» »

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Mobilni aparati proizvajalca Huawei

Temo vidijo: vsi
««
3 / 16
»»

RockyS ::

Razmišljam o prestopu k tušmobilu ravno zaradi tega telefona. Kako sta se obnesla ekran in baterija? Kateri ekran sploh je... je "plastični" kot kak samsung ali je trdne izvedbe?

tado6 ::

NOVA cena telefona HUAWEi IDEOS X5 od jutri dalje :

V paketu BREZMEJNI 1000 je 1€ namesto 29€.

V paketu KLASIK 20 je 1€ namesto 29€.

Vir: forum070.net

dafi ::

KAK PA JE KAJ Z SLOVENŠČINO

tado6 ::

Android sam po sebi ne podpira slovenskega jezika. trenutno je na voljo le na Samsung telefoni. Huawei ne bodo imeli slovenskega jezika.

mataur ::

Z nadgradnjo na android 2.3 bo imel slovenski jezik, tko kot HTC HD, HTC Wildfire S,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mataur ()

6151 ::

torej še nekaj mojega...

Danes sem dobil svoj X5. Telefon je odličen za to ceno,odziven,ne zašteka,kamera je izredno dobra,720p sicer malo šteka,bom poskusil popraviti,gps hitro poveže,zvočnik je dober,čisti zvok brez šumenja. Zaslon podpira dvojni dotik,stestiral,angry birds dela z ozadjem zelo tekoče,z internetom hitro poveže,čeprav so problemi pri majhhnem signalu.Resolucija je velika. Telefon me je zelo prijetno presenetil. Barve na ekranu so super.

Še slabosti: Težko najdeš pametne widgete,zaradi orginal android roma, baterija ne drži dolgo (4-5 ur in je na 50%,sicer zelo intenzivna uporaba)


še vprašanje kako se rešim 720p štekanja. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

toset1 ::

A so se tule mogoče zmotili pa bi morala biti Slovenija? :)
 tus

tus

RockyS ::

Jap.

Mare3 ::

Sem videl ta telefon ideos x5 v tuševi poslovalnici in moram rečt da sem res presenečen kako je dober, a kaj ko nisem pri tušu in je 190€ na bolhi malo preveč. Če bo kdo prodajal za kaj ceneje naj me kontaktira prek zs :)

tado6 ::

Še vedno ti pa ostane prestop k Tušmobilu in telefon za 1 EUR!:D

Mare3 ::

in naročnina 9€ več...

Lonsarg ::

Kar te pride 216EUR v dveh letih, tak da lahko rečemo, brezobrestni kredit. Dobra ponudba hehe:) Je pa to NORO nizka cena, za tak telefon, 200EUR, čist možno, da dela Huwai izgube, sam za reklamo, al pa dokaj majhen dobiček.

bond007 ::

Jst ti ga prodam za 180€, pa lahko grema skupaj po njega na Tušmobil...

lisjak ::

Jaz bi prosil lastnike ideos x5, da podate kratki review.., +e in -e
Predvsem me zanima vzdržljivost (baterija, konstrukcija, obraba)



Vnaprej hvala vsem za odgovore.

RockyS ::

Za baterijo ti ne morem povedat, ker ga imam komaj nekaj dni in vsak dan nekaj mrdam + navdušen sem nad angry birds :D

Konstrukcija je zelo dobra, nič ne škrta, ni špranj, super izdelava za moje pojme. Res je da je malo težak ampak meni to ugaja saj me ni strah da bi ga vrgel po tleh.

Tudi za obrabo ti kaj ne morem rečt, ker v par dneh se še nič ne pozna, imam pa ga v zoknu in folijo preko ekrana.

Gor je naložen android 2.2, v q4 pride tudi uradna posodobitev na 2.3, dela kot urica, gps ob prvem iskanju išče 5min, potem dela ok. Težave so z WIFI, ker ponekod drugim napravam prekinja dostop, na eduroam teh težav hvalabogu ni, doma pa se pač ne poslužujem te funkcije.
Ekran ni nekaj wow (proti sgs2 ali desire hd) ampak je zadovoljiv, super je tudi ker ga lahko normalno(dokaj) uporabljaš zunaj na prostem brez nekega prekrivanja z dlanjo.

