» »

Nakup TV-ja 46" oziroma 55"

Nakup TV-ja 46" oziroma 55"

uros86 ::

Namen imam kupit novi televizor. In sicer bi naj bil velikosti minimalno 46" in maximalno 55".
Cenovno maximalno 2000€.
Kaj mi priporočate???

Hvala!!!

popster ::

odvisno za kaj bos potreboval
za nogomet:plazma
za ambientalno svetlobo:philips
za lepe barve sharp quatron

pomoč pri nakupu televizorja

uros86 ::

Ambientalne svetlobe ne potrebujem, barva mi je zelo pomembna in prav tako osveževanje slike!!!

fpbs ::

Jaz bi ti priporočil enega od letošnjih modelov, ki omogoča tudi sprejem Smart TV. Nekaj o tem lahko prečitaš tukaj: Internet in TV s kavča
Pri Samsungu to omogoča serija D6000 in D8000: http://samsung.de/de/Privatkunden/TVHei...
Pri LG pa imajo letošnji modeli oznako LV in LW: http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...

revvs ::

Jaz čakam na 2 ali 3 generacijo HDTV. LED je dober ker še manj kuri kot določeni LCD, v bistvu je pa to podobna tehnologija. Drugače pa plačuješ bolj za fizično veličino če kupuješ nove velike televizije. 3D se zdaj trži kot nova tehnologija, vendar še tudi ne v celotnem 3D smislu. Za TV novih generacijo HD bo pa še potrebno počakati, zaenkrat še samo LCD monitorji okrog 30" imajo več kot 1080p, se pravi 1440p in do 1600p.

damirez ::

http://www.electronic4you.at/WebShopAT/... - ah link ne dela. Gres TV&SAT -> LCD ab 40zoll -> pa na prvi strani zadnji TV LG za 1.700EUR
Ni za kej! Temo lahko zaprete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()

uros86 ::

Nekaj sem najdel in me zanima za kaj bi se vi odločili.
Ter prednosti - slabosti ene in druge...
1.Sony KDL-46HX800
2.SHARP 52LE820E

fpbs ::

Oba sta samo Edge LED in ne omnogočata SmartTV. Za ta denar dobiš LGeja LED-Local Dimming.

uros86 ::

Zdaj pa še mi povej kaj je SmartTV???

fpbs ::

Preberi moj prvi post, pa ti bo jasno.

uros86 ::

že najdel ;)

revvs ::

Smart TV je TV ki je prevzel tehnologijo monitorja (kot vsi novejši tv) in zdaj hoče postati slab računalnik + monitor. Potem bomo lahko tv hekali kot bi računalnik.
Lahko pa priklopiš tv ali monitor na navaden kabel na računalnik in imaš še več smart stvari za delati ali pa še dodaš vmesne naprave ki so tudi lahko smart.
Smart beseda pri ponudnikih digitalne televizije pomeni najslabši receiver, skratka vse je smart, še telefoni uporabljajo besedo smart. Smart = avtomatsko. Jaz imam raje manualno, brez raznih podjetjih vmešanih in njihova pravila. Vendar smart je dobro ker je že vrajeno.

uros86 ::

Ok
Raje se vrnimo k tistemu, kaj smo se na začetku menli kateraga od tistih dveh modelov!!!

revvs ::

@uros86

Sharp LC-52LE820E - Večji ekran, malce boljše barve za rumene stvari.

Sony KDL-46HX800 - Podpora za ostale naprave za zvok, video, omrežje, printanje = pač najbolj za ostale sony naprave, se pravi da avtomatsko prepozna te naprave in njihove datoteke. Prilagodi svetlobo na podlagi tvoje sobe, pač prilagaja barve. Lahko obdela 3D. Ima možnost povezave na internet (tudi brezžično) na različne "lol, smart tv" kanale (več kot 10 strani za video). Bi naj imel tudi slovenski menu.

Priključke bi naj oba modela imela iste in full HD bi naj oba modela imela. Sony ima malce boljši zvok ki je vgrajen, samo Sharp ima močnejši zvok.

uros86 ::

Mislim da se bom kr odločil za Sonya ;)

Sam še mi povejte kakšna je razlika med

HX in EX ????

fpbs ::

Sharp ima slabšo svetilnost, samo 450cd/m² in pa ozek kot gledanja(h/v): 176°/176°. Ker ima poleg osnovnih treh barv še rumeno, so barve nekoliko lepše.
Sony KDL-46HX800 ima vgrajen samo DVB-T-Tuner (strešno anteno), Ne podpira Smart TV, kot je omenil "revvs".
Jaz se nebi odločil za nobenega od teh dveh.

uros86 ::

fpbs je izjavil:

Sharp ima slabšo svetilnost, samo 450cd/m² in pa ozek kot gledanja(h/v): 176°/176°. Ker ima poleg osnovnih treh barv še rumeno, so barve nekoliko lepše.
Sony KDL-46HX800 ima vgrajen samo DVB-T-Tuner (strešno anteno), Ne podpira Smart TV, kot je omenil "revvs".
Jaz se nebi odločil za nobenega od teh dveh.


Katerga pa bi ti kupil???

fpbs ::

Verjetno se bom odločil za LG 47LW650S http://geizhals.at/a632111.html

revvs ::

Ne posloušaj fpbs, on nima pojma kaj govori ne tukaj in ne v prejšnjih njegovih temah. Njegov citat iz prejšnje teme:

fpbs je izjavil:

Že nekaj mesecev je v Ameriki možno gledati Google TV, ki naj bi v končni fazi omogočala brezplačen dostop do gledanja nekaj tisoč TV programov. V ta namen so se Googlu pridružili Intel, Logitech in Sony. Nekaj o tem lahko pogledate tukaj: http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=... Za Evropo obljubljajo, da bo to možno še letošnje leto. Kasneje je bilo rečeno, da se bodo k temu pridružili še Samsung, LG in Toshiba. Sedaj na sejmu CES pa je bilo videti, da so se premislili in so ponudili svoj sistem imenovan SmartTV.

