» »

Preskoči vpis SIM kode

Preskoči vpis SIM kode

jnovak ::

Hello!

Random: ravno zamenjal mobilnega operaterja, dobil novo SIM kartico, seveda z novim 4-mestnim PIN-om. Nisem si ga še zamenjal.

Grem ven, vidim, da mi GSM javi, da je update Androida ready. Ok, restart, why not.
In v tistem trenutku se spomnim, da ne poznam PIN-a 🤦🏼‍♂️.

Telefon se ponovno prižge in jasno zahteva PIN.

Vprašanje; kako lahko preskočim PIN entry in normalno uporabljam Android (aplikacije in navsezadnje preko WiFi tudi bolj kot ne vse kar rabim)?

/Ok, jaz sem dal SIM ven in dosegel želeno. Ampak kot vemo, je težko dati SIM ven. Oziroma nemogoce, če nimaš igle pri sebi./

Skylord ::

Ja igla je problem. Shure.

Pimoz ::

Daš SIM ven? Na screenu za SIM PIN držiš power button in izbereš Airplane mode?

jnovak ::

Pimoz je izjavil:

Daš SIM ven? Na screenu za SIM PIN držiš power button in izbereš Airplane mode?
Ne vem kaki so sistemi za SIM/SD kartico na raznih mobilnikih dandanes, ampak kar se svojih zadnjih par spomnim, si povsod potreboval "SIM eject tool" oz. iglo (morda sponko), da si tray za kartico pritisnil ven. Jasno teh stvari ne nosimo s seboj, tako da sploh ni enostavno odstraniti SIM kartice.

Sem poskusil Power button, ampak (Google Pixel) ponudi samo Emergency call - Power off - Restart.

Res bedna fora. Če imam SIM notri in ne poznam kode, ne morem koristiti Androida ... če dam SIM ven, lahko brez problema uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jnovak ()

matobeli ::

Igla za priti do SIM predalčka je seveda še kako poznan problem, še sponke za papir danes ne moreš več kar tako najt, ene so pa celo predebele.
Moj tudi ne dela. Imam pa v spominu da je to včasih delalo. Mogoče samo pri telefonih ki imajo gumbe izven ekrana.

pwn3rrr ::

1. V nastavitvah telefona spremeniš, da telefon ne zahteva kode PIN ob zagonu telefona.
2. V nastavitvah telefona spremeniš kodo PIN na katerokoli 4 mestno cifro.

matobeli ::

Bejž no bejž?

val46 ::

Ja in? v čem je problem, če uporabljaš telefon sam za android in aplikacije na njem? Sej SIM si že vzel ven, tako da lahko normalno uporabljaš naprej. Bolj mi nekaj druzga ni jasno...praviš da si menjal operaterja, dobil novo SIM kartico s tisto 4 mestno pin kodo. In če ga nisi še menjal, pol PIN maš, al ne? Sej si ga dobil poleg nove SIM kartice menda a? Če pa ne, daš staro sim kartico not, pa v nastavitvah telefona naštimaš, da ti ne preverja SIM PIN kode ob vklopu. Res ne razumem točno, kaj si hotel sploh vprašat v prvem postu...

ajdov ::

jnovak je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Daš SIM ven? Na screenu za SIM PIN držiš power button in izbereš Airplane mode?
Ne vem kaki so sistemi za SIM/SD kartico na raznih mobilnikih dandanes, ampak kar se svojih zadnjih par spomnim, si povsod potreboval "SIM eject tool" oz. iglo (morda sponko), da si tray za kartico pritisnil ven. Jasno teh stvari ne nosimo s seboj, tako da sploh ni enostavno odstraniti SIM kartice.

na enih je tako, da daš dol zadnjo stran, odstraniš baterijo in maš pol tam sim pa microsd

Furbo ::

jnovak je izjavil:

Hello!

Random: ravno zamenjal mobilnega operaterja, dobil novo SIM kartico, seveda z novim 4-mestnim PIN-om. Nisem si ga še zamenjal.

Torej vnesi pin, itak je napisan nekje na papirologiji, ki si jo dobil zraven, kje je problem?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pwn3rrr ::

Tudi sam sem moral parkrat prebrat prvi post, da sem sploh dojel kaj je problem...
OP je hotel preskočiti korak, ki zahteva vnos PIN-a oz. sedaj sprašuje za postopek (novega ni vedel na pamet, doma ga pa tudi ni bilo, da bi pogledal na papir). Mislim, če bi se dalo to kar tako mimogrede narediti z vstavljeno SIM kartico, bi bil PIN čisto nesmiseln, se ti ne zdi?
Je*at ga, pri večini novih telefonov SIM kartice ne moreš vzeti ven brez dodatnih pripomočkov, si pač moral potrpeti tistih 5 minut brez uporabe aplikacij in socialnih omrežij. Emergency call pa deluje tudi ob zaklenjenem telefonu.

jnovak ::

Tu se res vidi težavo današnje družbe in polovičarstva.

Hvala vsem, ki ste se posvetili vprašanju.

