» »

Zanimive poslovne s.p. ideje... not

Zanimive poslovne s.p. ideje... not

bauci ::

Ramon dekers, ne razumem tvojega vprašanja! Geodezija je veda, geodet je poklic, geodetska firma je firma, ki se ukvarja z geodezijo. Firmo, ki se je ukvarjala z geodezijo je nekdo poceni kupil, njeno premoženje ločil oz zaposlenih in jih spravil na Zavod za zaposlovanje. Kaj je tukaj nesistematičnega?

Kst, povej to mojem kolegu, ki je star 58 let. On lahko googla leta in leta, bere knjige in zanj ne bo službe. V tem svetu smo tudi starejši od 20 ali 30 let, za katere zadeve niso tako enostavno kot si nekateri predstavljajo.

Ne bom vas prepričeval, ker to morate sami doživeti. Ko sem bil jaz star 30 let je bil zame svet veliko bolj enostaven kot sedaj pri 50ih. To pač pride z leti. Boste že prišli za mano :).

Imejte čim več idej za preživetje vas in vaših najdražjih. Naj vam uspe!

jype ::

kst> IMHO je bolj smiselno ležati doma na kavču kot delati nekaj na pamet in nepremišljeno, samo za to, da nekaj delaš.

Ni.

Če kar nekaj delaš imaš več možnosti, da se boš na napakah kaj naučil.

Ramon dekers ::

ja sebe in familijo spraviš še v večjo stisko, iz tega se res lahko veliko naučiš.
Tako kot podizvajalci ki so delali vse na svoje stroške v upanju da bodo dobili denar...Bolje če doma ležiš in delaš nič.

jype ::

OK, se popravljam - če si klinično mrtev (saj odsotnost možganske aktivnosti to zagotavlja, ane?) je bolje, če ležiš doma na kavču.

IceIceBaby ::

bauci, saj ne rečem, da je lahko. Ampak se da. Če je človek star 50, 60 let še ne pomeni, da je neumen in nesposoben. Verjetno je celo življenje nekaj delal in verjetno se da nekaj njegovega znanja/izkušenj/vez spraviti v promet. Če tega ne zna sam naj se poveže s kom, ki je mlajši in obvlada posel, on bo pa priskrbel znanje.

Če kar nekaj delaš imaš več možnosti, da se boš na napakah kaj naučil.


Ali pa se enostavno izobraziš o stvareh, ki jih želiš početi in že iz prve narediš vsaj nekaj prav. Meni se zdi tole podobno, kot, če bi se prvič spravil voziti avto pa nebi prej niti navodil prebral. Če ne veš niti kje je gas in kje bremza se tudi na napakah bolj malo naučiš.

bauci ::

Ramon dekers,
OK.
Nimam službe, na zavodu ne dobim nadomestila, ležim doma na kavču in ne delam nič.
Imam dva otroka na študiju v Ljubljani, položnice za elektriko, vodo, plin, RTV, internet, ..., avto moram registrirat in plačat bencin, včasih moram nekaj pojest in popit, kakšen evro rabim kar tako, ... Staršev nimam, ki bi mi vsak mesec dali par 100 €.
Ker se nič ne splača in bolje ležati doma na kavču, kje naj dobim denar za vse navedeno?

IceIceBaby ::

bauci, a se bolj splača delati neumne poslovne poteze in narediti še več škode?

@nny ::

Leta nimajo veze. Poznam človeka, ki je pri 50. iz nič postavil svoje podjetje. Ker ni bilo dovolj osnovnega kapitala, je zastavil osnovna sredstva. Pet let ni bilo dobička za eno kavo, nato je zadeva zalaufala noro. Danes ima delo in službo zagotovljeno družina, žlahta in še lepo število ostalih. Možakar ob zagonu podjetja ni izgubil službe kot bauci, torej mu ne bi bilo treba. A je imel voljo in dobro idejo. V začetku je bilo še težje, ker je vse delal v popoldanskem/prostem času. Danes pri 70+, ko je veliko njegovih vrstnikov že v rakovi deželi, še vedno po malem dela - v razvoju novih produktov in tehnologij! Eto, to je car!

