» »

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Temo vidijo: vsi
««
4 / 16
»»

nomil ::

Hvala Mare3.
Sem dal iskanje za Huawei Ideos X5 in dobil oba rezultata ter avtomatsko mislil, da gre v obeh primerih za X5. :|

Mare3 ::

Morda kdo prodaja ta gumijasti ovitek za Huawei ideos X5?

Yossarian ::

Nekaj muzik sem si preko bluetootha prenesel v mapo od bluetootha. Eno od teh bi rad nastavil za zvonenje, eno za alarm in eno za sporočila. Kam jih naj premaknem, da si jih bom lahko nastavil za zvonenje in to?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mare3 ::

Ne vem če deluje je pa možnost ker nisem izprobal, lahko probaš tako: Prenesi File Manager z marketa, najdeš mapo bluetooth in držiš na pesem katero bi rad nastavil potem se ti pa odprejo možnosti poglej kaj vse ti je na voljo. Še enkrat nisem tega izprobal se mi pa zdi da bi lahko delovalo.

Yossarian ::

Žal ni šlo, ker mi pokaže samo možnosti, kot so: zbriši, kopiraj, preimenuj...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

djordjevic ::

Drugače je tale X5 zelo solidna zadevica za svoj denar (če gledaš na paket vesolje pri tušu). Punca si ga je omislila in moram reči, da sem zelo prijetno presenečen.
No grave is deep enough to keep us in chains.

St235 ::

android ima poseben folder za te stvari. pri mojem desire je to folder media, ki ima podmapo audio, ki ima podmape alarms, notifications in ringtones.

Če dam m3je v te mape potem jih lahko zberem za zvonenje.

Yossarian ::

Ima samo mapo Notifications in sem si lahko nastavil zvonenje ob klicu, ne morem pa alarma in sporočil. Vseeno hvala. Kaj bi se zgodilo, če bi si sam naredil v podmapi Audio še Alarms in Ringtones?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DuleKrtola ::

probaj ringdroid

Yossarian ::

DuleKrtola je izjavil:

probaj ringdroid


Kaj pa je to? Malce mi obrazloži, kako to uporabiti.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Ringdroid je aplikacija, preko katere izbereš mp3, po potrebi obrežeš in nato maš to stvar med izbirami za zvonenje/alarm. Torej aplikacija naredi namesto tebe, kar moraš ti ročno. Pol se ti ni treba ubadat s iskanjem folderjev.

Yossarian ::

Saj za klice že imam nastavljeno melodijo. Problem je zdaj alarm in sporočila.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Saj mišljeno je bilo, da naložiš ringdroid in nam poročaš, če se da morda tudi alarme in sporočila spreminjat. Na delo hehe:) Kar vem je to, da sem enkrat imel ta program in sm uspešno nastavil za alarm en mp3, mogoče da na vseh telefonih deluje:)

Yossarian ::

OK, bom probal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

cyber77 ::

V file managerju pojdi na SD card (imeti moraš micro SD kartico), poišči mapo media, odpri mapo audio. V tej mapi bi morali biti trije folderji: alarms, notificatios in ringtones. Če teh folderjev nimaš jih kreiraj in sicer pritisni menijsko tipko in kreiraj New folder. New folderje poimenuješ alarms, notificatios, ringtones. Nato skopiraj željene mp3. v te foderje.
Po tem postopku si lahko nastaviš željene melodije, alarme...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cyber77 ()

djordjevic ::

Fantje, glede baterije na X5-ki - kako dolgo vam kaj drži ob neki zmerni uporabi? Moji punci po enih treh ali štirih polnjenjih še kar skuri baterijo v enem dnevu, pri čemer je telefon večino časa v standbyju. Izklopil sem sinhro, data services, dodatno naprezanje za fišanje signala, nastavil najnižji screen timeout, samodejno uravnavanje svetlobe. Edino, kar še lahko vklopim, je 2G only, samo ga iz principa nočem. Slišal sem, da bi lahko bil krivec za drain baterije swype, pa ga pri mili volji ne znam izklopit. Ima kdo podobne izkušnje? Pustim mu še dan, dva, potem pa ga nesem nazaj, če se avtonomija ne misli dvigniti. Če lahko moj legend ob zmerni uporabi zdrži tri dni, ni hudič, da ne bi huawei ob par msgih in 15 minutami pogovora na dan zdržal več kot en dan.
No grave is deep enough to keep us in chains.

St235 ::

ne vem za X5, sam na desire je ravno 3g največji porabnik elektrike.

tado6 ::

Približno 2 dni. Prej preveri še vse ostali, widgeti, aplikacije v stanju pripravljenosti vse to rabi baterijo.