Glede na price/performance bi mu dal oceno 9/10 (če nebi bilo težav z wifi bi bilo 10/10)

UNIVERZUM ::

Baterija 2 dni->precej intenzivna uporaba (4h pogovorov)+ bluzenje po telefonu

Kvaliteta izdelave O.K. (se pa prstni odtisi takoj poznajo na ekranu)

Zvočnik za prostoročno telefoniranje -> zelo slab

Priklop za slušalke na neprimerni lokaciji (na vrhu telefona namesto spodaj)

Ekran-> če je zelo sončen dan moraš iskati primerno pozicijo telefona da vsaj kaj vidiš

Moti tudi da pri snemanju 720p šteka vsakih cca 10s

Pogrešam FM sprejemnik

ocena ki ne upošteva cene 7/10, ki upošteva ceno pa 8/10
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

tado6 ::

Se strinjam s predhodnikoma. Le pri bateriji, pri meni traja malo manj časa. Res pa je, da imam vklopljen stalni pregled e-pošte ipd. Zaslon je odličen.

RockyS ::

UNIVERZUM -> glede snemanja 720p si že naložil posodobitev? Namreč jaz te težave nimam...

V čem je point ali je priklop za slušalke spodaj ali zgoraj?

tado6 ::

Priklop je na večini novih telefonov zgoraj. Jaz tudi ne vem, zakaj je dobro da ima telefon spodaj 3.5 priklop slušalkTo so imeli stari SE telefoni.

UNIVERZUM ::

Priklop slušalk spodaj-> ker ko mobitel vzamem iz žepa moram vedno odmikat kabel. Kabel imam vedno napeljan pod majico in ker ni pretirano dolg me običajno "zategne". Je pa tudi res da sem bivši uporabnik SE k800i, ki je imel priklop spodaj (navada= železna srajca).

Ja sem gledal za posodobitev, pa mi nikjer ne javi nič da rabim posodabljat (razen gogle maps)
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

RockyS ::

Posodobitev ni over air zato jo moraš sam namestit preko PCja
klik

step 1. Prepare a formatted Micro SD card which at least has 512MB available space. Make a "dload" directory on SD card.
step 2. Copy the "step 2\dload\ UPDATE.APP" and "step 2\dload\ UPDATE_CUST.APP" to SD Card "dload".
step 3. Make sure your handset is powered off; insert the MICRO SD card into the handset. Press volume up and down key and then power key to upgrade.
step 4. When "Upgrade Complete" appears on the screen, this stage of upgrading finished. Then pull out the battery and the SD card.
step 5. At last pull out the battery and USB cable (if connected) , and then insert the battery to reboot the handset , wait for a few minutes, then enjoy it!

UNIVERZUM ::

darn no SD card found
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Bias ::

Eno vprašanje, kje/kako izbereš kaj ti shrani(shranjuje) na SD kartico (imam 32GB)?

Hotel sem naložit navigacijo iGo pa mi ni jasno kako naložit sistem na kartico?



No pa še mal dodatkov...če bo koga zanimalo.

Dodatna oprema, ki sem si dokupil za X5:

UNIVERZALNI NOSILEC ZA V AVTO http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
(lahko na steklo ali kot sem naredil sam, na bivši nosilec prilimal priloženo ploščico.)
. je majhen
. odlično drži tudi na steklu, ko je vroče
. ga vrtiš, in je odličen tudi za preprosto nastavitev v "ležeči" položaj telefona
. cena: slabe ?4 s poštnino

USB vtič za vžigalnik pri avtomobilu http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
- majhen
- deluje
- ima indikator
- se ne pregreva
- cena: slab dolar in pol s poštnino
>>>sem pa dokupil še en micro usb kabel, da ga imam fikso namontiranega v avtu pod armaturko tako da ven pogleda tam kjer je ta vtič in pri nosilčku (sexy) :P

SILIKONSKI ŠČITEK http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
(jao kako se temu pravilno reče lol)
- plastično-gumijast filing
- je bolj mehak kot trd
- res ODLIČNO se prilega
- varuje telefon pri padcih
- v kompletku z šildom ekrančka in priročnim obeskom za ćišćenje stekelca
- cena: slabih 11 € s poštnino (vredno tega dnarja)

