» »

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?!

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?!

«
1
2

BTechTalk ::

Prijatelji, živjo!

Za vse tiste, ki me še ne poznate, ime mi je Benjamin in vodim YouTube kanal BTechTalk, na katerem sem v sredo po več kot 800 videoposnetkih v angleščini, skočil v neznano ter objavil prvi videoposnetek v slovenščini.

Da ne dolgovezim, v kolikor ste v zadnjih tedni posvečali pozornost vsem novostim v svetu mobile tehnologije (#techtober je bil NOR!), ste opazili, da smo dobili še in še novih telefonov. Od novega Pixla 3/3XL, OnePlus 6T ter še eno zver imenovano Mate 20 Pro.

V zadnjih 10 dneh sem imel priložnost preizkusiti novega Huawei Mate 20 Pro ( in to v somrak barvi - RES JE HUD), stestiral pa sem praktično vse. Od kamere, zvočnikov, operacijskega sistema,... VSE!

Najbolj sem še vedno navdušen nad:
- Designom in izgledom (vsak k te vid s tem telefonom te povpraša po barvi...)
- Face ID in senzor za prstne odtise sta fenomenalna - sploh fingerprint je nora zadevca, mogoče ne najbolj hitra, ampak je neki novga to sm pa ziher, da mamo vsi radi.
- Zvočniki - ne vem kaj je Huawei ušpičil, ampak z Dolby atmos tehnologijo so fenomenalni, glasni, kvalitetni.. #hyped
- Performance je izjemen - Gaming ne bo problem.

Malo me je zmotil:
- zakrivljen ekran pri robovih - osebno mnenje...
- ne najboljša organizacija Huawei funkcij v nastavitvah - mal sem se lovil, preden sm našel kar sem iskal...

To je na kratko moje mnenje o telefonu, a te slučajno zanima še več pa bi rad, da ti POVEM ČISTO VSE kar mi pade na pamet o telefonu? Na srečo sem posnel REVIEW Mate-a 20 Pro v slovenščini, ogledaš si ga lahko tukaj:



Kakršen koli feedback in vprašanja so toplo dobrodošla! :)

P.S. - Hočem dodat slike v post pa nikakor ne gre, zato toliko editov... haha!
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Anney ::

Res fenomenalen telefon, mogoče me zamika in grem končno dol iz Lumie 930, ki še danes dela odlično, malo ji baterija peša po 4 letih. Zmoti me edino precenjenost teh telefonov, ker služijo mastne denarce na nas uporabnikih. Za 1k€ vemo kaj vse se dobi, tu pa kup aluminija z malo čipovja in stekla. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BTechTalk ::

Anney je izjavil:

Res fenomenalen telefon, mogoče me zamika in grem končno dol iz Lumie 930, ki še danes dela odlično, malo ji baterija peša po 4 letih. Zmoti me edino precenjenost teh telefonov, ker služijo mastne denarce na nas uporabnikih. Za 1k€ vemo kaj vse se dobi, tu pa kup aluminija z malo čipovja in stekla. :D


Se definitivno strinjam s tabo, telefon je super, kot sem omenil v videu, če ga kupuješ, zaradi tiste hude baterije, boš še posebej navdušen, tako kot jaz. ;)

Dobro si povedal. Mogoče sem ravno zaradi tega še tako bolj navdušen nad telefoni kot so npr. OnePlus 6T, Poco F1 in ostali, kjer dobiš OGROMNO za neko solidno ceno, na žalost pa vedno ugotovim, da najbolj trpi kamera, slike res izgubijo na kvaliteti. Ampak tako pač je.

Še enkrat hvala!
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Anney ::

No sej tole, dandanes imamo telefone zaradi dobre kamere in kakšen bonbonček več, načeloma vsi opravljajo vse več sekundarnih funkcij kot primarnih (telefoniranje), prav zaradi tega se težko posljavljam od L930, ki še vedno dela odlične fotke in ima stabilen sistem, je pač po 4h letih opešala, mnogo dlje kot mid range android. Še vedno pa so mi ti ''stroji'' precenjeni. Ampak tako trg narekuje, kaj čmo. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

shadeX ::

Čitalec prstnih odtisov pod ekranom in/ali "FaceID" opcija?

