» »

V čem je fora imet flagship telefon?

V čem je fora imet flagship telefon?

«
1
2 3 4

Netrunner ::

Do sedaj sem imel vedno cenejše telefone srednjega razreda, sedaj pa imam enega izmed flagshipov. Po cca. treh mesecih uporabe sem zadovoljen vendar nič kaj več kot sem bil v preteklosti z cenejšimi telefoni. Telefon dela dobro in uporabljam marsikaj kar nudi vendar vse to bi lahko počel tudi z pol cenejšim telefonom.

Sklepam, da bo telefon še ne bo zastaral po dveh letih kot bi mogoče nek cenejši model. Zastaral mislim predvsem iz vidika da postane počasnejši zaradi bolj požrešnih aplikacij ki se stalno nadgrajujejo. Telefon menjam nekje na 3-5 let / odvisno kako deluje.

Ne spadam v kategorijo ljudi ki jim telefon pomeni statusni simbol, saj moj je parkiran večino časa v žepu in ne paradira po na mizah vsem na očeh.

Sklepam, da nisi nič na slabšem če kupiš telefon srednjega razreda in ga prej zamenjaš kot pa da imaš dražji telefon in ga redkeje menjaš ? ... Na daljšem časovnem obdobju si stroškovno na istem. Edina prednost ki jo sedaj vidim je ta, da zaradi specifikacij telefona bo le ta aktualen več let kot bi bil nek cenejši in mi ga ne bo treba prehitro menjat.

Ali sem še kaj spregledal? ...nisem power user :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

aaa1 ::

Žalostna resnica je, da si večina teh ljudi telefon kupi ravno zaradi statusnega simbola. Velika večina uporabnikov ni power userjev, pa si vseeno kupujejo flagshipe. Sploh apple userji si po večini samo buildajo ego, drugače si je težko razložiti vrste pred prodajalnami za telefon ki stane 1400€. Jaz si bom tudi za naslednji telefon izbral enega kitajca za maks 350€ ko bo stari nexus 5x umrl. Večina telefonov je itak dovolj dobra za dnevno uporabo in velika večina ljudi ne bi pogrešala ničesar tudi na telefonih nižjega cenovnega razreda.

Master_Yoda ::

Vrste pred poslovalnicami ob izidu Apple telefona si lahko razlozis tako, da v poslovalnico ne smejo spustiti vec kot 2 naenkrat (mislim da je en tukaj na forumu napisal da je bilo tako ko so iPhone zaceli prodajati pri nas). Umetno ustvarjanje hypa. Se pa strinjam da je za vecino folka (me included) brezveze flagship za 1000 EUR, sem zadovoljen ze s xiaomijem za pod 200 eur.

Machete ::

Sploh ne vem kaj bi rad slišal? Kot prvo, ne rabijo vsi biti varčni z gadgeti in kupovati vedno best p/p, kot drugo, vsak ima svoje razloge. Veliko odpade na kapaciteto spomina, zaslon-velikost, tip, ločljivost in kakovost kamere in fotoaparata.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Košutka ::

Meni je glavna stvar na telefonu dober display (visoka ločljivost in amoled), kar imajo večinoma samo flagship-i in nekaj Samsung-ov.

Netrunner ::

Machete je izjavil:

Sploh ne vem kaj bi rad slišal?

Slišal nič, prebral bi pa kako mnenje ostalih :) Zato pa so forumi a ne.


Košutka je izjavil:

Meni je glavna stvar na telefonu dober display (visoka ločljivost in amoled), kar imajo večinoma samo flagship-i in nekaj Samsung-ov.


Kaj nima telefon srednjega razreda enako dobre display-e in ostale specifikacije kot so jih imeli lanski ali predlanski flagshipi ?

Zakaj pa ti je display tako pomemben? Koliko časa na dan ga pa gledaš ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

harvey ::

Zakaj pa ti je display tako pomemben? Koliko časa na dan ga pa gledaš ?

Enkrat je dovolj, da ga pogledaš zunaj na soncu in vidiš, da nič ne vidiš:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

branimirII ::



Jaz imam se zmeraj tega. Cist uredu.

branimirII ::

Se spomnem, da sem bil bolj vesel in navdusen ko so prihajali ven Mobi Reglja! Čuk! Detelj! Kosec. Ericsson T10. Prvega ne pozabis nikoli.

