» »

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Temo vidijo: vsi
««
9 / 16
»»

buttcrack ::

fora pri HP8L od Tk je, da ima en specialen rom gor, ki je dobesedno samo za SLO trg, saj ima SVN pred C in B šifro, tako da so ga 100% oni zaklenil. Zakaj, pojma nimam, sem jim pa pisal na info, da želim da mi ga odklenejo, saj v njihovem FAQ piše, da je za posodobitve odgovoren proizvajalec in ne operater oz. prodajalec...

nekak o TKjovci gor ruknl kvati trgovniski ROM, ki je bila pogosta praksa Xiaomijevih dealerjev.

Če se mi bo kdo spravil odgovarjati, bom seveda poročal.

klinker ::

To imajo vsi telefoni, tudi LG, Samsung itd. Ce gres na Sammobile npr., imas slo rome prav od mobitela in simobila, le Nexusi so imel origi do zdaj kar sem imel.

buttcrack ::

zdej mi je čudežno uspel odklenit bootloader, ampak zadnjega uradnega roma pa še vedno ne dovoli naložit.
Spet napiše install failed.

errhec ::

Gremo po vrsti.
Si poizkusil namestiti TWRP na P8 LITE ?
dd

klinker ::

buttcrack je izjavil:

zdej mi je čudežno uspel odklenit bootloader, ampak zadnjega uradnega roma pa še vedno ne dovoli naložit.
Spet napiše install failed.


Mozno, ker sem malo prej prebral da ce nimas tega switcha ga kao niti ne rabis in je odklep mogoc...sicer za Honorja. Vidim da je pri Huawei kr malo zakomplicirano vse skupaj, ker ima vsak telefon ali verzija androida nekaj po svoje to ustimano ;((

buttcrack ::

errhec je izjavil:

Gremo po vrsti.
Si poizkusil namestiti TWRP na P8 LITE ?

Nisem, ker nisem ziher da bo flash zadnjega uradnega roma dejansko delal. Ne ljubi se mi potem jajcati z unbricki itd. Sploh glrde na to, da naj se dalo vse to brez custom recoveryov.

errhec ::

Prvo kar naredim je TWRP, nato beckup trenutnega ROMa in nato se igraš naprej.
Kar je dobro pri TWRP (in podobnih zadevah) je da narediš backup in ga nato v parih minutah naložiš in imaš popolnoma funkcionalen telefon z vsemi programi in nastavitvami. (tudi če ti kaj pri novem ROMu ni uspelo)

Poleg tega preko TWRPja rabiš samo zip ROMa na SD kartici telefona. Ne rabiš PCja in raznih programov za nalaganje ROMov ...
Z custom ROMi sem začel že pri QUTEK 2020 (verjetno je bil že kakšen prej :O) im do sedaj še nisem brickal nobenega telefona, imel pa sem na vseh naložen neuradni ROM.
dd

buttcrack ::

Huawei updatei so zazipane končnice .app. pojma nimam kako če to twrp prebere.
Btw, je 3.0.2 zadnja varianta twrpja za P8lite?

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Na XDA imaš neuradne ROMe, malce preberi in se odloči kateri bi bil zate.
Tale recimo je AOSP (poglej če je podprt tvoj model: ALE-L02/L21/L23 & CHM-U01/U03)

PS Nimam P8 lite , boš moral sam poiskati zadeve za tvoj mobitel, če se držiš vodičev bi načeloma moralo vse delovati brezhibno, glej le da je ROM za tvoj model. Verzija TWRPja p ani važna če ni omenjeno pri nalaganju zipa. Načeloma se da z eno od zadnjih verzij TWRPja naložiti zip.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

buttcrack ::

evo twrp je naložen in sem malo preden bi začel flasah zadnji uradni update prebral, da moram za to imeti že prednaloženo C432 baziran FW, moj je pa muzejski C150...

obupal...

začnem gledat tvoj AOSP rom, že vse zlovdam, nastavim potem pa pridem do vrstice, kjer piše, da moram pred tem že imet naložen EMUI 4.x... groza... ta varianta P8lite je jinxed do amena :(

errhec ::

Tukaj imaš originalen ROM

Nato:

Once you downloaded it:
1. put it on your sd card
1.1 Since when you download the file, its gonna be in .zip or .rar format, you are gonna need to extract that and what you get out of that file (its gonna be a folder called dload) put that whole thing "dload" on to your sdcard. ( put in in a main folder of your sd card its called root folder, its where your main folders are like pictures, DCIM etc.)
2. turn off your phone leave it for a sec
3. then hold all 3 buttons ( power ,volume up , volume down) and it should start installing the thing.

