» »

računalnik vse narobe

računalnik vse narobe

Kreddy ::

torej imam sledeč problem: pred nekaj mesci sem kupil računalnik za 550€ in mi ne deluje dobro
-q8200 se segreva nad 70 stopinj in ni navit
-zvok ob večjih obremenitvah hrešči
-igre prekomerno štekajo glede na konfiguracijo računalnik


mislim da je vzrok matična ki je fujitsu d2950-a1 in napajalnik ki je samo 330 watten
za procesor pa nevem imam pa mislim da stock cooler z nekim cooler master fanom mislim da mora bit za nenavit procesor dovolj

torej matično ploščo mislim zamenjat z asus p5qd turbo al pa če mi priporočate kakšno cenejšo, boljšo ki je ddr2, 775, ATX in za 4 ram reže
napajalnik pa LC Power LC6550 550 watt

ram=2x2gb ddr2 800mhz
grafična= nvidia geforce gt220 1gb
LP

Meizu ::

Logično je, da ti bodo igre delale nenormalno, če maš pa crap od GPUja.

Kreddy ::

Meizu je izjavil:

Logično je, da ti bodo igre delale nenormalno, če maš pa crap od GPUja.

...??? in kakšen vpliv ima to na matično,procesor in napajalnik???

Dr_M ::

Ok, graficna res ni neki huda, ampak tako slaba pa spet ne.
Seveda je precej tudi odvisno od nastavitev, ki jih imas za igre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Grafična ni ravno najhitrejša. Odvisno od nastavitev, ampak dejstvo je, da (naj)novejše igre verjetno ne more igrati na več kot 1280x1024 seveda brez AA (ali pa še na tem ne, če ima high nastavitve).

http://www.guru3d.com/article/geforce-g... (test za Fallout 3)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kreddy ::

opeter je izjavil:

Grafična ni ravno najhitrejša. Odvisno od nastavitev, ampak dejstvo je, da (naj)novejše igre verjetno ne more igrati na več kot 1280x1024 seveda brez AA (ali pa še na tem ne, če ima high nastavitve).

http://www.guru3d.com/article/geforce-g... (test za Fallout 3)


-q8200 se segreva nad 70 stopinj in ni navit
-zvok ob večjih obremenitvah hrešči

mene predvsem zanima to

jamabama007 ::

glej jst mam 512 rama v grafični pa mi gta 4 nč ne šteka

hojnikb ::

jamabama007 je izjavil:

glej jst mam 512 rama v grafični pa mi gta 4 nč ne šteka

Kot da je ram na grafični edino merilo zmogljivosti grafične.

Kreddy je izjavil:

opeter je izjavil:

Grafična ni ravno najhitrejša. Odvisno od nastavitev, ampak dejstvo je, da (naj)novejše igre verjetno ne more igrati na več kot 1280x1024 seveda brez AA (ali pa še na tem ne, če ima high nastavitve).

http://www.guru3d.com/article/geforce-g... (test za Fallout 3)


-q8200 se segreva nad 70 stopinj in ni navit
-zvok ob večjih obremenitvah hrešči

mene predvsem zanima to


Poglej če maš hlajenje dobro urejeno in če je še kej termalne paste gor na procu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

virtuality ::

matična pa napajalc. Čeprav nevem napajalc je veliko veliko prešvoh samo 330W?? obvezno zamenjat. Pa verjetno ko si kupoval računalnik si gledal da ima grafična čimveč RAMa kar pa je narobe!!!! To sploh ni važno kok ima rama še 512 MB prehitijo to grafo. Moreš kupit kakšno GTX in potem morda še na višjih resolucijah poganjaš na najvišjih resolucijah in nastavitvah temu pa grafa ni kos. Zvok pa verjeto zaradi slabe matične hrešči ker ima integrirano "kr eno" zvočno kartico. Torej kupi novo ploščo, napajalc in grafo.

Ploščo lahko to ko si ti reku imam jaz P5Q Pro in sem zadovoljen, zmožna tudi OC-janja. grafo pa odvison kolk misliš dati kupi GTX 460 ker so se izredno pocenile dobiš že za 170EUR. Ali GTS 450 za 120e ali pa kakšno ATI 4870.....

Napajalnik ki ga misliš pa bo dovolj.

Meizu ::

-igre prekomerno štekajo glede na konfiguracijo računalnik


V tvojem prvem postu citiram tole alinejo.

Odgovarjam ti torej na ta del tvojega posta. Sicer odvisno kakšne igre igraš, vendar kakorkoli obrneš, zahtevnejše igre bodo štekale še naprej. Grafa enostavno ni zmožna poganjat zahtevnejših iger na višjih nastavitvah.

bobby ::

ok, long shoot ampak vseen.
dej poglej, kolk ti procesorske moči pobere, ko boš kopiral eno datoteko iz enga konca diska na druzga. nek film al pa nekaj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kreddy ::

bobby je izjavil:

ok, long shoot ampak vseen.
dej poglej, kolk ti procesorske moči pobere, ko boš kopiral eno datoteko iz enga konca diska na druzga. nek film al pa nekaj.


CPU Usage je 30%
temperatura pa je
core 0 68 stopinj
core 1 61
core 2 61
core 3 60

bobby ::

a maš ti to kakšen Name comp (Siemens, HP, Dell,..)? sprašujem zarad napajalca.
v device managerju imaš kakšne klicaje?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kreddy ::

Meizu je izjavil:

-igre prekomerno štekajo glede na konfiguracijo računalnik


V tvojem prvem postu citiram tole alinejo.