TheBlueOne ::

Zgolj in samo status, ce se ti tisti inkrement v performansu ne zdi kaj posebnega. To, da bo flagship drzal dlje ne drzi vode, prej nasprotno. Midrangerji imajo praviloma vecje baterije, ker jim ni treba biti ultra tanki, so manj rigidni in narejeni iz bolj trpeznih materialov. Flagshipi so praviloma narejeni iz materialov, ki so zelo trdi in se ne praskajo, niso pa trpezni in znajo hitro pocit, kar je se posebej problem pri displayih cez cel telefon. Skratka, ce bos flagship imel res res lepo bo cez pet let izgledal identicno kot nov, samo ti ga ne bos nikoli videl, ker bo imel vedno zascito. Ce kupis midranger bo bo pri normalni uporabi zdrzal, bo popraskan, kje malo pocen ampak verjetno se OK.

opeter ::

branimirII je izjavil:

Jaz imam se zmeraj tega. Cist uredu.


Jaz tudi nekej podobnega:


Statusni simbol?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kingsix ::

Flagshipi so brezveze. Jaz sem takrat ob izidu dobil Galaxy S7 zelo poceni (230EUR brez kakršnekoli vezave - veze+malo sreče) in sem si ga zato vzel. Punca je pa istočasno vzela nekega midrange Huawei'a. Veliko si izmenjujeva telefone za razne zadeve. V performance, screenu etc ne opazim razlik. Isti k. Pri s7 je na otip le bolj "premium" ohišje, ko pa daš kot kako zaščito etc itak ne predstavlja več nobene prednosti.

Pa še to: v službi imamo IPhone SE, IPhone X, Samsung Galaxy s9, Nek cheap Huawei in še neke stare gsm'e. Z njimi testiramo appe... Tako ko daš enega polek drugega vidiš razliko v hitrosti, razlika je tam. Če primeš vsakega posebaj v roko pa nebi opazil ne vem kakšnih razlik. Je pa res, da nimamo ne vem kakih heavy-load appov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

facepalm ::

Vcasih (do nekje 2013) si potreboval flagship, da je vse delalo "dovolj" hitro. Midrangerji so bili res oskubljeni. Sedaj pa imajo flagshipi le se kamere in displaye obcutno boljse od midrangerjev.
Vseeno mislim, da ce bi izdali midranger z lansko flagship kamero in ufs storage, nebi vec potrebovali flagshipov:)

gruntfürmich ::

da ti brskanje po spletu deluje tekoče rabiš vedno boljši hardwere; to je pa flagšip. kamera je fino da je dobra ker slikanje je ena izmed najbolj uporabnih zadev pri telefonu, imho; znova morda potrebuješ flagšip. tko da če nisi pripravljen na kompromise izbereš najboljše trenutno možno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Imamo jih zato, ker jih imamo lahko.
Luzerji se bodo itak vedno tolažili, da so brez veze. In da so podaljški oneta. In tako opravičevali svojo nesposobnost.
Denar (avto, bicikel ali karkoli) ne boli, če ga imaš. Veliko bolj boli, če ga nimaš.

Je pa res, da ti po določenem času začnejo ostajati ex-flagship telefoni, s katerimi nimaš kaj početi. Trenutno so to S6 in S7. Ampak ok, lahko čakajo v predalu za rezervo, če novejši crkne ali mora na servis.

aerie ::

Za kateri telefon pa gre? In kaj za vraga je power user? Tip, ki cele dneve buli v sheepface?

Netrunner ::

Nima veze za kateri telefon se gre. Govorim o flagshipih na splošno. Power user je pa tisti ki dejansko obremenjuje svoj telefon in uporablja funkcije ki jih večina ne. Baje da nekateri obdelujejo slike in posnetke kar s telefonom ipd. Nevem ... samo sklepam saj nisem poweruser.

Drugače pa bom rekel tako ... imam flagshipa in sem zadovoljen nisem pa navdušen. Telefon pač.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

A. Smith ::

Flagshipi imajo zagotovljeno najdaljšo softversko podporo. Kdor se gre mobilno bančništvo (obstaja določena eleganca, če položnico samo poskeniraš in je plačana), bo zagotovo cenil večjo informacijsko varnost, tudi po treh, štirih letih - menda ne bste vsako leto kupovali telefona.