NEOPREN ETUI http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
- se prilega tudi telefonu ki ima sliikonski ščitek, kot tisti zgoraj
- je mehak in drži telefon not
- ni tako težko spravit tel, ven, predvsem praksa naredi svoje
- zaradi materiala, je tudi dober ščit pri padcih
- slabe tri dolarčke s poštnino

KOMPLETEK: polnilec in dve dodatni bateriji http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
- minus: polnilec je US priložen adapter je kao EU sam ga ne spravim v nobeno vtičnico ker je čudn haha
- pač pocen, pa imam viška baterij
- cena: slabih 10 funtov s poštnino
- ma NE RABTE MET ne vem zakaj točno sem si jaz tega želel hahah

trancer01 ::

RockyS je izjavil:

UNIVERZUM -> glede snemanja 720p si že naložil posodobitev? Namreč jaz te težave nimam...


Z najnovejšim uradnim ROM-om B136 štekanje pri snemanju videa v resoluciji 720p ni povsem odpravljeno, je pa mogoče omiljeno. Sam sem še malo tweakal file media profiles, je pa tudi res, da nisem po tem tweakanju razen enega kratkega videa še nič snemal, mislim pa, da je zadeva zdaj že skoraj čisto OK.

Drugače pa sem na kratko opisal telefon na jokerjevem mn3njalniku(nick fifi): http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph.... Glede vzdržljivosti baterije bi pripomnil, da je pri androidih očitno pomembno tudi katere aplikacije imaš naložene in katerih procesi se včasih verjetno obesijo in kurijo baterijo, mislim pa, da se včasih tudi sam android OS 'zašteka' in začne v določeni točki prekomerno kuriti baterijo, če ga dolgo časa ne rebootaš.

Sam bi dal telefonu ob upoštevanju njegove cene oceno 9/10, brez upoštevanja cene pa 8/10, pri čemer bi največ točk odbil pri zaslonu, katerega največji minus je slaba vidljivost(premočan odsev) na dnevni svetlobi in pa snemanju videa, čeprav je 720p, ni povsem doraslo kvaliteti najboljših telefonov v razredu, ki podpirajo snemanje s 720p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Mare3 ::

Kako se roota ta telefon, kje se dobi in kako se naloži najnovejši firmware?

Bias ::

bond007 je izjavil:

Jst ti ga prodam za 180€, pa lahko grema skupaj po njega na Tušmobil...


Ponudba še velja?

Mare3 ::

Ok rootal sem ga z: z4root programom in dela, lahko sem izbrisal stock programe ne vem pa zakaj ne morem izbrisati tistih iger z imenom: Bubble Bash2, Iron Man 2, Prince of Persia, UNO. Ima kdo kakšno idejo kako bi se to izbrisalo ker me motijo te ikone v meniju?

RockyS ::

Posodobi ga na zadnji FW, kjer jih ni.

Mare3 ::

Kako se ga posodobi, ker mi telefon ne zazna nič novega...

RockyS ::

Par postov zgoraj ti piše, beri.

Mare3 ::

Ok, hvala dela lepo zadnji firmware. Kakšna info. kdaj pride update na 2.3?

Mare3 ::

Mi lahko še kdo razloži kako je lahko ta iz spodnjega linka naredil takšno sliko s tem telefonom, ker moj telefon ne naredi niti približno tako dobre slike.

http://www.phonearena.com/image.php?m=R...

Mare3 ::

Je kdo naložil kakšen custom ROM na telefon kakšni so vtisi?

RockyS ::

Čakam na 2.3 ker mi na tem fw deluje tako kot mora in ne vidim smisla da bi gor nalagal kaj druga.
Glede slike pa nevem, še nisem poskusil slikat tako blizu, bom danes ali jutri pa objavim tukaj gor.

;-) ::

bond007 je izjavil:

Jst ti ga prodam za 180€, pa lahko grema skupaj po njega na Tušmobil...


