» »

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 16
»»

jusv ::

Baje da pridejo k nam mobilni telefoni drugega največjega proizvajalca telekomunikacijske opreme na svetu – giganta Huawei. Govori se da bi naj bili konkurenca za Nokio, HTC, Samsung itd., ker imajo izjemno razmerje med ceno in kakovostjo, tako da naj bi bili dostopni vsakomur. A ima kdo kakšne info? A bo med njimi mogoče tudi model X5?

jl ::

Sam sem ze videl X5 in lahko recem, da je price/performace sigurno ena izmed best buy variant.

Izaso ::

Ja, če so moje info točne bodo na voljo pri Tušmobilu. Tako Tušmobil nadaljuje z vpeljevanjem najsodobnejših mobilnih izkušenj na slovenski trg, kot so to naredili že pri nekaterih drugih mobilnih telefonih in naprimer pri tehnologiji UMTS 900. In res je tudi, da bodo cenovno dosti bolj ugodni. Tale test sem našel na youtubu:

aljo558 ::

Nekje, če se ne motim sem razbral, da je cena približno 365 dolarjev, kar je zelo poceni za android telefon z tako dobrimi specifikacijami. Če pride v slovenijo, mislim, da ga bom kar nabavil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo558 ()

bond007 ::

TO je to pubeci :O


HUAWEI U8800 IDEOS X5

Redna cena 349,00€

Ob 24 mesečni vezavi;

V Brezmejnih 200 je 109,00€

V Brezmejnih 1000 je 29,00€

V Brezmejnih 2000 je 1,00€

V Brezmejnih X je 1,00€

V Vesolju je 1,00€

V Klasik 5 je 129,00€

V Klasik 20 je 29,00€

V Klasik 30 je 1,00€

http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_id...

aljo558 ::

u mater! Pocen zelo! :))

ShowDown ::

Mislim da bo moj naslednji Android telefon znamke Huawei. :)

Ramon dekers ::

pa meni se ne zdi tako zelo poceni, če dobiš že galaxy s za 250€ oz 300€.

Je pa res da ima x5 ledico.

bond007 ::

Ja rabljenega heh, če gledaš redno ceno x5 pri tušu - torej teh 349€, glej še redno ceno za galaxy s, ki pa je še vedno 569€. Cene v paketih so zelo ugodne - povej kakšen telefon dobiš pri simobilu ali mobitelu v paketu za 19€ na mesec za ceno 30€? Pomoje nič primerljivega x5...

Big_Al ::

amazon.de

a je to-to?

aljo558 ::

Big_Al je izjavil:

amazon.de

a je to-to?


Je ja :D

Ramon dekers ::

bond007 je izjavil:

Ja rabljenega heh, če gledaš redno ceno x5 pri tušu - torej teh 349€, glej še redno ceno za galaxy s, ki pa je še vedno 569€. Cene v paketih so zelo ugodne - povej kakšen telefon dobiš pri simobilu ali mobitelu v paketu za 19€ na mesec za ceno 30€? Pomoje nič primerljivega x5...



hmm ok dam 150€ pri simobilu za samsung galaxy ace. Moja naročnina je 16€ na mesec. In če naročnina traja 24 mesecev plačam 216€ manj kot ti.

aljo558 ::

A to dobiš 2GB verzijo al 4GB?

mihec87 ::

Tušmobil naj raj kaj drugega porihta ne pa sam aparate da ugodno...

bond007 ::

hmm ok dam 150€ pri simobilu za samsung galaxy ace. Moja naročnina je 16€ na mesec. In če naročnina traja 24 mesecev plačam 216€ manj kot ti.

Kaj plačaš manj? Mislim pojasni ta izračun - najprej od kod cena 150€ za ace, ker v nobenem paketu ne vidim, da bi bila cena 150... In potem na koncu zakaj plačaš 216€ manj ko jst, ki v brezmejnih 1000, ki stanejo 19€ na mesec dobim x5 za 29€. Izračun me samo zanima, kako si dobil 216€.

Ramon dekers ::

eh meni je pomembno da imam 1000 minut zastonj v simobil in 200 v druga omrežja za 16€ lol. Kje pa ima tak paket tušmobil? Sicer pa si ga nebi upal niti vzeti saj tušmobila nihče nima. Da pa si pri operaterju ker ima dobre telefone je pa noro...

bond007 je izjavil:

hmm ok dam 150€ pri simobilu za samsung galaxy ace. Moja naročnina je 16€ na mesec. In če naročnina traja 24 mesecev plačam 216€ manj kot ti.

