» »

Cod 2-------->fps-ji

Cod 2-------->fps-ji

«
1
2

Scorpion90 ::

Imam sledeč problem glede cod 2 multiplayer:imam računalnik stari malo več kot leto dni imam matično ploščo asus m2npv-vm potem procesor amd athlon 64 3500+ pred kakim tednom pa sem kupo novo grafično geforce 8600gt 512mb ko igram cod prek neta pa če imam nastaviteve bolj na high mam samo 40-50 fps-jev ko pa dam vse na low takrat pridem nekje na max 130:'( zdaj pa me zanima v čem je to problem po mojem vsaj bi pri tje grafični mogo met pri high nastavitvah vsaj 250 če še ne več? Pa bi vas prošo za pomoč če bi mi znali povedat v čem bi bil problem to drugače pa sem si včeraj potegno dol najnovejše driverje za grafično. Ali je mogoče matična plošča preslaba ali morem kakšne nastavitve nastavit ali kaj? :(

Lp

;-) ::

250 nwm če boš mel z svojo grafično.

Kak dober cfg si dol cukni, pa glej da maš dx7 nastavleno texture pa niso važne.

Codename_47 ::

Igraš na DX9?

Scorpion90 ::

Kaj ta grafična je tak slaba?8-O drugače mam ja na direct x9 sam če grafična itak že 10 podpira nevem zakaj bi mogo igrat na 7

kixs ::

Ja, ta graficna ni za uporabljat :O

dzinks63 ::

:)) Zalaufaj si crysis v visti na DX10, pa se boš na lastne oči prepričal, koliko je dobra ta grafična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Scorpion90 ::

hmmm nebi si mislo zakaj pa je tak slaba?? Katere grafiče pa vi uporabljate?:)

j3rn3jk ::

ta grafa je res bol boga...
še moja 2.5 leti je hitrejša:D ...

za cod2 pa nastavi na dx7, v konzolo vpiši ukaz /r_multigpu1..
pa bi mogel met tam nekje okrog 200..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

Scorpion90 ::

Sam vseeeno se mi čudno zdi da je tak slabe kvalitete torej prejšnja generacija 6600GT boljša??Ker en kolega jo not ima pa ima konstantno 250 fps ni mi ta zadeva predvsem jasna katere pa so te od geforce dobre grafične??In kakšen je pri teh cenovni razred?

reptilia ::

jst mam
Intel Core 2 Duo e4400
2gb ram
pa 8600gt golden sample 256mb


maximalne fpsje pri dx9 mam okol 350-400

drgač sem jih pa omejil na 250... me meče dol z več fpsji na nekaterih serverjih

pri codu je precej tudi v ramih in pa procesorju ne samo v grafiki... k je itak za en k*****



pa odvisno je seveda tudi kolk programčkov ti v ozadju laufa >:D
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

Scorpion90 ::

Jaz mam drugače tudi 2giga rama pa te takšno grafično kot ti sam v čem je razlika pri tem golden sample??Drugače pa res ne vem v čem bi bil problem si mogoče kaj še posebej nastavljal ali kaj plz za odgovor:)

fraising ::

za par fps vec:

seta r_skincache "1"
seta r_aaalpha "0"
seta r_aasmaples "1"
seta r_swapinterval "0"
seta r_rendererpreference "2"
seta r_autopriority "1"
seta r_drawsun "0"
seta r_drawdecals "0"
seta r_gamma "1.5"
seta r_glow "0"
seta r_picmip 1"
seta r_picmip_bump "2"
seta r_picmip_manual "1"
seta r_picmip_spec 2"
seta r_anisotropy "0"
seta r_sunflare_max_size "0"
seta r_lodscale "2"
seta r_dlightlimit "2"
seta lodbias "-200"
seta r_multigpu 1
seta r_polygonoffsetbias 16

upam da ti bo pomagalo, to sej jest imeu na prejsnem kompu in sem imel 250 razno v smoku je padlo tm do 160

lp.
jAMBO

The_hammer ::