Ramon dekers ::

bauci kako naj ti povem, hmm poznam zadevo kako je privatnik rabil cca 500k €kredita. Bil pa je tudi upnik določenega podjetja. Banka mu je odobrila kredit v veri da bo dobil od dolžnika denar ter tako povrnik kredit.
Privatnik je delal lepo dalje...Ko je ugotovil da gre firma v 3 pm. so mu, oz mu rubijo hišo in vse kar si je s poštenim delom prislužil. Si želiš to?
Nevem pa kaj bi sam na tvojem mestu oz. primeru naredil, verjetno bi šel "pametno" po nelegalni poti, pa če mi uspe dobiti 100k € da nahranim družino, otroke, ženo, in bi šel za 5 max 10 (kar bi bila redkost) v arest, in bi bil po dveh letih že po možnosti pogojno izpuščen, bi to sigurno izpeljal.

Maximus ::

Strinjam se s kstom, ki pravi da če se greš biznis, je potrebno pogledati malo naokoli in se zadeve lotiti kolikor se da pravilno. Če se biznisa lotiš, samo zaradi biznisa potem si v bistvu hazarder, ki ti lahko uspe ali pa še slabše, pogrneš po celi črti in niti ne veš zakaj...

Seveda pa je vsak biznis nekoliko tvegan in se lahko zgodi da ne uspeš. Vendar je tudi pomembno, da znaš nazaj pogledat in znaš iz tega neke pametne zaključke ven potegnit in potem pri novem biznisu to upoštevaš.

Ramon dekers ::

@nny je izjavil:

Leta nimajo veze. Poznam človeka, ki je pri 50. iz nič postavil svoje podjetje. Ker ni bilo dovolj osnovnega kapitala, je zastavil osnovna sredstva. Pet let ni bilo dobička za eno kavo, nato je zadeva zalaufala noro. Danes ima delo in službo zagotovljeno družina, žlahta in še lepo število ostalih. Možakar ob zagonu podjetja ni izgubil službe kot bauci, torej mu ne bi bilo treba. A je imel voljo in dobro idejo. V začetku je bilo še težje, ker je vse delal v popoldanskem/prostem času. Danes pri 70+, ko je veliko njegovih vrstnikov že v rakovi deželi, še vedno po malem dela - v razvoju novih produktov in tehnologij! Eto, to je car!



opisuješ primer kako jim je zalaufalo, jaz pa ti lahko podam primere kako so ljudje na tak način vse izgubili. Res je če ne reskišar ne proftiraš, ampak sam se žal ne grem te igre. Ali je zadeva 100% ali vsaj 80% ali pa me ni zraven, in bi mislil na drugo rešitev.

@nny ::

100% ali celo 80% stvari ni! Ravno zato se tako malo ljudi poda v podjetništvo. Celo vložki poslovnih angelov se povrnejo v enem izmed petih podjetij.

bauci ::

Ko si na tem, da moraš potegniti potezo zmeraj upaš, da bo šlo 110% dobro. Nihče ne začne posla z idejo, da bo končal v stečaju.
@nny, tako novice je treba širiti po slovenskem prostoru ne pa samo propadla je ta firma in ta firma in ta firma. Če bi vsi govorili več o uspehih kot o stečajih bi tudi "navadni" ljudje čisto drugače razmišljali o svoji državi.
Ramon dekers, povej mi, kje boš kot nezaposlen dobil 100k €, da boš nahranil svojo družino? Ne pozabi, živimo v Sloveniji, kjer ti banka ne da kredita čeprav je tvoja firma v preteklem letu pozitivno poslovala in čeprav imaš sklenjene pogodbe za 100k €. Ali veš, da če hočeš sodelovati na razpisu za posel, da moraš od banke dobiti garancijo za dobro izvedbo del? In za to moraš imeti ne samo pozitivno bilanco ampak še kaj drugega. Hipotetično lahko dobiš posel za 1 M €, pa od banke ne moreš dobiti garancije za dobro izvedbo del, ker v preteklosti nimaš referenc (jih ne moreš imeti, ker nisi obsajal) - čeprav imaš posel in denar zagotovljen.
Ko sem začel sem moral zastaviti vse svoje premoženje (hišo), da sem dobil kredit, da sem kupil osnovna sredstva s katerimi lahko opravljam svoje delo (računalnik, programsko opremo, merilne inštrumente, ...) in s tem sem postavil ne samo sebe ampak celotno družino v položaj, ko bi lahko izgubili vse.