Prav tako je softver pri flagshipih bolje napisan in štekajo, se ne zaciklajo, delujejo bolj tekoče in omogočajo optimalnejšo izrabo funkcij. Dober zaslon, ki je berljiv v sončni svetlobi, ima svojo ceno. Uporabljate telefon kot navigacijo na motorju? Jaz ga.

Če imate telefon samo za telefoniranje, potem dodatnih, boljših funkcij ne potrebujete. Ampak kdor jih rabi, ta bo moral zanje plačat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Cruz ::

Flagship telefoni prodajajo lifestyle, z nakupom njihovega telefona pripadaš v tisto skupino ljudi. Nihče ne prodaja produkt. Vsi prodajajo (pozitivna) čustva. Če si kupiš iPhone se počutiš kot car. Takoj se počutiš del Apple (z)družbe. Živimo v obdobju lifestyle-lov. Imamo android/ios master race, linux/windows master race, pc/ps,xbox master race... In ko si del nekega lifestyla, se počutiš čustveno vezanega in posledično skoraj prisiljenega, da nadaljuješ s tem... drugače ti govorijo, da si "sezonski navijač". Počutiš se lojalnega in zaradi tega kupiš še dalje. Podjetja to razumejo in s tem manipulirajo. Kdor si bo kupil dva iPhona, bo razmišljal tudi o prenosniku, računalniku, tablici ipd. Apple znamke.

In to je fora kupovanja flagship telefonov in zakaj ljudje, ki naredijo 5 selfijev na dan in slikajo obroke za snapchat govorijo, da rabijo mobitel z dobrim fotoaparatom aka mobitel za 600€+.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Machete ::

Jaz ga rabim, ker u izi dokumentiram družinsko življenje. Že po nekaj letih ali celo mesecih je smešno in zabavno gledati frocke za nazaj. In razlika med prvimi slikami otrok in sedaj je precejšnja, pa je to v razponu dveh, treh telefonov. Torej ne bo me konec za 200 eur razlike, če dobim top iz ponudbe aka flagship zadeve, ki je praktično najpogosteje uprabljen kos naših sodobnih življenj. (Da gre pa za lifestyle, pa se mi zdi, da ne več, kot mogoče 10 let nazaj ali pa se samo ne gibam več med tovrstnimi ljudmi)..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Flagship ima v večini zelo dober fotoaparat (samsung, apple, pixel,...), to je zame že dovolj da si kupim flagship telefon, namesto poceni telefon + fotoaparat.

aerie ::

Netrunner je izjavil:

Nima veze za kateri telefon se gre.

Aja. Še eno prdenje v prazno torej. Da prođe vreme.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

Netrunner ::

@aerie => Kaj bi model telefona katerega imam spremenil potek teme ? To je totalno nerelevanten podatek. Prdenje v prazno je ta tvoj post.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

-valvoline- ::

Flagshipi so neuporabne zadeve zarad premajhnih baterij in obupnega sot. Poleg flagsipa je powerbank obvezna dodatna oprema.

aerie ::

Netrunner je izjavil:

@aerie => Kaj bi model telefona katerega imam spremenil potek teme ? To je totalno nerelevanten podatek.

Seveda bi. Precej drugače bi jamrali.

Netrunner je izjavil:

Prdenje v prazno je ta tvoj post.

Moj je vsaj kratek in dišeč. Tvoj pa dolg in smrdeč.

Jerry000 ::

-valvoline- je izjavil:

Flagshipi so neuporabne zadeve zarad premajhnih baterij in obupnega sot. Poleg flagsipa je powerbank obvezna dodatna oprema.

A ni to problem vseh pametnih telefonu?

Netrunner ::

Jaz sem z svojo baterijo zelo zadovoljen. Brez težav zdrži 2-3 dni normalne uporabe. Če uporabljam internet in GPS konstanto še vedno gre dan skozi brez težav.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

-valvoline- ::

Jerry000 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Flagshipi so neuporabne zadeve zarad premajhnih baterij in obupnega sot. Poleg flagsipa je powerbank obvezna dodatna oprema.

A ni to problem vseh pametnih telefonu?

Kupis npr mi max 2 (ali prihajajoci 3), pa pozabis kdaj si ga nazadnje filal. Ni mi jasno zakaj pri flagshipih (in ostalih) ni opcijske ponudbe custom izbiro baterij.