TUKAJ imaš še nekaj tovarniških ROMov
dd

next3steps ::

Firmware Finder?

buttcrack ::

jedro problema je telekomov zaklenjen firmware, zato noben updater ne najde nič novega od FW b150 naprej oz. od poletja 2016. Ista pesem je bila s FW finderjem in vsemi možnimi uradnimi update paketki.

Popoldan poizkusim še s holandskim FWjem, ampak si ne polagam preveč upanja, saj že v osnovi dvomim, da bo šla verzija C432 preko C150, ki jo ima edino naš telekom.

scipascapa ::

Mati je po nesreči pobrisala iz telefona slike, ki jih je imela v galeriji. Najprej sem pogledal google foto del, ki ga ni vedno "sinhronizirala" oz. updejtala.
Je kakšna rešitev, da si povrne preostale izgubljene slike? Kakšen recovery ipd?

GRT ::

Kaj pomeni ta + zraven baterije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

next3steps ::

Način za varčevanje z energijo.

GRT ::

next3steps je izjavil:

Način za varčevanje z energijo.

Hvala.

buttcrack ::

errhec je izjavil:

Tukaj imaš originalen ROM

Nato:

Once you downloaded it:
1. put it on your sd card
1.1 Since when you download the file, its gonna be in .zip or .rar format, you are gonna need to extract that and what you get out of that file (its gonna be a folder called dload) put that whole thing "dload" on to your sdcard. ( put in in a main folder of your sd card its called root folder, its where your main folders are like pictures, DCIM etc.)
2. turn off your phone leave it for a sec
3. then hold all 3 buttons ( power ,volume up , volume down) and it should start installing the thing.

TUKAJ imaš še nekaj tovarniških ROMov

sem govoril s supportom in bo treba na servis nest, da oni tam neki sčarajo...

če bojo hotl kej dnarja za to, jim bom telefon vrgu v glavo :)

gusto ::

Pravkar dobil Oreo update za P10. Že kdo namestil, kakšni problemi?

PS: Je priporočljivo narediti factory reset po updatu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

GRT ::

Za tak "velik" updejt bi ga jaz priporočal. Je le veliko sprememb, čeprav še vedno veliko aplikacij ni prilagojenih za oreo tako, da se še vedno lahko pojavijo kje kakšne težave.
Pa seveda prej backup!

gusto ::

Sem posodobil in naredil factory reset. Nobenih problemov zaenkrat, update se je namestil presenetljivo hitro. Glede samega izgleda/uporabniške izkušnje pa Oreo ni praktično nič drugačen kot Nougat.

next3steps ::

Predvidevam, da si na Telekomu Slovenije in/ali pa model L29.
Ostali dobimo posodobitev v roku 7 dneh, glede na pretekle posodobitve.
L00 model ima pa to posodobitev že kar nekaj časa, malenkost manj International model.

gusto ::

Telekom ja, za model mi pa piše VTR-L09.

next3steps ::

Dual sim?

GRT ::

VTR-L09 je single SIM. VTR-L29 je dual SIM.

Ganon ::

P20.

next3steps ::

Danes tudi za Telemach posodobitev. Za eenkrat boljša odzivnost, baje tudi boljši SoT, spremembe v governoru pa javim kasneje.

dottor ::

Se že kej ve kdaj pride P20?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klinker ::

Ganon je izjavil:

P20.



Lol...a bolj niso mogli iPhone skopirat ;((

dottor ::

Če dejansko ga predstavijo konc mesca (neki se govori 27. marca v Parizu) ga mogoče vzamem namesto Mate 10 PRO, mi lih maja poteče naročnina :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gusto ::

Tale notch mi totalno ne potegne, spet neka modna muha, ki nam jo skoraj vsi proizvajalci počasi vsiljujejo. Po eni strani dobro da ima P20 to, sem še bolj zadovoljen s svojim P10.:P Če bi že moral izbrati en telefon s to luknjo sredi ekrana, so pa to najboljše izvedli pri prvem telefonu te vrste - essential phone-u.

dottor ::

Zadnjič sem imel nov S9 in S9+ v rokah pa mi je + prevelik, pa na splošno mi za zakrivljen zaslon nekako ne potegne, zato iščem nekaj z ravnim ekranom in mi je huawei za zdej še najbolj ušečen. Bom malo počakal na teste in itak imam še 2 mesca čas za razmislit kaj vzet.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dimnik ::

klinker je izjavil:

Ganon je izjavil:

P20.