Ramon dekers ::

kje se malo ljudi poda v podjetnišvo? V Zloveniji ali v svetu. Če ti odpreš recimo na tajskem na dobri lokaciji trgovinco (stane res 80k €) imaš posel zagotovljen saj imaš celo leto turiste tako iz azije kot zahoda. Tam bi zadeva laufala tudi ponoči, saj je ponoči skoraj večja gostata ljudi kot podnevi.
Edina nevarnost je da ti jo ne odpihne cunami, takšne možnosti pa res ne moreš predvideti.
Potem imaš še drugo stvar v katero se splača investirati to so recimo lekarne, medicina... So stvari ki so skoraj 100% in jih bodo ljudje vedno potrebovali, problem je samo začetni kapital.

Ramon dekers ::

bauci je izjavil:

Ko si na tem, da moraš potegniti potezo zmeraj upaš, da bo šlo 110% dobro. Nihče ne začne posla z idejo, da bo končal v stečaju.
@nny, tako novice je treba širiti po slovenskem prostoru ne pa samo propadla je ta firma in ta firma in ta firma. Če bi vsi govorili več o uspehih kot o stečajih bi tudi "navadni" ljudje čisto drugače razmišljali o svoji državi.
Ramon dekers, povej mi, kje boš kot nezaposlen dobil 100k €, da boš nahranil svojo družino? Ne pozabi, živimo v Sloveniji, kjer ti banka ne da kredita čeprav je tvoja firma v preteklem letu pozitivno poslovala in čeprav imaš sklenjene pogodbe za 100k €. Ali veš, da če hočeš sodelovati na razpisu za posel, da moraš od banke dobiti garancijo za dobro izvedbo del? In za to moraš imeti ne samo pozitivno bilanco ampak še kaj drugega. Hipotetično lahko dobiš posel za 1 M €, pa od banke ne moreš dobiti garancije za dobro izvedbo del, ker v preteklosti nimaš referenc (jih ne moreš imeti, ker nisi obsajal) - čeprav imaš posel in denar zagotovljen.
Ko sem začel sem moral zastaviti vse svoje premoženje (hišo), da sem dobil kredit, da sem kupil osnovna sredstva s katerimi lahko opravljam svoje delo (računalnik, programsko opremo, merilne inštrumente, ...) in s tem sem postavil ne samo sebe ampak celotno družino v položaj, ko bi lahko izgubili vse.


če bi bil tako v podnu, da dela ne bi bilo, moral bi nahraniti družino bi šel po nelegalni poti, kako je druga stva, sigurno pa ne bi visel na rdečem križu, in zavodu.
Ok ja govoriš mi o bančnih garancijah ampak tu v Zloveniji je paradoks ta da so podjetja tipa vegrad delal res po najnižjih cenah, zanič materiali, podjetje je šlo v stečaj, torej kako boš tu karkoli uveljavljal?
Sam vidim ogromno možnosti samo žal, je slovenija tako zakompleksana, mala, obremenjena sama s seboj. Za živeti je super dežela če imaš stalen priliv sredstev iz tujine.

Hočeš biti optimist? Res? Poglej kaj delajo, dva podjetnika in sicer aha moda je hotela kupiti muro, ker mura oz djorjdević noče zagotovoti ustrezne dokumentacije, bosta ta dva najbrž odstopila od posla in zopet bo izgubljenih več xxx mest. Tako se pri nas dela in posluje...

bauci ::

Ja maš prav, začetni kapital. Država pravi, da lahko z 7.500€ odpreš firmo in potem lahko takoj crkneš.
Če nimaš kapitala ne moreš delati dobička. Že naši starci so pravili, da denar dela denar. Kolega je dal 7.500€ za novo firmo, iz tega je kupil opremo in nov avto naleasing seveda (kot lastnik firme moraš imeti nov avto - to je slovenska navada), po treh mesecih je bil ob avto, po petih je bil ob vse. Tipičen slovenski podjetnik :).