Mal pobrskaj po foromu pa boš hito našel odgovor, drgač pa sm jst tut mel 8600 gt 256 varianto, pa na dx7 letelo preko 300 frajmov. Na dx9 pa okol 125, brez AA, 1280x1024, vse ostalo bol ko ne OFF.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Scorpion90 ::

Vprašo še samo bi če ma kdo kak dober config za fps-je?:) Pa če se da to kaj storit da bi bili bolj konstantni da ne bi tako skakali?

izi12 ::

Jaz mam pa geforce 8800 GTS pa tui 2gb rama pa me zanima kok da je mozno da mam na cod4 na najvisjih moznih nastavitvah okoli 125 fps, pri cod2 pa mam na najvisjih moznih nastavitvah samo 30-50 fps ???

;-) ::

Sicer nwm kaj delate ampak jaz imam:
2gb rama
4000+ x2
pa 8600GTS

resolucija 1440x900 pa imam 250 fps konstantnih razen v dimu na dx7.

itak pa je vseeno če jih imaš 60 ali 250, ker je isto. Meja je 125, 333 itd.

izi12 ::

Ja na dx7 jih mam pr cod2 jaz tudi nad 250...sam me kika, da dx9 pa mam 30-50.
Sam a ni cod4 dx9?

Urc ::

Cod 4 je ja. Cod 2 pa imaš na izbiro, napiši najprej v konzolo com_maxfps 250 in igraj lepo na dx 7, ker dx 9 je neki zjeban če mene prašaš...

izi12 ::

Aha ok hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izi12 ()

reptilia ::

pobi jst mam s 8600gt na high cod2 čez 300 fpsjev...
omejim jih na 250 pa mam skor skoz konstantno razn k skoz snipe gledam mi padejo na 160-170
Forgive your enemies, but never forget their names.

mc_nejko ::

Tudi jaz imam sledeč problem... Moj rač. : Intel core 2 Duo 1,5 GHz , 3GB rama , Nvidia Geforce 8600M GS 512 rama (pozor to je leptop)
Pa ko si instaliram cod2 mi vse fajn dela mp na serverjih imam od 220 - 250 fps .... pol pa čez kaki dan ali pa dva spet zaženem game da bi igral pa imam po 20 fps ali pa še manj pa izklopim vse ostale programe pa nič ne pomaga!! Mel sem že vse cfg-je ki so sploh možni in nič

zraven tega imam še eno vprašanje glede cod2 fps zadnji ss 24fps(23-26, 10)... kaj pomen ta zadnja cifra za vejico?

iLichu ::

in kaj ti bo 250 fpsjov ?

mc_nejko ::

lol.... kaj mi bo?? Saj nisem rekel da rabim lih 250fps vsaj 200 bi blo dovolj... v glavnem ne vem kaj je tu narobe.. kr ko reinstaliram cod2 mam spet nad 200 fps pol pa čez kaki dva ali tri dni spet vse sfuka...
Kaj mi bo (lol kako bedno vprašanje) zaj ko mam 20 fps mi vse tak počas dela kot bi mi štekalo!!
Torej če ve kdo kaj je tu narobe mu bom hvaležen za nasvet

g. Oden ::

Scorpion90 - kupi si nov procesor, vsaj dual-core pa nehaj krivit grafično!

ELIJAH ::

lp...imam ati radeon 4650 in imam v cod2 samo 30 fps....to se mi je že zgodilo ko sem sprobal ati radeon 3450...ko pa sem imel ati radeon 9600 sem imel pa 125 konstant...meni ni nič jasno zakaj me tako zajebava....upam da boste vedeli zakaj mam samo 30 fps z 4650

GoldRakun ::

lol.... kaj mi bo?? Saj nisem rekel da rabim lih 250fps vsaj 200 bi blo dovolj... v glavnem ne vem kaj je tu narobe.. kr ko reinstaliram cod2 mam spet nad 200 fps pol pa čez kaki dva ali tri dni spet vse sfuka...
Kaj mi bo (lol kako bedno vprašanje) zaj ko mam 20 fps mi vse tak počas dela kot bi mi štekalo!!
Torej če ve kdo kaj je tu narobe mu bom hvaležen za nasvet

In kaj ti bo 200fpsjev če je že 40-50 zadosti?

