» »

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Temo vidijo: vsi
««
5 / 16
»»

jnce ::

ja ampak to je treba serviserjem razložit.. jaz bi z veseljem naložil gor custom rom.. samo se bojim ravno izgube garancije.. ker so prednosti custom roma velike :D

tado6 ::

Zamenjava ROMA je kršitev in prekine veljavo garancije. Za INFO, serviser telefonov je Teleray, kjer bodo to toliko bolj upoštevali.

Mare3 ::

Jaz sem naločil nov ROM in če bo potreba po garanciji bom dal nazaj na original pa če bodo kaj jokali bom rekel da sem takega dobil saj ne morejo vedet, jaz pa tudi ne, ker se ne spoznam na to menjavanje ROM-ov...

tado6 ::

Torej vso srečo!

king67 ::

Kateri stabilni custom ROMI so trenutno na voljo, oz. katere ste vi naložili?
Izkušnje?
lp,
king67

;-) ::

tado6 je izjavil:

Zamenjava ROMA je kršitev in prekine veljavo garancije. Za INFO, serviser telefonov je Teleray, kjer bodo to toliko bolj upoštevali.

kje to pise? v mojih navodilih ne.

jaz imam oxygen in mi je posvojil baterijo glede na stock ter deluje bp skoz. procesor imam na 1200mhz trenutno ze par dni pa ni nic narobe. zakon telefoncek sploh proti galaxyju ki sem ga imel prej in je vedno nekaj kresalo bilokateri rom sem nalozil.

Mare3 ::

Oxygen 2.2.2 Android 2.3.5. Navit na 1500mhz baterija ne zdrži nič manj kot na 800mhz, je pa velika razlika med original in custom ROM-om, dosti hitreje vse dela in bolj tekoče...

jnce ::

se nič ne bojite izgube garancije?

ameba ::

Kako je z garancijo, če je mehanska napaka, na telefonu pa custom rom ?

Lonsarg ::

Če je mehanska mal težko pogledajo kater softwere maš gor ane?:) Odločitev glede garancijskega popravila pa najbrž naredijo na začetku, ne ko je že stvar popravljena pa prižgejo. Namreč oni morjo za izvengarancijsko popravilo imeti tvojo privolitev, da boš plačal.

Če pa je napaka taka, da se da še telefon prižgat pa se pred pošiljko v servis nazaj original po trotl zihr postopkih, ki so na forumih opisani povrne pa tut ni problema.
100% zihr ni, ampak najverjetneje pa ni problemov na tak način hendlat zadevo. Tak da malenkost že riskiraš z custom ROMom, ampak samo kak procent, kar se bere po forumih, ki so poslala v garancijo z custom ROMom je ta procent dosti majhen. Še vedno je mnogo več pans, da se garancija ne bo upoštevala, ker ti je kdaj padu na tla al pa zaradi kake vlage.

Steinkauz ::

A sem edini, kateremu za x5 pravijo sogovorniki da me bolj švoh slišijo?

Bias ::

@Steinkauz, mene slišjo ok pa imam gor tisto silikonsko zaščito(žepek) sam kolega pa res mau slabše slišim (ima enako X5) sam ma pa tud drugačen ta žepek al kakorkoli že temu rećemo, tako da testiraj brez tega :)

;-) ::

jnce je izjavil:

se nič ne bojite izgube garancije?

kje to piše ?

Mare3 ::

Meni vsake toliko časa rečejo "kaj?" pa ne zato ker bi bil slab zvočnik vsaj zdi se mi da ne zato ker čudno držim telefon, nekako tako stran od obraza ker sem bil navajen na prejšnji telefon touch pri katerem je bil senzor pokvarjen in sem stiskal z obrazom po ekranu :)

x4en0n ::

Zdravo!

Na tušmobilovi strani pod paketi--> multipaketi ( KLIK piše, da je cena telefona (Ideos X5) v multipaketu brezmejnih 1000 29€. V paketu brezmejnih tisoč dobiš 180€ popusta, telefon pa ima redno ceno 349€. Torej zanima me ali je to napaka, ali telefon res dobiš za 29€.

