» »

Amis televizija

Amis televizija

«
1
2

jurehaup ::

Danes sem dobil televizijo preko amisa pa imam ene par vprašanj.

1. Se da kako naredit da bi si programe razvrstil po svoji izbiri ali je tako kot je in jih je nemogoče prestavit?

2. Ko brskam po programih se spodaj pojavi orodna vrstica kjer piše na katerem programu si, ter uro, je pa zelo moteča ker je zelo dolgo gor na vrhu potem se pa skrije. Zanima me kako se nastavi da se čimprej skrije.

3. Kako si lahko ogledam oddajo ki sem jo zamudil in koliko to stane?

Hvala vam za pomoč

stleoric ::

Ponavadi je priporočljivo prebrati brošuro, ki jo dobiš zraven nove naprave ali storitve.

1. Se da z Listo Pribljubljenih.
Tipka Menu => Uporabniške nastavitve => Priljubljeni kanali
Ko si v programu izbereš listo s tipko Info => Modra tipka (glej zadnjo vrstico v menuju)

2. Tipka Menu => Uporabniške nastavitve => Razno => Časovna omejitev prikaza informativne pasice
Takoj lahko skriješ tudi s tipko Exit.

3. Tipka EPG => izberi kanal in oddajo s smernimi tipkami (puščice) => Enter => Glej / Glej od začetka
Zamujeno si lahko ogledaš za večino najbolj gledanih kanalov v zadnjih 48 urah
Druga opcija je uporaba snemalnika (preberi spodnji link ali brošuro).
Stane 0 €.

http://www.amis.net/web3/files/docs/Ami...

http://www.amistv.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stleoric ()

MK99 ::

Si bom sposodil kar tole temo ce smem..

Razmišljam o nadgradni TV omrezja doma, do zdaj sem cakal na optiko, samo sem obupal.
Pa tehtam med Telemach in AmisTV omrezjem. Sem iz Lj - center, trenutno ze uporabljam AmisNET.
Kakšne izkušnje med obema ponudnikoma?

Najbolj se zanimam za trojcek: net, tv in telefon.
Kot berem je Amis dokaj pohvaljen, vsaj kar se kvalitete in enostavnosti uporabe tice. Tale moznost ogleda za zadnjih 48 ur mi je zelo vsec, ni mi pa najbolj jasno glede snemalnika. Piše, da je 10ur vkljuceno v 2eur mesecne narocnine. Kaj to pomeni, da na mesec lahko posnamem samo 10ur vsebin?? A svoj, zunanji snemalnik za snemanje pa ne morem/smem imeti (ala videorekorder)?

Ali je potrebna kakšna dodatna oprema za starejši CRT TV v primerjavi z novejšimi LCD (imam dva full hd lcd in enega crt)..

Hvala zaenkrat!
Lp, Matic

Nihce ne ve? :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MK99 ()

Anney ::

Si bom sposodil temo.
Ker bom verjetno menjal ponudnika vseh storitev me zanima naslednje:

- kakšna slika je na amis TV (IP), če mi lahko kdo prosim prilepi kakšen screen shot POPa in enaga SLO HD programa.
- kako se obese amis optika (je nihanje v hitrosti, ali je lepo konstantno)

Trenutno imam siol optiko in siolovo kabelsko, z obema sem zadovoljen, vendar ne s ceno, so pri amisi cenejši vendar se bojim tega IP tvja, ker ga ne poznam in sem slišal za neke težave tega, vsaj pri siolu je bilo tako.

Prosim za mnenja lastnikov amis optike in IP tv (gre se shemo s 145 programi).

hvala

IceBoX ::

Sam sem na bakru, slika se mi zdi ista kot sem jo imel prej na Siolu. Kockanja še nisem doživel, jaz sem zadovoljen. Prijatelj je na optiki Amis in tudi nima pripomb glede TV.
Huh...

Anney ::

Na siol kabelski je res lepa slika, lahko daš kakšeen printscreen?

Jinto ::

anney:
Imam Amis FTTH ošo, pred časom sem pisal v tej temi (hitrost se je zmanjšala zvečer)
ima Amis stabilno tv in internet?