Kaj plačaš manj? Mislim pojasni ta izračun - najprej od kod cena 150€ za ace, ker v nobenem paketu ne vidim, da bi bila cena 150... In potem na koncu zakaj plačaš 216€ manj ko jst, ki v brezmejnih 1000, ki stanejo 19€ na mesec dobim x5 za 29€. Izračun me samo zanima, kako si dobil 216€.



moja napaka, v mislih sem imel da plačuješ naročnino 30€ na mesec. Galaxy ace pa je na voljo za 160 v orto u nulo.

Če bi imel 30 na mesec bi to bilo tako ja.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Jst sem še pri simobilu, grem pa stran, ker ima tuš boljše pakete zame. To da ma dobre poceni telefone je samo dodaten +. Glede tega da tušmobila nima nihče - tuš ima cca 10% tržni delež, simobil 30%, ampak mobitel pa še vedno 55%. Zato je fino imeti malo več minut v druga omrežja (če si pri tušu ali simobilu)... Meni 200 ni zadosti, 500 pa komaj. Btw tudi tuš ima samsung galaxy ace za v brezmejnih 1000 (19€ na mesec) za 99€...

aljo558 ::

bond007 Kje si drgač zasledil te cene na teh paketih?

bond007 ::

070 tušmobil forum, preverjeno pa so že na zalogi v poslovalnicah...

aljo558 ::

ja dbest potem :D dam svojo nokio 5800 xm pa še 50€ za tole zadeuco če kdo kupi. Al pa 100€ v roke ;))

bond007 ::

Zadeva (IDEOS X5) naj bi se neverjetno dobro navijala. 45nm 800 mhz procesor navijajo tudi do celo 1,8 ghz, na 1,5 ghz ima Quadrant score okoli 2400, kar se že skoraj približuje dual core procesorjem... Link do teme: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Z novimi romi omogočeno tudi spreminajnje voltaže - torej undervolting za podaljšanje baterije oz overvolt za večji overclock. Link: http://forum.xda-developers.com/showpos... Ni slabo tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

tado6 ::

bond007 je izjavil:

Jst sem še pri simobilu, grem pa stran, ker ima tuš boljše pakete zame. To da ma dobre poceni telefone je samo dodaten +. Glede tega da tušmobila nima nihče - tuš ima cca 10% tržni delež, simobil 30%, ampak mobitel pa še vedno 55%. Zato je fino imeti malo več minut v druga omrežja (če si pri tušu ali simobilu)... Meni 200 ni zadosti, 500 pa komaj. Btw tudi tuš ima samsung galaxy ace za v brezmejnih 1000 (19€ na mesec) za 99€...

Tako je. Tušmobilu število naročnikov neprestano narašča. Zadnja številka je bila 220.000 (konec januarja 2011). Glede na uspešno paketov verjamem, da se je ta številka izjemno povečala.

Izaso ::

Jaz sem tudi dobil občutek da Tušmobilu število naročnikov raste, je res da ni vse še tako kot mora bit, ampak se trudijo in se prilagajajo uporabnikom, za razliko od Mobitela in Simobila. Poleg paketov mi je pri njih najbolša izbira telefonov. Pa tudi s to ponudbo proizvajalca Huawei so naredili korak naprej. Glede na vse teste in izglede so telefoni prava poživitev mobilnega trga...

LuGi ::

Simobil in Mobitel sta ocitno zaspala.. Tusmobil dela na polno.

Sem pred kratkim zapustil simobil (orto) in odsel na Tusmobil (brezmejni 1000 + dodatna sim (v avtu=))

Nimam pripomb ;)

RejZoR ::

Bolj od hardwara me zanima kakšno podporo nudi Huawei v smislu tehnične pdopore in softwara? Večina podjetij ima ravno to dvoje totalno v riti pa čeprav imajo strojno gledano dobre aparate.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

xda forum?

RejZoR ::

Uradne mislim, ne garažni izdelki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jnce ::

zanimiv zgleda ta telefonček.. če ne bom tudi prestopil k tušmobilu in paketu vesolje, kjer bo ta mobi 1€ :)

aljo558 ::

Danes nej bi jih dal v pondubo pa nikjer nič :S

Mare3 ::

grd je...

jusv ::

Evo je zadeva že uradno zgleda, povsod linki in opisi telefona, meni zgleda kar hudo:

http://www.mobile.si/articles/mobilniki...