Tarzan ::

Baterijo kuri praktično samo display. Zadnje čase opažam, da ga cel dan ne polnim in če se ga niti dotaknem ne, ima zvečer še vedno praktično polno baterijo. Če se vklopi skype ali kako podobno zadevo, ki ves čas brska po internetu, ti pa rado spije baterijo v dveh dneh totalka, ja.

djordjevic ::

Evo, sem potem izklopil news widget in je kljub izklopljeni data povezavi zadeva zgleda vedno hotela na net. Zdaj pa baterija lepo drži že drugi dan in je pri 70%. To mi je že bolj všeč. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

RockyS ::

Baterija mi drži dva dni, če ne igram iger. Približno 5x-7x na dan syncam gmail in preberem kak spark na google+.

;-) ::

djordjevic je izjavil:

Drugače je tale X5 zelo solidna zadevica za svoj denar (če gledaš na paket vesolje pri tušu). Punca si ga je omislila in moram reči, da sem zelo prijetno presenečen.


Jaz isto. Jaz sem mislo da je "huawei" še eno japonsko sranje podobno kitajskemu sranju. Menjal sem dosti telefonov ampak naprimer Samsung Galaxy S - idelavo na zunaj nemoreš primerjat z Ideos x5 (ki je neprimerljivo boljši). Da bi še zadnja ploščica bila neka bolj "kovinska" bi pa bilo že popolno.

Edina stvar ki me moti je tipkovnica, prodi galaxyju se dostikrat "zatipkam" ali stisnem kaj križem. Naložil sem drugo tipkovnico ki naj bi bila ista galaxyjevi ampak mi ne deluje,nevem zakaj. Kak predlog?

Ena stvar ki me še moti je program za kamero, ki ima tumast uporabniški vmesnik, boljšega žal ne najdem pa sem že probal 10 jih. Kak predlog? Rad bi imel takega kot ima galaxy ali desire.

borisk ::

sam ga imam dober teden, baterija pa mi drži cca 3 dni, med drugim in tretjim polnjenjem je bilo 3 dni in 19ur, bilo pa je še 15% baterije, tako da sem kar se tega tiče zelo zadovoljen. Imam pa problem, ker ko hočem dodat googl račun, mi čez čas napiše sporočilo, da vzpostaviti zanesljive povezave, ne glede na to, da imam wifi signal poln, prav tako omrežje... ima kdo kakšno rečitev?

;-) ::

Isti problem je pri meni rešil hard reset, potem je šlo kar na začetku se vpisat in sedaj sem skoz vpisan.

borisk ::

ki ga narediš kako?

djordjevic ::

Meni pa ne rata in ne rata izklopit swypa. Se sanja to komu?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Sej swypa ne izklopiš. Pač pa zamenjaš iz Swype tipkovnice na kako drugo. Ne vem katere imaš po defultu naložene, lahko seveda preko hackov, ali pa preko aplikacij dodajaš tipkovnice. Zamenjati se da ali v nastavitvah, ali pa tako, da držiš prst tm kjer je tekst polje.

ravsek ::

Evo, moje mnenje o telefonu pa tednu dni uporabe. Zadeva je za svoj denar presenetljivo kvalitetne izdelave, telefon dejansko tudi izgleda dokaj premium (ceprav ni), torej tukaj nimam nobenih pripomb. Originalni android sem zamenjal z MIUI in tako se malo izboljsal interface (opazil sem tudi par super funkcij, ki jih pri originalnem 2.2 nisem, no mogoce so bile samo skrite, to nisem preprican (npr. firewall)). Z MIUI se mi zdi, da tudi baterija zdrzi dlje, kar pa je se najboljse, boljsa tipkovnica. Pri serijski sem imel stalno probleme s tipkanjem, medtem ko tukaj teh problemov ni (malo vecji razmaki med tipkami). Torej, moje mnenje o telefonu: trenutno pomoje eden izmed najboljsih P/P telefonov, prakticno nekih velikih drawbackov se nisem opazil. Aja, procesor mi trenutno lavfa na 1GHz (defultno 800mhz), brez vseh tezav.

lp

;-) ::

Se strinjam.

Prej sem imel 2 galaxy-ja s, pa bi rekel da je huawei boljši na dotik in sploh izdelava. Dosti manj plastičen za primet in nič ne škripa.

Imam naloženo zadnjo različico androida in ga seka

Mare3 ::

Vsekakor je eden najboljših telefonov trenutno na tržišču glede na svojo ceno. Največja prednost je v tem da se ga z lahkoto odklepa in prilagaja za razliko od samsunga recimo. No je kakor za koga jaz tega ne menjam dokler ne crkne. ;)

RejZoR ::

Sej men ni jasno zakaj vsi ne ponujajo enostavnega odklepanja. Ko sem hotel odklenit Wildfireja sem se zajebaval na polno z nekimi experimentalnimi zadevami pa še zdej zadeva ne deluje kot bi morala (v mislih imam samo Revolutionary, ostalo naprej deluje ok). Ker to da software diktira če ti velja garancija al ne je mal neumno in kot vidim sedaj so nekateri dejansko tolk sposobni, da kvalitetno spišejo mobilni OS kar doma. Cyanogen mi je res nora zadeva pa čeprav mi je bil HTC Sense super, sem se na to vanilla verzijo navadil še hitreje zaradi drugih goodijev. Ne vem zakaj vsi uporabniki ne bi smel imet take svobode.
Predstavljajte si, da bi kupil PC in imel gor samo Okna, če bi hotel naložit Linux pa bi moral shekat pol sistema. Ko bojo take firme kot je Huawei postale dost "glasne" pa jim znajo sledit tud ostali in odklent bootloader in ostalo šaro. Kar upam, da se zgodi zelo kmalu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

djordjevic ::

