» »

Zanimive poslovne s.p. ideje... not

Zanimive poslovne s.p. ideje... not

««
6 / 6
»
»»

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

Nič. Ampak ne morš temu rečt dobra poslovna ideja. Ni potenciala, da bo kdaj kaj več kot popoldanski hobi.


Enako kot ne moreš trdit, da je zadeva zgrešena, kar se ti trudiš že od vsega začetka. Če je imel človek idejo odpret s.p. zato, da bo čez eno leto imel multinacionalko potem je poslovna ideja popolnoma zgrešena. Če je imel namen odprt popoldanski hobi, ki mu zraven rednega dela v avtomehanični delavnici omogoča, da ima "zastonj" registracijo in gorivo pa je poslovna ideja dobra.

Zame je relevantno merilo kako dobra je poslovna ideja predvsem v tem ali doseže zastavljene cilje, ne pa v tem koliko ljudi zaposliš v enem letu in koliko denarja zaslužiš.

IceIceBaby ::

Bom odprl firmo. Cilj bo pridelati 50k eur minusa v pol leta. Če mi uspe pridelati minus bo to po tvoje uspešna poslovna ideja?

St235 ::

Odpri, naredi zadevo, potem jo pa utemelji pa ti bom znal odgovorit. Samo na podlagi napisanega ti lahko povem da banaliziraš in postavljaš absurden cilj, ki ga v resnici nikoli ne bi bil pripravljen realizirat, samo zato da lahko uveljavljaš svoj prav.

IceIceBaby ::

Kje pa je meja med absurdnim in dobrim ciljem? Meni se zdi precej neumno investirati čas in denar v posel, ki že v samem bistvu omogoča izjemno nizke zaslužke ob veliki verjetnosti, da zadeva sploh ne bo delovala.

Če bi rekel, da imaš praktično garantiranih par 100 eur čistega zaslužka na mesec za izjemno malo dela bi se mi zdela ideja OK. V tem primeru se mi zdi, da je stroškov precej, dela s strankami precej, potencialnih zapletov z zavarovanjem precej, potencialna nagrada pa tega ne odraža.

WarpedGone ::

Teb se to zdi neumno, zato tega ne počneš.
Komu drugemu se to ne zdi neumno in to celo počne.

Dokler zarad tega vleče manj socialne podpore smo kot družba na boljšem. To je vse kar je važno.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Edit: to je vse kar je važno "objektivno gledano".

Bistvo dobre podjetniške ideje je itak, da se ogromni večini zdi brezvezna in nemogoča. Tisti ki se jo loti, pa verjame da pozna odgovore na vse bistvene probleme in da bo stvar uspela. Pa ne pozabit da iz malega zraste veliko. Nikoli obratno.
Zbogom in hvala za vse ribe

IceIceBaby ::

To je vse kar je važno.


Ni. Važno je, da se zadeve dela učinkovito in uspešno. Da kakšen eur prispevaš tudi v proračun, ne samo, da ne jemlješ iz njega.

Bistvo dobre podjetniške ideje je itak, da se ogromni večini zdi brezvezna in nemogoča.


Kje pa to piše? Če mene vprašaš je bistvo v tem, da je izvedljiva s sredstvi, ki jih imaš na voljo, da ima relativno dobre možnosti za uspeh, da omogoča nek dolgoročen posel itd. Koliko ljudem se zdi nemogoča je povsem nepomembno.

Bob Rock ::

OGROMNO podjetij v prvi polovici leta ne dela dobicka ampak izgubo. Kar ne pomeni, da so to slaba podjetja.
Pred kratkim sem bral, da 10-20% podjetij nima dobicka v prvih 18 mesecih.

Si pa prevec ljudi predstavlja, da je podjetnik uspesen le takrat, ko ze na dan odprtja firme naredi nekaj K EUR.
Bi pa bil vesel, ce da kdo link na kako podjetje, ki je zacelo iz nule in takoj zacelo z enormnimi zasluzki.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

WarpedGone ::

Ni. Važno je, da se zadeve dela učinkovito in uspešno. Da kakšen eur prispevaš tudi v proračun, ne samo, da ne jemlješ iz njega.