Fascinantno.

Vazelin ::

Tako na hitro zadeva izgleda kot kopija (dizajnersko) Samsung S serije.;)

BTechTalk ::

Anney je izjavil:

No sej tole, dandanes imamo telefone zaradi dobre kamere in kakšen bonbonček več, načeloma vsi opravljajo vse več sekundarnih funkcij kot primarnih (telefoniranje), prav zaradi tega se težko posljavljam od L930, ki še vedno dela odlične fotke in ima stabilen sistem, je pač po 4h letih opešala, mnogo dlje kot mid range android. Še vedno pa so mi ti ''stroji'' precenjeni. Ampak tako trg narekuje, kaj čmo. :)


Pohvala za 4 leta, to je kar lepa številka. Spoštujem ljudi, ki ne menjajo telefona na vsake 2 leti, ko jim poteče vezava, ampak počakajo in ''iztesnejo'' ven vse iz trenutnega telefona. Mislim, da veš kaj mislim. :D

shadeX je izjavil:

Čitalec prstnih odtisov pod ekranom in/ali "FaceID" opcija?

Fascinantno.

Tut men je blo tole top, če si pozoren pa posvetiš pozornost temu kako Huawei dela stvari boš kar navdušen..

Vedno ti dajo opcije, nikoli nisi v nekaj prisiljen - tut pri upravljanju, lahko upravljaš z drsanjem ali z navadnimi gumbi, kar ti bolj paše.

In isto tukaj, imaš na voljo oboje hkrati, ne samo eno ali drugo. 8-)

Vazelin je izjavil:

Tako na hitro zadeva izgleda kot kopija (dizajnersko) Samsung S serije.;)


Hmm, zanimivo. S katerim ga primerjaš? Jaz osebno ne vidim podobnosti, niti spredaj, niti zadaj...

Mogoče me na Samsung malo opomni kamera.;)
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

Jaz imam p20 lite in je odličen. Nastavitve niso problem, se najde vse + realno itak ne nastavljas vsak dan. Zakrivljeni robovi zaslona in notch meni niso moteči, ubistvu je lepše, ker je ekran čez skoraj celo sprednjo stran.

Face id včasih zmoti ce nisi obrit oziroma če so ti zrasli lasje, ampak dela presenetljivo ok. Tudi v slabi svetlobi.

Senzor za prstne odtise je kul in meni je boljše, da je zadaj. Ko vzamem telefon v roke imam avtomatsko prst tam nekje. Edino pri potnih rokah ne dela najbolje. Na fitnesu mi prime nekaj v 50%.. ampak če je še face id potem ti eden že odklene.

Motita me dve stvari.

NI TEMNE TEME?!? WTF, res butasto.

Zaslon bi lahko bil svetlejši na soncu.

Glede na to da to ni telefon ki ga ti gledaš ne vem če ti to kaj koristi..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BTechTalk ::

gendale2018 je izjavil:

Jaz imam p20 lite in je odličen. Nastavitve niso problem, se najde vse + realno itak ne nastavljas vsak dan. Zakrivljeni robovi zaslona in notch meni niso moteči, ubistvu je lepše, ker je ekran čez skoraj celo sprednjo stran.

Face id včasih zmoti ce nisi obrit oziroma če so ti zrasli lasje, ampak dela presenetljivo ok. Tudi v slabi svetlobi.

Senzor za prstne odtise je kul in meni je boljše, da je zadaj. Ko vzamem telefon v roke imam avtomatsko prst tam nekje. Edino pri potnih rokah ne dela najbolje. Na fitnesu mi prime nekaj v 50%.. ampak če je še face id potem ti eden že odklene.

Motita me dve stvari.

NI TEMNE TEME?!? WTF, res butasto.

Zaslon bi lahko bil svetlejši na soncu.

Glede na to da to ni telefon ki ga ti gledaš ne vem če ti to kaj koristi..


Me veseli, da si zadovoljen z P20 Lite, osebno ga nisem testiral, ampak sem slišal kar nekaj pohval.