Če je še kakšna takšna ponudba...ZS prosim. lp

Mare3 ::

Na bolhi imaš par oglasov tudi za 140€ zapakiran... LP

filip007 ::

Precej skopi so z info o U8500, na uradni stani ni nič, na Test Freaks ni nič, na Youtube sem najdel samo neko reklamo z "elevator music" zelo smešno, no vglavnem več ponuja kot SE X8. Ne kupujem nazaj zapakiranih telefonov, ti je lahko žal potem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

;-) ::

Mare3 je izjavil:

Na bolhi imaš par oglasov tudi za 140€ zapakiran... LP


Videl takoj ko sem napisal...hvala.

trancer01 ::

Čeprav moram pripomnit, da je 140 EUR za ganz nov X5 vseeno malce sumljivo nizka cena.

Pinzl ::

mani je pa danes začel nekaj zafrkavati... ko ga držim pokončno mi leva in desna stran(ob robu, za širino ene tipke) ne delujeta..mislim na ekranu se vse normalno prikazuje vendar touch ne. Probal sem z vklopom/izklopom ter tudi hard resetom. Se je komu zgodilo že kaj podobnega in če je kaj ste naredili?

Kako je kaj z nadomestnimi aparati pri tušmobilu?

Mare3 ::

Ja a ga maš pod garancijo še vedno? Nesi ga v tušmobil in boš videl kaj ti bodo rekli.

tado6 ::

Pinzl je izjavil:

mani je pa danes začel nekaj zafrkavati... ko ga držim pokončno mi leva in desna stran(ob robu, za širino ene tipke) ne delujeta..mislim na ekranu se vse normalno prikazuje vendar touch ne. Probal sem z vklopom/izklopom ter tudi hard resetom. Se je komu zgodilo že kaj podobnega in če je kaj ste naredili?

Kako je kaj z nadomestnimi aparati pri tušmobilu?

Na voljo so nadomestni aparati (seveda v omejenih količinah).

Pinzl ::

Sem ga odnesel danes zjutraj. Nadomestnega niso imeli me pa pokličejo ko ga dobijo. Je pa gospodična ki je bila tam zelo prijazna :) smešno mi je da mi je ta del toucha crknil med pisanjem sms-a. Pridem do pol in ne deluje več :D Zdaj pa samo upam na hitro popravilo :D

satko ::

Lahko kdo sproba kako deluje skype za android? Namreč na prejšnjem android telefonu mi niti približno ni deloval dobro, ter je prekinjalo ali pa se me ni slišalo.

Berem tudi, da ima veliko ljudi težave z wlan-om. Lahko malo zaupate svoje izkušnje?

red_baron ::

Zdravo ali ima še kdo telefonn Huawei U8500?


Ne najdem namreč kako zamenjati muziko ob zvonenju???? Smešno vprašanje samo res ne vem kako?

LP

;-) ::

satko je izjavil:

Lahko kdo sproba kako deluje skype za android? Namreč na prejšnjem android telefonu mi niti približno ni deloval dobro, ter je prekinjalo ali pa se me ni slišalo.

Berem tudi, da ima veliko ljudi težave z wlan-om. Lahko malo zaupate svoje izkušnje?


sem uporabljal skype na galaxy s in sedaj na desireju deluje ok oz. vsaj na drugi strani se ne pritožujejo

satko ::

Hvala za odgovor vendar se verjetno nisem prav izrazil.
Vem da deluje skype brez težav nekaterih android telefonih, po drugi strani pa se z določenimi modeli sploh ne razume, torej zanimalo me je kako deluje na točno tem modelu - Huawei ideos x5.

Mare3 ::

Meni dela normalno na tem telefonu, ga dosti uporabljam...

nomil ::

Ker si z nemščino nisem na ti, bi vas prosil, da mi poveste kakšna je razlika med tema dvema ponudbama. Razen cene, seveda. :)

http://www.amazon.de/Huawei-Android-Sma...
http://www.amazon.de/Smartphone-Android...

Mare3 ::

Prvi je večji, večji zaslon, boljši fotoaparat in kamera... ni hitro
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei MATE 20 Pro - VREDEN NAKUPA?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8814804 (9310) M-XXXX
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014144 (11482) cordoba
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620542 (14504) louser
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4

Več podobnih tem