NoXy ::

In kaj ti bo 200fpsjev če je že 40-50 zadosti?

NI!

DaVidQ ::

lol.... kaj mi bo?? Saj nisem rekel da rabim lih 250fps vsaj 200 bi blo dovolj... v glavnem ne vem kaj je tu narobe.. kr ko reinstaliram cod2 mam spet nad 200 fps pol pa čez kaki dva ali tri dni spet vse sfuka...
Kaj mi bo (lol kako bedno vprašanje) zaj ko mam 20 fps mi vse tak počas dela kot bi mi štekalo!!
Torej če ve kdo kaj je tu narobe mu bom hvaležen za nasvet

In kaj ti bo 200fpsjev če je že 40-50 zadosti?


A bi že lahko nehali s tem ?! Morate v vsaki temi smetit z tem? Če ne razumeš razlike v CoD 2 ti pač ni pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

geek93 ::

jaz sem imel 6600GT in procesor amd athlon 4600x2 dual core 2.4ghz. Mel sem pa čez 200 fps.
Tako da v tvojem primeru je problem procesor, saj je zelo star!

nabavi novo matično ploščo, procesor in rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: geek93 ()

bajsibajsi ::

"pobi jst mam s 8600gt na high cod2 čez 300 fpsjev... omejim jih na 250 pa mam skor skoz konstantno razn k skoz snipe gledam mi padejo na 160-170"

Lahko to kako dokazes?

Resnicno dvomim, da je to res. Ce si iz LJ. in nimas nic proti, bi prisel pa mi to pokazes, da bom tudi sam na svojem prenosniku z 8600GT lahko igral COD2 konstantno z 250 fpsji.

bajsibajsi ::

"Sicer nwm kaj delate ampak jaz imam: 2gb rama 4000+ x2 pa 8600GTS resolucija 1440x900 pa imam 250 fps konstantnih razen v dimu na dx7."

Velja enako zgoraj napisano.

ZaOstali ::

a je sploh kaka razlika v grafiki v DX7 in DX9
Kaj pa DX8?

NoXy ::

Razlika je v grafiki kar očitna. DX8 ne moreš nastavit.

Kreddy ::

Intel Quad Core 2,33Ghz
Ati Radeon HD4600 1GB
4GB RAM

igram na dx7 lower detail in 1280x1024 resoluciji

dela mi 200-300 fps, kaj naredim, da izboljšam fpsje?


Thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kreddy ()

RazzorX ::

Pa ti se hecaš ane? Raje imaš na taki grafiki, da ne vidiš nič in podobno, pa da ti letijo fps-ji, čeprav ti jih tvoj LCD zaslon pokaže od nekje 60 - 80 maximalno, pa ti jih lahko šiba 1000!

Kreddy ::

Pa ti se hecaš ane? Raje imaš na taki grafiki, da ne vidiš nič in podobno, pa da ti letijo fps-ji, čeprav ti jih tvoj LCD zaslon pokaže od nekje 60 - 80 maximalno, pa ti jih lahko šiba 1000!



Ampak doseže mi maksimalno 300 v tem je problem. Detaili pa so čist v redu.

ZaOstali ::

Intel Quad Core 2,33Ghz
Ati Radeon HD4600 1GB
4GB RAM

igram na dx7 lower detail in 1280x1024 resoluciji

dela mi 200-300 fps, kaj naredim, da izboljšam fpsje?


Thx

Če imaš tak računalnik in poganjaš 4leta staro igro vse na LOW za prazen nič, sploh ne veš za kaj si kupil računalnik.
Raje si kupi 5 leta star raćunalnik in na njem igraj CoD, ker ko boš ugotovil da je v igrah 60FPS enako 100-999FPS boš verjetno že star 66let
Prosim, razloži mi, kaj bi pridobil z FPSji in ti bomo takoj pomagali. Ampak ne samo to, zagotavljamo ti, da boš imel +400FPS (vse do 555FPSjev).
Ampak koliko FPSjev boš imel, je odvisno od odgovora, ki nam ga boš dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

Bolf3nk ::

Intel Quad Core 2,33Ghz
Ati Radeon HD4600 1GB
4GB RAM

igram na dx7 lower detail in 1280x1024 resoluciji

dela mi 200-300 fps, kaj naredim, da izboljšam fpsje?