Glede Temne teme - si imel v mislih na P20 Lite? Ker temna tema je na voljo na Mate 20 Pro - če pogledaš video, boš videl, da sem imel vedno vklopljeno. #darkmodeftw 8-)
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

gendale2018 ::

Ja, glede temne teme je o mojem, pač glede na izkušnje... bom pogledal video, mogoče sem pa jaz butast in nisem našel temne teme v nastavitvah, ali pa je pač ni

P20 lite je drugače hw malo bolj švoh (predvsem cpu/gpu) in nima tako napredne kamere. Samo glede na prejšnjega (razbit lg k10 2017) je še vedno orenk boljši.. pa še vedno ima 4gb rama, 64gb flash, prostor za mikro sd in svetilko.. itak nekih zahtevnih iger ne igram (delight games ftw... neke tekstovne avanture), ostalo pa dela tekoče
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BTechTalk ::

gendale2018 je izjavil:

Ja, glede temne teme je o mojem, pač glede na izkušnje... bom pogledal video, mogoče sem pa jaz butast in nisem našel temne teme v nastavitvah, ali pa je pač ni

P20 lite je drugače hw malo bolj švoh (predvsem cpu/gpu) in nima tako napredne kamere. Samo glede na prejšnjega (razbit lg k10 2017) je še vedno orenk boljši.. pa še vedno ima 4gb rama, 64gb flash, prostor za mikro sd in svetilko.. itak nekih zahtevnih iger ne igram (delight games ftw... neke tekstovne avanture), ostalo pa dela tekoče


Lej tukaj imaš tutorial kako aktivirate dark mode: https://techlector.com/activate-huawei-...

- Pod Battery settings imaš... (še en primer tistega kar sem rekel o slabi organizaciji funkcij v nastavitvah):P
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Matek ::

BTW - kako se tvoj YouTube kanal financira? Prejmeš testne primerke od proizvajalcev/distributerjev? Si z njimi kakorkoli pogodbeno vezan?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BTechTalk ::

Matek je izjavil:

BTW - kako se tvoj YouTube kanal financira? Prejmeš testne primerke od proizvajalcev/distributerjev? Si z njimi kakorkoli pogodbeno vezan?

Nisem vezan, če bi bil vezan na karkoli - (na foro, da bi mogu govort samo dobre stvari po vsej verjetnosti videoposnetkov sploh ne bi objavljal).

Ker pa lahko povem 100% moje mnenje z veseljem to delim in seveda sprejmem priložnost za test kakšnega telefona.
Se pravi, če je telefon super, povem točno to. Če je telefon zanič, je pa pač zanič.

Upam, da sem ti odgovoril na vprašanje.:D
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

gendale2018 ::

BTechTalk je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Ja, glede temne teme je o mojem, pač glede na izkušnje... bom pogledal video, mogoče sem pa jaz butast in nisem našel temne teme v nastavitvah, ali pa je pač ni

P20 lite je drugače hw malo bolj švoh (predvsem cpu/gpu) in nima tako napredne kamere. Samo glede na prejšnjega (razbit lg k10 2017) je še vedno orenk boljši.. pa še vedno ima 4gb rama, 64gb flash, prostor za mikro sd in svetilko.. itak nekih zahtevnih iger ne igram (delight games ftw... neke tekstovne avanture), ostalo pa dela tekoče


Lej tukaj imaš tutorial kako aktivirate dark mode: https://techlector.com/activate-huawei-...

- Pod Battery settings imaš... (še en primer tistega kar sem rekel o slabi organizaciji funkcij v nastavitvah):P

nimam tega, to je samo na amoled telefonih (glej komentar na dnu strani)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BTechTalk ::

gendale2018 je izjavil:

BTechTalk je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Ja, glede temne teme je o mojem, pač glede na izkušnje... bom pogledal video, mogoče sem pa jaz butast in nisem našel temne teme v nastavitvah, ali pa je pač ni

P20 lite je drugače hw malo bolj švoh (predvsem cpu/gpu) in nima tako napredne kamere. Samo glede na prejšnjega (razbit lg k10 2017) je še vedno orenk boljši.. pa še vedno ima 4gb rama, 64gb flash, prostor za mikro sd in svetilko.. itak nekih zahtevnih iger ne igram (delight games ftw... neke tekstovne avanture), ostalo pa dela tekoče


Lej tukaj imaš tutorial kako aktivirate dark mode: https://techlector.com/activate-huawei-...

