» »

RAID - 4 diski

RAID - 4 diski

Hojne ::

Mam 4 diske pa bi jih dal v RAID0. Zanima me, če kdo ve kako jih v HPT biosu označit. A jih kar po vrsti od prvega do zadnjega ali pa najprej P.master>S.master>P.slave>S.slave, ker če bo pisu najprej na prvi kanal pol pa na drugi bo mal bol počas (ne vem, se mi zdi)??? S katermu programom je najbolj stestirat hitrost in vse???

Pa še to 4x40=160Gb, v fdisku mi pa seštevek vseh particij pride nekje okoli 120Gb. A to pomeni, da je HPT omejen???
  • spremenil: Hojne ()

JLP ::

To lepo kr use po vrst označš. Itak nima veze u kermu vrstnmu redu jh označš ker bo komp itak mogu pisat na use 4 diske k bo kej pisov na disk.
Za testirat najd program HDTach. Mislm da more bit kle u DL sekciji.
40GB označjo za velikost diska proizvajalci. Oni uzamejo 1GB = 1.000.000.000 B. Računalnik pa uzane za 1GB velikost 1024x1024x1024 B, zato ti pa komp kaže mn placa.
Drgač pa RAIDa s 4mi diski lih neb priporočov. (RAID-0). Je preveč nezanesliv. In če ti en disk u RAIDu crkne boš ob vse tko da...
Live long and prosper!

asPeteR ::

Raid s 4 diski je res brezveze, kajti samo ta podatek, da RAID 0 dva diska je hitrost 80Mb/s s štirimi diski pa tja do 95Mb/s, tako da presodi, če se splača,... to so informacije od HPT370 ATA100 kontrolerja.

Raje postavi Raid s štiri diski, kateri bodo trije v RAID 0 in en pa za backup. Mislim da se imenuje RAID 0+1.

sazo ::

asPeter če še nisi slišal za raid reje ne piši
dva diska nikoli nimata prenosa 80Mb/s imata pa 57Mb/s:D:Draid o
test
test2

Paramedic ::

sazo: odvisno kaj meriš. v hd tachu je men šlo iz 55 na 80 mb/s z raid 0 (dva diska).
End transmission.

zile ::

Hojne:
Nared 2 raid 0 polja. Pazi da v biosu označiš vse diske na 16k cluster size (najboljše razmereje poraba placa/hitrost) in formatiraš v dosu (primer c:\format c: /u /z:32)

Govoril sem:D.
Sandra 45.000.

Paramedic ::

Če boš pa imel NTFS pa izberi 4k cluster size. Namreč, ko formatiraš z NTFS ti avtomatsko naredi 4k. Tega nism vedu prej mam pa zato, 16k in 4k. Ampak je v hd tachu vseeno 80mbps:D
End transmission.

Hojne ::

Sem naredu RAID0 z 4 diski naenkrat. Ker HPT370 kontroler ne podpira diskov večjih od 32Gb in ima omejitev 128GB na obeh kanalih sem kar ob nekaj prostora (4x8=32Gb:'(). Vendar me je matral kolk je to hitr z 4 diski, ker sem imel prej isto 2 diska v RAID-u kot zile (btw: hvala za nasvet za formatiranje, ker bi bil drugače sedaj na 4k cluster-jih).
Rezultate iz Sandre in najbrž iz HDTach-a bom napisal kasneje, ko vse naložim.

zile ::

Podpira večje diske od 32GB.
Najdi popravek za fdisk od microsfta na njihovi strani.

Hojne ::

Ni problem v fdisku ampak v kontrolerju, ker mi v biosu za vsak disk piše velikost 33207Mb, če ga dam pa na navaden IDE kontroler na plati, pol mi pa piše 41Gb. Bo mogu ABIT kontroler-jev bios update-at (že mam 1.03b).

zile ::

Ja čudn.
Ker jest mam en IBM 45GB pa mi napiše 45GB, tko da probi bios updejtat. Če maš ABitko potem probi pogledat za biose tukej
Maš tud posebem forum za hpt370.
Jest uporabljam driver za winse in bios ver. 1.10b

Hojne ::

Ja edina varianta je lahko samo še bios, ker imam uradnega 1.03b od ABIT-a bom probu še 1.10b. Drgač mam pa že mal staro BX6 2.0 pa kontroler posebi gor.