Ramon dekers ::

problem je tudi da ti kot mali podjetnik ne moreš konkurirati podjetjem ki so dobesedno v kurcu(imajo minus) in so imela in imajo monopol kot je vegrad in sct, saj bodo le ta dobila vse posle, dela pa si bodo razdelili med seboj. Kot sem rekel na uveljavljanje bančnih garancij pozabi oz lahko izpustiš dušo preden bi kaj storili. Preveč je slabih zgodb da bi se šel te igre, kjer ostaneš potem še brez hiše.
Sicer pa ne razumem ljudi kjer nasedejo državi ko jim da 4000€ miloščine da bodo lahko "ustvarjali"

djordjevic ::

Ker je nekje treba začeti? Eni smo začeli celo brez tega in, glej, ga zlomka, še obstajamo, živimo in delamo dobiček. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

še pomnite tovariši kako lahko je bilo včasih dobiti posojila?kako je bil VČASIH trg širok najprej na yugo nato na njemačko? Kje je sedaj djordjevič? Kje smo sedaj?
Če je dobičko mišljena plača si lahko vesel da imaš to kar imaš!

@nny ::

Če hočeš jamrat, lahko do Matilde in sv. Petra. Ostali pač garajo in čez par let ali desetletij lahko kaj pokažejo...
V svetu so okolja, ki so podjetniško in davčno bolj prijazna, a žal (še) ne živimo tam.

djordjevic ::

Nimam za to kaj biti srečen - mi ne pade z neba, ampak dobim toliko, kolikor si ustvarim. Si pa predstavljam, da mora biti hudič, če samo jamraš, pol pa nič nimaš. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

@nny je izjavil:

Če hočeš jamrat, lahko do Matilde in sv. Petra. Ostali pač garajo in čez par let ali desetletij lahko kaj pokažejo...
V svetu so okolja, ki so podjetniško in davčno bolj prijazna, a žal (še) ne živimo tam.



ne kolegi sem realen, nihče ne joka, ampak dejstvo je da Zlovenija poka po šivih.
Dejansko pa sam ciljam na Rusijo, tako da kolegi hvala za skrb, če sem jo pravilno zaznal iz konteksta.

bauci ::

Fantje in dekleta (@nny :)) hvala, ker se tema ni obrnila v napačno smer in smo se lahko "kulturno" pogovarjali brez levih in desnih, rdečih in črnih, zelenih in vijoličastih in predvsem brez nestrpnih besed - to je danes na forumih že bolj redkost.
Lahko noč vsem z upanjem, da bo jutri en full Uspešen dan za vse nas - če ne jutri pa vsaj pojutrišnjem :).

djordjevic ::

Ne hvali večera pred nočjo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Ramon dekers> ne kolegi sem realen, nihče ne joka, ampak dejstvo je da Zlovenija poka po šivih.

Malo morgen. Poka samo tam, kjer so se zanašali na to, da jim bo "država zagotovila".

Tear_DR0P ::

danes sem ugotovil, da v soboto popoldan potrebujem avto in sem za hec klical na rent-a-car iz prvega posta te teme.
avta ne morem dobiti, ker imajo do srede popoldan zaseden celotni vozni park, drugače pa mi ga brez težav dostavijo na dom, kjerkoli v mestni občini Ljubljana, priporočajo pa, da naslednjič kakšnih 5 dni prej kličem za prevzem.

meni osebno se ideja ne zdi slaba, pa tudi ponudba ni povsem zanič, več pa ko mi kdaj dejansko uspe najeti avto :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

algo ::

Lastnik se pa lahk men zahval, ker sm mu naredil takšno reklamo na slo-stech, haha :D

fosil ::

Očitno pa ideja le ni tako smešna koker si mislil ;)
Ni pa mi čisto jasno kako funkcionira tale dostava na dom. S sabo v prtljažniku pripelje še motorček?
Tako je!

djordjevic ::

Kar je načeloma tudi biznis. So se šli enkrat dečki na Top Gear. Pripelješ se z mopedom, ga zložiš v avto, odpelješ pijan folk domov, nato pa spet sedeš na mofo in v centralo. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Očitno pa ideja le ni tako smešna koker si mislil ;)


Seveda je še vedno smešna. Smo že poračunali. Tudi, če ima 24/7 zasedena oba avtomobila in plačuje samo redne stroške so prihodki prenizki.

jype ::

Prenizki za kaj?

IceIceBaby ::

Prenizki za stabilno poslovanje in normalen razvoj podjetja. Smo že obdelali. V 100% idealnih pogojih se ven dobi mogoče minimalno plačo. Takoj, ko se ti pokvari avto ali ne najdeš najemnikov za 1 teden si v riti.

jype ::

kst> Prenizki za stabilno poslovanje in normalen razvoj podjetja.