Ker pri ostalih telefonih pa npr., če telefon stane 220 evrov potem z 180€ bonusa plačaš 40€ za telefon. V tem primeru bi po moji logiki moral telefon stat 349€-180€=169€.

Hvala!

M-XXXX ::

Eno vprašanje, sosed je pri TUŠ-u vzel Huawei ideos x5 in mu v klicu ne deluje mikrofon (sogovornika normalno sliši, ampak od njega je sama tišina). Naprimer v posnetem videoposnetku, pa mikrofon deluje, ima kdo že kakšno podobno situacijo?

Mare3 ::

Sej za posnetke je drug mikrofon ni isti kot za klice. Za posnetke je na zadnji strani telefona za klice je pa na spodnji strani tem kjer je usb priključek. Predlagam pa servis kajti ne verjamem da lahko sam karkoli popravi, verjetno je tehnična težava.

Valvoline ::

Nabavu sem x5 skupaj z paketom free20 pr tušu,fajn mobilnik ni kaj,moti me predvsem tipka za glasnost,al se da nekakor tipko zaklenit tak da ne funkcionira več? Kako je kaj z custom romi,al se splača sprobat.

jnce ::

Se splača probat :D Sprobal sem MIUI in Cyanogen. Oba sta zelo dobra, hitra in stabilna. Odzivnost telefona je veliko boljša kot original.

Mare3 ::

Probal več ali manj vse možne rom-e za ta telefon in ostajam na MIUI trenutno najboljši, vsaj po mojem mnenju in izkušnjah. LP

jnce ::

Tudi jaz sem na MIUI pristal.. se mi zdi najboljši, saj ima zelo dobro organizirane settings menije in baterija mi zdrži dlje. Je pa tudi najboljši kar se tiče prilagajanja telefona =)

Valvoline ::

I kakše izboljšave prnese miui rom? kak se pa stari rom shrani? Za vsak primer. Milsim da un program za navijanje dela tudi z tovarniškim romom. Je komu ratal naredit tvout iz x5?
P.s glede baterije pa tako,takoj k vklopiš GPS baterijo žre ko zmešan.xD. Za GPS je avtopolnilec nuja. Če je gps in wifi izklopljen baterija odlično drži,tudi pri brskanju in gledanju filmčkov.
No ratal mi je usposobit navigacije,nalimal IGO noter in lepo dela,le hitrost osveževanja pozicije se ne da nastavit. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z telefončkom.
Aja,eno vprasanje,nikakor mi ne rata prenesti stevilke noter iz stare sim kartice? Help!
xD

Zgodovina sprememb…

6151 ::

katera verzija MIUI deluje na x5,in pa a je velika razlika med cyanogen,MIUI in oxygen
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

jnce ::

Jaz imam naloženo najnovejšo različico MIUI roma, ki ga dobiš tu LINK. MIUI se zelo razlikuje od Cyanogena in Oxygena, saj ima po deafultu "iphone like" meni, ampak jaz sem si namestil GO Launcher in to omogoča zares veliko prilagajanja. MIUI ima zelo dobro organizirane settings menije in ima dodane tudi bljižnice (recimo če imaš napravo zaklenjeno in držiš gumb domov(hiška) se vklopi luč itn.). Zaenkrat sem navdušen nad kombinacijo MIUI+Go Launcher, saj sem si napravo naštimal tako kot meni paše. Zelo uporaben je na MIUI tudi zelo razširjen "power control widget", ki ga najdemo v "notification baru". Kar se tiče baterije mi zdrži približno za tretjino dlje kot na Cyangoen modu. Edina pomankljivost (vendar mene ne moti) je to, da ni v slovenščini, medtem ko pa Cyanogen in Oxygen sta. Cyanogen je tudi super mod, vse deluje hitro, vendar jaz sem se zelo lepo navadil na MIUI in ga ne zamenjam.
LP

Valvoline ::

Al se da sherat mobilne konekcije z teli kustom romi? Oz da se telefon uporablja kot wifi router? In če gre ali se ga lahko uporablja istočasno kot telefon in router? Tole bi bilo zakon če bi šlo.