Odgovarjam ti torej na ta del tvojega posta. Sicer odvisno kakšne igre igraš, vendar kakorkoli obrneš, zahtevnejše igre bodo štekale še naprej. Grafa enostavno ni zmožna poganjat zahtevnejših iger na višjih nastavitvah.


js igram recimo cod4 1920x1080 AAx0 shadows in ostale stvari vse off in na low in doseže nekje 100 fps to pomeni v akciji 50 fps ko pa je smoke pa 30 meni se zdi low čeprav ni ravno dobra grafika ker nekatere slabše delajo veliko bolje

virtuality je izjavil:

matična pa napajalc. Čeprav nevem napajalc je veliko veliko prešvoh samo 330W?? obvezno zamenjat. Pa verjetno ko si kupoval računalnik si gledal da ima grafična čimveč RAMa kar pa je narobe!!!! To sploh ni važno kok ima rama še 512 MB prehitijo to grafo. Moreš kupit kakšno GTX in potem morda še na višjih resolucijah poganjaš na najvišjih resolucijah in nastavitvah temu pa grafa ni kos. Zvok pa verjeto zaradi slabe matične hrešči ker ima integrirano "kr eno" zvočno kartico. Torej kupi novo ploščo, napajalc in grafo.

Ploščo lahko to ko si ti reku imam jaz P5Q Pro in sem zadovoljen, zmožna tudi OC-janja. grafo pa odvison kolk misliš dati kupi GTX 460 ker so se izredno pocenile dobiš že za 170EUR. Ali GTS 450 za 120e ali pa kakšno ATI 4870.....

Napajalnik ki ga misliš pa bo dovolj.


ja zdej bom zamenjal matično napajalnik in ohišje (trenutno je premajhno) čez nekaj časa pa še grafo pa en water cooling ali pa dober aircooler

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kreddy ()

Kreddy ::

bobby je izjavil:

a maš ti to kakšen Name comp (Siemens, HP, Dell,..)? sprašujem zarad napajalca.
v device managerju imaš kakšne klicaje?


ja siemens fujitsu ( posteno sem se zajebal ko sem kupil ) ampak ni nobenih klicajev

imam še eno vprašanje
pred nekaj časa sem formatiral računalnik in naložil win7 ultimate in od takrat dalje mi ne dela več scroller na katerikoli miški namesto da bi scrollal gor pa dol pri igrah in v brskalniku daje glasnost + in - ampak krivi niso ne windowsi in ne miška torej je problem v softwearu pls help :) LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kreddy ()

bobby ::

aaa zooo
pol so se napake začele pojavljat po namestitvi win7, z XP je pa delalo vse ok?
če je tako, potem bi rekel, da imaš problem z gonilniki.

ok, kaj bi jaz naredil:
dol bi potegnil iz neta http://drp.su/ (driver pack solution) ni nič nelegalnega, sem ga preskeniral tako da naj ne bi imel spywarea/antivirusov, edino kar ti naredi, ti prevzame default home v brskalnikih.

potem pa zagnal in naj ti prečekira komplet sistem in ti ponudi, kateri gonilniki so novejši pa kateri ti manjkajo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kreddy ::

bobby je izjavil:

aaa zooo
pol so se napake začele pojavljat po namestitvi win7, z XP je pa delalo vse ok?
če je tako, potem bi rekel, da imaš problem z gonilniki.

ok, kaj bi jaz naredil:
dol bi potegnil iz neta http://drp.su/ (driver pack solution) ni nič nelegalnega, sem ga preskeniral tako da naj ne bi imel spywarea/antivirusov, edino kar ti naredi, ti prevzame default home v brskalnikih.

potem pa zagnal in naj ti prečekira komplet sistem in ti ponudi, kateri gonilniki so novejši pa kateri ti manjkajo.


pred tem sem imel visto in je delovala normalno seveda pa ti ena taka crap firma ziher ne bo dala zraven driverjev ki delajo in tako se je zgodilo tut meni ne delajo na xp,vista in w7 za zvok sem moral na visti downloadat realtekove driverje w7 pa je to sam porihtal

bobby ::

fant, ti kar pnovno downloaday te gonilnike za zvok in jih namesti. tiste ki so od w7 zraven, so za silo. pač zadeva dela kolkor dela.

vsaka firma ki je kao znamka, ti ne bo več dajala gonilnikov zraven. jih pa najdeš seveda na njihovi uradni strani, sicer ne zadnjih ampak une, katere so certificirane in sprobane.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kreddy ::

bobby je izjavil:

fant, ti kar pnovno downloaday te gonilnike za zvok in jih namesti. tiste ki so od w7 zraven, so za silo. pač zadeva dela kolkor dela.

vsaka firma ki je kao znamka, ti ne bo več dajala gonilnikov zraven. jih pa najdeš seveda na njihovi uradni strani, sicer ne zadnjih ampak une, katere so certificirane in sprobane.


sej od zdaj naprej vedno kupujem po delih tak da ne bo problemov :)

evo zdej ni več problemov z zvokom :) thx bobby

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kreddy ()

Kreddy ::

težave z zvokom so rešene ampak ta scroller na miški pa še kr ne dela pravilno :O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU 100% ne vidim rešitev... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
859255 (7107) m0LN4r
»

Gt220- A je res tko zanč za špile?

Oddelek: Strojna oprema
393306 (2245) Bananovec
»

Primarna grafična kartica Radeon 5850 + Nvidia 8800GT samo za PhysX, rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609680 (8560) Meizu
»

Katero grafično kartico od 150€ do 160€?

Oddelek: Kaj kupiti
232543 (1998) polde66

Več podobnih tem