» »

Gt220- A je res tko zanč za špile?

Gt220- A je res tko zanč za špile?

računalnik ::

Pozdravljeni, spet ...


Js mam računalnik ki ima naslednje specifikacije:

I3 530 2,9GHz
Gt220- 1Gb ddr3
4Gb ddr3 1333 ram
Pa en uredu napajalnik (neki 600W ali več)



Pa bi me samo zanimal če je gt220 res edini vzrok da mi špili kot so COD4 in Cod5 ne špilajo lepo, sploh na višjih ločljivostih. In ali je za špile res ključnega pomena DDR (hitrost spomina)?


Hvala!:))

valvoline1 ::

Performance podobne 9500gt,mogoče mal boljša zarad 40nm izdelave,absolutno prešvoh. Še stoneage 8800gt ali hd4850 stisne 2x do 3x več fps k tole.Menjaj vsaj za kšno rabljeno 4850-70.

http://www.guru3d.com/article/geforce-g...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

računalnik je izjavil:

In ali je za špile res ključnega pomena DDR (hitrost spomina)?


Je. DDR5 je hitrejši od DDR3. Pa tudi GPU ni vseeno, kakšen je.
Za nove zahtevne špile je nekako minimum kakšen Radeon 5670/6670 oz. Geforce 240/440, raje več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

keitai ::

Kup gtx 460 ali amd-jev ekvivalent.

Blinder ::

kaj bluziš o ddr, saj ima ddr3.

verjetno si nasedel na trik proizvajalca :)) ker si mislil, da če se kliče "GT" in če ima 1GB pomnilnika, da mora bit zlo hitra.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sssaga ::

COD 4 je meni na Nvidii 6200 TC 128 MB PCI-E x 16 delal lepo na 1280x1024, sicer vse na minimum :D

Glej, performance je equal 9500GT, ki COD BO goni kot po maslu, akj šele COD 5 in COD 4. Te dve igri bi ti morali delati tudi na 1080p, a nekje na medium grafi za 30+ fps.

Raje hitro povej, če te jebe tudi pri low nastavitvah - sicer je pa grafa low budget varianta.

Odvisno kako si ti pojmuješ: ''špili ne delajo lepo'' Če hočeš 60 fps, potem takoj v trgovino in po 460 recimo; bo lepo pasal v i3 dvojedrnik, ki jo bo gonil ;)

deadbeef ::

Ta grafična je res švoh, vzemi vsaj GTX 560 Ti

Steinkauz ::

Itak berry, grafa za 200eur+ je minimum na čemer lahk špilaš :\

Meizu ::

Dej nimate pojma. Na moji AMD mašini v podpisu lahko igram na 22' LCDju na polne detajle in nativni resoluciji skoraj vse špile in to z HD5770, ki bi jo rabljeno dobil za... sam da pogledam po bolhi... 70€. Pa je to ta prva, ki sem jo zagledal po spisku. Prodaj GT220 kakemu pisarniku, spraskaj še 50€ in si ubodi HD5770, ki je po performansu tam nekje med HD4870 ter HD4890 pa boš imel mir še veliko časa.

69charger ::

Z GT220 aka 9500gt sem jaz na Medium gnal Black Ops,1280x1024.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

računalnik ::

Z GT220 aka 9500gt sem jaz na Medium gnal Black Ops,1280x1024.


Lol ne verjamem xD

Sssaga ::

Pa boš zdele verjel. Jaz sem gnal Black Opse na MAXED OUT (AA=off) nastavitvah na HD - 1280x720 resoluciji.

35-50 fps



1280x1024 resolucija ima majhen impact v primerjavi s HD res.: ~15-30%

Tko, da na medium mu je prav lepo šibalo ;)

69charger ::

Še Crysis je letel z lahkoto na High na 9500gt. Huda grafa,sam ventilator je šel.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bananovec ::

računalnik je izjavil:

Z GT220 aka 9500gt sem jaz na Medium gnal Black Ops,1280x1024.


Lol ne verjamem xD

lol. Pogovarjate se kot da je Call of Duty über zahtevna serija špilov. CoD serija je en tal lep primer, kako narediti igro na starem pogonu. Bi si drznil reči, da od dvojke ni nekih blaznih sprememb na pogonu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Meizu ::

Sej ni. A ni bil COD4 narejen na COD2 pogonu celo? Če se prav spomnem, preverjat na stricu guglu pa se mi tudi ne ljubi ravno zdaj.

