» »

Najbolj iskani/plačani poklici - možnost podjetja

Najbolj iskani/plačani poklici - možnost podjetja

1
2
»

Smurf ::

No, ce potrebujes za svojo "odlicno" poslovno idejo res nekaj miljonov kapitala, potem res ni drzava kriva, da ti ne uspe.

Drzi pa, da je v Sloveniji za d.o.o precej ugodna zakonodaja, birokracije res ni veliko, tudi davki na dobicke so v primerjavi s tujino precej nizki. Se najvecji problem je slovenski notranji trg, kjer noben ne placuje in draga delovna sila (ampak to tisti, ki imajo 2k€+ neto place, ne studentje, ki so smesno poceni).

fantasycamp ::

GGGGG je izjavil:

Pač nimaš te žilice ena na ena ki jo nekateri imamo..


Kaj bi šele blo, če bi imel žilico :)

Ampak delajmo se da je bolje, vsaj doo je zdaj free aneda...


Saj je bolje. Daleč od idealnega, ampak vseeno odlično za začetek posla.


ja ti si bolj intelektualec kot street wise player, sodiš bolj v geek kroge kot med take kot je naša yuga.

nisem te mislil užalit s tem...

Ti bi rabil nekoga da te komplementira, poslovna žilica je eno, so pa ljudje ki razumejo ulico in človeško obnašanje, poznam jih, redno jih srečujem, znajo muvat denar okol ko preprodajajo in znajo prepričat ljudi v živo da kupijo njihovo robo..



to je nekaj kar ti knjige ne bodo dale.... to je live coaching...

Glede slo je pa tko da moramo pritiskat na sistem da imamo tko k v US, al se bomo šli demokracijo in free market al pa kvazi social državo, nekaj se moramo odločit!

SaXsIm ::

pa dobro fantasycamp, a misliš, da če ti vidiš stvari na nek način, da potem pa kar takšne so? A si slišal kdaj za pojem relativno? V dveh straneh teme nisi povedal nič drugega, kot to, da si bogi, ker ti biznis ni uspel ter kako so zato krivi vsi drugi samo ti ne. Medtem pa ti drugi kažejo, da se da, da jim uspeva, da moraš biti potrpežljiv ter da če tebe oz tvoje ideje nihče ne mara, najbrž delaš nekaj narobe. Kje pa piše, da moraš najprej nabaviti vse mašine za par 10kEUR. Saj jih najbrž nekje nekdo že ima, in mu lahko daš določene stvari v podizvedbo - točno to pa je recimo poslovni model. Poznam ljudi, ki so se znašli, tržijo produkte, ki so se jih sami spomnili - razvili (ki jih lahko primeš v roke!), pa nimajo niti ene mašine za izdelavo.

Skratka, ljudje kot si ti, so problem v naši državi, ne vsi ostali sodelujoči v tej temi. Imeti firmo ne pomeni, da se pripelješ ob 10h z črnim merđotom, se daš dol s tajnico, napizdiš svoje podrejene, potem pa greš na golf in nato domov ter imaš 10000 EUR plače. Moreš delat, ne manj kot če bi bil nekje v službi, ampak precej več. In z malo sreče, ti uspe.
SaXsIm

LitralSM ::

iKst istotako ni pokazal s čim njemu uspeva in za kaj njemu bolje zaupati kot pa nekomu, ki se s tem ukvarja recimo tako od oko vso življenje.
Kar vi njemu ponujate je isto večinoma zgolj nabijanje.

GGGGG ::

Se tudi ne mislim z ničemer kazat. Tudi, če bi ti v dobri veri razložil kaj vse počnem ter kako sem prišel do trenutnega stanja bi imel kak težaven teoretik pripombe.

Drugače pa ne ponujamo nabijanja ampak predlagamo dobro knjigo, ki razloži nekatere osnove, brez katerih ne gre.

Pa da bo mera polna. Tudi tole je priporočljivo branje za ljudi, ki želijo začeti posel z minimalnim denarnim vložkom: http://www.amazon.com/The-Lean-Startup-...