Čist teoretično - kako zahtevno je odklenit huaweija in spravit gor, recimo, gingerbread? Kaj dejansko pridobiš?
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

nič zahtevno proti galaxyju. Rootaš z zroot, rom vržeš na telefon in tam na novo poženeš:

xda developers - oxygen rom

Pridobiš čene druga baterijo x 2

djordjevic ::

Ok, hvala.
No grave is deep enough to keep us in chains.

St235 ::

Rajzor, tukaj gre za večno debato med tem kaj je firmware in kaj je software. Tudi na compu lahko izgubiš garancijo če se igraš z firmware nastavitvami komponent, biosom in podobno. Podobno se potem prenaša tudi na namenske naprave kot so telefoni, konzole, hladilniki...

Problem teh posegov, je da lahko pripeljejo do tega da je naprava neuporabna, da ne deluje kot bi morala, kot do dejanskih hardwareskih okvar.

Se pa strinjam, da ni pravilno, da servisi in prodajalci omejujejo garancijo glede na to ali je nameščena druga programska oprema ali ne. To bi bilo smiselno edino, kadar je okvaro dejansko možno pripisat ravnanju uporabnika oziroma custom roma.

Recimo ni možno pričakovat od servisov, da bodo reševali brickane naprave, nanašanje originalnega roma in podobno.

RejZoR ::

Ja, sam da pa ti zavrnejo crknjen ekran ker imaš gor nek drug "distro" je pa mal neumno ne? Tud tukaj je treba potegnit črto. Zame je firmware bootloader, sam OS pa je software. Ampak se kar vse tretira kot firmware. Kot bi rekel, da je BIOS in Windows vse firmware. Včasih je to mogoče še šlo na telefonih, danes ko pa so že mali računalniki pa je to mal kilavo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mare3 ::

Njabolj mi je smešno to da se mi je kolegica smejala kaj sem kupil to kitajsko sranje za toliko denarja, kajti ona je kupila nokio e7, za katero pa vsi vemo da je dosti dražja od X5. No ko sva jih pa primerjala med seboj se je hitro zavedala da je naredila napako in kupila sranje od telefona haha, razen mogoče boljše kamere je bilo ostalo vse slabše, tako da je potem le rekla kako to da nisem še slišala za to firmo pa dober telefon so naredili :)

RejZoR ::

Tko kot ZTE Blade pred časom. Čist neznana zadeva pri nas, ki se je prodajala na kile po smešni ceni. Zmogljiv pa je bil kot telefoni srednjega razreda za 2x več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yossarian ::

Imam en probljem s tem telefonom. Občasno mi frizne fotoaparat in potem ne morem nekaj časa nič slikat ali snemat. Je kakšen problem v nastavitvah ali kaj drugega?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mare3 ::

Probaj ga posodobiti, enim je pomagalo.

TOP ::

Kaj posodobit FW ali rom.

Yossarian ::

Ja, kaj naj posodobim? Mi daš link, kje je enim pomagalo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mare3 ::

http://slo-android.si/forum/viewtopic.p... tukaj je bolj razloženo kako ga posodobiti samo moraš prebrskati zdi se mi da je na 16. strani. Imaš pa tudi nek novi ROM ki deluje res odlično, sam sem ga izprobal. Probašpa boš videl če se ti je kaj izboljšalo, točno pa ne bi vedel. LP

R-S-LoVe ::

Kaj je s temi posodobitvami in garancijo? Ali so garancija ob posodobitvi pade?
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Mare3 ::

Naj ne bi smela, ne vem zakaj bi update vplival na garancijo...

Steinkauz ::

Še komu mikrofon prepotiho?
http://forum.xda-developers.com/showthr...

RejZoR ::

Mare3 je izjavil:

Naj ne bi smela, ne vem zakaj bi update vplival na garancijo...


V teoriji je tko, v praksi pa se garancija v 99% primerov izniči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mare3 ::

Najbolje poklicati v tušmobil pa vprašati

jnce ::

Če je update uraden se ne izniči (trenutno edini uraden B136), če pa na telefon naložiš custom rom pa se ti garancija izniči.

Mare3 ::

Pa tudi takrat se ti po mojem ne bi smela izničit ker to je za mene isto kot da bi igro namestil in ima ta igra nek virus ki ti potem zjebe telefon...
««
4 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814803 (9309) M-XXXX
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014144 (11482) cordoba
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620542 (14504) louser
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4

Več podobnih tem