega, da vztrajajo pri prvotni zgodbi.

Lion29 ::

odlicna promocija prevoz-a :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Ampak če imamo po drugi strani naslednje mnenje
Je ponujanje storitev preko prevoz.org pridobitna dejavnost?

"Če študentje kot fizične osebe nudijo prevoze za plačilo in to oglašujejo, bi lahko šlo za delo na črno," so pojasnili na tržnem inšpektoratu in navedli, da bi to lahko pomenilo, da niso registrirani za to dejavnost. "Vsekakor pa bi bilo potrebno z inšpekcijskim pregledom ugotoviti, ali je ponudba na spletni strani prevoz.org takšna, da izpolnjuje pogoje za opravljanje dela na črno - to je opravljanje pridobitne dejavnosti," so dodali.

Kazen za tovrstnega kršitelja po besedah inšpektorata znaša 208,65 evra, v primeru opravljanja dela na črno pa inšpektor z upravno odločbo tudi prepove opravljanje dejavnosti.

... potem domnevam, da študentski solidarnostni prevozi niso opravljanje pridobitne dejavnosti, če seveda zneski, ki jih prispevate/zahtevate niso mišljeni kot cena prevoza, ampak kot deljenje stroškov prevoza (bencin itd.).

Vsekakor ni nič narobe, če si pridobijo uradne izjave odgovornih državnih organov za vsak slučaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

neres ::

Prevoz.org tudi navaja nekoliko zavajajoče:

radiostudent.si:
Na tržnem inšpektoratu so nam povedali, da bi v tem primeru lahko šlo za delo na črno

prevoz.org:
Na tržnem inšpektoratu so nam povedali, da je ponudnik kršil zakon o delu na črno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Bellatrix ::

Dve muhi na en mah... Kot ste že povedali. Povečala se je obiskanost spletne strani, kar seveda koristi upravljavcu le te, obenem pa se je še dodatno zmanjšala podpora referendumu. To se zagotovo ni zgodilo po nesreči. Dva subjekta imata od tega korist.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

CyberPunk ::

Ma kako je lahko "na meji legalnosti"? "Storitev"? Od kdaj je delitev stroškov storitev? Morebiti pa se moramo tudi državljani spomniti enih parih "storitev" in jih pričeti obračunavati državi oz. njem najbližjim predstavnikom, s katerimi imamo tu pa tam opravka.
Kako so že njega dni peli... "nabrusimo kose, že čas dozoreva..." >:D

AmokRun ::

Lion29 je izjavil:

odlicna promocija prevoz-a :D

Sam res. Bi blo fajn videt statistiko.:D

Jux ::

Počakajte na večerni prime time.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dronyx ::

Vse skupaj je zame izgubilo na kredibilnosti in verjetno gre res za spletkarjenje v zvezi z nedeljskim referendumom. Pri nas so študentje namazani z vsemi žavbami.;(

Dopuščam pa možnost, da so upravljalci spletne strani nasedli na provokacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Če bi zdej stran prišla nazaj je vprašanje če bi sploh zdržala naval, zaradi ogromne publicitete.
Vsekakor pa bi bilo zanimivo videt statistiko obiska pred in po "aferi" :)
Tako je!

Pyr0Beast ::

To da ma stran obisk ko je zaprta ji nič ne koristi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Double_J ::

Vse skupaj je zame izgubilo na kredibilnosti in verjetno gre res za spletkarjenje v zvezi z nedeljskim referendumom. Pri nas so študentje namazani z vsemi žavbami.;(


Ah, tej fantje so levičarji...

Verjetno nočejo tvegati globe, preden se stvar ne razjasni. Kakšna pa je globa za posrednika del na črno? Pomojem zasoljena.
Dve šivanki...

AaBoy ::

Sedaj se meni poraja vprašanj, kaj če kdo to gospodično "napizdil" in se samo izdajal za inšpektorja?