Tušmobil bo kot prvi in edini mobilni operater na slovenskem trgu ponudil mobilne telefone drugega največjega svetovnega proizvajalca mobilnih tehnologij, Huawei. V paketu Vesolje bo za 1 evro na voljo mobilni aparat z operacijskim sistemom Andorid, Huawei IDEOS X5, ki ponuja izjemno razmerje med zmogljivostjo in ceno.

http://www.mobile.si/gsm/predstavitev-h...

Ideos X5 je futurističen in skrivnosten mobilni telefon, ki deluje s pomočjo operacijskega sistema GoogleAndroid™ OS, v2.2 (Froyo), ima 5 MP fotoaparat z bliskavico LED, HD 720p@30 fps kamero, Wi-Fi, A-GPS, Dolby mobile zvok in med drugim tudi zelo zmogljivo, 1500 mAh baterijo.

tado6 ::

Telefon je že na voljo v TM poslovalnicah (prej seveda preverite, če ga vaša poslovalnica ima na zalogi).
To so cene za 12 mesečno vezavo, za 24 mesečno se cene seveda ustrezno znižajo.

Cenik:
HUAWEI U8800 IDEOS X5

Redna cena 349,00€

Ob 12 mesečni vezavi;

V Brezmejnih 200 je 149,00€

V Brezmejnih 1000 je 109,00€

V Brezmejnih 2000 je 69,00€

V Brezmejnih X je 1,00€

V Vesolju je 89,00€

V Klasik 5 je 149,00€

V Klasik 20 je 109,00€

V Klasik 30 je 69,00€


HUAWEI U8500

Redna cena 169,00€

Ob 12 mesečni vezavi;

V Brezmejnih 200 je 69,00€

V Brezmejnih 1000 je 29,00€

V Brezmejnih 2000 je 1,00€

V Brezmejnih X je 1,00€

V Vesolju je 19,00€

V Klasik 5 je 79,00€

V Klasik 20 je 29,00€

V Klasik 30 je 1,00€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tado6 ()

Mr Hilter ::

Na žalost je kamera zelo slaba, ne glede na ceno ampak po kvaliteti.
Tušmobil mi pa ne diši, edino ljudje v tem omrežju niso dosegljivi celo sredi Ljubljane. Pri nas v hribih je sploh edina opcija Simobil :8)

Ramon dekers ::

eh se mi je zdelo da je kamera zelo švoh, enako kot pri htc wildfire, ko dela 10x slabše slike kot moj sony ericson elm za 50€. Obup...

bond007 ::

Slabe slike? Meni se ne zdijo tako zelo slabe (pač za ta denar je to to):
Malo slabša svetloba:







Še video: http://vimeo.com/23140103
Je pa res, da je video boljše kvalitete, če uporabljaš lgcamera app nastavljen na H263...

Zgodovina sprememb…

tado6 ::

Mr Hilter je izjavil:

Na žalost je kamera zelo slaba, ne glede na ceno ampak po kvaliteti.
Tušmobil mi pa ne diši, edino ljudje v tem omrežju niso dosegljivi celo sredi Ljubljane. Pri nas v hribih je sploh edina opcija Simobil :8)

No prosim za tvoje pojasnilo. Govoriš o tem da so ljudje nedosegljivi v Ljubljani. LAŽ!
Si preveril zemljevide pokritosti:
http://tusmobil.si/pomoc-in-informacije...
Pokritost prebivalstva v Sloveniji, april 2011: Tušmobil GSM/EDGE 97,94 %
Pokritost prebivalstva v Sloveniji, april 2011: Tušmobil UMTS 75,48%

Seveda tudi dejansko veljajo. Tušmobil zagotavlja tudi nacionalni roaming, sicer ne več na območju Ljubljane (ki ga večina uporabnikov ne koristi več). Če operaterja ne poznaš, in razlagaš v letu 2011 razmere iz leta 2008, prosim, da prej preveriš stanje. TM ima sedaj že preko 220.000 večinoma zadovoljnih uporabnikov. Če meniš, da se motim prosim nadaljujva preko ZS.

tado6 ::

Izaso ::

Jaz telefon ravno sprobavam. Baterija se zaenkrat drži kar dobro... že dva dni je odkar sem ga polnil... in je ta trenutek baterije se 40% ...