Thx


Omg to ti ni dovolj?:O:)) Več fps je merilo e-kurca ali kaj?

Kreddy ::

Intel Quad Core 2,33Ghz
Ati Radeon HD4600 1GB
4GB RAM

igram na dx7 lower detail in 1280x1024 resoluciji

dela mi 200-300 fps, kaj naredim, da izboljšam fpsje?


Thx

Če imaš tak računalnik in poganjaš 4leta staro igro vse na LOW za prazen nič, sploh ne veš za kaj si kupil računalnik.
Raje si kupi 5 leta star raćunalnik in na njem igraj CoD, ker ko boš ugotovil da je v igrah 60FPS enako 100-999FPS boš verjetno že star 66let
Prosim, razloži mi, kaj bi pridobil z FPSji in ti bomo takoj pomagali. Ampak ne samo to, zagotavljamo ti, da boš imel +400FPS (vse do 555FPSjev).
Ampak koliko FPSjev boš imel, je odvisno od odgovora, ki nam ga boš dal.



Meni se gre za visoke jumpe. Malo mi pa je čudno da si kupim nov comp in imam enake fpsje kot na starem dvojedernem procesorju in x1650 pro grafični enako tudi pri cod4 prosim za odgovore.

RazzorX ::

Visoke jumpe? Kaj ima to zvezo s številom FPS, resno??

Kreddy ::

Visoke jumpe? Kaj ima to zvezo s številom FPS, resno??

Da

ZaOstali ::

Zresni se!
Preberi si v COD2 temi ta POST in nekaj postov pod tem. Vse razloženo.

xsannyx ::

Če bi bil jaz ti bi si vse dal na ultra high! Kljub temu da imaš "le" 40-50 FPS. Fora u več fps je o da je malo bolj gladka slika. (se pravi ko je manj kot 25-30 FPS bo malo lagiralo, pri 5 fps pa kot bi na power pointu igral :D). Tako da, dokler ne pade pod 30 lahko brez problema igraš to, samo jump mape bo slabo bolj, ker ni čisto "gladka" skila in ti morda čisto malo malo zalagira u zraku in padeš dol :D
Možno je pa tudi da imaš vsync on. Če ga imaš izklopi

Kreddy ::

Zresni se!
Preberi si v COD2 temi ta POST in nekaj postov pod tem. Vse razloženo.

vse sem naredil kot tu pise in niti priblizno ne dosezem 400 niti ko merim v zrak omejitev pa imam na 500

st0jko ::

Dost maš.. Omeji lepo na 125 in igraj.
keks?

geek93 ::

pa kaj vam je enim?
najlepše se itak jumpa s 125 oz. 250 fps.
pri 333 fps te že bolj dol vleče, tak da se ne buni in igraj s 125 oz. 250 konst (razlike itak ni) :D

RazzorX ::