Must read.

black ice ::

LitralSM: Očitno si nov na forumu. iKst ne govori v tri dni, uporabi Google in malo logike, o njem najdeš veliko informacij.

LitralSM ::

GGGGG je izjavil:

Se tudi ne mislim z ničemer kazat. Tudi, če bi ti v dobri veri razložil kaj vse počnem ter kako sem prišel do trenutnega stanja bi imel kak težaven teoretik pripombe.

Drugače pa ne ponujamo nabijanja ampak predlagamo dobro knjigo, ki razloži nekatere osnove, brez katerih ne gre.

Pa da bo mera polna. Tudi tole je priporočljivo branje za ljudi, ki želijo začeti posel z minimalnim denarnim vložkom: http://www.amazon.com/The-Lean-Startup-...

Must read.

Zanimivo, da govoriš o teoretikih, ko je pa OP to že izkusil, ti pa mu predlagaš zgolj knjigo. Ne več knjig, ne osebno mnenje, ne mnenje na podlagi stroke, zgolj knjigo. Ampak raje ne o tem, da ne bo OP kot teoretik imel pripombe.
BTW IMHO so knjige namnjene za prodajo.
Nov ali ne, na forumu sem več kot 5 let. Če koga ne poznam, je to zato, ker ga ignoriram. Če ga ignoriram, potem že fura monogovore, katere vrste jaz ne premorem.

Drugje: si ljudje upajo izpostaviti vir njihovih podatkov in tudi njihove dosežke. Tle, tle pa slišim samo : OP nimaš pojma, kup mi burek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

GGGGG ::

OP sprašuje, kaj bi lahko naredil in dobil je nekaj dobrih odgovorov. fantasycamp pa nekaj po svoje bluzi o self helpu, 13 letnikih (ne vem kje jih je dobil), milijonih za nakup mehanizacije in drugih zadevah, ki nimajo veze z ničemer.

Zakaj točno določena knjiga? Zato, ker je v njej odlično opisano tisto, kar večini novih podjetnikov mogoče najbolj manjka. Razumevanje poslovnih modelov. Po domače - Kako iz svojega produkta/storitve narediš €€€, kar je baje ena od bistvenih stvari. Pa ne samo opisano, tudi pelje te skozi cel postopek oblikovanja ustreznega poslovnega modela za svoj biznis.

Not je en kup uspešnih primerov in njihova razlaga. Večini ljudi, ki štarta nek posel se niti ne sanja kaj točno je poslovni model in kako pomembna je lahko taka slikica za uspeh. Tudi, če gre za freelancerja ali mikro podjetje. Ko predelaš tole se ti odpre še en kup novih vprašanj na podlagi katerih raziskuješ naprej.



Drugje: si ljudje upajo izpostaviti vir njihovih podatkov in tudi njihove dosežke. Tle, tle pa slišim samo : OP nimaš pojma, kup mi burek.


Baje sklicevanje na lastno avtoriteto ni zaželjeno. Pa tudi naredil nisem nič glamuroznega, je na forumu veliko ljudi, ki so neprimerno bolj izkušeni in pametnejši. Nekaj malega izkušenj sem si pa vseeno nabral v zadnjih 5, 6 letih odkar furam svoj mikro biznis, predavam na to temo in pomagam startupom in multunacionalkam postaviti na noge online poslovanje. Vsaj toliko, da lahko predlagam kakšno solidno knjigo?

jype ::

Tudi jaz lahko le toplo priporočam "The Lean Startup".

Vseeno mi je, če je iKst največji nakladač ali pa najbolj uspešen poslovnež na svetu - ker v to temo ne piše neumnosti, se moram z njim strinjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

maxipin ::

Glede na to da je fantasycamp opeval tujino, se mi zdi smiselno da nalepim tale članek: http://www.startaj.si/8806959
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114778 (12382) PrihajaNodi
»

Legalna prodaja programa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415853 (13347) Lonsarg
»

Brez podjetja te ne jemljejo resno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13824062 (20243) spajdrmen
»

Zanimive poslovne s.p. ideje... not (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26432701 (23352) CaqKa
»

Osnove podjetništva

Oddelek: Loža
425152 (4211) Yohan del Sud

Več podobnih tem