Ostalim pa še enkrat obrazložitev:
1. Nimam nobenega problema, ga niti nisem imel, ker sem bil na obisku in so tudi tam imeli iglo. (Zadnji odstavek OP)
2. Znam zamenjati in izklopiti SIM geslo.
3. Presenečen sem bil, da s SIM v telefonu ne morem do Androida, brez da vpišem PIN. Če pa SIM odstranim, pa lahko grem so Androida.
That's it.
Zaradi tega tudi vprašanje.

ajdov ::

pwn3rrr je izjavil:

Tudi sam sem moral parkrat prebrat prvi post, da sem sploh dojel kaj je problem...
OP je hotel preskočiti korak, ki zahteva vnos PIN-a oz. sedaj sprašuje za postopek (novega ni vedel na pamet, doma ga pa tudi ni bilo, da bi pogledal na papir). Mislim, če bi se dalo to kar tako mimogrede narediti z vstavljeno SIM kartico, bi bil PIN čisto nesmiseln, se ti ne zdi?
Je*at ga, pri večini novih telefonov SIM kartice ne moreš vzeti ven brez dodatnih pripomočkov, si pač moral potrpeti tistih 5 minut brez uporabe aplikacij in socialnih omrežij. Emergency call pa deluje tudi ob zaklenjenem telefonu.

Zakaj bi bil nesmiselen? Sej te pol po pinu od kartice vpraša še za pin od telefona.

pwn3rrr ::

PIN koda je namenjena preprečevanju nepooblaščene uporabe SIM kartice, pin/geslo o katerem pa ti govoriš pa preprečevanju nepooblaščene uporabe telefona. Dve različni kodi, lahko imaš vklopljeno oboje, samo eno ali pa nobene.

Skylord ::

jnovak je izjavil:

Tu se res vidi težavo današnje družbe in polovičarstva.
Hvala vsem, ki ste se posvetili vprašanju.

Tvojemu bedastemu vprašanju se sploh nisem posvečal, zato tudi tako bedast odgovor.
Si pa živ dokaz polovičarstva današnje družbe.

Skylord ::

matobeli je izjavil:

Igla za priti do SIM predalčka je seveda še kako poznan problem, še sponke za papir danes ne moreš več kar tako najt, ene so pa celo predebele.

Bejž no bejž. Če že mal po tleh pobrskaš ni hudič, da ne bi našel nekaj kar paše not.:P
Mogogoče, če že v hlače pogledaš:))

matobeli ::

Pa sej ne živim sred ciganskega naselja :))

Skylord ::

Saj se boste naučili fantje. Samo ene 10 let prakse vam še manjka.;)

matobeli ::

A ti si rabil 10let da si se naučil odpret simslot z kladivom?

val46 ::

jnovak je izjavil:

Tu se res vidi težavo današnje družbe in polovičarstva.

Hvala vsem, ki ste se posvetili vprašanju.

Ostalim pa še enkrat obrazložitev:
1. Nimam nobenega problema, ga niti nisem imel, ker sem bil na obisku in so tudi tam imeli iglo. (Zadnji odstavek OP)
2. Znam zamenjati in izklopiti SIM geslo.
3. Presenečen sem bil, da s SIM v telefonu ne morem do Androida, brez da vpišem PIN. Če pa SIM odstranim, pa lahko grem so Androida.
That's it.
Zaradi tega tudi vprašanje.


Ja res se vidi ja. Težave današnje družbe namreč. Bil si na obisku, pa si raje kot se pogovarjal z soljudmi okrog sebe, se živciral, ker nisi mogel dostopat do androida na telefonu! Bi razumel, če bi pričakoval kak pomemben klic ali kaj podobnega, ampak ne, tebe je jezilo, ker nisi mogel na FB verjetno, ali pa pogledat kako neumnost na youtubu.

Pod točko 2 si napisal, da znaš zamenjati in izklopiti geslo? Potem res ne vem, zakaj tega nisi naredil že takoj, ko si nov SIM vstavil v telefon. Jaz sem menjal že enih 5 SIM kartic v življenju, pa mam že cca 25 let, od prvega mobitela vedno isti PIN, tako da ga ne morem pozabit.

Glede 3. točke je pa povsem normalno, da če maš SIM v telefonu, bo zahtevalo njegov PIN, ker ko vklopiš telefon, se le ta poskuša povezat z omrežjem. SIM kartica ima svoj PIN ravno zaradi tega, da ne pride do goljufij pri uporabi omrežja. Tko je to in nič drugače.

AndrejS ::

Kupi iphone - lepo deluje brez PIN kode


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Corrupted files - omrežje ne dela prav?

Oddelek: Omrežja in internet
372482 (1176) Zvitor
»

A1 - telefon ne sprejme PIN in PUK kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
93351 (2955) MrStein
»

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Oddelek: Loža
1325191 (24413) telexdell
»

Proizvodnja iPada 3 v polnem teku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16741141 (33730) driver_x
»

Pozabu kodo telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
3411773 (9059) SynTax64

Več podobnih tem