» »

RAID in WD diski

RAID in WD diski

Border ::

Kupil bom diske pa me zanima kaj je hitrejse?
- Ali 2x 40 WD 8 Mb v RAID
- ali 1x 80 WD 8 Mb

In zakaj?

ps: imam plato z RAIDom

Thanatos ::

itq 2 x 40GB v RAIDu samo kot kaže ne veš da boš imel potem samo 40GB prostora.

l-note ::

Ja če bi on vezu 2×40G diska v RAID in s tem dubu skupno le 40GB placa, pomen da bi comp na oba diska pisu ISTE podatke (kao backup, če ti en crkne). Ampak jst mislm da on hoče 2×40GB diska vezat tko, da bo na vsazga mal pisal (50/50 podatkov) kar bo povečal plac na 80GB in s tem tudi hitrost.
A ne gre to tko???

Thanatos ::

ja, točn tko my mistake :8)

Border ::

Ja jaz bi vezal diske v raidu tko, da bi imel 80 GB prostora in ne kot back up.

Sedaj me pa zanima zakaj se poveca hitrost zapisa pti 2x40 kot pa ce bi imel samo enga po 80 Gb?

ps: en kolega mi je pravu, da je RAID "s h i t" in da to ne deluje kot bi moralo?!?

McHusch ::

RAID ni shit, če ga znaš uporabljati ter skonfigurirati.

2 x 40GB v RAIDu deluje hitreje kot en 80GB disk zato, ker lahko hkratno prebere dvakrat več informacij ter jih prav tolikokrat več tudi zapiše. Slaba stran tega načina pa je 50% večja izpostavljenost izgubi podatkov. Namreč, če ti crkne en disk v takšnem RAID polju - gredo vsi podatki po gobe. Tudi nepoškodovani.

Dami ::

Mam 2 WD 80gb 8mb v raud0 in mislim da je stvar še počasnejša k da bi mel navadna diska. Block size sn dal 64k (ker mi pač ni noben znal prav svetovat;( ), veliko pa delam z velikmi datotekami, tak okrog 700mb (;) ). Sej v sandri pa v pcmarku so scori bolši k navadn disk, samo mene praktičn del ni prepričal. Zaj pa mam tok nafilan da ne morm backupa nardit če hočem zbrisat raid polje:(
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413687 (9291) matrix2
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162346 (1920) Leo
»

pomen raida??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61192 (1066) aky
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181376 (1175) Hojne

Več podobnih tem