St235 ::

feryz je izjavil:

Imamo jih zato, ker jih imamo lahko.
Luzerji se bodo itak vedno tolažili, da so brez veze. In da so podaljški oneta. In tako opravičevali svojo nesposobnost.
Denar (avto, bicikel ali karkoli) ne boli, če ga imaš. Veliko bolj boli, če ga nimaš.

Je pa res, da ti po določenem času začnejo ostajati ex-flagship telefoni, s katerimi nimaš kaj početi. Trenutno so to S6 in S7. Ampak ok, lahko čakajo v predalu za rezervo, če novejši crkne ali mora na servis.

To ves, da z tako butasto izjavo samo potrjujes stereotipe, da si flagship kupil samo zato ker, podobno kot za volanim, kompenziras za to, da imas mehkega in si doma copata?

Drugac imam trenutno S9, ker je to pac standarden sluzben telefon. Ker se telefoni dejansko uporabljajo je nabavna cena okrog 100e.

Prednosti ki sem jih upazil:
- zaslon - barve in locljivost so top, tudi pri mocni svetlobi je uporaben
- tudi pri 1001 aplikaciji deluje bp year n je odziven
- res prakticno vsa tehnologija, ki je mozna (quick charge, wireless charge, nfc...)
- dual sim, ki dela brez zapletov (vedno aktivni obe stevilki, enostavno odlocanje katero sim uporabis pri klicu/sms)
- redni update
- par povsem banalnih stvari na vmesniku- recimo to da lahko loceno nastavljas jakost notificatinov in zvonenja, kar stock andreoid iz nekega banalnega razloga ne omogoca.
- fotoaparat je do sedaj dalec najboljsi kar sem jih videl na telefonu. Sploh slowmotion recording je vrhunski.

Tako da all in all so dolocene objektivne prednosti, vsak mora pa zase presodit kolk so vredne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

-valvoline- ::

Netrunner je izjavil:

Jaz sem z svojo baterijo zelo zadovoljen. Brez težav zdrži 2-3 dni normalne uporabe. Če uporabljam internet in GPS konstanto še vedno gre dan skozi brez težav.

Poj pa ni flagsip :)

Netrunner ::

@-valvoline- => Huawei p20 pro
@aerie => Pa imaš model .. upam da si zadovoljen
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Wrop ::

Zakaj flagship telefon? Boljši zaslon, katerega lahko tudi na soncu gledaš in tudi kaj vidiš. Boljši fotoaparat in na splošno boljše in predvsem hitrejše delovanje aplikacij. Večja kapaciteta baterije, vsaj takrat, ko sem sam kupoval. Malo dlje časa se dobiva popravke in nadgradnje.

-valvoline- ::

Netrunner je izjavil:

@-valvoline- => Huawei p20 pro
@aerie => Pa imaš model .. upam da si zadovoljen

Huawei ni glih neka *flagsip* zadeva kljub temu da je telefon res raketa. Ve se kter so flagsipi na trgu.

Netrunner ::

p20 pro je flagship od huawei ... enako kot je s9 in s9+ od samsunga in potem je tukaj še jabolka

nevem če je še kateri vendar huawei se vsekakor uvršča mednje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

-valvoline- ::

St235 je izjavil:

feryz je izjavil:

Imamo jih zato, ker jih imamo lahko.
Luzerji se bodo itak vedno tolažili, da so brez veze. In da so podaljški oneta. In tako opravičevali svojo nesposobnost.
Denar (avto, bicikel ali karkoli) ne boli, če ga imaš. Veliko bolj boli, če ga nimaš.

Je pa res, da ti po določenem času začnejo ostajati ex-flagship telefoni, s katerimi nimaš kaj početi. Trenutno so to S6 in S7. Ampak ok, lahko čakajo v predalu za rezervo, če novejši crkne ali mora na servis.

To ves, da z tako butasto izjavo samo potrjujes stereotipe, da si flagship kupil samo zato ker, podobno kot za volanim, kompenziras za to, da imas mehkega in si doma copata?

Drugac imam trenutno S9, ker je to pac standarden sluzben telefon. Ker se telefoni dejansko uporabljajo je nabavna cena okrog 100e.