Od takrat so zadevo popravli, mislim da so do Postojne nadgradili povezavo na 10gbit (iz 2x1gbit http://www.amis.net/web3/files/docs/xpe...
Zelo pohvalno, sedaj deluje internet perfektno. Če dela povsod tako kot pri nas, lahko zlahka priporočim.
Še ipv6 upam da bojo kmalu uštimali :)

 1  larnes7-V44.arnes.si (193.2.254.241)  0.497 ms  0.535 ms  0.611 ms
 2  larnes6-V475.arnes.si (88.200.2.182)  39.794 ms * *
 3  six.amis.net (91.220.194.107)  0.393 ms  0.432 ms  0.468 ms
 4  mx-lj1-te-1-2-0.amis.net (212.18.44.137)  0.526 ms  0.525 ms  0.526 ms
 5  postojna3-te-3-1.amis.net (212.18.44.173)  1.221 ms  1.303 ms  1.400 ms
 6  postojna1-ge-0-1.amis.net (212.18.35.126)  1.003 ms  0.968 ms  0.978 ms
 7  cpe-92-37-126-xxx.dynamic.amis.net (92.37.126.xxx)  2.085 ms  2.081 ms  2.304 ms


postojna3-te-3-1.amis.net je nov hop, ki je bil dodan pred kratkim. Nimam pa naročene televizije, tako da o temu ne morem nič povedat.

draciel ::

mamo amis tv in nimam pripomb kar se tiče slike. Sicer mam pa pripombe kar se tiče podnapisov in sicer so celi bele barve ( brez črne obrobe, kot pri drugih ponudnikih ), in podnapisov se potem skoraj ne vidi kadar je v ozadju bela podloga. Mojga očeta to blazno jezi, ker še malo slabše vidi. Ko smo bli pri siolu pa tega problema ni bilo.

Anney ::

Kako pa kaj deluje amis box, so kakšne težave?

Bom verjetno menjal, ker za 5€ več dobim 100/25 linijo, trenutno 20/20 in pa tale box s funkcijami zamika in pavziranja, tako da, če je slika vredi se splača.

Anney ::

Še nekaj me zanima, je v programski shemi 100 oz.130 programov SLO 1 HD in SLO2 HD zajeta, ali je samo v HD paketu za doplačilo?

Tilen ::

Brezplačno v vseh paketih afaik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Anney ::

Ja sej se mi je zdelo, samo na netu v shemi nimajo vklučene.

hvala.

Zvezdica27 ::

lp,

doma imamo Amis preko DSL, starši Siol preko DSL. Upal bi si trditi, da ima Siol več podnapisov po kanalih, Amis pa lepšo sliko, brez dvoma. Včasih malce zalaga ob najbolj gledanih terminih, ni sile. V obeh primerih je slika preko DVB-T lepša. Brez dvoma, četudi je vse 576p.

Net dela b.p., pingi normalni, nižji kot pri Siol (tudi tam normalni). Lahko ti kaj pingam oboje, če hočeš. linija 10 Mbit se deli na net/TV, a se ne opazi, TV naj bi kuril nekje 3mbit, torej tud za dolvleko je OK.

Glede cene je isto sranje drugo pakovanje, par e razlike. Moj amis je cca 51e na mesec (TV, net, telefon), zdi se mi rahlo drago, a dela bp.

Amis box je malce švoh, sam dela vse. Sedaj ko so računalniki povsod ni bisten, drugač ma usb vhod, sam sploh ne vem če dela.... če bi dec lahko bil še NAS, bi bila absolutna zmaga (ni).

zz

Anney ::

Meni se gre najbolj za sliko, zdaj imam kabelsko (siol), na optiki in je odlična, bi pa pri amisu dobil hitrejši paket interneta za isto ceno zdaj 20/20 potem 100/25, zato se bolj nagibam k amisu. Bistvenih programov mi jih je tako samo nekje 8 pa ti verjetno imajo podnapise :) Najbolj me skrbi ta IP tv in box, sedaj je kabelska in ni nobenih težav, glede interneta sem tudi brezskrbi sej je optika.

Mi lahko malce bolj opišeš tale box je za kaj, kockalo na optiki pa naj mi nebi ali?

IceBoX ::

Boxi so znamke Albis (baje da imajo nekaj veze z Siemensom), en model je 7710, zdi se mi da je še en novejši, modre barve. Imajo tudi USB vhod, s katerega lahko poslušaš glasbo in gledaš filme (mediacenter).
Huh...

Zvezdica27 ::

lp,

za optiko ne vem. Tudi ne vem če so tv boxi isti na optiki ter DSL.