Sicer sem naredil le nekaj kratkih klicev... imam pa prizgan WiFi, BT, nastavljen Push mail (Gmail in Exchange),Facebook, posodabljanje vremena. Pa non stop sem nekaj nameščal in spreminjal pri nastavitvah teleofona. Meni rezultat ne zgleda slabo, če recimo primerjam z Nokio C7, Samsungom Galaxy ali HTCjem?

Bi mi bilo že malce čudno da bi pri Tušmobilu kaka jajca pripeljali v Slovenijo...

tado6 ::

Boš videl, tvoja odločitev ni bila slaba.

UNIVERZUM ::

Mene pa jezi, ker je na uradni tuševi strani napisano da ima radio, pa ga v resnici nima. V ponedeljek gre pritožba na tušmobil.

Zanima me kako v tem telefonu zaklenit sim (torej če se sim zamenja, da telefon zahteva poleg PIN še geslo, ki si ga nastaviš)?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

borisk ::

tuš ima zaklenjene telefone?

UNIVERZUM ::

Ne nima zaklenjenih.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

zee ::

Androidov in iPhonov (za slednje nisem 100%), ostali so pa kar lepo zaklenjeni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Maxl ::

Niso zaklenjeni, pred leti sem kupil N95 pa je delala na Mobitel omrežju. Pred kratkim pa je punca kupila C5-03 in ji dela na Simobil omrežju ;).

tado6 ::

Zee, od kje to tebi sedaj. Vsi slovenski operaterji IMAJO TELEFONE ODKLENJENE na vsa omrežja. Tušmobil že od začetka, Si.mobil pa kot zadnji mislim da v avgustu.

mihec87 ::

Še dobr da ma tm tako dobro pokritost da sredi velenja v mc ni signala,v šc preklopi na xy omrežje..
No pa pustimo to...Saj konkurenca na našem trgu ne škoduje kar tm postaja tako z paketi kot mobiteli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

tado6 ::

Za take trditve je fajn dati kakšen dokaz, ker take trditve žal ne "palijo več".

mihec87 ::

Je bila bolj opazka kot trditev(vem kaj vidim).Niti nimam namena ne časa nekega operaterja očrnjevat namreč mislim da ni operaterja ki bi mu signal vlekel čisto povsod ni pa tm med najbolj pokritimi kar vidim da izboljšujejo/te(keep the good work).

Pa pustimo to temu telefonskemu aparatu..nekaj svežine na našem trgu ne škoduje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RockyS ::

Pred 2 letoma in pol sem pri simobilu kupil neko LG jajco, odklenjeno.

Mr Hilter ::

tado6 je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

Na žalost je kamera zelo slaba, ne glede na ceno ampak po kvaliteti.
Tušmobil mi pa ne diši, edino ljudje v tem omrežju niso dosegljivi celo sredi Ljubljane. Pri nas v hribih je sploh edina opcija Simobil :8)

No prosim za tvoje pojasnilo. Govoriš o tem da so ljudje nedosegljivi v Ljubljani. LAŽ!
Si preveril zemljevide pokritosti:
http://tusmobil.si/pomoc-in-informacije...
Pokritost prebivalstva v Sloveniji, april 2011: Tušmobil GSM/EDGE 97,94 %
Pokritost prebivalstva v Sloveniji, april 2011: Tušmobil UMTS 75,48%

Seveda tudi dejansko veljajo. Tušmobil zagotavlja tudi nacionalni roaming, sicer ne več na območju Ljubljane (ki ga večina uporabnikov ne koristi več). Če operaterja ne poznaš, in razlagaš v letu 2011 razmere iz leta 2008, prosim, da prej preveriš stanje. TM ima sedaj že preko 220.000 večinoma zadovoljnih uporabnikov. Če meniš, da se motim prosim nadaljujva preko ZS.


Kaj a si nervozen ker nimaš signala? 1x samo sem rabil nekoga klicat v Tuš omrežje (2 meseca nazaj) in št. ni bila dosegljiva. Me je kasneje klical nazaj in rekel, da Tušmobil tam nima signala (Ljubljana).
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814769 (9275) M-XXXX
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014091 (11429) cordoba
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620501 (14463) louser
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458286 (6484) r3dkv1c4

Več podobnih tem