Možnosti je polno, scenarijev še pa več. Skratka, če je politično usmerjeno jih je lahko pošteno sram, da si nimajo kaj bolj pametnega za izmisliti. Bomo videli, če ne prej v ponedeljek.

c0dehunter ::

Tržni inšpektorat očitno ni posredoval, treba bo še počakat na odgovor Prometnega inšpektorata..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

amigo_no1 ::

CyberPunk je izjavil:

Ma kako je lahko "na meji legalnosti"? "Storitev"? Od kdaj je delitev stroškov storitev? Morebiti pa se moramo tudi državljani spomniti enih parih "storitev" in jih pričeti obračunavati državi oz. njem najbližjim predstavnikom, s katerimi imamo tu pa tam opravka.
Kako so že njega dni peli... "nabrusimo kose, že čas dozoreva..." >:D

Recimo v Nemčiji nič ne težijo:
http://www.mitfahrgelegenheit.de

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Namen provokacije je dosežen. Zadeva je sedajle glavna novica na MMCju, kar samo dokazuje, da živimo v banana republiki.
Kje je ta študentka, ki so jo oglobili se seveda ne ve in se nikoli ne bo vedelo.
Commodore 64

technolog ::

Zrežirana reklama po celi črti... Pfuj, kapitalisti!

Si upa kdo stavit da bo spletna spet gor v prej kot dveh mesecih? Gajba piva?

Pyr0Beast ::

Kaka 2 meseca ? Konec referenduma :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

680x0 ::

Gandalfar se je zgleda odlocil, da bo Prevoze koncno monetiziral. Ta poteza mu je zagotovo navrgla vec €, kot bi mu v 5 letih nanesel AdSense :)

WarpedGone ::

Če je zrežirana reklama, lahko samo čestitam za scenarij.
Odziv inšpektorata me vseeno ne potolaži.
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

Tole je danes glavna novica na vseh slovenskih novičarskih portalih.
Se vidi da povsod članke pišejo študentje :))
Tako je!

Brane2 ::

Še ena na temo dela tržne inšpekcije.

Lokacija: Ljubljanski Obrtni Sejem
Čas: včeraj - 2.6.2011

Dečva je reklamirala čokolado in tudi prodajala čokoladice zainteresiranim. Daleč največ je blo "free samplov" in folk se je seveda trl okrog.

Uletita dve inšpektorici v gužvo in ena hoče kupit čokolado. V gužvi ji proadajalka potabi napisat blokec, ga pa izda ostalim štirim.
Očitno je torej, da je šlo za napako.
Vsota : €3.5 - to je tipična vsota robe, kot jo je kdo od maloštevilnih, ki se niso grebli za free sample, kupil.

Kazen za neizdan račun: €3.600. 8-O8-O
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Marat ::

Nekateri za dosego ciljev ne izbirajo sredstev... kako že pravijo? V vojni je prva žrtev resnica. In v Sloveniji imamo žal politično vojno. Namesto da bi ljudje živeli v miru, moramo biti neprestano bombardirani s strani tistih ki se želijo za vsako ceno dokopati do oblasti in tistih ki jo želijo za vsako ceno obdržati.

Žalostno!!!

CyberPunk ::

Nasli smo potencialno "studentko":
http://www.rtvslo.si/slovenija/katja-so...
>:D

TekO ::

Ok scenariji:)

1. Tržni inšpektorati lažejo (malo verjetno)
2. Nekdo (gospodična, protivladno usmerjena) si je izmislil zgodbo in jo (mogoče zaradi referenduma) posredoval v javnost.
3. Inšpektor je pobasal denar v svoj žep in ni posredoval plačilnega naloga tržnemu inšpektoratu:D
4. Nekdo se je lažno izdajal za inšpektorja in tako "nategnil" osebo (gospodično)
...
Bi pa res rad zdaj slišal to domnevno gospodično oziroma tistega, ki je zgodbo posredoval na radio Študent, da predstavi in podkrepi zgodbo z dokazi, ker tole vse skupaj postaja farsa.
Ideas are bulletproof.

dronyx ::

Meni je tale zgodba zelo podobna zgodbi o medvedku. V bistvu navadno spletkarstvo, ki pa deluje samo zaradi medijev, ki pojedo čisto vsako bruhanje, ki jim ga servirajo. Pfuj!

technolog ::

CyberPunk je izjavil:

Nasli smo potencialno "studentko":
http://www.rtvslo.si/slovenija/katja-so...
>:D


Njene govore sanjam v najhujših nočnih morah, ker so tako katastrofalni. (S tem mislim na tiste govore ob študentskih demonstracijah proti malem delu).