Načeloma je box OK. Kaj točno te zanima, če bom imel čas lahko probam ta media center, še nisem. Je pa res Albis, sam se ne spomnim modela.

Kar je važno je da je daljinec dober, veliko boljši kot siolov (ne box, stari).

zz

Anney ::

Je že vredu, sem dobil odgovore, važna je bla kakovost slike, pa tudi tu imajo vsake oči svojega malarja, bom po dopustu vzel ta amis, itak so mi pa rekli, da imam 15 dni časa za odpoved pogodbe.

Tako, da se javim, ko mi namontirajo zadeve in povem kaj več, kako se stvar obnese napram siol kabelski. (nekje konec oktobra).

Hvala obema.

Andrej74 ::

anney,

Amis TV imam že 2 leti. Sicer optike na ulici, kjer živim še ni, zato imam ADSL 10/768. V hiši imamo 3 tv-je. Če so prižgani vsi trije naenkrat, mi za internet še vedno ostane 3 mega povezava, slika pa je na vseh tv-jih super. Nobenega zatikanja ali kockanja. Res pa je, da sem od centrale oddaljen 400 metrov zračne linije. Centrala je v BS-3. Z Amisom boš zelo zadovoljen. Če imaš optiko pa sploh. Sicer slika na tv-ju zaradi optike ni čisto nič boljša, fora optike je samo hitrejši internet. Izpostavil bi še Amisovo 24 urno tehnično pomoč, ki je bila v medijih ocenjena kot najboljša v Sloveniji. Aja, pa še to: sosed ima T2 VDSL 20/1. Slika je slabša od Amisove, pa ima enako velik LCD, kot jaz. Tudi on gre na Amis. TV komunikatorji od Amisa, so trenutno veliko boljši, kot jih imajo ostali ponudniki.

LP, Andrej

Anney ::

Hvala, upam da bo vse tako kot pišete, vam javim.

Maglorfin ::

Da ne odpiram nove teme ... Pred dvema tednoma sem prešaltal na Amis trojček, sicer še čakam, saj mi še niso prišli priklopit. Me pa zanima, če ima že kdo kakšne izkušnje z njihovo varianto wireless prenosa TV signala med televizorji v stanovanju. Imam namreč takšno stanovanje in tako postavljena dva televizorja, da bi bilo komplicirano in zamudno delati običajno "žično" inštalacijo do obeh TV-jev, tako da sem naročil kar to brezžično zadevo. Če ima kdo izkušnje/mnenje, se priporočam.

http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

d4vid ::

Tolo brezžično opcijo so vzeli pri sosedu in sem pač šel jaz zvezat. Zvežeš hitro, AP na modem, client na komunikator. Ni nobenih težav, deluje bp. Problem zna bit razdalja, vendar 10-15 m bi moglo delat. Pri sosedu imajo gor priklopljen sagem ("ta neumen") sprejemnik, ne vem kako se obnaša s Albisom.
Drugače pa imam tudi sam amis, trenutno 2 meseca in sem zadovoljen.

Btw, malo mi je smešno da imaš s tem brezžičnim adapterjem več kablov za 1 TV kot drugače za 3 :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

finpol1 ::

S čem sta povezana modem in AmisTV komunikator v primeru žice? Navaden USB kabel?

Imam preko Celeno usmerjevalnika pa bi rad preizkusil s kablom. Samo na mestih, kjer je ta Celeno usmerjevalnik priklopljen dam USB kabel v modem in komunikator ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

d4vid ::

finpol1 je izjavil:

S čem sta povezana modem in AmisTV komunikator v primeru žice? Navaden USB kabel?

Imam preko Celeno usmerjevalnika pa bi rad preizkusil s kablom. Samo na mestih, kjer je ta Celeno usmerjevalnik priklopljen dam USB kabel v modem in komunikator ?


Ne USB, UTP s RJ45 konektorji. Drugač povedan, kabel za internet.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jokklen955 ::

Maglorfin je izjavil:

Da ne odpiram nove teme ... Pred dvema tednoma sem prešaltal na Amis trojček, sicer še čakam, saj mi še niso prišli priklopit. Me pa zanima, če ima že kdo kakšne izkušnje z njihovo varianto wireless prenosa TV signala med televizorji v stanovanju. Imam namreč takšno stanovanje in tako postavljena dva televizorja, da bi bilo komplicirano in zamudno delati običajno "žično" inštalacijo do obeh TV-jev, tako da sem naročil kar to brezžično zadevo. Če ima kdo izkušnje/mnenje, se priporočam.

http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...