Nimaš pošlihtanih prioritet - najprej se poskrbi da ne jemlješ, potem morda si dost uspešen da lahko tut kej prispevaš.
Nesposobnost drugega ni noben pogoj, da nebi smel niti prvega. Ampak mnogi ste v mindsetu "če se ne postavi fabrike in prvi dan zaposli vsaj 100 ljudi za nedoločen čas - se ne splača in je brezveze".

Kje pa to piše? Če mene vprašaš je bistvo v tem, da je izvedljiva s sredstvi, ki jih imaš na voljo, da ima relativno dobre možnosti za uspeh, da omogoča nek dolgoročen posel itd. Koliko ljudem se zdi nemogoča je povsem nepomembno.

In ti takole prek interneta in javnodostopnih informacij samozavestno trdiš, da omenjen primer večine tega nima?

Jaz pač nism tako Pameten zato lepo podpiram pogum, da je človek sploh probal. Ni me fehtal za kredit, zato nimam nobenega osebnega interesa po ocenjevanju kvalitete njegovih idej, pristopov in dejanj. Naj poskusi po svojih najbolših močeh. Če mu ne bo ratalo ne bo nič posebnega. Ko bo poskusil drugič, mu bo šlo že bolje.
Zbogom in hvala za vse ribe

IceIceBaby ::

OGROMNO podjetij v prvi polovici leta ne dela dobicka ampak izgubo. Kar ne pomeni, da so to slaba podjetja.
Pred kratkim sem bral, da 10-20% podjetij nima dobicka v prvih 18 mesecih.


Vsako podjetje mora delati z dobičkom. Edino opraviličo za računovodski minus konec leta so investicije, ki ti pomagajo, da prodaš več. Ampak to je računovodska izguba, ki pomeni, da do konca leta še nisi uspel pokriti vložka. Če pogledaš rezultate med letom pa mora biti saldo pozitiven.

Pri tej konkretni ideji ni problem dobiček ampak dejstvo, da je v pol leta ustvaril za 3 mesečne bruto plače celotnega prometa.

In ti takole prek interneta in javnodostopnih informacij samozavestno trdiš, da omenjen primer večine tega nima?


Ja. Je precej očitno.

Jaz pač nism tako Pameten zato lepo podpiram pogum, da je človek sploh probal. Ni me fehtal za kredit, zato nimam nobenega osebnega interesa po ocenjevanju kvalitete njegovih idej, pristopov in dejanj. Naj poskusi po svojih najbolših močeh. Če mu ne bo ratalo ne bo nič posebnega. Ko bo poskusil drugič, mu bo šlo že bolje.


Tale pogum je podoben kot all-in na zanič karte pri pokru ali igranje rulete s pričakovanjem dobička. Obstajajo precej boljše metode kot "upanje na najboljše".

Bob Rock ::

IceIceBaby...koliko startUp-ov si izvedel z instant bajnim dobickom?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

IceIceBaby ::

Kaj je bajni dobiček? Milijoni, 100k eur, nekaj 10k eur?

Bob Rock ::

Recimo nekaj 10k v pol leta(ceprav mislim, da gre v tvojem primeru za dosti vecje stevilke)...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

IceIceBaby ::

Dovolj, da lahko rečem been there, done that. Pa tudi pri takih, ki jim ni uspelo sem bil posredno ali neposredno udeležen, tako da se mi vsaj malo sanja kakšna je realnost. Z 10, 15k letnega prometa se da mogoče za silo preživeti, če si v storitveni dejavnosti. Če moraš kupovati avtomobile, jih vzdrževati in plačevati drago zavarovanje pa niti slučajno.

Poleg tega. Sama profitabilnost v določenih primerih ni toliko pomembna. Če veliko prodaš pa nisi profitabilen imaš možnost optimizirati poslovanje, dvigniti marže in posledično ustvariti profit (Amazon style). Če pa nimaš strank in prihodkov pa bolj težko kaj optimiziraš.

CaqKa ::

zgoraj je dal nekdo link na bizi.. tam zdaj piše da je trr blokiran?
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422147 (19098) NikolormousB
»

Najbolj iskani/plačani poklici - možnost podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914344 (12130) maxipin
»

Brez podjetja te ne jemljejo resno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13824088 (20269) spajdrmen
»

Podjetniška ideja: Profesionalni nakupovalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9815692 (13008) fosil
»

Samostojni podjetnik kako do denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7220075 (17794) lopov

Več podobnih tem