Bananovec ::

No ja. CoD2 pogon pa so zmučkali ven iz idTech 3 pogona, ki je poganjal originalni CoD. Ampak to je pa že offtopic.
Sem prebiral nekaj in zgleda, da ni ta grafa najbolj za sodoben gaming.
Lahko poizkusiš še to:
..and is your nvidia setting on performance rather than quality in the 3d settings in the display control panel?

Ampak glede na videno (YouTube) bi ti to moralo poganjati na High nastavitvah (ne vseh) na 720p.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Meizu ::

Definitivno ni GT220 oz. 9500GT primeren za igre. Ampak nekaj bi pa vseeno moral zgonit. Starejše špile seveda. Za kaj novejšega, priporočam minimalno HD5770, ki ga rabljenega dobiš že za mizernih 70-80€. Laufa skoraj vsak nov špil na 22' LCD na polnih detajlih s 60+ FPS oz. zadosti FPSji, da je gameplay smooth. Več trenutno ne rabiš.

Sssaga ::

Je za budget kupce. Poganja pa vse...

Testirana v 20+ novejših PC igrah (večina AAA tipa) http://www.youtube.com/playlist?p=PL7F8...

dzinks63 ::

Je en mali problem. Večina ali pa kar vsi lastniki GT220 si ne lastijo procesorja i7 920 navitega @ 4 Ghz. Takšni lastniki imajo ponavadi tudi budget procesorje, tipa c2d E2xxx-E5xxx ali še kaj slabšega iz amd tabora in potem niti pod razno ne dosegajo takšnih rezultatov, kajti i7 920 @ 4 Ghz potegne iz takšne kartice, še zadnje kaplje krvi.

Sssaga ::

Ja, to pa res ja :D

Sam moraš vedeti, kako to deluje. Nisem jaz testiral na min. nastavitvah, da bi dosegel CPU bottleneck, ampak sem v vseh igrah imel na MAX nastavitvah, resda HD res in AA=0. Vsak 2.5 Ghz+ dvojedrnik bi v večini igrah gonil grafo, saj na max nastavitvah pride slej ko prej do GPU bottlenecka in s tem se oddaljujemo CPU bottlenecku ;)

Sam pač testiram na i7 poleg tega, da je grafa primarno v enojedrnem sistemu Athlon 3000+, ki bottlenecka pri vseh nastavitvah skoraj .. razen v Crysisu seveda :D

Pri navitem i7 vidim 100% kje so meje in zmogljivosti kakršnekoli grafe.

Tko da ma velik folka sisteme, ki kamot šponajo te pocen grafikulje...
Nasprotno ... velik folka ma ravno obratno ... kar poglej kdo je načel to temo :D Folk ma v večini primerov slabše grafe in boljše sisteme oz. nebalansiran gamerski komp ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

računalnik ::

Ampak a bi proc I3 530 mogu gnat al ne? 19,5 Inch monitor se mi zdi (1366-955) 955- nisem prepričan xDDDD>:D


Ker mi bolj slabo dela...

Ampak gre pa =D

Pa še neki: Na COD4 multiplayer pa mi potegne brez usazga lega. Sicer mam detajle na medium ampak gre pa gladko xD.


Kaj pa ta nova GTX 560 a bi gnala Moj komp.


Tist je od brata. Js mam še ena ''jajca'' Ampak bi me pa zanimal če bi skupi iz procem I5 2500k in GTX 560 gnala USE na MAX in ekran je 1024X768 pik. (LCD) Soniyev.


In ne nočem novega ekrana.


Hvala!;)

Sssaga ::

Na tej resoluciji je dovolj dvojedrnik ala E8400 in grafa ala 9800GT :D

In ja, i3 dvojedrnik s HT-jem bi gnal grafo 560 GTX ... itak bi dal na max učinke v vseh igrah. Saj piše zraven, da je minimum P4 enojedrnik :-P ..pustmo to


Zahtevam nov ekran! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Meizu ::

Torej bo to fizično zelo požrešna igra. Verjetno po treba imet posebej GPU, ki bo računal fiziko, za max nastavitve.