6151 ::

jnce je izjavil:

Jaz imam naloženo najnovejšo različico MIUI roma, ki ga dobiš tu LINK. MIUI se zelo razlikuje od Cyanogena in Oxygena, saj ima po deafultu "iphone like" meni, ampak jaz sem si namestil GO Launcher in to omogoča zares veliko prilagajanja. MIUI ima zelo dobro organizirane settings menije in ima dodane tudi bljižnice (recimo če imaš napravo zaklenjeno in držiš gumb domov(hiška) se vklopi luč itn.). Zaenkrat sem navdušen nad kombinacijo MIUI+Go Launcher, saj sem si napravo naštimal tako kot meni paše. Zelo uporaben je na MIUI tudi zelo razširjen "power control widget", ki ga najdemo v "notification baru". Kar se tiče baterije mi zdrži približno za tretjino dlje kot na Cyangoen modu. Edina pomankljivost (vendar mene ne moti) je to, da ni v slovenščini, medtem ko pa Cyanogen in Oxygen sta. Cyanogen je tudi super mod, vse deluje hitro, vendar jaz sem se zelo lepo navadil na MIUI in ga ne zamenjam.
LP


Hvala za link, bom malo sprobal, glede cm7 ki sem ga imel sedaj pa povem to da zelo steka ce je vklopljen live wallpaper
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

jnce ::

Saj live wallpaepr steka na vseh. Ampak to sploh ni uporabna funkcija zame tako da mi ni nič pomembno :D

-valvoline- ::

Telefon zaenkrat dela res odlično. Updatal sem neki novi firmware in mi zdej dela še wifi hotspot opcija. 1up Cool. Zdej pa problemčki. Upam da lahko pomagate. Nabavu sem minisd 8gb takoj k dam noter programi se obnašajo kot da notrajne memorije ni več,oz nekateri programi sploh ne delujejo.minisd dam ven vse dela lepo k prej.fkin shit xD. Al je treba tule kej nastavit al kaj. Predvsem me jebe IGO navigacija,enostavno program ne štarta ko dam minisd noter. Ali se da nastaviti nekak da se notrajni in minisd spomin seštejeta skupaj 2+8gb tk da bo 10gb skoz,pol pa naložim programčke še enkrat. Hvala vnaprej za vsak nasvet.
Aja,še en problemček imam,wifi mi dela k lovi odklenjeno povezavo,ko pa se hočem povezat na zaklenjeno noče,čeprav pravilno vpišem geslo itn,telefon zazna k da je priklopljen vendar mi internet takrat ne dela.
V čem je fora.Odklenjen wifi leti k šus.

Zgodovina sprememb…

6151 ::

http://code.google.com/p/ics-aurora/dow...

Uživajte v ICS na ideosu x5 (Prej morate updatati kernel)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

vetrnca ::

Mene pa zanima če se da te mobitele proizvajalca Huawei da dobit kje brez naročnine?

6151 ::

Bolha? Imaš tudi nekaj primerkov z že naloženim ICS
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Pinzl ::

A pozna kdo kakšen dober step to step guide za inštalacijo novega kernela in roma, ker nisem tega še počel, nebi pa rad brickal telefona... vem da moram uporabit clockwork in tako naprej, vendar nisem dobil novenih pametnih navodil...in kateri rom bi priporočali, namreč zdaj imam tega 2.3.5 in se mi dokaj redno sesuva, nevem sicer ali je problem z romom ali kakšno aplikacijo, vendar na 2.2 z istimi aplikacijami se ne sesuje...

zila90 ::

Da obudim temo... Mene pa zanima, ali ima kdo kakšne izkušnje z mobilnikom Huawei Vision. Malo sem bral po raznih forumih in naletel na različna mnenja o njem. Nekateri ga hvalijo, spet drugi pa so bili razočarani nad njim. Zdaj pa me zanima, če ima kdo od vas kakšne izkušnje z njim in kako je z nadgradnjo na ICS? Hvala!