MUC ::

HPT370 podpira diske večje od 32 GB, ker mam jest 2x40 GB pa dela!

Mr.B ::

HPT370 ne podpera Raid0 s štirimi diski ampak le z dvema.
Adaptec ima kontroler s kešom , ki podpera štiri diske v RAID polje 5. Ta kontroler naščije vse te on board ter podobne kontrolerje. Pri tem kontrolerju ima vsak disk svoj kanal zase. , ... Preberte si na Adaptekovi strani.

V tvojem primeru je le varianta Raid 1+0 s tem da sta oba diska v miroringu.
Pa mnogi ki ste dali poste v tem sklopu , še niste konfigurerari HPT370 kontrolerja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

asPeteR ::

SAZO, mislim, da kdo drug ni slišal za RAID,...

Prenos je v win2k res ene 50-60Mb/s, toda v win98/ME OS, pa je popolnoma drugače!
Tam je v HDtach okoli 80Mb/s, tko, da,...

Hojne ::

Pa sej še preden sm delu RAID0 mi je že kazu 33207Mb velike diske pa če so bli 1, 2, 3 ali 4 priklopljeni tko, da ne vem kva je to. Morm 1.10b bios najdt pa probat.
MUC: a maš on-board kontroler? ker bios?

A kdo ve kje najdt bios samo za kontroler in ne unga, ki je za kontroler na plati ampak posebej.

Yohan del Sud ::

Pomankanje dobrih nasvetov v tem topicu je predvsem zaradi tega, ker večino normalnih ljudi še ni videla štirih 40 GB diskov na kupu, kaj šele da bi se jih kdo spomnil dati v RAID.:D

matevzm ::

Naredi upgrade BIOSa. Ce si malo bral na HighPointu, priporocajo isto verzijo BIOSa in driverjev, kar pri tebi kot kaze ni, ker se nisem videl HotRoda z zadnjim BIOSom. Navodila za flaskanje, BIOS in utility za flashanje (ta je na oddelku utility) najdes na siteu Abita. Pred flashanjem odpri racunalnik, vzemi ven kartico (zal) in odstrani nalepko z Eproma. Prepisi tip cipa. Ob startu flash te namrec vprasa za tip cipa, in ti da ene 4 na izbiro in moras vedeti.
Naredis flash, driverje, pa je. Meni tudi delajo 40G diski.
Kar se tice preformans s 4 diski, iz testa FastTraka 100 in AMI MegaRAIDa:
The Workstation, File Server, and Database performance of both adapters increases somewhat in a 2-drive RAID 0 array relative to a single drive, but then unfortunately stays about the same when moving to 3 and 4-drive RAID 0 arrays. Random write performance scales as more drives are added to both cards, as does (for the most part) sequential write performance.

Hojne ::

Ja pol pa pustmo raid in 4 diske in vse ter se osredotočmo na primarni problem. Priklopim 1(en) disk (prazen-brez particije) na kontroler ta ima zadnji uradni BIOS (1.03b) iz ABIT-ove strani. Ko grem v kontrolerjev BIOS (Ctrl-H) mi pokaže za ta disk da je velik 33207Mb, če ga priklopim na plato pa kaže 41Gb???

Vsi, ki vam za disk večji od 30Gb kaže na raid kontrolerju ta pravo velikost a loh poveste al mate posebi kartico al ga mate na plati integreranga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413658 (9262) matrix2
»

RAID 4 x 40GB / HPT370 / Abit VP6 / problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81278 (1149) miranpozar
»

HPT370

Oddelek: Strojna oprema
5908 (813) matevzm
»

ABIT DDR - platka

Oddelek: Kaj kupiti
491518 (1060) asPeteR
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191869 (1573) Paramedic

Več podobnih tem