Tako govori kot če bi Google izumil besedo smart. Niti je ni izumil in niti ni edini ki ponuja smart tv.

Da citiram Wikipedijo in ti pokažem tvoj model ki ga hočeš kupiti:

The following is a list of television sets with integrated internet. There are more than 10 smart TV platforms currently available for consumers offering access to applications like NetFlix, YouTube, CinemaNow, Pandora radio, Flickr, Vudu, Yahoo TV Widgets and more.

* Philips NetTV
* LG Netcast
* Panasonic Vieracast
* Samsung Internet@TV
* Sharp AQUOS Net
* Sony Bravia Internet Video and Sony Internet TV (med to se šteje model: KDL46HX800 ki ga ti hočeš kupiti)
* Toshiba Internet TV
* Vizio VIA

uros86 ::

hehe
doma imam že plasmo od Panasonica in kr dobro poznam Vieracast....

Kje se spalača naj bolj kupovat TV-je???

fpbs ::

revvs nisem hotel drezati v tvoje pisanje, toda v vseh postih, ki si jih napisal na to temo pišeš same neumnosti, ki nič ne pripomorejo k lažji odločitvi nakupa TVeja.
Sonyjevi televizorji, ki omogočajo popolni internetni dostop in sprejem Google TV imajo oznako NSX-24,32,40,46GT1. Predstavitev
teh TVejev je bila oktobra lani. TV KDL46HX800, pa je prišel na tržišče že pred kakim letom, ko še ni bilo govora o Google TV ali Smart TV. Ob ideji Google TV, je Google povabil k sodelovanju vse večje proizvajalce TVejev, ampak se je odzval samo Sony. Ostali niso hoteli pristati na Googlove pogoje. Letos spomladi sta pa Samsung in LG na CES predstavila svojo verzijo TVejev, ki omogočajo popolni internetni dostop, in so jo poimenovali SmartTV. Oznako SmartTV imajo lahko samo televizorji, v katere je vgrajen Intel® Atom™ processor CE4100.

revvs ::

Jaz tebi povem kje pišeš neumnosti fpbs, zato bi bilo dobro če bi ti citiral moj stavek in povedal kje sem jih jaz, ne pa da samo nekaj govoriš. Ti v bistvu prebereš nek članek in govoriš tukaj nekaj kar nekdo sam o sebi piše in se hvali. Jaz pa poznam kaj pomenijo tehnologije in kratice in čisto nič nisem iz nekih novic prepisal. Jaz sem samo opisal in ga ne prepričujem. Ti se pa počutiš ogroženege ker ne moreš prodati nekaj.
Citat iz: http://www.docs.sony.com/release/specs/...

BRAVIA® Internet Video Instantly stream a wide variety of movies, TV episodes, videos and music
from a large selection of entertainment apps including: Netflix®, YouTube™ , Slacker® - the list goes
on and on.

Kje zdaj jaz pišem neumnosti ali neresnice ?

damirez ::

Te tehnologije so imo brezveze, ker zmeraj nove prihajajo. Diagonala pa ostaja. Jest bi zmeram na prvo mesto postavil diagonalo!
K ti enkrat igraš igro/gledaš film... ma ti ne pomaga 1000 bonbončkov toliko kot diagonala. Jebesh takrat smart tv. Si že omisliš en micro komp zraven TVja in imaš ULTRA smart TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()

fpbs ::

uros86 :: včeraj, 21:45:28
hehe
doma imam že plasmo od Panasonica in kr dobro poznam Vieracast....

Prosim če bi malo napisal, kakšen dostop do interneta ti nudi ta Panasonic

revvs meni je popolnoma vseeno, kakšen TV bo uros86 nabavil. Zaradi mene lahko tudi starega Ćajevca, če mu je všeč. Hočem mu dati samo svoj nasvet.

* Philips NetTV * LG Netcast * Panasonic Vieracast * Samsung Internet@TV
*Sharp AQUOS Net* Sony Bravia Internet Video and Sony Internet TV * Toshiba Internet TV * Vizio VIA

Vse to, kar si zgoraj naštel, omogoča samo delni dostop do interneta že v naprej izbranih naslovov.
Praktično popolnoma neuporabna zadeva.

revvs ::

Mogoče je res delni dostop, noben ne more preveriti vse TVje če delujejo kot bi morali in marsikaj ne deluje kot bi moralo in dvomim da si ti preveril ta TV ali kateri drugi ki ni intel certified, ker kot vemo vsi Google ni certificiral jack shit in ni izumil jack shit, samo je najbolj popularen in najbogatejši. Če je pa to delni dostop pa je verjetno zate polni dostop tisti ki ima naziv Smart TV in ima intel procesor (tako kot če bi samo intel procesorje izdeloval).

uros86 ::

Sem se odločil kr za Sony-a, ker kolk sem prebrskal po netu in kolk se razumem na te stvari, mislim da še Sony vedno boljši od Sharpa!!!

Hvala vsem za sodelovanje!!!
Lp

jameswilliam ::

Well, this was quite unique. I’m dazzled. I never knew during my search of Lead Generation Services, I would stumble upon this. Woah!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bzp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138351 (10142) zitrus
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934795 (13327) kralnahribu
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358359 (7496) fpbs
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628004 (21332) popster
»

SHARP ali PHILIPS

Oddelek: Zvok in slika
132752 (2488) sennheiser

Več podobnih tem