Bananovec ::

Haha, če moje intergrirana HD3200 in stara Radeonka 9550 SE gonita COD4 na low, potem bi morala bilokatera grafična novejšega kova za gaming izstreliti računalnik s hitrostjo v najmanj tretjo galaksijo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Sssaga ::

:D

Ja, se spomnim, da sem špilu COD 4 na min. nastavitvah na 30 fps na 6200TC PCI-E x16 vodilo :D Je imela 128 MB Vrama in kao Turbo-Cache (TC) fora dodatek rama ... a je blo 32 MB MB ''šeranga''

Kar pa vem 100%, je pa to, da sem špilal na 19'' LCD-ju na nativni resoluciji - 1280x1024. Takrat nisem verjel očem, kako lepa grafika je to. Se spomnim, ko sem bratu govoru: ''Kot v resnici!'' Pa vse na low :D

Kaj vse se spremeni, pa čeprav v samo 3 letih :-P

Nwanko ::

No jaz se tut spomnim,da sem igral cod4 na P4 3.0Ghz HT 2gb rama in Radeon 9600pro 128mb(agp) medium nastavitve na 1280x960. :P

mr1two ::

9000:
Čak, a COD4 dejansko laufa na 9500/9700 seriji?! :)

logit ::

Meni je COD4 laufal tekoče na 7600GT.
COD5: World At War pa ne več (slideshow!).

mr1two ::

logit: govoril sem o radeon seriji 9500/9700 in kasnejših 9600/9800, ki so ugledali luč sveta pred 9timi leti. Takrat, ko je ATI začel delati mišice. Nisem namreč niti probal cod4 dat nanjga, ker je takrat v igro vskočila 7600gt(podn) in kasneje še 8600(takisto razočaranje).

Bananovec ::

Mhm. V povezavi z Intel Celeron 2.66Ghz in 512 rama igra celo lauvfa. Singleplayer sicer ne, ker lagira, a Multiplayer je celo igralen na okrog 25FPS. Valda vse na ultra low, pri veliki cifri premikajočih se predmetov pa valda ta cifra pade na okrog 15 FPS.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

69charger ::

Men je letel COD4,celo COD6 na integrirani Radeon HD3200 256mb :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bananovec ::

A na mobilni verziji. Potem moram tudi sam probati. Bojda naj bi HD3200 lavfal tudi Crysis, seveda ob boku z ne prastarim procesorjem.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

69charger ::

Seveda,to sem igral na laptopu. Seveda COD6 malo lagga,COD4 pa dela brez problemov. Skupaj z Turion x2 2.2ghz procesorjem.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

opeter ::

mr1two je izjavil:

logit: govoril sem o radeon seriji 9500/9700 in kasnejših 9600/9800, ki so ugledali luč sveta pred 9timi leti. Takrat, ko je ATI začel delati mišice. Nisem namreč niti probal cod4 dat nanjga, ker je takrat v igro vskočila 7600gt(podn) in kasneje še 8600(takisto razočaranje).


GeForce 6600 GT in 7600 GT sta bili zelo solidni srednjerazredni kartici!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mr1two ::

6600GT ja, 7600 GT, ki sem jo imel jaz pa ne. Neka zero db varianta od gigabyta, vglavnem je čudno delala(v dirt se je slika "zaletavala" npr, gonilniki niso rešli ničesar). 8600GT(ravno tako pasivna) je ta problem rešla, jo je pa blo nemogoče navit(sploh se ni dalo), tako da sem potem presedlal nazaj k ATIju in bil zadovoljen. Glede na ostale sem slabo izbiral in se mi je zato zadeva zamerla. jbg.

računalnik ::

sam mal: A GT220 GDDR3 LAUFA NA PCI-EXPRESS???????


K js jo mam na PCI namreč ... To bi znal bit problem a ne????8-O

dzinks63 ::

K js jo mam na PCI namreč

Ne vem kako ti je to uspelo?

Sssaga ::

:))

Konec debate!

računalnik ::

ampak v biosu mi ... AJA! Sam kako naj pa zdaj vem na koliko mi laufa?


V biosu mam možnosti obe ... Ampak kaj pa če dam na napačno? kaj pa pol? a mi neha delat


hmm ja popravek sem dal grafo ven in je DDR2 ... Pa piše da je testirana za home and office use ... ;((


Fail ... :'(

Bananovec ::

;(( Sem imel neki čuden občutek glede vsega ... :D
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163936 (14202) Sssaga
»

Call of Duty : Black Ops 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18534496 (26093) oo7
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117324 (9594) DiaMonDer
»

računalnik vse narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194382 (3999) Kreddy
»

Nov_Comp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593898 (3226) TehDucky

Več podobnih tem