» »

Cod 2-------->fps-ji

Cod 2-------->fps-ji

1
2
»

bajsibajsi ::

S 125 lahko naceloma jumpas povsod, medtem ko z recimo 50 fpsji ne mores; to je dejstvo! Da ne omenjam, da so lahko na fps cmd vezane se ostale komande, kot npr. "maxpackets", "snaps"... itd.

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Torej, če to preverjeno drži (za kar še zmeraj nisem siguren), je pogon CoD 2 vezan na FPS. Se pravi nekako tako, kot je prej to omenil boggie xlr, da si predstaljaš krivuljo. Tega sicer ne bom razlagal, ker bom pisal zelo dolgo, pa vendar nekaj na kratko. Če ima CoD 2 določene premike ali podobno, torej, da prideš ti od ene do druge točke v nekih določenih slikah na sekundo, potem ja, je možno, da je pri večjih fps-jih to pospešeno. Ne vem pa, zakaj bi naredili tak pogon. Očitno ena napaka Activision-a, saj v tem primeri igralci niso izenačeni pri igranju, če vse vpliva na igranje v številu FPS. Ker mora v tem primeru, da je, kakor sem že zgoraj omenil, vezana igra na slike na sekundo, biti pa tudi streljanje različno. Se pravi, če z neko avtomatsko puško streljaš pri 50fps mora biti v tem primeru razlika med 50 in 250 in več. Je tudi to tako?

geek93 ::

Torej, če to preverjeno drži (za kar še zmeraj nisem siguren), je pogon CoD 2 vezan na FPS. Se pravi nekako tako, kot je prej to omenil boggie xlr, da si predstaljaš krivuljo. Tega sicer ne bom razlagal, ker bom pisal zelo dolgo, pa vendar nekaj na kratko. Če ima CoD 2 določene premike ali podobno, torej, da prideš ti od ene do druge točke v nekih določenih slikah na sekundo, potem ja, je možno, da je pri večjih fps-jih to pospešeno. Ne vem pa, zakaj bi naredili tak pogon. Očitno ena napaka Activision-a, saj v tem primeri igralci niso izenačeni pri igranju, če vse vpliva na igranje v številu FPS. Ker mora v tem primeru, da je, kakor sem že zgoraj omenil, vezana igra na slike na sekundo, biti pa tudi streljanje različno. Se pravi, če z neko avtomatsko puško streljaš pri 50fps mora biti v tem primeru razlika med 50 in 250 in več. Je tudi to tako?


Tako je. To se vidi predvsem z M1 Garand, več maš fps hitrej bo strelala. Pri 50 fps lahko klikaš kolko hočeš pa nebo strelalo tako hitro kot če maš 250 fps.

mastah ::

modificiran quake 3 engine uporablja, recmo ce mas 333 fps zaklenjeno skaces k norc v cod1 in cod2

fr!Xy ::

Lp!
Mal OFF: Danes igram cod2 normalno na jump mapah. Ko jes na mapi pridem do konca grem na namizje nato na mozillo in sem šel na youtube gledat posnetek (v odzadju je igra tekla). Na sredini posnata hitro pokukam v cod da vidim kako daleč so in glej ga zlomka imam samo 5 fpsjev. Na novo namestim cod2 in nič se ne spremeni, menjam cfg in spet nič.
Mi lahko prosim pomagate? Ostale igre delujejo super.

ga x48-dq6
e8400
sapphire 4870
4gb ddr2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

fr!Xy ::

Lp!
Mal OFF: Danes igram cod2 normalno na jump mapah. Ko jes na mapi pridem do konca grem na namizje nato na mozillo in sem šel na youtube gledat posnetek (v odzadju je igra tekla). Na sredini posnata hitro pokukam v cod da vidim kako daleč so in glej ga zlomka imam samo 5 fpsjev. Na novo namestim cod2 in nič se ne spremeni, menjam cfg in spet nič.
Mi lahko prosim pomagate? Ostale igre delujejo super.

ga x48-dq6
e8400
sapphire 4870
4gb ddr2


Mogu restartat komp. Solve.

lulibinus ::

delete pls...

Zgodovina sprememb…

Mentalist ::

Ve kdo zakaj dobim samo 90 FPS pa imam


Saphire 4870 1Gb
I7 920
3gb rama
Win XP PRO SP3
?

Hec je, ker bratranec na slabšem računalniku dobi 250 FPS jaz pa samo 90. Se da to kje dvignit?
Lool.

bajsibajsi ::

Vertical sync off?

__Devil__ ::

Ali pa v konzolo napišeš to:

com_maxfps 333

Mentalist ::

_Devil_ Kje se odpre ta konzola?
Lool.

;-) ::

tab al pa tista tipka nad tab

Matej_K ::

Je za MP potrebno imeti original COD2 ali ne???
... .. .