Pozdravljen,zanima me ali si se odločil za brezžično povezavo.zanima me ali je dovolj brezžična povezava za več tv,ali je treba kupiti tudi amisov digitalni pretvornik.a je dober sagem?kako upravljaš z posameznimi tv.hvala za odgovore

d4vid ::

jokklen955 je izjavil:

Maglorfin je izjavil:

Da ne odpiram nove teme ... Pred dvema tednoma sem prešaltal na Amis trojček, sicer še čakam, saj mi še niso prišli priklopit. Me pa zanima, če ima že kdo kakšne izkušnje z njihovo varianto wireless prenosa TV signala med televizorji v stanovanju. Imam namreč takšno stanovanje in tako postavljena dva televizorja, da bi bilo komplicirano in zamudno delati običajno "žično" inštalacijo do obeh TV-jev, tako da sem naročil kar to brezžično zadevo. Če ima kdo izkušnje/mnenje, se priporočam.

http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...

Pozdravljen,zanima me ali si se odločil za brezžično povezavo.zanima me ali je dovolj brezžična povezava za več tv,ali je treba kupiti tudi amisov digitalni pretvornik.a je dober sagem?kako upravljaš z posameznimi tv.hvala za odgovore


Kupiti moraš en oddajnik in za vsak TV svoj sprejemnik brezžičnega signala ter tudi sprejemnik - torej ali Albis (pametni) ali pa Sagem (osnovni).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jokklen955 ::

še enkrat,imam siolov sagem modem set up box 1ad81 pa me zanima če moram zamenjati za 2tv amisovega,ali je dober siolov. sedaj imam siol paket standard pa razmišljam ,da bi šel k amisu.hvala lep pozdrav in hvala za odgovor

d4vid ::

To pa žal nebi vedel, mogoče bi se dalo zmenit, sam kolikor jaz vem ima amis televizijo blokirano na svoje MAC naslove (t.i. njihove sprejemnike) in če boš ti priklopil SIOL sprejemnik, najbrž ne bo delal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Sagem je proti albisu počasen... Ne, ne moreš uporabiti siolovega stb.

Pri amisu boš dobil en albis vključen v ceno, enega pa še posebej najameš za nekaj eur na mesec.
Tomi

kokpa ::

Ali kdo ve ali ima amis v ponudbi kakšen boljši optični modem kot je tale tenlykess? Stvar je zmožna imet samo do nekje 1700 povezav in včasih kaj zašteka, k se recimo na torrentu pojavi več povezav...se da kako narediti reset na določen čas? Aia, k recimo elektrike zmanka se, tv komunikatorja ne moreta pobrati, dokler jima večkrat ne prekineš el.energijo, se da to kako rešit?

...:TOMI:... ::

Za take stvari je najbolje, da težiš na helpdesk. Forum ti tu ne more nič pomagati. Ko bo napaka, pokliči...
Tomi

d4vid ::

...:TOMI:... je izjavil:

Sagem je proti albisu počasen... Ne, ne moreš uporabiti siolovega stb.

Pri amisu boš dobil en albis vključen v ceno, enega pa še posebej najameš za nekaj eur na mesec.


Pa žal tudi albis ni nevem kako hiter...

Ali kdo ve ali ima amis v ponudbi kakšen boljši optični modem kot je tale tenlykess? Stvar je zmožna imet samo do nekje 1700 povezav in včasih kaj zašteka, k se recimo na torrentu pojavi več povezav...se da kako narediti reset na določen čas? Aia, k recimo elektrike zmanka se, tv komunikatorja ne moreta pobrati, dokler jima večkrat ne prekineš el.energijo, se da to kako rešit?


Najboljše je, da kličeš na amis in rečeš da ti dajo modem v bridge mode..
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Res je, da ni hiter, kot bi si človek želel, vendar je napredek viden. Sagem je res počasen.
Tomi

Hayabusa ::

kokpa je izjavil:

Ali kdo ve ali ima amis v ponudbi kakšen boljši optični modem kot je tale tenlykess? Stvar je zmožna imet samo do nekje 1700 povezav in včasih kaj zašteka, k se recimo na torrentu pojavi več povezav...se da kako narediti reset na določen čas? Aia, k recimo elektrike zmanka se, tv komunikatorja ne moreta pobrati, dokler jima večkrat ne prekineš el.energijo, se da to kako rešit?