Prednosti ki sem jih upazil:
- zaslon - barve in locljivost so top, tudi pri mocni svetlobi je uporaben
- tudi pri 1001 aplikaciji deluje bp year n je odziven
- res prakticno vsa tehnologija, ki je mozna (quick charge, wireless charge, nfc...)
- dual sim, ki dela brez zapletov (vedno aktivni obe stevilki, enostavno odlocanje katero sim uporabis pri klicu/sms)
- redni update
- par povsem banalnih stvari na vmesniku- recimo to da lahko loceno nastavljas jakost notificatinov in zvonenja, kar stock andreoid iz nekega banalnega razloga ne omogoca.
- fotoaparat je do sedaj dalec najboljsi kar sem jih videl na telefonu. Sploh slowmotion recording je vrhunski.

Tako da all in all so dolocene objektivne prednosti, vsak mora pa zase presodit kolk so vredne.

Vse lepo in prav, ampak vsi lastniki prav s9 jokcajo kako jim se pol dneva ne zdrzi brez polnenja. Obupno. takega *flagsipa* hvala lepa, takoj vrzem cez okno.

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::


    -Boljša kamera
    -Veliko delovnega pomnilnika
    -Podpora za nove, varnejše verzije Androida
    -Zmožnost poganjanja grafično zahtevnejših aplikacij


Vse naštete stvari manjkajo low in mid range telefonom. Mid range naprava (tudi clean Android) je po 2-3 letih neuporabna. Življenje je prekratko za zatikajoč software in hardware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

branimirII ::

feryz je izjavil:

Imamo jih zato, ker jih imamo lahko.
Luzerji se bodo itak vedno tolažili, da so brez veze. In da so podaljški oneta. In tako opravičevali svojo nesposobnost.
Denar (avto, bicikel ali karkoli) ne boli, če ga imaš. Veliko bolj boli, če ga nimaš.

Je pa res, da ti po določenem času začnejo ostajati ex-flagship telefoni, s katerimi nimaš kaj početi. Trenutno so to S6 in S7. Ampak ok, lahko čakajo v predalu za rezervo, če novejši crkne ali mora na servis.

Kaksno nesposobnost? O cem ti govoris? Mislis, da si ne morem(o) privoscit malo boljsi telefon. A zdej ce ga grem kupit v trgovino bom v eni minuti postal sposoben. Tebe kot da je reka kapitalizma naplavila v nase razumne kraje. Mene nic ne boli ce ga nimam. Ga nic ne pogresam. Imam sicer enega za kriptovalute ker drugac ne gre. Drugac bi bil popolnoma brez.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

ShowDown je izjavil:


    -Boljša kamera
    -Veliko delovnega pomnilnika
    -Podpora za nove, varnejše verzije Androida
    -Zmožnost poganjanja grafično zahtevnejših aplikacij


Vse naštete stvari manjkajo low in mid range telefonom. Mid range naprava (tudi clean Android) je po 2-3 letih neuporabna. Življenje je prekratko za zatikajoč software in hardware.

Jap, pa tudi za vlacenje powerbankov in polnilcev, ter iskanja vticnic :)

Zgodovina sprememb…

3p ::

Mislim da je vsega malo:
-Flagshipi so najboljše, kar se trenutno dobi. Če te tistega jurja(*) ne boli, ne mečkaš in pač kupiš flagship. Praviloma najbolše delujejo (če ti baterija ne osmodi jajc, ali pa ohišja ne zviješ z ritjo).
-Ljudje si praznino polnimo z igračkami in bombončki. Kupiš flagship in si tri dni kot otrok z novim gasilskim avtom.
-Kot je že nekdo napisal: kupiš si člansko izkaznico. "Mover & shaker!" In kot je napisal nekdo drug. (Večino) bolj boli, če tega nimajo, kot če to imajo.
-Če se ti ne ljubi zafrkavati(**), boš imel posodobitve pol leta dalj kot pri bolj budget modelih.
-Prodajalci ljudi nafopajo, da je flagship bomba, ostalo pa zanič.

Čeprav:
-Razlika med flagshipi in budget robo je iz generacije v generacijo manjša. Večja na papirju kot v praksi. V praksi skoraj ni več razlike med telefonom za 200 in 1k€.
(*) Wait, what?! Noro.
(**) Z nekaj zafrkavanja sam dobiš neuradne posodobitve za velčino telefonov prej in dlje kot od proizvajalca.