Skoraj vsak, ki je zgradil imperij iz smeti in iznajdljivosti je še rekel - na srečo mi nihče ni povedal, da je nemogoče, sicer sploh začel ne bi.

kst> Takoj, ko se ti pokvari avto ali ne najdeš najemnikov za 1 teden si v riti.

So not true.

fosil ::

Ja, zaenkrat ima dva avta. Ampak če bo zadeva laufala jih bo verjetno imel več. Takrat bo računica drugačna.
Ne moreš že takoj začeti s celo floto.

Kako si pa ti začel biznis kst?
Verjetno tudi nisi imel že prvi mesec 10 zaposlenih in lastnih poslovnih prostorov v centru Ljubljane.
Tako je!

IceIceBaby ::

Skoraj vsak, ki je zgradil imperij iz smeti in iznajdljivosti je še rekel - na srečo mi nihče ni povedal, da je nemogoče, sicer sploh začel ne bi.


Obstaja en majhen % možnosti, da se totalno motim in bo tip iz tega naredil imperij. Ampak žal številke ne kažejo njemu v prid. Tudi "all in" na številko pri ruleti lahko iz tebe naredi miljonarja, ampak mislim, da nihče pri zdravi pameti ne bo rekel, da je to dobra poslovna poteza. Razlika med ruleto in tem poslom je višina nagrade. Ruleta teoretično omogoča večjo nagrado.

So not true.


Plz explain. Pa prej prosim preberi še enkrat 1. in 2. stran. Če si na robu preživetja ti tedenska izguba prihodkov naredi precej škode.

Ja, zaenkrat ima dva avta. Ampak če bo zadeva laufala jih bo verjetno imel več. Takrat bo računica drugačna.


Se strinjam. Donos na posamezen avto je nizek, zato rabiš floto. Ampak težko je graditi floto, če je denarja komaj dovolj za stroške.

Ne zavračam ideje kot take, ampak kritiziram izvedbo. IMHO se da takšno zadevo izpeljati samo z veliko količino kapitala. Kot taka je ideja neprimerna za samostojne podjetnike brez izkušenj in brez pravega denarja.

Kako si pa ti začel biznis kst?
Verjetno tudi nisi imel že prvi mesec 10 zaposlenih in lastnih poslovnih prostorov v centru Ljubljane.


Ne, še zdaj imam samo 4 zaposlene in prostore v zabačenem rudarskem mestu :) Pred leti pa sem začel tako, da sem dal na stran cca 3 študentske plače in reskiral nekaj tednov dela. Razlika je bila v tem, da sem že s prvim obratom robe naredil profit in ga potem iz meseca v mesec povečeval.

Pa ne zato, ker bi bil kak genij ali poslovni guru, nasprotno. Vedel sem pa, da so opcije omejene, če imaš na voljo samo par jurjev, zato sem pač toliko več pozornosti namenil izbiri prave niše.

jype ::

kst> Plz explain. Pa prej prosim preberi še enkrat 1. in 2. stran. Če si na robu preživetja ti tedenska izguba prihodkov naredi precej škode.

Nihče ne ve, če je res na robu preživetja, vsekakor pa očitno služi dovolj, da še ni obupal.

kst> nihče pri zdravi pameti ne bo rekel, da je to dobra poslovna poteza.

Tukaj se s teboj 100% strinjam, ampak jaz nikakor ne bom trdil, da je človek, ki to počne, poslovnež - očitno je vržen v vodo in se uči plavat in kar se mene tiče, ima boljše možnosti kot tisti, ki samo kričijo na pomoč.

algo ::

Zdaj nima več dveh krip, ima že tri tko da bo treba na novo preračunati, če se splača! :D

Tear_DR0P ::

pa saj ne oddaja samo avtov, oddaja še gadgete zraven, po tako smešno nizkih cenah, da jih večina verjetno vzame - ampak po mojem tam še malo dviga profit, kar pa seveda ni nič hudega. jaz osebno mu privoščim uspeh, ker zdaj že skoraj eno leto živim brez avtomobila, saj ga potrebujem le enkrat na 14 dni - in v primeru da njemu uspe firma, bom jaz lahko še naslednjih nekaj let brez avta.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BlaY0 ::

bauci je izjavil:

OK.
Nimam službe, na zavodu ne dobim nadomestila, ležim doma na kavču in ne delam nič.
Imam dva otroka na študiju v Ljubljani, položnice za elektriko, vodo, plin, RTV, internet, ..., avto moram registrirat in plačat bencin, včasih moram nekaj pojest in popit, kakšen evro rabim kar tako, ... Staršev nimam, ki bi mi vsak mesec dali par 100 €.
Ker se nič ne splača in bolje ležati doma na kavču, kje naj dobim denar za vse navedeno?