;-) ::

Ne. pa ne tega več spraševat=)

__Devil__ ::

Kdo še dandanes kupuje igre?? >:D

bajsibajsi ::

Ali pa v konzolo napišeš to:

com_maxfps 333



Ravno v tem je fora. Lahko ima super racunalnik in vpise /com_maxfps 48918491841 pa mu to ne bo nic nucalo, ce ima vert sync ON. ;)

geek93 ::

1. Vpiši /com_maxfps 250
2. v options/graphics poglej kako imaš nastavlen rendering method al nekaj podobnega, če piše auto al pa Directx9, hitro nastavi na Directx7! Ker to ima največji pomet v fps-jih.
3. XP je že zelo star OS, lahko bi si naložil windows 7.

LP

;-) ::

Na hp elitebook 8730 imam konstantno 250fps, gre tudi 333, samo kika.

UAC evualtion ali nekaj podobnega gnjavi pri xfire ko se hočem povezat na server. Ve kdo zakaj gre? Igre nisem instaliral, kopiral sem mapo in imam org. cd key.

__Devil__ ::

Na hp elitebook 8730 imam konstantno 250fps


Vse na low???

;-) ::

Nevem natančo če ti po vrstnem redu povem je tako:
Extra
Medium
Medium

AA izklopljen
multigpu 1
resolucija 1280x kavemkolk

Skratka tak ko jaz igram tudi na domačem imam nastavljeno. Če vklopim AA postane 250 malo nestabilno.

__Devil__ ::

aja, resolucija je mala.. čist pozabo :)

troja ::

Na hp elitebook 8730 imam konstantno 250fps, gre tudi 333, samo kika.

UAC evualtion ali nekaj podobnega gnjavi pri xfire ko se hočem povezat na server. Ve kdo zakaj gre? Igre nisem instaliral, kopiral sem mapo in imam org. cd key.



Xfire zapri, in ga zaženi z desnim klikom ter run as administrator, vrjetno ti bo igre tut nebo slo zagnat zato mores tut tozagnat ko admin, l.p.

;-) ::

Sem pa ne pomaga.

urby6300 ::

Večji fps lahko dobite z CFG
čeprav nekateri pravijo da ti cfg ne more pomagat...
ampak se preverjeno motijo sam imam fps cfg in ti res dvigne fps do 400 če imaš slabšo grafično.
cod 2 fps pa so pomembni recimo za jump more in podobno.
veliko pomagajo tudi pri garandi ali pri kakšnih polavtomatih ker ti hitreje strelja vem metke.
kar je pa nad 200 fps je pa že dobro tako za jump kot tudi za orožje.

Cod2 sem igral na windowsih XP in sem normalno lahko imel nad 333 fps pa mi ni nič laggalo.
potem sem si pa naložil Windows 7 in imam lahko 200 ker kaj je pa čež 200 mi pa lagga lahko imam tudi več samo se neda igrat ker lagga.
To da ti CFG pomaga je preverjeno ker igram cod2 že zelo dolgo namreč imam 2000 ur.

dodajte me na
xf: wm14
msn: Alpha-cod2@hotmail.com
za dodatna vprašanja.






LP

Matej_K je izjavil:

Je za MP potrebno imeti original COD2 ali ne???


Za MP ni potrebno imeti orginal cod2 !
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urby6300 ()

Guzzy ::

jaz mam 8600 gt pa mi gre na 250..

;-) ::

urby6300 je izjavil:

Večji fps lahko dobite z CFG
čeprav nekateri pravijo da ti cfg ne more pomagat...
ampak se preverjeno motijo sam imam fps cfg in ti res dvigne fps do 400 če imaš slabšo grafično.
cod 2 fps pa so pomembni recimo za jump more in podobno.
veliko pomagajo tudi pri garandi ali pri kakšnih polavtomatih ker ti hitreje strelja vem metke.
kar je pa nad 200 fps je pa že dobro tako za jump kot tudi za orožje.

Cod2 sem igral na windowsih XP in sem normalno lahko imel nad 333 fps pa mi ni nič laggalo.
potem sem si pa naložil Windows 7 in imam lahko 200 ker kaj je pa čež 200 mi pa lagga lahko imam tudi več samo se neda igrat ker lagga.
To da ti CFG pomaga je preverjeno ker igram cod2 že zelo dolgo namreč imam 2000 ur.

dodajte me na
xf: wm14
msn: Alpha-cod2@hotmail.com
za dodatna vprašanja.






LP

Matej_K je izjavil:

Je za MP potrebno imeti original COD2 ali ne???


Za MP ni potrebno imeti orginal cod2 !



Ti si hecn. CFG datoteka je datoteka v kateri so shranjene nastevitve. Naprimer resolucija, svetlost, prikaz dima itd. itd. itd. Ti pa govoriš o CFG-ju kot da je neka bogovska stvar. Nočem rečt da ni, rad bi samo povedal da če nastavitve grafike pravilno nastaviš je isto kot da menjaš cfg. Mogoče še kako komando uporabiš ki ni v vidnih nastavitvah (jaz uporabljam samo tisto da niso zidovi zapacani da so lepo čisti), nič druga pa ni v cfgju takega bogovskega.