- Pod Battery settings imaš... (še en primer tistega kar sem rekel o slabi organizaciji funkcij v nastavitvah):P

nimam tega, to je samo na amoled telefonih (glej komentar na dnu strani)

Ojoj... škoda...
Kaj pa če probaš kakšno CUSTOM EMUI temo, osnovano na dark mode-u?
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Dr_M ::

Tele cungalunga masince predrage ratujejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gagatronix ::

YT shill spam monkey. :) kolk te Huawei placa?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Žiiiga ()

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Tele cungalunga masince predrage ratujejo.

zgleda nočejo več jst samo riža in vode .)
#brezpodpisa

BTechTalk ::

Gagatronix je izjavil:

YT shill spam monkey. :) kolk te Huawei placa?

99 Huawei Dinarčkov na uro.
Hec. Verjameš ali ne, Huawei in katerikoli drug proizvajalec telefonov, ki je na mojem kanalu mi ne plačuje nič.

Oz. mi v mojih 6 letih na YouTube-u še nikoli ni. Upam, da si dobil odgovor, ki si ga iskal.:)
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Gagatronix ::

I still think you're full of shit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Žiiiga ()

BTechTalk ::

Gagatronix je izjavil:

I still think you're full of shit.

You have the right to think whatever you want. :)

hojnikb je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tele cungalunga masince predrage ratujejo.

zgleda nočejo več jst samo riža in vode .)

LMAO:))
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Dr_M je izjavil:

Tele cungalunga masince predrage ratujejo.


Proizvodni stroski so se vedno isti. Sam pac firma ratala money-hungry.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: T-Back ()

gddr85 ::

najbrž zmanjkal keša za oglase :))

Gagatronix ::

Sej jutuberji so poceni. Senkas jim en fon pa ti pojejo slavospeve.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Žiiiga ()

BTechTalk ::

Gagatronix je izjavil:

Sej jutuberji so poceni. Senkas jim en fon pa ti pojejo slavospeve.

Itak, bravo.:)
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

T-Back ::

gendale2018 je izjavil:

Jaz imam p20 lite in je odličen.

NI TEMNE TEME?!? WTF, res butasto.


Na vse Huawei telefone lahko nastaviš temno-črno ali katerokoli barvo si poželiš temo.
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

gustek_si ::

Kitajček šel čez psihološko mejo 1000€. Takšen telefon kupim za 400€ max!

BTechTalk ::

T-Back je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

Jaz imam p20 lite in je odličen.

NI TEMNE TEME?!? WTF, res butasto.


Na vse Huawei telefone lahko nastaviš temno-črno ali katerokoli barvo si poželiš temo.
https://play.google.com/store/apps/deta...

EVO! The best, hvala za tole!
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Gagatronix ::

BTechTalk je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Sej jutuberji so poceni. Senkas jim en fon pa ti pojejo slavospeve.

Itak, bravo.:)


Ma malo karikiram. Te moram pa pohvalit da ti gre anglescina super. Ker vecina slovenskih youtuberjev ki se matrajo z anglescino so kvecjemu glavobol v video posnetku.

BTechTalk ::

Gagatronix je izjavil:

BTechTalk je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Sej jutuberji so poceni. Senkas jim en fon pa ti pojejo slavospeve.

Itak, bravo.:)


Ma malo karikiram. Te moram pa pohvalit da ti gre anglescina super. Ker vecina slovenskih youtuberjev ki se matrajo z anglescino so kvecjemu glavobol v video posnetku.

Lepa hvala, mi veliko pomeni. :)
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Starscream ::

Odličen gsm, odličen review :)

BTechTalk ::

Starscream je izjavil:

Odličen gsm, odličen review :)

Hvala za pozitiven feedback, mi res veliko pomeni!
Kaj ti je najbolj všeč glede Mate 20 Pro, poleg barve seveda... :P
BTechTalk Tehnološki YouTube Kanal - http://www.youtube.com/btechtalk

Starscream ::

Sicer imam Mate RS, baterija, kamera, še marsikaj bi se našlo. Sam design me sicer malo odbija.