Za začetek prodaš TV (s tem ukineš RTV prispevek), ukineš internet (hodiš v knjižnico da malo posrfaš in še kakšno knjigo, cajtng prebereš), prodaš avto, kupiš mesečno in kolo.

St235 ::

in kaj ima to veze s tem ,da se odločiš in probaš pelajt posel? Jaz še vedno mislim, da nimamo niti približno dovolj informacij o človeku, da bi lahko dajali sodbe. Se strinjam, da če mora plačevat vse stroške in je to priamrna dejavnost, ad bolj kot ne životari. Če je pa to dopolnilen s.p.v kombinaciji z avtopralnico/avtomehanično delavnico pa je lahko razlika med minimalno in povprečno plačo.

Že smo dejstvo, da je z 2 šaltal na tri avtomobile kaže na to da ima precej zasedene kapacitete in da ravno minusa ne dela.

V življenju je pač tako, da vsi ne začnemo s kapitalom kot Trump niti nimajo vsi za cilj multinacionalko im bilionske posle. Nekomu je lahko dopolnilni s.p. z par 100EUR plusa čisto dovolj.

Za začetek prodaš TV (s tem ukineš RTV prispevek), ukineš internet (hodiš v knjižnico da malo posrfaš in še kakšno knjigo, cajtng prebereš), prodaš avto, kupiš mesečno in kolo.


Seveda, ker mestni prevoz je v vsaki vasi v sloveniji, do kljižnice s kolesom lahko prideš ne glede na to kje bivaš. In otroci, ki študirajo naj pa kar lepo v ljubljani ostanejo, da si ne bi drznili hodit domov in kaj za faks naredit, ker interneta pač nimamo. Se vidi da nimaš otrok in da v življenju nisi rabil razmišljat o čem drugem kot koliko denarja lahko porabiš za luksuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Zakaj rabiš mestni prevoz? Jaz sem se 10 let s primestnim v šolo vozil. V knjižnici imaš internet pa knjige, tam se lahko učiš. Treba si je postaviti preference in skenslati tiste reči ki so "luxury" oziroma nepotrebne.

Drugače pa:

glavna dejavnost:
77.110 (Dajanje lahk. motor. voz.v najem in zakup)

registrirane dejavnosti:
49.410 Cestni tovorni promet
77.110 Dajanje lahk. motor. voz.v najem in zakup
77.290 Dajanje dr. izd. šir. rabe v najem, zakup
77.330 Dajanje pisar. opreme in rač. v najem
77.340 Dajanje vodnih plovil v najem in zakup

IceIceBaby ::

Registrirane dejavnosti ne povejo dosti o dejanski dejavnosti podjetja. Na e-vem si lahko v 5 minutah čisto vsak s.p. ali d.o.o. registrira VSE dejavnosti. Ni nobenih omejitev.

St235 ::

kaj ima to veze z tem ,da ima lahko zraven zaposlen v avtomehanični delavnici in ima to za zraven? ali pa da ima d.o.o. in je to dodatna dejavnost?

Luksusz je stvar definicije. Z primestnim prometom do šole je super če imaš primestni promet. Nekateri pač ne živijo v neposredni bližini ljubljane ali katerega evčjega mesta.
Se strinjam, da je treba zrezat luksuz samo to ni enostranski repect tipa, odjavi televizijo in internet. Sploh slednje je v 21st. prej metek v koleko kot kaj drugega. Sploh, če moraš do najbližje knjižnice 20km - 30km z kolesom. Če ima še šolajoče se otroke pa je še toliko bolj neumno.

Luxury je stvar posameznika, samo to je za to debato tako ali tako brezrpedmetno. Vsekakor je zame nekdo, ki proba peljat posel na boljšem kot nekdo, ki leži doma in joka nad usodo, tre pljuva čez državo ,ker mu ne da 600€ podpore. Poslovna ideja ima potencial preživet, verjetnost, da si bo z njo ustvaril enormne dolgove in pokopal svojo ženo in dve generacije otrok je minimalna, ker gre za storitveni sektor.

