» »

Postavitev lastne radijske postaje

Postavitev lastne radijske postaje

clovecek ::

Pozdravljeni.

Že nekaj časa imam idejo, da bi postavil lastno radijsko postajo. Bi mi lahko kdo na karatko opisal kakšen je potek? Katere vse vloge je potrebno oddati? Kako je z zakupom frekvence? Tudi glede opreme? Je investicija precej draga?
NO KEYBOARD FOUND
PRES C TO COUNTINIOUS.
;)

bluefish ::

Pred tem raje pomisli, kako boš pokril avtorske prispevke ipd.

antonhac ::

Avtorske prispevke plačaš 1x mesečno s položnici ZASAS-u.
Oprema stane kolikor pač stane (za malo denarja malo muzike, za dosti denarja pa samo malo več muzike).
Frekvence so največji problem, velika verjetnost je, da dobiš frekvenco med dvema "močnima" in pol te slišita samo prvi in drugi sosed, ki te itak ne bosta poslušala, ker ti dovoljenja za oddajno anteno ne bosta "podpisala".

clovecek ::

Zdj za te avtorske pravice je tak. Obstaja program Muziic z njim lahko poslušaš LEGALNO vse kar je na youtubu, za začetek je to kr kul. Bol me zanimajo sami postopki pridobitve frekvence. Glede na to, da je v Sloveniji že malo morje radijskih postaj pomoje nemore biti to taka umetnost ali pač?
NO KEYBOARD FOUND
PRES C TO COUNTINIOUS.
;)

kuglvinkl ::

Jebeš klasiko FM. Zajahaj net radio, pa to razišči.

St235 ::

Mislim, da praktično več ni prostih frekvenc.

cegu ::

St235 je izjavil:

Mislim, da praktično več ni prostih frekvenc.

Uf, še dost.

Čez 10 let bo lažje, če bo kakšna digitalna dividenda za radio.

mihec87 ::

clovecek je izjavil:

Zdj za te avtorske pravice je tak. Obstaja program Muziic z njim lahko poslušaš LEGALNO vse kar je na youtubu, za začetek je to kr kul. Bol me zanimajo sami postopki pridobitve frekvence. Glede na to, da je v Sloveniji že malo morje radijskih postaj pomoje nemore biti to taka umetnost ali pač?


Pa sazas ti bo kokice prnesu.

Dvomim da je tole čist legalno če pa že za poslušanje, pa za oddajanje sigurno ne..

BigWhale ::

clovecek je izjavil:

Zdj za te avtorske pravice je tak. Obstaja program Muziic z njim lahko poslušaš LEGALNO vse kar je na youtubu, za začetek je to kr kul. Bol me zanimajo sami postopki pridobitve frekvence. Glede na to, da je v Sloveniji že malo morje radijskih postaj pomoje nemore biti to taka umetnost ali pač?


Hihihi. Kje si pa to slisal? :)

Sicer pa ja, vrzi se raje v internetni radio broadcast. Lahko stvari precej poenostavis in pokrijes prece vecji krog poslusalcev. :)

Avenger ::

No ja, AM frekvenc maš kokr češ, hehehe
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Več kakor prostih IP naslovov zihr :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Kdo sploh še posluša muska na AM bandu ?

Nagi Bator ::

amigo_no1 je izjavil:

Kdo sploh še posluša muska na AM bandu ?

Jaz ko sem sredi Jadrana. Cel FM itak Italijani pregazijo ;((

BigWhale ::

amigo_no1 je izjavil:

Kdo sploh še posluša muska na AM bandu ?


Pri nas mogoce ne tolk ljudi, drugace je pa tega se en kup...

As of August 2007, the FCC had licensed 4779 AM stations and 9159 FM stations (6279 commercial and 2880 educational). -- Wiki

V enem vecjem mestu imas lahko en kup radijskih postaj, poslusalcev je pa toliko, kot jih ni pri nas v celi drzavi. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613378 (8189) PreviousUser
»

AM Stereo postaje v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
407157 (5261) nikolahodin
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254672 (3743) Thuban
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328372 (24464) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612028 (10385) Scorpia

Več podobnih tem