TekO je izjavil:

Ok scenariji:)

1. Tržni inšpektorati lažejo (malo verjetno)
2. Nekdo (gospodična, protivladno usmerjena) si je izmislil zgodbo in jo (mogoče zaradi referenduma) posredoval v javnost.
3. Inšpektor je pobasal denar v svoj žep in ni posredoval plačilnega naloga tržnemu inšpektoratu:D
4. Nekdo se je lažno izdajal za inšpektorja in tako "nategnil" osebo (gospodično)
...
Bi pa res rad zdaj slišal to domnevno gospodično oziroma tistega, ki je zgodbo posredoval na radio Študent, da predstavi in podkrepi zgodbo z dokazi, ker tole vse skupaj postaja farsa.


5. ekipa, ki stoji za prevoz.org podkupi nekoga, da si izmisli, kaj se mu je zgodilo.
6. Mediji sodelujejo zaradi lastnih interesov (političnih ali pa promocije).

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

c0dehunter ::

technolog je izjavil:


5. ekipa, ki stoji za prevoz.org podkupi nekoga, da si izmisli, kaj se mu je zgodilo.


Preden drugič pišeš takšne stvari, se poskušaj prepričati da po krivici ne škoduješ nekomu, ki dela v javno korist.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

CyberPunk ::

"v korist naših uporabnikov" :))
Kako ze gre tista, 12 najbolj skeri besed v anglescini - I'm from the government and I'm here to help you. Podobna fora, le da je tukaj "varuh" (oz. tisti, ki se pretvarja, da to je) spletna storitev.

Malo off, ampak j*tga, gremo mi malo skrbeti za korist nasih dobaviteljev:
Draga banka! Ker me skrbi, da bos ponovno odobravala posojila malopridnezem, tajkunom in odplacevanja nesposobnim, izdajala astronomske odpravnine svojim propadlim managerjem ter visoke regrese zaposlenim, bom umaknil ven vsa svoja sredstva, prav tako pa si bom z vsemi mocmi in zvezami prizadeval, da ne pride do ponovne dokapitalizacije tvojega razpadajocega trupla iz mojih delezev v proracunu. To je v tvojo korist, saj me skrbi, da bi se zgodbe s takimi posojili ponovile. Zelim ti uspesnega okrevanja. >:D

Blazz ::

res je, stran spet deluje:

Ekipa portala Prevoz.org obvešča, da je storitev uporabnikom zopet na voljo.

fosil ::

Ja spet dela, ampak kot rečeno je počepnila pod navalom :)
Tako je!

technolog ::

Sori, pozabil sem napisat disclaimer, da gre samo za ugibanja, tako kot vsa vaša v tej temi. Samo človek bi mislil, da je to samoumeovno, da posti odražajo mnenja/ugibanja posameznika in ne nekih vsesplošnih resnic.
Prav zato sem nadaljeval post, ki UGIBA MOŽNE SCENARIJE. Malo pameti, prosim.

Kako veš, da kdorkoli dela v javno korist? Popolnoma altruističnih del ni. Bodisi si avtorji želijo razpoznavnosti/slave ali pa denarja.

p.s: Škoda da kdo ni stavil :)

CyberPunk ::

c0dehunter je izjavil:

technolog je izjavil:


5. ekipa, ki stoji za prevoz.org podkupi nekoga, da si izmisli, kaj se mu je zgodilo.


Preden drugič pišeš takšne stvari, se poskušaj prepričati da po krivici ne škoduješ nekomu, ki dela v javno korist.


7. Prevoz.org je zgolj "scapegoat", ki je bil izkoriscen za interese nekoga drugega.

Sicer pa en brezplacen hint, ce bo kdo prebral, ki ima tam cez stvari: Namesto besede CENA bi bilo morebiti primerneje (ali bolj nedvoumno), da tam pise DELEZ PRI STROSKIH. ("Cena" je placilo za storitev/izdelek, tu pa gre za delitev stroskov, k'ne'de.)