Ubistvu, kaj je vam, geek93? Glej, slike na sekundo tebi prikazujejo neko sliko, torej, poenostavljeno je tako:
Če ti kartica zmore rendirati recimo 10fps-jev, to pomeni, da kartica zmore izrisati 10 slik na sekundo, katere ti potem pokaže zaslon. Torej, če ti ta kartica zmore izračunati in izrisati nekje 70 slik na sekundo (da ti še to razložim, računalniški LCD-ji v večini imajo nekje 60Hz, manjši - 19" in podobno imajo do nekje 75Hz, kar pomeni, da zaslon izriše 75 slik na sekundo), jih bo zaslon toliko pokazal tudi tebi. Ti jih teh 70 itak ne vidiš, vidiš jih manj. Torej, povej mi, kaj ti bo 125 - 333fps, če jih niti monitor ne bo izrisal, niti jih ti ne boš videl? To enostavno nima nobene veze z jumpanjem ali vašimi podobnimi forami, da vam še malo razložim, kateri mislite da je razlika. To je sicer bolj čudna razlaga, pa vendar. Predstavljaj si, da imaš ti neko letalo, ki naredi pot od te točke A pa do točke B. Izgledalo bi tako A--------B. Če je med ti to letalo vidiš med tema dvema točkama na monitorju 2krat ali 70krat, bo letalo še zmeraj naredilo enako pot. V obeh primerih bo prišlo od točke A pa do B po isti poti, ne bo pri večjem številu izrisanih slik spremenilo poti za 5 metrov navzgor ali navzdol in podobno. Torej, če pri CoD 2 upoštevamo to, bo po spisani fiziki "človek" skočil ob pritisnjenem space-u do neke določene višine pri 10ih ali pri 500fps, le, da ga boš ti drugače videl. Ampak bo pa naredil isto pot, prišel bo od te točke pa nazaj do druge pri obojih fps-jih. Dojamite to!

boogie_xlr ::

Saj je vse lepo in prav, ampak kaj, ko so določene zadeve v game-engine vezane na FPS? Sicer ne vem zakaj so vezali na FPS ampak js vem za enmal drugačen primer:
Če si predstavljate koordinatni sistem (x,y) in iz izhodišča (0,0) narišete puščico gor (0,1) in puščico desno (1,0). Ti dve puščici predstavljata hitrost, ko greš naprej ALI desno. Kaj pa če greš naprej IN desno? Potegneš puščico od (0,0) do (1,1) in glej to čudo, puščica je nekoliko daljša od prejšnjih, torej, če greš postrani, si nekoliko hitrejši. :D Sedaj pa izračunajte, kako dolga bi morala biti ta puščica v resnici. :|

martincek1 ::

Hmm ... da še jaz nekaj povem

Pri COD2 je definitivno pomembno, koliko FPSjevm imaš, saj se to lepo pozna v jumpanju. NPR: če skačeš z 250 fps boš vsakič skočil kamor hočeš, če boš imel 50 fps pa ti bo uspelo kdaj pa kdaj - če znaš skakati...

http://www.xfire.com/video/194224/

Pa še en primer, ko potrebuješ za jump 333 FPS (250 je premalo)

Kdor je pa rekel, da te pri 333 vleče navzdol ... hhm ... ne da bi jaz o tem kaj vedel... pri 333 skačeš po mojem mnenju najbolj tekoče in najvišje ;) Od 333 naprej pa se skače manj, naprimer z 500 fps ;)

geek93 ::

Hmm ... da še jaz nekaj povem

Pri COD2 je definitivno pomembno, koliko FPSjevm imaš, saj se to lepo pozna v jumpanju. NPR: če skačeš z 250 fps boš vsakič skočil kamor hočeš, če boš imel 50 fps pa ti bo uspelo kdaj pa kdaj - če znaš skakati...

http://www.xfire.com/video/194224/

Pa še en primer, ko potrebuješ za jump 333 FPS (250 je premalo)

Kdor je pa rekel, da te pri 333 vleče navzdol ... hhm ... ne da bi jaz o tem kaj vedel... pri 333 skačeš po mojem mnenju najbolj tekoče in najvišje ;) Od 333 naprej pa se skače manj, naprimer z 500 fps ;)




Jaz sem bil v jump serverju, in sem probal vse možne količine fps. od 60 - 333. Najlepše je šlo skakat z 250 in 125, malce težje z 333, in najtežje z 60.
Za 333 fps pa ljudje pravijo različno, ko sem se jaz učil jumpat od drugih so mi vsi govorili ne jumpaj s 333, jumpaj s 125 al pa 250.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call od Duty 1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12511467 (7235) petrus
»

cod2 fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
494913 (2501) racinoto
»

Ati radeon 5850 in inter core 2 E7500 2.93

Oddelek: Pomoč in nasveti
463742 (3415) aljosa555
»

8800GTX.. cod2 problem

Oddelek: Strojna oprema
422669 (1995) 823483
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392154 (1209) ;-)

Več podobnih tem