Dimnik ::

ShowDown je izjavil:


    -Boljša kamera
    -Veliko delovnega pomnilnika
    -Podpora za nove, varnejše verzije Androida
    -Zmožnost poganjanja grafično zahtevnejših aplikacij


Vse naštete stvari manjkajo low in mid range telefonom. Mid range naprava (tudi clean Android) je po 2-3 letih neuporabna. Življenje je prekratko za zatikajoč software in hardware.


Uuu samo res ja.....samsung s9 ima 4gb ram, zelo veliko mid range telefonov, ga seka z 6 ali 8gb ram.....da baterije sploh ne primerjamo

Jerry000 ::

-valvoline- je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Flagshipi so neuporabne zadeve zarad premajhnih baterij in obupnega sot. Poleg flagsipa je powerbank obvezna dodatna oprema.

A ni to problem vseh pametnih telefonu?

Kupis npr mi max 2 (ali prihajajoci 3), pa pozabis kdaj si ga nazadnje filal. Ni mi jasno zakaj pri flagshipih (in ostalih) ni opcijske ponudbe custom izbiro baterij.

No, tole je zame fail, ker ta plazma TV ne želim zato da bo baterija daljša :). Večji telefon je tudi večja baterija. Lahko gre v debelino, samo potem je tukaj spet if. Jaz sicer nimam pripomb, pa imam OnePlusX. Čez dan mi zdrži lepo, na koncu dneva mi ostane cca 20%.

-valvoline- je izjavil:

St235 je izjavil:

feryz je izjavil:

Imamo jih zato, ker jih imamo lahko.
Luzerji se bodo itak vedno tolažili, da so brez veze. In da so podaljški oneta. In tako opravičevali svojo nesposobnost.
Denar (avto, bicikel ali karkoli) ne boli, če ga imaš. Veliko bolj boli, če ga nimaš.

Je pa res, da ti po določenem času začnejo ostajati ex-flagship telefoni, s katerimi nimaš kaj početi. Trenutno so to S6 in S7. Ampak ok, lahko čakajo v predalu za rezervo, če novejši crkne ali mora na servis.

To ves, da z tako butasto izjavo samo potrjujes stereotipe, da si flagship kupil samo zato ker, podobno kot za volanim, kompenziras za to, da imas mehkega in si doma copata?

Drugac imam trenutno S9, ker je to pac standarden sluzben telefon. Ker se telefoni dejansko uporabljajo je nabavna cena okrog 100e.

Prednosti ki sem jih upazil:
- zaslon - barve in locljivost so top, tudi pri mocni svetlobi je uporaben
- tudi pri 1001 aplikaciji deluje bp year n je odziven
- res prakticno vsa tehnologija, ki je mozna (quick charge, wireless charge, nfc...)
- dual sim, ki dela brez zapletov (vedno aktivni obe stevilki, enostavno odlocanje katero sim uporabis pri klicu/sms)
- redni update
- par povsem banalnih stvari na vmesniku- recimo to da lahko loceno nastavljas jakost notificatinov in zvonenja, kar stock andreoid iz nekega banalnega razloga ne omogoca.
- fotoaparat je do sedaj dalec najboljsi kar sem jih videl na telefonu. Sploh slowmotion recording je vrhunski.

Tako da all in all so dolocene objektivne prednosti, vsak mora pa zase presodit kolk so vredne.

Vse lepo in prav, ampak vsi lastniki prav s9 jokcajo kako jim se pol dneva ne zdrzi brez polnenja. Obupno. takega *flagsipa* hvala lepa, takoj vrzem cez okno.

To ni kriv flagship ampak uporabnik (?). Jaz imam OnePlusX, ki ni ne flagship, niti se ne more pohvalit z baterijo pa mi na koncu ostane 20% (IG, FB, Chrome, Foto, še kak app poleg - dnevna uporaba). Če bi imel S9 pri mojih opravilih bi ga na 2 dni lahko polnil :). Sicer pa saj obstaja quick charge danes

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

MrNighthawk ::

Netrunner je izjavil:

Sklepam, da nisi nič na slabšem če kupiš telefon srednjega razreda in ga prej zamenjaš kot pa da imaš dražji telefon in ga redkeje menjaš ? ... Na daljšem časovnem obdobju si stroškovno na istem. Edina prednost ki jo sedaj vidim je ta, da zaradi specifikacij telefona bo le ta aktualen več let kot bi bil nek cenejši in mi ga ne bo treba prehitro menjat.