Več takih, pa se bo mogoče še kam prišlo. Na 100 idej bo pač 40 pogorelo kot bolgarska skupščina, 10 jim bo kupilo jahto ostali bodo pa preživeli. boljše kot da vseh 100 molze socialno podporo in gnije doma.

IceIceBaby ::

Najboljše je, če se vseh 100 loti zadeve tako, kot se spodobi. Se strinjam, da je boljše delati nekaj kot nič. Še boljše pa je, če ima tisto nekaj velik potencial in realne možnosti za uspeh.

BlaY0 ::

IceIceBaby je izjavil:

Registrirane dejavnosti ne povejo dosti o dejanski dejavnosti podjetja. Na e-vem si lahko v 5 minutah čisto vsak s.p. ali d.o.o. registrira VSE dejavnosti. Ni nobenih omejitev.

A zato maš ti registrirano tudi krpanje nogavic in popravilo čevljev?

kst: če bi se vsi lotili zadeve kot se spodobi, nihče ne bi izstopal, torej nihče ne bi zares uspel in nihče si ne bi mogel kupiti jahte. Tako kot je rekel Lakotnik29... 40 od 100 jih mora propasti da bosta dva ali trije zares uspeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

omojetive seveda so, sam v grobem imaš prav. predvsem pa ni omejitve v tem ,da imaš poleg s.p.ja še drugo podjetje/dejavnost, ki je lahko čisto drugega foha. Register dejavnosti ti samo pove s čim, se lahko specifična pravna oseba ukvarja. Glede na oglaševano dejavnost se mi zdijo naštete dejavnosti logične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Ne ni omejitve, lahko imaš d.o.o. in s.p. hkrati samo ne zato, da bi ločil dejavnosti če hočeš po panogah ampak zato, da lahko iz deooja prek espeja dnar vn potegneš. Ampak tudi za to ne vem kako je smotrno. Sam nisem še videl da bi kdo z relativno uspešnim deoojem še espe odpru. Prej še en deoo pa še enega in potem še enega.

IceIceBaby ::

kst: če bi se vsi lotili zadeve kot se spodobi, nihče ne bi izstopal, torej nihče ne bi zares uspel in nihče si ne bi mogel kupiti jahte. Tako kot je rekel Lakotnik29... 40 od 100 jih mora propasti da bosta dva ali trije zares uspeli.


Ne štekam. Če bi se vsi lotili zadeve kot se spodobi, bi namesto 80% novih podjetji propadlo samo npr. 40%. Uspeh posameznika ni odvisen od tega koliko drugih firm okoli njega propade. Kvečjemu je obratno.

Matako ::

IceIceBaby je izjavil:

bauci, a se bolj splača delati neumne poslovne poteze in narediti še več škode?


Gre za za to, da za uspeh potrebuješ ambicijo. Ali to ali pa parazitiranje.

Ležanje na kavču ni nič od tega :D

IceIceBaby je izjavil:

kst: če bi se vsi lotili zadeve kot se spodobi, nihče ne bi izstopal, torej nihče ne bi zares uspel in nihče si ne bi mogel kupiti jahte. Tako kot je rekel Lakotnik29... 40 od 100 jih mora propasti da bosta dva ali trije zares uspeli.


Ne štekam. Če bi se vsi lotili zadeve kot se spodobi, bi namesto 80% novih podjetji propadlo samo npr. 40%. Uspeh posameznika ni odvisen od tega koliko drugih firm okoli njega propade. Kvečjemu je obratno.


Teorija je lahka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

IceIceBaby ::

Matako, samo ambicija ne bo dovolj. Lahko delaš 16 ur na dan, pa ne bo veliko od tega, če delaš napačne stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422058 (19009) NikolormousB
»

Najbolj iskani/plačani poklici - možnost podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914311 (12097) maxipin
»

Brez podjetja te ne jemljejo resno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13824035 (20216) spajdrmen
»

Podjetniška ideja: Profesionalni nakupovalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9815666 (12982) fosil
»

Samostojni podjetnik kako do denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7220037 (17756) lopov

Več podobnih tem