Lol...a bolj niso mogli iPhone skopirat ;((


Samo res, koji ku.ac grejo tole sranje kopirat od ajfona...

next3steps ::

klinker je izjavil:

Ganon je izjavil:

P20.



Lol...a bolj niso mogli iPhone skopirat ;((

Ne, zgolj Iphone in Asus imata big fat ugly notch.
P20 ima minimalnega, a še vedno grdega. Mix ima idealnega, ker ga sploh nima.

jonystar ::

Mene pa tale notch sploh ne moti. Bolj me moti, da delajo telefone nenormalnih velikosti. To bi pa lahko Iphone X prekopiral, ki je dokaj normalne velikosti.

dottor ::

Meni vlik + P20 je predvsem touch scaner spredaj (sem se navadu na S7 in mi zadaj nekako ne leži preveč).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ganon ::

Ste opazili tri kamere? :D

next3steps ::

Črna, barvna, in wide ?

dottor ::

Alpa črna, barvna in tele
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gusto ::

Moram reči, da me impresionira SOT po posodobitvi na Oreo. Sicer sem že prej kdaj prilezel do slabih 6h, ponavadi pa sem bil med 4-5h, kdaj tudi pod 4h. Sedaj sem v dveh ciklusih zapored dobil najprej 6h in sedaj še 7h SOTa. Aplikacije imam inštalirane popolnoma enake kot prej, še postavitev vseh ikon in ozadja identično.

Uporaba v zadnjem ciklusu je bila:
- večino časa brskanje po internetu (Chrome),
- malo socialnih aplikacij (Facebook, Messenger, Instagram, Whatsapp), ne uporabljam veliko, so pa vklopljene vse sinhronizacije in obvestila,
- "normalna" uporaba Gmaila (prebiranje pošte, poslani 3je maili)

Telefon sem nazadje polnil dva dneva nazaj zvečer, ponoči dam na "letalski način", to se vidi na screenshotu tam, kjer kao ni signala.

 7h 8m SOT, 21% left

7h 8m SOT, 21% left

next3steps ::

Lahko potrdim navedbe.

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Egidij88 ::

Mate 10 RS ima fingerprint senzor zadaj in pa tudi spredaj v zaslonu. Cca. 1700€, za preseratorje.

dottor ::

Jaz sem zdej malo v dilemi med Mate 10 PRO in P20 PRO ;(( Žel imata AMOLED le PRO modela ki pa sta mi malo prevelika. Nekako sem se navadu na velikost S7 in na always-on-display ki pa deluje le na Super AMOLED in ne tudi na navadnih (tako vsaj Wiki pravi).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Egidij88 ::

Mate 10 Pro je lepši, ker nima notcha in fingerprinta spredaj, kamero ima v centru, je enako zmogljiv in najbrž še cenejši.

dottor ::

Dejansko mi je čitalec bolj priročen spredaj kot zadaj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gusto ::

Tale P20 serija, ehh, ni mi všeč:
- notch
- kamera bump in to celo ob strani (isto debilno kot iPhone)
Moj P10 nima nič od tega in obe te stvari me zelo motijo, torej zame downgrade.

Če pogledamo P20 Pro:
+ AMOLED zaslon
+ triple camera (treba videti še teste)
+ 4000 mAh baterija
+ odporen na vodo in prah
~ velik napram prejšnji seriji
- cene gredo v nebo
- glej zgoraj (subjektivno)

P20: nobenega plusa od PRO verzije z minusi, ki me motijo pri celotni seriji

Ganon ::

https://www.dxomark.com/huawei-p20-pro-...

Conclusion: Game changer

We are used to every new smartphone camera generation being slightly better than the previous one, but looking at the images and test results from the P20 Pro, it seems Huawei has skipped one or two generations. The results are simply that good. The P20 Pro's triple camera setup is the biggest innovation we have seen in mobile imaging for quite some time and is a real game changer.

Being able to pick the best camera for a specific shooting situation and computationally merge the image data from all three sensors means that the new Huawei beats the competition in virtually every category, taking the number one spots in both our Photo and Video rankings. The P20 Pro is particularly good in low light, when zooming, and for bokeh simulation, blowing its direct rivals out of the water. If you are looking for the current best camera in a smartphone, look no further.


Sedi, pet.

dottor ::

Bo treba počakat da pride k nam pa ga it malo pošlatat...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

harmony ::

Pa jebo vas notch u pizdo. A sploh kdaj preberete ko postate te bedarije? Notch se na p20 lahko skrije. OMG in vi neki tehniki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814932 (9438) M-XXXX
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014273 (11611) cordoba
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620746 (14708) louser
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458371 (6569) r3dkv1c4

Več podobnih tem