Svoj router.

kokpa ::

Hayabusa je izjavil:

kokpa je izjavil:

Ali kdo ve ali ima amis v ponudbi kakšen boljši optični modem kot je tale tenlykess? Stvar je zmožna imet samo do nekje 1700 povezav in včasih kaj zašteka, k se recimo na torrentu pojavi več povezav...se da kako narediti reset na določen čas? Aia, k recimo elektrike zmanka se, tv komunikatorja ne moreta pobrati, dokler jima večkrat ne prekineš el.energijo, se da to kako rešit?

Svoj router.


Za tem imam postavljen svoj asus rtn66u, ker drugače sploh ne morem doseči polne brezžične hitrosti(linija 100/25)...

d4vid ::

Pokliči na AMIS in naj ti dajo modem v bridge mode, da se ti bo ruter priklopil na net, ne modem. V ruter boš moral še 1x napisat podatke za dostop do spleta (xxxxx@amis.net...)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kokpa ::

Samo če to naredim, a potem bodo obe televiziji delovali? Ker jaz sem jih razumel, da morata biti televiziji priklopljeni na njihov modem, drugače ne delalo?

d4vid ::

Televiziji moraš met priklopljeni na modem, ja. Obe bodo delovali, modem pa bo le nek vmesni člen pri povezovanju za internet.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

denisbegood ::

Preko bolhe sem kupil nov komunikator ALBIS od amisa, da bi pač imel dva z možnostjo snemanja. Težava pa je, ker mi predvaja samo par programov, za večino napiše, da nimam naročnine. Če priklopim starega ali ALBISa ali sagema, delata b/p.
Ali lahko to kako rešim?

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

in kaj pravijo na amisu? :)

Tilen ::

Seveda lahko. Plačaš naročnino za drugi STB in bo delovalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

denisbegood ::

Najraje imam humoristične odgovore

Bakunin ::

kakšno vprašanje - takšen odgovor :))

denisbegood ::

Vprašanje je bilo resno

Bakunin ::

storitev je vezana na narocnino oz. na MAC/ID doticnega STB.

ce ti uspe to "pohekat", potem ok...sicer bos pa moral ta tvoj STB nekako "legalizirati"/prijaviti na amis....

denisbegood ::

To je kot neka serijska za identifikacijo sprejemnika, ne? Samo zakaj potem delajo vsi slovenski, lokalni, Yugo, in nekaj tujih programov? Ni mi še čisto jasno.

A obstaja način, da to ˝pohekam˝doma?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Verjetno je vezano na mac naslov stb-ja.

...:TOMI:... ::

Ne vem, zakaj si ga kupil? Pri amisu je itak samo najemni sistem.

Tisti, ki ti ga je prodal, bo plačal odškodnino za ta stb. Jaz predlagam, da povprašaš na amis, koliko je odškodnina in temu prodajalcu prodaš stb nazaj za recimo 10€ manj, kot je odškodnina. Odškodnina je več kot 100€...

Bodi podjeten, nato pa od amisa za nekaj eur na mesec najameš dodaten stb, če ti bo linija podpirala... S tem stb si ne boš mogel pomagati nič.
Tomi

denisbegood ::

Bistvo je v tem, da že imam dva (enega albisa in enega sagema), in za sagema ne plačujem nič, ker je bila neka akcija. Torej imam aktivirana dva Stb-ja, plačujem dodatno nič. Sedaj pa enostavna matematika: vzamem na bolhi albis, plačam 20 € in dobim to v enem letu notri (pri 3€ mesečne naročnine). Ta matematika je veljala do včeraj, ko sem novega priklopil in ne kaže vseh programov. Verjetno bom res moral plačati za dodatni stb na Amisu.

...:TOMI:... ::

Pokliči na amis in razloži situacijo. Mogoče ti uspe, da boš imel brez doplačil...

Jaz bi rabil en stb, za radio.
Tomi

denisbegood ::

evo, prodam za 20€, profitiraš poštnino. kot nov, včeraj razpakiran.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159230 (11097) kixs
»

Flex paket od Amisa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8017899 (12036) berlusconi
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442025 (1679) ...:TOMI:...
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7036774 (20230) dunda
»

ima Amis stabilno tv in internet?

Oddelek: Omrežja in internet
385330 (4276) Killermode

Več podobnih tem