Lonsarg ::

Če gledaš Mate 20 Pro razmisli še o P20 Pro, namreč main in zoom kamero imata isto in vsa razlika v ceni (350€) težko upraviči razliko, razen morda če si gamer, ker ima Mate kar nekaj bolši procesor.

Poleg tega ima P20 Pro ultrahiter senzor za prst(pač instantno ne glede kako grdo primeš z prstom) spredaj pod ekranom, Mate 20 Pro je pa senzor vgradil v ekran, kar je sicer kul ampak je precej počasnejši.

Pri nas v službi imamo P20 Pro že trije, enostavno je kamera nora.

AapocalypseE ::

Mate 20 Pro ali pa se počaka na P30 Pro.

P20 Pro postaja out.

Starscream ::

Mislim da P20 pro še lep čas nebo out, telefon ima vse kar mora imeti dober gsm.

hojnikb ::

dober GSM je že nokia 3310, kot smartphone however...
#brezpodpisa

Starscream ::

sej govora je o pametnih telefonih tu ne o 3310 .. however

Lonsarg ::

Pol leta po izzidu pač zadeva še ni out halo, pač Huawei malo meče pa daje flagshipe ven na pol leta:)

P20 Pro je revolucija v phone kamerah na istem nivoju kot leta nazaj Lumia 1020.

Ostane zgolj še evolucija pri naslednjih modelih ali pa bonbončki kot naprimer wide camera v Mate 20 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Starscream ::

Se strinjam :)

AapocalypseE ::

Sem napisal, da je P20 Pro out?

Postaja out... dajte brat ljudje.

P20 pro zelo rabi video stabilizacijo, ker 1080p 30fps ni nekaj s čem bi se lahko hvalil telefon.

Zvočniki tudi morajo postat boljši.

Mate 20 Pro je že dosti stvari pridobil, kar manjka P20 Pro, ampak še vedno ni stabilizacije za 1080p 60fps in ni 4K 60fps.

Huawei in Leica še morata delat na videu.

Pa zvočnike posodobit, ker so v Mate 20 Pro enaki kot v P20 Pro in so zelo slabši kot v Samsungu recimo. Kdor hvali zvočnike Huaweia je plačan, da jih ali pa nima pojma kako mora zvočnik zvenet.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ne posega ta huawei že prevec v teritorij Iphone x serije?

Starscream ::

Street Racer

Poslušaj zvočnike mojega Mate RS pa potem komentiraj.

Vazelin ::

Apple je prilagodil default homescreene tako da se ne vidi notch. kitajci pa samo dajo notch, ostale finese jih ne zanimajo.

AapocalypseE ::

cream, ali sem mogoče komentiral zvočnike tega tvojega hudo, hudo precenjenega telefona?

Govora je o P20 Pro in Mate 20 Pro, tako da se ne rabiš hvalit kaj imaš, ker tudi tvoj telefon razen mogoče boljših zvočnikov, tega nima kar sem napisal.

Bi pa moral bit zlat glede na to kakšno ceno ima.

Zgodovina sprememb…

Starscream ::

Ne rabim se hvalit. Dejstvo je, da neki pišeš kar sploh ne drži.

Ampak dejansko poslušaj pa pol pametiraj.

Poleg tega Samsung, imel sem Note 8 in Note 9, kje je napredek? Poglej Huawei, temu se reče napredek.

Prvo sprobaj več aparatov potem pa bučke prodajaj.

AapocalypseE ::

To kar sem napisal je dejstvo in ne moreš mimo tega.

Da plačaš toliko za telefon in nimaš takšnih zadev je nateg leta...

Zgodovina sprememb…

Starscream ::

To kar si ti napisal sploh ne drži.

AapocalypseE ::

Seveda, da ne, ker je tvoj ego ranjen...

Vazelin ::

Haha OP, ene par folka si resno triggeral:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
447237 (4385) GRT
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014092 (11430) cordoba
»

Huawei P20 ali Mate 10 PRO

Oddelek: Mobilne tehnologije
91315 (1065) Reaper
»

P20 ali Oneplus 6

Oddelek: Mobilne tehnologije
223511 (2748) pwn3rrr

Več podobnih tem