__Devil__ ::

kick player :P.

DiaMonDer ::

Ok na hitro še jaz neki vprašam.
Imam isto težavo s FPS samo ne mi zdej prosim odgovarjat pa k jih nimas dost pa kaj hočeš več... hočem vedet samo praktičen razlog... tako torej.

Moje komponente so:
Procesor: AMD Phenom II X6 1075T 3,2 - 3,5GHz, 6 MB + 3 MB AM3
Osnovna Plošča: N68-S UCC, GF 7050PV/630a, SB, VGA,NET
Grafična Kartica: Asus GeForce GTX 460, 1 GB
Ram: 4GB DDR2 PC6400 A-DATA
Disk: 1TB SATA2, 32/7200 -F3- (HD103SJ)
DVDRW: NEC AD-5240 DVR-RW
Ohišje: LC POWER 7011b
Napajalnik: LC Power LC6550GP2-14cm V2.2 Silent Giant

V igrci dosežem s temi komponentami pribložno od 300 pa skoraj do 400FPS na resoluciji 1280x1024 drugače mam pa config ko naj bi ti dvigno fpsje se pravi z razlicnimi nastavitvami...

Ampak moj prijatelj ima računalnik s temi komponentami:
procesor Intel Core i3 540 3,06 GHz, 1156
matična plošča ASUS, I5, LGA1156, I55H (P7H55-M SI)
grafična kartica GIGABYTE ATI 5770HD (GV-R577UD-1GD)
pomnilnik (RAM) 4 GB DDR3, 1333MHz
trdi disk WD 1024 GB SATA2, 7200 obr/min
napajalnik 450W

In mi doseže tudi do 900FPS !!!!!!!!!!
Se pravi nekej mi ni jasno al sem jaz tako čorov pa je od prijatelja komp res tolkrat bolši in ima res tolk dobre komponente ali ne in je neki pač narobe. To sm zato objavu tle ker bi to zadevo rad raziskal vi pa ste kle mal bol pametni kot jaz.

PS: Je mogoče FPS odvisen od ekrana ker moj frend lahko doseže resolucijo 1600x....
Jaz pa samo do 1280x1024

Pa še to poglejte si grafično kartico tukej:
http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

Malo preberite od grafične opis spodaj pa vam bo vse jasno da je nek PROBLEM ker kolikor je zmogljivap pomojem nekaj ne deluje vredu.

HVALA.

hojnikb ::

Tvoj frend ma slabši komp tak da bi mogu on met zarad hardwarea manj fpsjov kot ti.je pa res da maš ti 6 jedern proc, ki predvidevam da ni tak dober izkoriščen pr tej igrci in mogoče zato frend dobi več fpsjov, ker ma i3 po jedru bolši preformance kot tale amd x6.

Lahko pa da je problem tut kje v kakem configu al pa driverjih.
Zarad nižji resolucije maš kvečjemu več fpsjov ne manj.


Sicer pa a ni škoda takih komponent za 6 let stare špile :| ?
#brezpodpisa

DiaMonDer ::

HEHE da precej skoda samo se neki mi ni jasno... čezdalje bom si mislim da je nek problem ker poslusaj to.... jaz igram na max resoluciji 1280.1024 ker mam low ekran sam ga bom zamenou. Samo to mi ne gre v glavo!!!!!!!! Ko mam na tej resoluciji mi nabija od 300-400FPS tko kokr sm reku samo logično bi moglo bit da če dam an resolucijo 640x480 se pravi čist na low sam tolk da ms probou bi mi moglo šopat ogromnoooooooo fps samo ves kaj se zgodi... dobim jih se manj se pravi okol 200!!!
Samo vem da je neki s špilom ker mid elajo novejše igre vse... Dirt 2 na high resolucija vse na high detajli pa delao u piko brez štekanja ko da bi slo po malsu tako da je neki res narobe s špilom še kakšn nasvet kaj naj nardim??? Upam pa vsaj na to...ko dobim nov ekran bo takega kupu da bo mel max resolucijo 1920x1280 pa bom dal na ful pac resolucijo in ce sklepam po tem vecja kot bo resolucija vecji bodo FPS hahahahaha to je samo moje sklepanje po tem dogodku ok se slimo... BYE

hojnikb ::

Začni se manj sekirat zarad FPSjov in špili kej druga...

So še bol važne stvari ko fpsji ... 8-)
#brezpodpisa

DiaMonDer ::

wiii !!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call od Duty 1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12511503 (7271) petrus
»

cod2 fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
494917 (2505) racinoto
»

Ati radeon 5850 in inter core 2 E7500 2.93

Oddelek: Pomoč in nasveti
463751 (3424) aljosa555
»

8800GTX.. cod2 problem

Oddelek: Strojna oprema
422673 (1999) 823483
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392157 (1212) ;-)

Več podobnih tem