KTr1sk ::

naj povem da program HiSuite deluje tudi na drugih telefonih (je to normalno?), trenutno na xiaomi note 3
http://consumer.huawei.com/minisite/HiS...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dimnik ::

Zanimajo me izkušnje z huawei honor8, ima kdo?

Zanima me ali se splača nakup glede na ceno oz proti p9 lite?

BivšiUser2 ::

Sicer ne spada (verjetno) v to temo (ampak ker je Huawei Nova Plus), me pa zanima če je še fone treba polniti 16h ob prvem polnjenju, ko prvič sprazniš baterijo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Dimnik ::

Ko je napolnjen telefon ga odklopiš...

viknet ::

Imam Honor8. Pripročam je zelo kvaliteten tako po idelavi in delovanju. V primerjavi z 9lite pa zmaga v vseh pogledih.

Gregex ::

Seveda proti p9 lite zmaga v vseh pogledih, če telefona nista v enakem cenovnem razredu.

scipascapa ::

kaj menite P9 LITE?

https://www.mimovrste.com/pametni-telef...

bi pa raje honor 8 lite? samo cena?

Dimnik ::

P9 lite s tako ceno je predrag, rajši vzami malo rabljenega honor8 (sem ga imel in je telefon pravi stroj) ali pa nov honor8 lite, grem jaz jutri po njega in ga sprobam, če mi ne bo odgovarjal ga prodam.

eric_cartman ::

Trenutno imam pol leta P9 lite, pri Simobilu sem ga vzel v akciji po 2,99 €/mesec in 20 € naročnine.

Telefon je vreden vsakega centa. Dela lepo, ne šteka, se ne zatika. Edino nad čimer sem razočaran je to, da signal slabše lovi kot pa moj prejšnji LG. Skratka zame je za to ceno top telefon.

Sem pa kolebal med Nexusom in P9 lite. Na koncu sem se prav odločil. :)

scipascapa ::

jah nimam možnosti nakupa na vezavo....ale123: si na telemachu?

Dimnik ::

Ja, ampak ga vzamem prek drugega ne sebe

next3steps ::

Gregex je izjavil:

Seveda proti p9 lite zmaga v vseh pogledih, če telefona nista v enakem cenovnem razredu.

P9 Lite < Nova < Honor 8, če gledaš cenovne razrede.
215 EUR vs 285 EUR vs 340 EUR
5.2" vs 5.0" vs 5.2"
79h endurance rating vs 84h endurance rating vs 70h endurance rating
microUSB vs Type-C vs Type-C

next3steps ::

Imam P10, če ima kdo kakšno vprašanje, kar na plan z njim!

Dimnik ::

Prvi vtis? Kako se poda v roko? Kako deluje prstni odtis na sprednji strani, ima še kakšne funkcije zraven? Glede delovanja pa vem oz si mislim, da je raketa...

next3steps ::

Zelo tanek, zato moraš biti od začetka dokaj pazljiv pri rokovanju. Črni naj bi bil magnet za prstne odtise. Potrditi tega ne morem, ker imam plavega, kjer se odtisi ne poznajo. Čitalec prstnih odtisov je instanten. Po defaultu so navigacijske tipke na zaslonu. Če to izklopiš, imaš na voljo ta Home button, ki je v bistvu neka varianta track pada s prenosnikov. Dotik ti znači funkcijo nazaj, hold te vrne na Home screen, poteg v levo pa v preklop med aplikacijami.
Po defaultu ima telefon že nameščeno zaščitno folijo.
Imaš na voljo še huawei Vip članstvo, ki ti podaljša garancijo na tri leta. Pravtako nudi zavarovanje na zaslon prve tri mesece od nakupa in brezplačen nadomesten telefon, če pride do kakšne strojne okvare v prvih treh mesecih od nakupa.
Kako vse skupaj deluje v kombinaciji s servisom Teleray, ne vem.
PS V idle čez noč morda požre procent ali dva preveč.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

l33t.

next3steps ::

Dal hočeš bonbon?
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814910 (9416) M-XXXX
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014240 (11578) cordoba
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620708 (14670) louser
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458357 (6555) r3dkv1c4

Več podobnih tem