Ali sem še kaj spregledal? ...nisem power user :)


Ponavadi so slabosti bolj švoh kamera (izven idealnih pogojev) in "slabši" procesor. sicer so pa vse kamere izven idealnih pogojev švoh. kakšne malo prej k druge. Vprašanje je kaj smatraš pod midrange. Je to 200€ ali 500€? Odvisno od proizvajalca. So pa nekateri midrangerji (do 500€) na nivoju lanskih (ali predlanskih) flagshipov, ki so še vedno dobri. Edina pomanjkljivost, ki jo vidim je pri Android telefonih... android. Ni nadgradenj itd. iPhone 7 ali pa 6S pa ni svetlobna leta pred 8ko :) Imaš sicer kakšen gimmick, ki pa za moje pojme ne odtehta cene. Facial/iris scan ali pa (IMHO največje bedarije) animoji/emotioji (ne vem več kaj so že :| ). tudi razmerje 16:9 "brez črnega roba" ni ne vem kaj, da bi bil to razlog za nakup 800+ € telefona.

Jerry000 ::

Kaj pa je razlika med Novim Clio modelom in novim BMW (ali Audi ali Mercedez)? Isto sranje, drugo pakovanje. Izkušnja je druga, boljša (BMW, Audi, Mercedez), funkcionalnosti pa iste v večini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

bajsibajsi ::

Netrunner je izjavil:

Sklepam, da nisi nič na slabšem če kupiš telefon srednjega razreda


Nasprotno, na boljsem si. Razliko v financah lahko porabis za bolj smotrni nakup ali pa jo podaris.

klemenSLO ::

facepalm je izjavil:

Vcasih (do nekje 2013) si potreboval flagship, da je vse delalo "dovolj" hitro. Midrangerji so bili res oskubljeni. Sedaj pa imajo flagshipi le se kamere in displaye obcutno boljse od midrangerjev.
Vseeno mislim, da ce bi izdali midranger z lansko flagship kamero in ufs storage, nebi vec potrebovali flagshipov:)


Točno tako. TEhnologija gre naprej in midrange telefončki, ki si bili včasih na meji uporabnega (štekanje...počano odpiranje...lag..slaba ločljivost.) so sedaj napredovali, tako da za to ceno že dobiš spodoben telefon.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

3p ::

ShowDown je izjavil:

Mid range naprava (tudi clean Android) je po 2-3 letih neuporabna. Življenje je prekratko za zatikajoč software in hardware.


Nove, varnejše verzije androida nimajo (več) veliko opraviti s flagshipi: https://www.wired.co.uk/article/android....
Po dveh-treh letih tudi od flagshipa ostane le se ship. Ali pa mogoče še vedno uporabljaš Galaxy S4?

Netrunner ::

Kakorkoli, da so telefoni prebili mejo 1000 € pa je žalostno. Če bi tak telefon perfektno deloval vsaj 5 let potem ok, vendar žal ni tako.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Zakaj ste tako obsedeni z posodobitvami? Nove posodobitve prinašajo glih tolk novih lukenj kot pokrpajo starih, če smo realni. Sčasoma pa upočasnijo telefon, čeprav je vsaka nova verzija baje hitrejša in boljša od stare, sej morda je, samo kaj ko ima potem samo še več analitike not, ki spet upočasni vse skupaj še bolj kot pohitri.
Me prav zanima kolk posodobitev od aplikacij v resnici prinaša kakšne nove featurje in kolk posodobitev je namenjenih predvsem razvijalcem, da nam lažje sledijo.

IL_DIAVOLO ::

Po 2 letih se vrze telefon v smeti.

jakan123 ::

Netrunner je izjavil:

Kakorkoli, da so telefoni prebili mejo 1000 € pa je žalostno. Če bi tak telefon perfektno deloval vsaj 5 let potem ok, vendar žal ni tako.


Imam en iphone 6, ki je še vedno v uporabi. Ni tako hiter kot novejši, ampak vsa opravila zmore bp. Če se na telefon malo oblj pazi komot zdrži 5 let.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei P20 Pro ali P30 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
447237 (4385) GRT
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425414 (17002) ziga1990
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447016 (5954) m0LN4r
»

Se sploh splača kupiti premium telefone? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20718017 (11931) KAVINSKY
»

Telefonov Nokia ne bo več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
12331823 (28003) PrihajaNodi

Več podobnih tem