Wox ::

Zadeva vsekakor smrdi od glave do pete. Pa tudi ta stran je na meji legalnosti saj vsebuje besedo "cena". Če se že pelješ nekam, pa koga vmes gor vzameš je normalno, da mu tega ne zaračunaš. Tule pa kar neke cene postavljajo. Fail na celi črti.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

amigo_no1 ::

fosil je izjavil:

Tole je danes glavna novica na vseh slovenskih novičarskih portalih.
Se vidi da povsod članke pišejo študentje :))

Nič ne pišejo&preverjajo, copy& paste all the way.
Monkeys job.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

technolog je izjavil:

Sori, pozabil sem napisat disclaimer, da gre samo za ugibanja, tako kot vsa vaša v tej temi. Samo človek bi mislil, da je to samoumeovno, da posti odražajo mnenja/ugibanja posameznika in ne nekih vsesplošnih resnic.
Prav zato sem nadaljeval post, ki UGIBA MOŽNE SCENARIJE. Malo pameti, prosim.

Mogoče del tvojega posta gre predaleč v skrajnost, pravzaprav že skoraj v teorijo zarote. Ekipa strani skuša zavarovati uporabnike, v zameno pa take špekulacije? No saj je res da si pač izrazil eno izmed možnosti, ampak v dotičnem trenutku se mi stvar zdela precej podlo naravnana.

technolog je izjavil:


Kako veš, da kdorkoli dela v javno korist?

Za "tablo prevozov" nič ne plačam(o), obenem pa mi(nam) pride prav. Storitev torej vsebuje elemente javne koristi.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

filip007 ::

Je bilo na Svet, pač študent ponudi prevoz in vzame nekaj študentov ali študentk po želji, in dobi za bencin, to ni delo na črno. Mogoče pa bodo študentom zdaj dvignili ceno bencina :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dronyx ::

V ponedeljek bomo Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve prosili za uradna pojasnila v zvezi z izjavo državne sekretarke Anje Kopač Mrak na današnji novinarski konferenci, da je to, da študentje kot fizične osebe nudijo prevoze za plačilo in to oglašujejo, lahko delo na črno.


Jaz sem prvič pogledal spletno stran in tam so vse cene nekje od 5 - 7 € na prevoz. Podobno bi lahko imel spletno stran, kjer ponujamo računalniške storitve. 5 € namestitev gonilnika za printer, 5 € namestitev feeware antivirusa, 7 € defrag diska... By the book je to delo na črno, kaj pa drugega? Ampak sistem je pa lahko tako fleksibilen, da se z bagatelnimi zadevami pač ne ukvarja. Mislim da pravniki rečejo, da šele pravna praksa natančno določi, kako se nek zakon bere oziroma izvaja.

V tem primeru pač rečejo lahko, da dokler cene pokrivajo samo stroške ni problema. Če pa jaz objavim na portalu, da vozim 3 x na dan za 10 EUR študente do Maribora in ta cena velja, če se jih v mojem kombiju pelje 8, potem pa...To pa še jaz kot inšpektor oglobim. Kaj pa drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

WarpedGone ::

"Cene" prevozov na prevoz.org so vse takšne da NE pokrijejo cene goriva, če se najde samo en sopotnik.

Razmisli sedaj o svoji faljeni primeri.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

WarpedGone je izjavil:

Razmisli sedaj o svoji faljeni primeri.

Sem dodal razlago: Če pa jaz objavim na portalu, da vozim 3 x na dan za 10 EUR študente do Maribora in ta cena velja, če se jih v mojem kombiju pelje 8, potem pa...To pa še jaz kot inšpektor oglobim. Kaj pa drugega?

EDIT: Cena 10 EUR je mišljena seveda na študentsko glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

BlueRunner ::

Heh... na tej relaciji te bo nizkocenovna konkurenca s cenovnim dumpingom (cena pod dejanskimi stroški) sesula.

Gregor P ::

Sedaj so na Dnevniku (RTVS) poročali, da naj bi neuradno inšpektor oglobil "nekoga, ki je bil na službeni poti" ... ampak tole pišem čisto po spominu in ker delam še X stvari poleg, sem lahko slišal oz. razumel narobe.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Bellatrix ::

Uglavnem so dobro speljali stvar skozi.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

marS ::

ne glede kaj je res ali ne je to odlično speljana akcija viral marketinga...promotorji urške čepinove se lahk skrijejo nekam...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

@nny ::

haha, carsko izpeljano!
opozicija ima boljši marketing kot pozicija z državno malho! Gverila all the way!:))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314108 (2915) Cowboy6
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38583466 (68547) BlueRunner
»

Prevoz.org ugasnjen (II) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11324754 (20042) BlueRunner
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419350 (8343) šernk

Več podobnih tem